Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2012., 18:29   #41
Quote:
Krunoslav kaže: Pogledaj post
Konačno, ima ovdje topografskih karata, i ortofota i svega:

http://geoportal.dgu.hr/
Da, konačno nakon toliko godina. koliko znam to je kočio bivši ravnatelj DGU ing.Bačić. Ali moj susjed a sadašnji ministar graditeljstva mi je rekao da će dotjerati u red DGU i napraviti taj portal. Rekao i učinio, tj novom ravnatelju Markovinoviću naložio da se to napravi, i ne samo zbog nelegalne gradnje, nego zbog običnog puka. Svaka mu čast.
TK25 i Ortofoto i nije neka novost, ali HOK (Hrvatska osnovna Karta) je za laike novost. Međutim za mene koji radim sa njima i nije novina od karata. Jedina njihova falinga je što su dosta stare, ali su stvarno vrlo detaljne.
Druga, po meni važnija stvar tog portala je što te karte možete implementirati u svoje PC GIS aplikacije, pa čak i mobilne (android) GIS ili GPS aplikcije, sve one koje podržavaju WMS standard, a to je velika većina tih aplikacija.
Kako to učiniti objašnjeno je ovdje:

Geoportal DGU - Upute

A točan URL Geoportal DGU preglednika je:

Geoportal DGU Preglednik

Pozdrav

Zadnje uređivanje miro666 : 29.07.2012. at 19:12.
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 20:48   #42
Postoje li neke mape sa lokacijama pitke vode, izvora i javnih slavina?
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:02   #43
Nekada se to radilo, ali u današnje vrijeme teško ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:20   #44
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Postoje li neke mape sa lokacijama pitke vode, izvora i javnih slavina?
Slatky nazalost ni ja to jos nisam nasao, zasad je dobro osloniti se jedni na druge, danas sam napisao izvore koje ja koristim (biciklirate li), pa nadopuni moja iskustva, nadam se da ce se i ostali pridruziti..
Rollover is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 00:16   #45
Copy/paste upute kako dobiti TK25, DOF5 ili HOK5 kartu Hrvatske s Geoportala na Android mobu u offline modu u Orux maps aplikaciji.

Ja sam ovo dosta dugo tražio pa ako nekom treba.
Skinuo sam TK25 i stvar radi.

Instalirajte program Oruxmaps.

Pokrenite program.

U glavnom meniju ponuđena vam je opcija „Map online“. Pokrenite je.

Na samom dnu ponuđena vam je opcija „WMS Creator“. Pokrenite je.

U meniju „WMS Creator“:
I. pod točkom 1. upišite: „geoportal.dgu.hr/wms“ (za neupućene: Geoportal Državne geodetske uprave), i potvrdite s „OK“ na kraju retka;

II. pod točkom 2. izaberete onaj sloj koji vas zanima su
- DOF (digital orthofoto - avionske snimke)
- HOK (hrvatska osnovna karta - 1:5000)
- TK25 (topografska karta 1:25000)
(ima još toga, ali samo ovo me zanima, ko želi više neka malo kopa);

III. pod točkom 3. su zumovi, e, tu sami eksperimentirajte, ali mora vam biti jasno kako su u pozadini skenirane karte, pa povećavanjem zuma gubite mogućnost čitanja sa zemljovida;

IV. pod točkom 4. postavite zumove (ja sam postavio min na 10 i max na 15, vjerojatno možete dobiti i bolje)

V. aktivirajte „Cache“

VI. aktivirajte „Download“

VII. nazovite zemljovid željenim imenom, npr. „Hrvatska TK 25“

VIII. aktivirajte „Create“

Sada vam se zatvorio meni „WMS Creator“ i pojavio vam se popis izvora zemljovida, te sada imate na popisu, pri dnu, po abecednom redu: WMS: Hrvatska TK 25, možemo kliknuti i otvoriti ga.

