Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2016., 15:58   #3741
Pozdrav

Rodila sam u osmi mjesec, trece dijete. Za prvo dvoje smo dobivali 399kn
Jos dan danas nisam poslala zahtjev za djecji
Prosle godine smo doslovno u par kuna dobili djecji, pa smo ove godine predali zahtjev u drzavi u kojoj muz radi, ali nam je odbijen zbog doprinosa. Uglavnom mogu li ja to sad sve poslat? Postoji li mogucnost da dobijemo zaostatke od 8-2mjeseca, ako ne budemo imali pravo na njega ovu godinu?

Hvala
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:39   #3742
Da li je i vama ovaj mjesec nešto umanjen dječji doplatak?

Konkretno, do sad smo dobivali 249,45 kn a ovaj mjesec sjelo 199,56 kn
-Joanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:19   #3743
Slavice nisam najbolje shvatila tvoju situaciju ali znam da djecji ide od datuma predaje papira,nema placanja zaostataka.
Joanna mozda ste pali u onu nizu grupu. Sad u 4om mj je bila isplata za ozujak kada je krenula nova "isplatna godina". Ja sam npr dobila vise jer su nam primanja u 2015 bila nesto manja pa smo "skocili" u visu grupu.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 20:36   #3744
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Joanna mozda ste pali u onu nizu grupu. Sad u 4om mj je bila isplata za ozujak kada je krenula nova "isplatna godina". Ja sam npr dobila vise jer su nam primanja u 2015 bila nesto manja pa smo "skocili" u visu grupu.
O.k. hvala...
Sigurno je to u pitanju.
-Joanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 23:10   #3745
jel se kome desilo da nije dobio dd ovaj mjesec iako je predao papire? primam uvecani djecji zbog njege znaci neovisno o prihodima i ovo je vec 3 god za redom da nas preskacu. al prosle godine se ovdje naveliko pisalo kako nije svima isplaceno za ozujak da ce isplatiti mj dana kasnije a ove godine nista pa si mislim da me nisu zafrknuli zbog neceg?
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 23:37   #3746
Ako si predala redovno sada zahtjev u 2.mjesecu, vjerojatno ce ti sjesti iduci mjesec sa zaostatcima
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 08:06   #3747
Quote:
"maslinica" kaže: Pogledaj post
jel se kome desilo da nije dobio dd ovaj mjesec iako je predao papire? primam uvecani djecji zbog njege znaci neovisno o prihodima i ovo je vec 3 god za redom da nas preskacu. al prosle godine se ovdje naveliko pisalo kako nije svima isplaceno za ozujak da ce isplatiti mj dana kasnije a ove godine nista pa si mislim da me nisu zafrknuli zbog neceg?
ja primam uvećani dječji i dobila sam ga 25.4.
a jesi u veljači ponovo predala onaj zahtjev?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 17:00   #3748
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Slavice nisam najbolje shvatila tvoju situaciju ali znam da djecji ide od datuma predaje papira,nema placanja zaostataka.


Nisam nikako poslala papire za novo dijete, a u drugom mjesecu nisam predala zahtjev za produljenje jer sam ocekivala inozemni djecji.
Posto su nam ga odbili nedavno, pitam mogu li sad poslat za svo troje djece i ako ga odobre, to ce onda biti npr od 15.05 za ovvu godinu?
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 17:21   #3749
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post


Nisam nikako poslala papire za novo dijete, a u drugom mjesecu nisam predala zahtjev za produljenje jer sam ocekivala inozemni djecji.
Posto su nam ga odbili nedavno, pitam mogu li sad poslat za svo troje djece i ako ga odobre, to ce onda biti npr od 15.05 za ovvu godinu?
Mozes poslat i dobit ces ga od dana zaprimanja zahtjeva, ako ti ga odobre, naravno
fairy wings is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:03   #3750
Prvi na udaru dječji doplatak – tko ima dva auta ostaje bez njega - nisam ni sumnjao

