Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2011., 16:35   #21
Quote:
z_kc kaže: Pogledaj post
ako ti je cijena na prvom mjestu, odna posta naravno.. nema se tu kaj diskutirati uopce.
a nije to ni tolko lose, a ni sporo. znaci, prioritetna posiljka (dobijes tracking number, i nemoze se izgubit) za SAD, mase 2 kg, ce te izaci nekih 130 kn.
Doci ce za nekih 2 tjedna primatelju, a najvjerojatnije i prije.
hvala.
dirtbike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 20:31   #22
imam jedan upit kada saljem internacinalno jer moram u posebnu poslovnicu poste ici gdje je i carina uz to ,i kada saljem van drzave da li mi prije nego izade iz drzave otvaraju paket ;za provjeru(znam da je malo blesavo pitanje ali zanima me)
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 18:37   #23
Ne moraš, ideš u normalnu poštu, ali paket moraš predati otvoren tako da oni mogu pregledati ako žele, jer je zabranjeno slanje novca u preporučenim pošiljkama.

Sad, ovisi što i kako šalješ, pa ti ne mogu reć treba li ti carinska deklaracija ili ne, to će ti sve reć u pošti, i ako naletiš na ok ekipu nećeš imati problema.
__________________
revolution is my boyfriend
Cit_Shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:42   #24
Imam pitanje. Do sad sam uvijek slao svaku pošiljku prioritetno, ali nikada nisam dobio nikakvu potvrdu za to. Koliko ta potvrda košta? I je hrvatska prioritetna pošiljka isto što i američka "priority mail"? Slao sam 8.4. (to je bio petak) avionom prioritetno u Italiju (jer je tako zatražio kupac) i JOŠ UVIJEK nije došlo. Danas mi je poslao mail da se požali što toliko dugo treba pošiljci, a ja ne znam što da mu odgovorim. Nikad dosad nisam dobio nikakvu potvrdu (osim računa za markicu "Virovitice" ili tako nešto) i ne znam kako bih se izvukao u slučaju da lik to odvede na višu razinu... Ikakav savejt?
__________________
Introduce a little anarchy. Upset the established order and everything becomes chaos... I'm an agent of chaos...
Oh, and you know the thing about chaos? It's fair.
Emperor Joker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 18:07   #25
Piše ti u uvodnom postu odgovor na ovo pitanje.

Pošiljka je ili prioritetna ili avionska, ne može i jedno i drugo. I ne, ne dobivaš posebnu potvrdu. Potvrdu imaš jedino ako šalješ preporučeno. I jedino te preporučena može izvuć kod PPa sigurno.
__________________
revolution is my boyfriend
Cit_Shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 23:27   #26
Al čekaj....postoji preporučeno zrakoplovno isto, jel tako, kao ono PLUS avionska usluga kad je preporučeno, dođe skoro duplo od običnog preporučeno, a pitanje je kolko ustvari brže dođe do kupca!
NuJerz2k1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 23:30   #27
Postoji preporučeno i zrakoplovno, tj prioritetno. Dođe brže i ne košta duplo više. Ali to ovisi i o težini. U mom slučaju (jako lagane pošiljke) košta cca 7-11 kn više po paketu.
__________________
revolution is my boyfriend
Cit_Shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:00   #28
Zanima me trebam poslat paket 1kg u U.S.A., sto da odaberem i koju sluzbu, postarina maksimalno do 500-600kn, a da sam osiguran kod pp. Iako sam withdrawao novac, nemoze on trazit refund, ali zanima me da budem osiguran i da brzo dodje, a da je do 600kn max.
pecasucidar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:25   #29
Može mi netko odgovoriti na pitanje,,,

Znači pravim remenje za satove(ručni rad) i prodajem ih na ebay-u i nekim forumima sa satovima, pošaljem ih otprilike 10-ak svaki mjesec..
I danas bio podici nesto na carinarnici sto sam narucio,morao donijeti onu potvrdu koliko sam platio taj item i gospođa na carini me prepoznala po prezimenu i pitala u vezi tih remena..
I ona mi kaže da moram smanjiti slanje tih remena u inozemstvo..
Sad mene zanima zasto bih morao smanjiti slanje tih remena u inozemstvo,firmu nemam, čisto ih radim iz hobija i stavljam vrijednost remena na svaku pošiljku od 50kn...
bullseye13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 12:25   #30
Pa fkt ne znam. Probaj stavljat da nemaju vrijednost. Inače, na carini znaju srat i pravit se pametni, a ne mogu ti ništa, u biti.
Trebao si nju pitati što točno misli time reći, i mene baš zanima
__________________
revolution is my boyfriend
Cit_Shakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:49   #31
Pozdrav ljudi, jel zna neko mozda sta je to Remote Area u DHL-u?

