Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 22:05   #1
oblaganje zidova/stropa kupaone (bez plocica)...umjetni materijali

pozdrav
Zelio bih srediti zidove u kupaoni te zamaskirati strop jer je grdi. Zidovi su lagano na nekim mjestima neravni, betonski su. Kemije sa ljepljenjem keramickih plocica, njihova cijena i ravnanje zidova odmah me baca u ocaj i volio bih to izbjeci. Kupaona je mala, kojih 2,2x2,2m.

Da li danas postoje kakvi umjetni materijali za oblaganje zidova u kupaoni koji na neki nacin simuliraju plocice? mozda i kakva slika, cijena? Da ih se jednostavno postavi na zid i amen.

S cime najjednostavnije "prekriti" a da to nije skupo i da traje bar 10g? (mozda knauf)
foler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:05   #2
Knauf na plafon najjednostavnije, brzo...

A može i na zidove ali preko knaufa opet u dijelu tuša, kod umivaonika i oko školjke možda pločice npr. mozaik.

Ostatak zidova bojom npr. Dulux quick drying eggshell
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:07   #3
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Knauf na plafon najjednostavnije, brzo...

A može i na zidove ali preko knaufa opet u dijelu tuša, kod umivaonika i oko školjke možda pločice npr. mozaik.

Ostatak zidova bojom npr. Dulux quick drying eggshell
kolika je otprilike cijena postavljanja knaufa na strop sa materijalom?
foler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:08   #4
Knauf na plafon najjednostavnije, brzo...

A može i na zidove ali preko knaufa opet u dijelu tuša, kod umivaonika i oko školjke možda pločice npr. mozaik.

Ostatak zidova bojom npr. Dulux daimond matt ili quick drying eggshell
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:14   #5
Materijal za strop u Vašoj kupaonici 2,20 m X 2,20 m
cca. 400kn
Rad prema dogovoru, radi malog prostora,male kvadrature...
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:13   #6
naš plafon je isto bio grdi. mi smo cijeli stan radili u sam svoj majstor varijanti i pošto nam pokušaji uljepšavanja i ravnanja nisu bili baš uspješni, to smo riješili jupol rustik (ili tako nekako) bojom. ona u sebi ima komadiće sitne drveta i dosta je gusta. to nam je uvjerljivo najjeftinije i najlakše rješenje jer nam nije bilo bitno da plafon bude kao staklo. to nam je uspjelo izravnati sve neravnine od šalovanja ploče. i to sada izgleda ovako



ja ne volim zidne obloge i nisam htjela u kupatilo niti kuhinju ni pločice ni staklo ni bilo što drugo. zato na tim zidovima imamo samo dulux quick drying eggshell boju (netko je već spomenuo). savršeno rješenje. u kupatilu već dvije godine skoro, a u kuhinji par mjeseci. toplo preporučam.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:13   #7
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
...

...
takav je bio i nas strop i to ok izgleda. kolko dodje taj premaz?
foler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:16   #8
Quote:
foler kaže: Pogledaj post
takav je bio i nas strop i to ok izgleda. kolko dodje taj premaz?

velika kanta od 15 lit dođe oko 280 kn. a mi smo s tom količinom cijeli strop premazali. nekih pedesetak m2. s tim da smo prije toga premazali jednu ruku običnom bijelom bojom. tebi bi za tih 4-5m2 bila dovoljna i mala kantica. i još bi ti ostalo. nisam sigurna koliko mala košta. znam da je dosta ispod 100kn.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 22:04   #9
Quote:
inra kaže: Pogledaj post
naš plafon je isto bio grdi. mi smo cijeli stan radili u sam svoj majstor varijanti i pošto nam pokušaji uljepšavanja i ravnanja nisu bili baš uspješni, to smo riješili jupol rustik (ili tako nekako) bojom. ona u sebi ima komadiće sitne drveta i dosta je gusta. to nam je uvjerljivo najjeftinije i najlakše rješenje jer nam nije bilo bitno da plafon bude kao staklo. to nam je uspjelo izravnati sve neravnine od šalovanja ploče. i to sada izgleda ovako



ja ne volim zidne obloge i nisam htjela u kupatilo niti kuhinju ni pločice ni staklo ni bilo što drugo. zato na tim zidovima imamo samo dulux quick drying eggshell boju (netko je već spomenuo). savršeno rješenje. u kupatilu već dvije godine skoro, a u kuhinji par mjeseci. toplo preporučam.
Dulux
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.