I slabije upućeni će reći, ok, ali to je online, a onaj tko posjećuje ovaj forum tu je zbog trenutka kada civilizacija nije više oko nas, dakle nešto što radi offline. Zato sada otvorite željeni zemljovid, i zumirate tako da na zaslonu imate veću površinu od potrebne.

U gornjem desnom kutu je četvrta po redu ikonica s nacrtanim globusom.

Pokrenite je i potom izaberite „Map Creator“.

Sada izaberete jedan željeni kut zemljovida dodirom na zaslon, a potom ćete, pritiskom na suprotni kut željenog zemljovida, definirati prostor koji će pokrivati vaš zemljovid i automatski će vam se na zaslonu označiti prostor koji ste odredili.

Zemljovidu dajete odgovarajuće ime, npr: „Sjeverni Velebit“, pokrenete „Download“ i imate TK25 prostora kojeg ste izabrali na vašem mobitelu, tabletu, ili kakvom već Android platformom raspolažete.

Sada se vratite u glavni meni i izberite „Map offline“.

Odmah će vam se ponuditi „Sjeverni Velebit“, jasno, odabirete ga i sve ostalo je sada u vašim rukama, odnosno mobitelu ili sl.
rduras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 08:50   #46
Quote:
rduras kaže: Pogledaj post
Copy/paste upute kako dobiti TK25, DOF5 ili HOK5 kartu Hrvatske s Geoportala na Android mobu u offline modu u Orux maps aplikaciji.
Hvala na opširnom objašnjenju. Ja sam nešto pokušao složiti da mi radi makar online, ali mi nije pošlo za rukom. Baš ću probati ovako kako si ti opisao.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 21:58   #47
Ko što i napisah to je copy/paste. I ja sam samo lucky user
Meni je ovo super, ja super zadovoljan.
Jedino je problem u veličinama fajli za zumove preko 15 za offline mod, ali i 15 je sasvim OK.
rduras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 10:26   #48
Evo, slučajno da netko ne nađe tu aplikaciju (ja koristim Donate verziju), evo je na Google Play storeu:

OruxMaps

Također izvrsna aplikacija za karte (također iste ako ne i bolje mogućnosti od OruxMaps):

Locus Maps Free
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 10:28   #49
Quote:
miro666 kaže: Pogledaj post
Također izvrsna aplikacija za karte (također iste ako ne i bolje mogućnosti od OruxMaps):

Locus Maps Free
Uuuuuu, interesantne opcije - isporbat ćemo. Fala za info
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 14:12   #50
Sad je već i nova TK25 "stara" karta, pa ne mogu vjerovati da još nigdje nema za download...Googlao sam, ali ništa. Ima li tko kakav link?
miro666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 21:08   #51
http://kartografija.ba/v3/

TOPOGRAFKSE KARTE
http://www.kartografija.ba/v3/php/menu/karte/tk/tk.php
dostupne su sve TK razmjere 1:200 000 i 1:100 000
sve TK razmjere 1:50 000 će biti dostupne do kraja naredne sedmice
sve TK razmjere 1:25 000 će biti dostupne do kraja febraura

GEOLOŠKE KARTE
http://www.kartografija.ba/v3/php/menu/karte/gk/gk.php
radimo na prikupljanju listova koji nedostaju
jovan4s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 04:41   #52
Dodatnih 150 karata razmjera 1:100 000 za BiH, Srbiju, Hrvatsku i Crnu Goru
http://www.kartografija.ba/v3/php/me...k100/tk100.php
jovan4s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 10:36   #53
koliko god te topo karte bile "detaljne" još uvijek nedostaju cestice i puteljci najnižeg reda a koji su meni u stvari prioritet.
pokušavali smo onako, neobavezno, složiti nekakvu mtb rutu od osijeka do orahovice ili jankovca a da koliko god je moguće izbjegavamo prometnice pa...nismo baš uspjeli. sad vidim da ni ove novije postane karte tu nisu baš od pomoći a siguran sam da bi se prteni puteljci i šumske stazice mogle povezati.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 12:47   #54
pješačke staze i kolski putevi su ucrtani na TK 1:25000
ove karte će biti će biti objavljene do kraja februara,
biće dostupno preko 2000 karata za prostor bivše SFRJ
jovan4s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 02:05   #55
Novih 400 karata razmjere 1:50 000