- dakle tko ima 2 auta vrijedna po 10 000 kn ostat će bez dječjeg doplatka
- tko ima jedan auto vrijedan 100 000 eura IMA PRAVO NA DJEČJI DOPLATAK
- tko ima 100 000 eura na skrbničkom računu... u opcijama... dionicama... ima pravo na dječji doplatak
- tko ima tri sata svaki vrijedan po 10 000 eura ima pravo na dječji doplatak
- tko ima osim kuće i kleti i vikendicu na moru... ima pravo na dječji doplatak
- Kad bi se uveli SVI imovinski cenzusi (druga nekretnina... ušteđevina... slike... satovi... dionice... građevinska zemljišta... i VRIJEDNOST automobila...) to bi bilo glupo, glupo je da se zbroji i procjeni sva imovina... svi prihodi... najpametnije je i najlakše usvojit zakon - tko ima 2 auta nema pravo na dječji doplatak
- ionako je poznato da mala djeca sama hodaju i nema nikakve potrebe da ih vozite u autu
- pogotovo nema potrebe da se odreknete svega ostalog kako bi djecu vozili u nekom barem malo sigurnijem autu, jer dobro je poznato da su djeca neslomljiva...
- djecu treba vozit u kanticama... ljesovima na kotačima, ionako ima previše djece u hrvatskoj
- ustvari djecu ne treba uopće ni voziti autom jer javni prijevoz u hrvatskoj je savršen... i po osobi treba dati SAMO POLA PLAĆE za kartu za bus do posla od zaboka do zagreba, do zaboka naravno možete doći pješice, dobro je za zdravlje svaki se dan po sat vremena rekreirat, u zagrebu se tramvajom naravno možete švercat jer kontrolori ZET-a su poznati po samilosti... altruizmu... a od tramvajske stanice u zg do posla opet pola sata dnevno rekreacije to je odlično za kondiciju
-ako imate 4 djece (tko vam je kriv što ste idiot, ako slučajno imate još više djece primite moju sučut - ali nitko vam nije kriv što ste glupi debil, pa svi osim mene i vas znaju da u hrvatskoj djeca nikome nisu potrebna)
- mislim kako možete uopće biti toliko glupi da pored 4 ili više djece još idete i radit na posao, pa bolje je doma spavat i PRIMAT socijalnu pomoć, zvat razne udruge... obilazit caritas... žicat po crkvi... pisat u razne humanitarne emijije ne TV...
- ako trebate sa djetetom kod doktora dok vam žena radi - subotama, nedjeljama... zovite taxi - ako radite prekovremeno neplačeno... i kasnite po djecu, zovite susjeda ili taxi
- naknada za prijevoz na posao - više isto nije obavezna po zakonu pa je ni ne dobijate - ali zovite taxi
-do posla imate 40km a žena 33km, vlakom i busom trebate tri puta presjedat i putovat 3 sata pa ako trebate na roditeljski uvijek možete pozvati taxi
- poslodavci su preprepresretni... oduševljeni... čim im spomenete da trebate ranije otići sa posla zbog djece, ili da ćete kasniti na posao zbog djece... pa će sada biti još "sretniji" kad ćete morat krenuti s posla još 2 sata ranije pješke, busom, vlakom, ili možete pozvati taxi
-ako trebate kod djeteta sa zubarom - probudite se sanjate, i ne trebate zvati taxi
- da niste slučajno pomislili da bi upisali svoju djecu na folklor... karate... engleski u vrtiću... plesnu grupu..., a ako ste baš nedokazani... neodgovorni... i ne želite poštovati pravila, šutite jedite go.na i zovite taxi
- ako pada snjeg ili je pljusak... a vi trebate po djete ponovno zovite taxi, ili iznajmite stan preko puta škole
- dijete vam ima problema sa kičmom i doktorica vam je preporučila da je upišete na plivanje, plivanje je 3 x tjedno ali uvijek možete pozvati taxi
- u hrvatskoj je posve normalno da radite samo ujutro i to samo od 7-14h, tako da zapravo nikada nećete ni trebati drugi auto, uvijek možete otići pješke na posao i ostaviti auto ženi koja će i ostaviti djecu i poslije ih pokupiti, jer u hrvatskoj niti u jednoj obitelji majka ne ostavlja djecu a podiže ih otac, nego to uvijek i isključivo rade ili otac ili majka ili otac i majka zajedno
- i mogao bih ovako u beskonačnost ali onako nema smisla, našim namjesnicima trebaju luxsuzne limuzine sa 200ks i pogonom 4x4 i sa mjenjačima na volanu... za vožnju po zagrebu
- pa eto neka djeca po zagorskim bregima zimi... idu pješke to je dobro za zdravlje nacije
- a i jako je dobro poznato da sve ceste po zagorju i po cijeloj hrvatskoj imaju nogostupe, svi prijelazi preko pruge imaju rampe... semafori su na svakom večem raskršću... u snovima političara jer u stvarnosti nisu sposobni urediti ni ulicu koja vodi do škole i vrtića
- ak neki naivni... lakovjerni... iz...ani politički mudrac misli da sanjam, nek dođe do mene i pokaže mi nogostup u ulici ispred škole i vrtića, ili neka mi pokaže jedan jedini ograđeni park za djecu u cijelom gradu

- moje preporuke - nastavite i dalje glasat za - alien vs predator - sigurno će nam biti bolje
- i zovite uvijek isti taxi možda dobijete kakav popust za stalne mušterije