Chinese mi jedan treba poslati nesto i kaze mi da je BiH (i naravno i Cro, ovo znam jer mi je isto potvrdio nakon sto sam ga pitao da mi posalje paket na rodjakovu adresu u Hrvatsku) na toj DHL-ovoj Remote Area listi te da moram da nadoplatim jos nesto novca kako bi on platio to sranje zvano Remote Area?
Jebem mu mamicu, sve nesto kontam da me covjek hoce da sjebe te da uzme taj novac za sebe? Jel ima neko da se susretao sa ovim problemom mozda?

Hvala unaprijed za odgovor!
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 20:28   #32
Pozdrav, moram poslati paket u Kinu i svakako uz tracking number. Dal cu dobiti tracking ako saljem preporuceno. U mojoj posti nisu ziher, rekli su mi da su jedino sigurno da cu dobiti tracking ako sajem ems-om ali on je uzasno skup?
ceeky_m@nkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 09:52   #33
Quote:
bullseye13 kaže: Pogledaj post
Može mi netko odgovoriti na pitanje,,,

Znači pravim remenje za satove(ručni rad) i prodajem ih na ebay-u i nekim forumima sa satovima, pošaljem ih otprilike 10-ak svaki mjesec..
I danas bio podici nesto na carinarnici sto sam narucio,morao donijeti onu potvrdu koliko sam platio taj item i gospođa na carini me prepoznala po prezimenu i pitala u vezi tih remena..
I ona mi kaže da moram smanjiti slanje tih remena u inozemstvo..
Sad mene zanima zasto bih morao smanjiti slanje tih remena u inozemstvo,firmu nemam, čisto ih radim iz hobija i stavljam vrijednost remena na svaku pošiljku od 50kn...
Ova gospođa

Zabranjuje izvoz!!! Umjesto da reguliraju trgovinu internetom i potiču izvoz, ona ga osobno želi zabraniti! Ali dobro ti je odgovorio Cit_Shakti, ne može ti ništa, vjerojatno se samo želi napraviti važna (i glupa).

Kada smo kod izvoza, da li ste naručivali proizvode iz Kine za $0.99 s besplatnom poštarinom? Kina očigledno svojim izvoznicima omogućava besplatno slanje poštom kako bi potakla izvoz. Tako država bere miljarde $ od izvoza i može financirati poštu.

A kod nas zabrane...
kaplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:12   #34
Cesto kpujem na ebay.uk i ponekad kad sam u njemackoj na ebay.de, nekolikopua sam na .uk kupio neke stvari za 0,99£ bez postarine i nikada mi to nije stiglo, kontaktirao bih sellera i on bi mi kroz neko vrijeme svaki put vratio lovu... Moje misljenje je da se tu ne radi o nikakvim subvencijama drzave na izvoz nego su to jednostavno prevaranti ilitiga scummeri koji samo fiktivno prodaju pizdarije za sicu bez postarine i onda to ljudi kao blesavi kupuju, seller ne salje, i kad se ljudi zale on vraca lovu, sad vi lijepo izracunajte, npr. Scummer iz neke banana drzave stavi na prodaju npr. bateijsku lampu od 400 lumena sa pocetnom cijenom od 0,99£ sa free shippingom, napise da ih ima na zalihi 500 i tako na 50-k aukcija, to je 25000 lampi ilitiga cca isto toliko funti, dnevno proda ajmo rec 50 lampi (cca 50 funti), od toga se cca 45 ljudi pozali da nije dobilo item i on vrati lovu toj 45-orici, znaci od 50£ 45 vraca, a 5 mu ostaje, al ne zaboravite da scummeri rade sa nekoliko accounta znaci lik moze to sto raditi u npr. 50 shopova na 4-5 raliciih ebaya, pa vi sad racunajte koliko je to love, a ni orao ni kopao, moj savjet je ne narucujte, ne brinite dobit cete uvijek pare natrag ali nema svrhe jer item necete dobit sigurno, sorry na duom tekstu, lijepi pozdrav...
Ispricavam se na greskama, pisem na touch pa me malko j***

Zadnje uređivanje kale_lika : 20.11.2012. at 18:14. Reason: Gramatika
kale_lika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 11:10   #35
PP u Sloveniji

Ne sjecam se kada i kako ali cula sam za opciju postanskog pretinca u Sloveniji za dostave samo unutar EU. Ne mogu naci topic sa tom temom pa vas molim ako mi mozete pomoci !
majaMED is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.