http://www.kartografija.ba/v3/php/menu/karte/tk/tk.php
jovan4s is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 01:02   #56
nove karte:
http://www.kartografija.ba/v3/php/menu/karte/ok/ok.php
http://kartografija.ba/forum/phpBB3/index.php
jovan4s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 19:01   #57
novih 10 OGK100, koje nedostaju:
Livno, Metković, Ston, Pljevlja, Nevesinje, Gacko, Trebinje, Slunj, Zvornik i Ljubovija

http://www.kartografija.ba/v3/php/me...100/ogk100.php
jovan4s is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 01:20   #58
Quote:
rduras kaže: Pogledaj post
Copy/paste upute kako dobiti TK25, DOF5 ili HOK5 kartu Hrvatske s Geoportala na Android mobu u offline modu u Orux maps aplikaciji.

Ja sam ovo dosta dugo tražio pa ako nekom treba.
Skinuo sam TK25 i stvar radi.
Instalirajte program Oruxmaps.
Pokrenite program.
U glavnom meniju ponuđena vam je opcija „Map online“. Pokrenite je.
Na samom dnu ponuđena vam je opcija „WMS Creator“. Pokrenite je.
Ima li netko upute za postojeću verziju Oruxmapsa? Bez obzira što god unio, selektiranjem područja za skidanje karte s DGU, aplikacija me prebacuje na osnovnu WorldMap kartu. I nema šanse ništa skinuti.

Postoji li lakši način, skidanjem karata najprije na PC, koje se onda mogu prebaciti na Android? Već koristim takvu aplikaciju za OsmAnd (Osmand Map Creator), kojom se mogu skinuti OpenStreet karte. Ali ne i topografska karta.
Zato mi se čini da bi Oruxmaps mogao biti odlično rješenje.
nab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 15:52   #59
Kad sam vidio opus karata koje ste linkali jednostavno sam ostao zabezeknut , svaka čast svima ovo je jedna od najboljih stvari na koje sam naišao na internetu . Molio bi nekoga ako moze da mi napise kako da te karte prebacim na mobitel i koji program mi treba (pretpostavljam OruxMaps?) i postoji li način da se ove vaše karte downloadaju u formatu JPG ili slično na komp? puno vam hvala jos jednom!!!

Zadnje uređivanje GeoVuky : 12.09.2014. at 16:02.
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 18:33   #60
Evo OVDJE imaš objašnjenje. Osim topografskih možeš spremati i ortofoto itd...

Što se tiče ovih zoomova ja sam, koliko me sjećanje služi, koristio vrijednosti 1-15. Uglavnom probaj se igrat pa vidi koje postavke ti odgovaraju, jedino ćeš imati više karata spremljenih pa ti ih je najbolje imenovati tako da znaš koja ima koliki zoom i koja vrsta je (tako sam ja napravio dok nisam skužio koja mi najviše odgovara).

Uglavnom stvar funkcionira odlično i super stvar je što možeš karte koristiti i offline (isto objašnjeno kako).

Stvar koja nije objašnjena (a odlična stvar je ) što možeš učitati određenu rutu u KML formatu: učitaš KML datoteku u uređaj u folder oruxmaps/overlay i kasnije ju podigneš iz otvorene aplikacije klikom na ikonicu u gornjem desnom kutu i u otvorenom izborniku odabereš "učitaj KML sloj" te nađeš rutu koju si prije toga stavio u navedeni folder. Meni je to super stvar koju često koristim kad se idem vozit/planinarit/šetat nekim nepoznatim područjem za koje postoji snimljena ruta (na netu na raznim kartama, recimo bikemap.net).
deya100 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.