Zadnje uređivanje mrimproper : 10.05.2016. at 13:16.
mrimproper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 15:23   #3751
Jeste dobili rjesenje za ovu godinu?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 08:32   #3752
ja jesam, ima mozda 15-20 dana
fairy wings is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 16:19   #3753
Pozdrav!
molim pomoć,ako je netko upućen...naime,primam doplatak za dvoje djece,u trećem mjesecu sam dobila još jedno dijete.13.4.sam predala i za nju zahtjev za doplatak i rekli su mi da se za nju računa od tog datuma.kako u 4.mj.nisu uplatili doplatak,sada u petom su mi uplatili oko 1200,što računam da je za 3. i 4. mj.za ovih dvoje djece.s obzirom da je u Žajinoj linija stalno zauzeta,ne mogu mi objasniti što oni meni uplaćuju i kada će mi obračunati za svo troje djece.unaprijed hvala
__________________
"Ako želite pobijediti u trci, morate prvi proći kroz cilj."
SenzaPieta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 09:12   #3754
Ni meni nije stiglo rjesenje iako sam nastavni korisnik, plus predala papire pocetkom 4.mj. za drugo dijete.
I za 3. i za 4. mj. sam dobila novac samo za prvo dijete.
Sad ocekujem zaostatke.

Koliko se sjecam, niti prosle godine nisu poslali rjesenje, treba otici tamo i traziti ispis. Ne znam jel je to nova praksa.
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 10:30   #3755
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
ja jesam, ima mozda 15-20 dana
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Ni meni nije stiglo rjesenje iako sam nastavni korisnik, plus predala papire pocetkom 4.mj. za drugo dijete.
I za 3. i za 4. mj. sam dobila novac samo za prvo dijete.
Sad ocekujem zaostatke.

Koliko se sjecam, niti prosle godine nisu poslali rjesenje, treba otici tamo i traziti ispis. Ne znam jel je to nova praksa.
Meni novci dolaze al rjeesenja nema...ni na e gradjanin se nema odakle isprintat a imaju umrezen mirovinski...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 12:54   #3756
Lake da li ti se šta promjenilo? Da li ti se promjenio iznos doplatka? Ako je onda ćeš dobiti rješenje,ako nije onda ne. Rješenja šalju samo ako se nešto promjenilo, iznos doplatka, još jedno dijete i slično. ja sam jučer dobila rješenje,promjenio mi se iznos doplatka.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 11:19   #3757
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
Lake da li ti se šta promjenilo? Da li ti se promjenio iznos doplatka? Ako je onda ćeš dobiti rješenje,ako nije onda ne. Rješenja šalju samo ako se nešto promjenilo, iznos doplatka, još jedno dijete i slično. ja sam jučer dobila rješenje,promjenio mi se iznos doplatka.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
Do sada su mi uvijek slali rjesenje iako se nista nije mjenjalo...prvi put da nije doslo. Nema veze bitno da novac dolazi
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 19:31   #3758
Pozdrav!
Molim pomoć oko jedne nedoumice, pošto dobivam oprečne odgovore.
Imam li pravo na dječji doplatak kao osoba izvan radnog odnosa koja je neka sitna primanja dobila preko autorskog ugovora?
Ako nemam ja, ima li otac koji se nedavno zaposlio na određeno? I ovisi li o tome na koju adresu je prijavljeno dijete? MI smo zasad na različitim adresama (promijenit će se kroz par mjeseci) , a beba na mojoj.

Hvala!
Sailing ship is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 22:08   #3759
Quote:
Sailing ship kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Molim pomoć oko jedne nedoumice, pošto dobivam oprečne odgovore.
Imam li pravo na dječji doplatak kao osoba izvan radnog odnosa koja je neka sitna primanja dobila preko autorskog ugovora?
Ako nemam ja, ima li otac koji se nedavno zaposlio na određeno? I ovisi li o tome na koju adresu je prijavljeno dijete? MI smo zasad na različitim adresama (promijenit će se kroz par mjeseci) , a beba na mojoj.

Hvala!
Adrese nemaju veze
Gleda se vas prosjek dohodaka zajedno
Dakle njegova placa i tvoj honorar se djeli na vas troje ili koliko djece vec imate
ako ne prelazite cenzus imate pravo
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 13:46   #3760
Ima li netko da mu još nije sjela ni jedna uplata ove godine?
Naime, u drugom mjesecu sam predala papire za nastavak dječjeg, nije se ništa mijenjalo, ali do danas ni jedne uplate...
Oni kažu da je sve ok s njihove strane i odobreno ali se čeka porezna koja još nije obradila sve, a u poreznoj se prave grbavi, ne žele reći u čemu je stvar, ne mogu čak ni pogledati u kompjuter što je na stvari, da nije negdje zapelo, sramota, prebacuju lopticu na Žajinu, tko tu koga???
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.