Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2022., 11:14   #261
Quote:
Megla78 kaže: Pogledaj post
Doprinosi idu iz bruto plaće i na bruto plaću. Dodaci tipa prijevoz, hrana, nagrada radniku ide posebno. Naravno da ide preko računa.
Aha kuzim, ok.

A jedna zenska mi je na razgovoru za te dodatke rekla na ruke da bi islo, pa mi sad nije jasno.
Znaci to se moze i na racun isplatiti ili na ruke dati, me i je isto?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2022., 09:36   #262
Quote:
Kalijaga kaže: Pogledaj post
Nisi lose zamislio.

Medjutim, moras uzeti u obzir kupovnu moc takvih placa. Ako njima mozes pokriti zivotne troskove i jos nesto staviti na stednju, super.

Inace, zapitaj se kako to da nam se od povratnika vracaju uglavnim penzici iz SAD-a, Australije, Njemacke... Zato sto bi sa svojim penzijama u tim zemljama zivjeli ok, a u njima relativno jeftinijoj Hrvatskoj bi mogli zivjeti kao " carevi".

Evo, drugi primjer. Ja sam odselio u Indoneziju iako sam u Hrvatskoj kao FOREX trader i market risk kontrolor u stranoj banci zaradjivao 1x.xxx,- kuna neto mjesecno. Ta placa je bila u rangu tvog prijedloga i iznadprosjecna za Hrvatsku, ali mi je jedva pokrivala rezije u Zagrebu i zivotne troskove (nezaposlena supruga Indonezanka, kcer na pocetku osnovne) i onda sam povrh svega s 44 godine starosti i 20 godina staza na Bozic 2016. dobio otkaz zbog cost cutting-a na prijedlog domaceg visokog menadzera (Splico koji je patoloski "mrzio" purgere, a ja sam btw Varazdinec) iako nisam prouzrocio nikakve gubitke ili povredio radne duznosti. Sad ovdje u Indoneziji sa suprugom imam mali biznis s przionicom kave na pocetku i dobro nam je krenulo. A troskovi zivota su nam upola manji nego u Hrvatskoj. Sad si predbacujem sto nisam emigrirao ranije kad sam bio mladji i ustedio si dvije godine neuspjesnog trazenja posla u Hrvatskoj nakon otkaza.

Sent from my SM-A750GN using Tapatalk

Sry, kaj si izgubio posao, jebiga takvo je stanje u državi kak je nažalost.
Kaj se tiče tih plaća, prijedlog... mislio sam da budu takvo kak su napisani i da sveopći troškovi budu manji za 25-35%.
Ona bi se sigurno vraćali ljudi srednje dobi i neki maldi koji su otišli vani, a i penzići isto

Da je tako bilo bi nam duplo bolje sa tim plaćama, te sama klima u zemlji.
ArsenXXX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.