Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2017., 13:15   #1921
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Slazem se za avatar

Kod Volva me muci samo to sto ne znam apsolutno nikoga da ga vozi, rijetko ih vidjam kod nas i nemam apsolutno nikakav info koliko je taj auto dobar (osim onih starih uzrecica o volvu koje danas vrijede jednako kao i ona :nemoj kupovat francuza).

Koliko to vozilo realno trosi? Koliko kosta odrzavanje? Koliko je lako doci do dijelova? To su stvari koje mene zanimaju kod auta jer se ne zelim kao nejako zensko naci u situaciji da kupim vozilo cije odrzavanje kosta ko Sv.Petra kajgana, a dijelovi se narucuju s Marsa i cekaju 365 dana. Karikiram, ali cisto da shvatite sto me muci.

I jedno vrlo bitno pitanje, na koje apsolutno ne znam odgovor, do koliko KM je dobro kupiti auto? Posebice diesel?
Znas me, znam te.

Uglavnom, evo neke najrealnije procjene za potrosnju koju ja mogu naci:
https://www.spritmonitor.de/de/ueber...20&powerunit=2
Dakle trosi jako malo.

Sto se tice pouzdanosti, ne mogu reci dugorocno, jer sam samo S60 vozio i to par dana, ali znam par osoba koje imaju novije volvoe, i nisam cuo da se itko zali na nesto, ni na kvarove, ni na cijenu servisa, ali bilo bi dobro da se javi netko tko ima nesto slicno, pa da cujes iz prve ruke.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 14:23   #1922
Imamo i rodjendan na isti dan, di si brate

Hvala na info, naisla sam na forumasa sa v40 koji je jako zadovoljan, a i pronasla sam frendicu koja je 5 godina imala c30 i zapravo bi ga imala i dalje da nije presla na mnogo vecu kategoriju auta.

Budem si razmislila.
Old 18.04.2017., 16:05   #1923
Za 10 tisuca eura tesko da ces dobiti v40 na kojeg netreba nista uloziti, cak bi rekao nemoguce. Imam iskustva jedino sa v50(PSA masina) i auto se dosta puta pokvario i to sve do 200tkm onda smo ga rijesili.

Al za 10 tisuca mozes dobiti odlican clio,corsu,fiestu. odlicni auti i jeftini za odrzavanje.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:16   #1924
Koja je to debilana i pljačka od države da mi koji kupujemo polovnjaka 5g starog moramo platiti porez državi a prvi vlasnik je već platio masni porez na taj auto. I onda još svake godine plaćamo onaj porez ccv, standardno.
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:55   #1925
Quote:
sony xperia u kaže: Pogledaj post
Za 10 tisuca eura tesko da ces dobiti v40 na kojeg netreba nista uloziti, cak bi rekao nemoguce. Imam iskustva jedino sa v50(PSA masina) i auto se dosta puta pokvario i to sve do 200tkm onda smo ga rijesili.

Al za 10 tisuca mozes dobiti odlican clio,corsu,fiestu. odlicni auti i jeftini za odrzavanje.
Ma ne, nisam ni mislila za tu cijenu dobiti v40. V40 bi uzela kad bi uzimala onak, po ljubavi na prvi pogled. Iako, nije iskljucen ako zakljucim da mi zaista auto vrijedi toliko novaca.

Zanima me, primjerice renault, govore mi da je odrzavanje i dijelovi za taj auto kao skuplje od ostalih proizvodjaca, jel to istina?
Old 18.04.2017., 17:44   #1926
Ništa skuplje. Samo manje rasprostranjeno. Kvalitetne djelove ćeš platiti jednako za VW i Renault. Ono što ti radi zbrku je poplava jeftinih kineskih i sl djelova i šupa mehaničara koji se kuže u VW čisto tadi balkanske ljubavu prema Golfovima. Imao sam i VW i Renaulte (i prije par tjedana kupio sad i Daciju) i cjene u ovlaštenon su tu negdje. Ni izvan ovlaštenog nije neka razlika za djelove tipa Continental, AT i sl, ali je veća dostupnost djelova marke "djelovi" i Balkancima najmilije marke "njemački djelovi" (bitno da na kutiji piše made in Germany) za sitne pare. Samo što je tin "Njemačkim" i sl cijena i kvaliteta tu negdje.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 17:56   #1927
Pa, ja se recimo sa tobom slazem, iz svog vozackog i vizualnog iskustva ne bih kupovala njemacki auto jer su mi ruzni i siromasni opremom.

Njemacki mi nikada nije pao u izbor jer jednostavno, meni nisu napeti.

Jedino me 'strase' s tim nemoj francuza, skupo je odrzavanje, nemoj forda nema dijelova i onda meni fino zakuha mozak od svega
Old 18.04.2017., 19:09   #1928
Pozdrav, oprostite sto ovako upadam no imam pitanje.

Kupujem auto, vrh vrhova 50k kn (6700€) no više gledam nešto u rasponu 30 000kn. Pokušati ću biti što kraci.

Auto bi se vozio ugl oko 150km tjedno, uglavnom vikendima (da odem do svojih), tu i tamo neka ruta jednom mjesecno duzi put.

Što kupiti? Stvarno nemam blage veze. Gledao sam WV i Opele, cine mi se ok a nisu skupa održavanja (kako cujem). Nebih uzeo nešto što će me koštati pola auta ako ga odvezem na servis.

Tražim nešto što je middle ground. Isto tako da je malo veće jer me ima

Svi prijedlozi su dobro došli.

bonus pitanje: 2007 opel astra classic 1.4 benzin, 66kw , 160k km na satu za 25000kn od prijatelja, isplati li se?

Puno hvala svima na prijedlozima
Zigz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 20:25   #1929
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Pa, ja se recimo sa tobom slazem, iz svog vozackog i vizualnog iskustva ne bih kupovala njemacki auto jer su mi ruzni i siromasni opremom.

Njemacki mi nikada nije pao u izbor jer jednostavno, meni nisu napeti.

Jedino me 'strase' s tim nemoj francuza, skupo je odrzavanje, nemoj forda nema dijelova i onda meni fino zakuha mozak od svega
KAžem ti, imao nekoliko Renaulta, još imam Seata (VW grupa, isti djelovi iste cijene) i sad imam Daciju. I ne vidim neku razliku u cijeni održavanja niti u ovlaštenom niti u neovlaštenom. Trebaš vidjeti cijene za Mazdu (je i to imamo u obitelji). Jedino nitko nikad nije imao Forda
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 09:00   #1930
Quote:
Zigz kaže: Pogledaj post
bonus pitanje: 2007 opel astra classic 1.4 benzin, 66kw , 160k km na satu za 25000kn od prijatelja, isplati li se?
Generalno najbolje je kupit od poznanika ili prijatelja koji ti moze detaljno i bez zadrske objasnit kakav je auto, koje su mu mane i slicno. Za 10god staru astru mislim da nije previse novaca, a i ulazi ti u budget. Def ako ti se to nudi, to bi mi bio prvi izbor. A dalje jedino ako ti se auto fkt ne svidja iz nekog razloga. Astre classic su dobri auti, dijelova ima. Taj benzinski motor nije lose, znam ljude koji su okrenuli velku kilometrazu s njim tako da mislim da te nebi trebalo zabrinjavat ovih 160tkm ako je redovno odrzavan.

Dok sve na njemu sredis kako treba, jer ipak ima 10god pa vjerojatno treba nesto i ulozit, doc ce na tih 30tkn, al poslje toga samo vozi...

Za cijenu pogledaj malo po njuskalu kako se krecu pa vidi sa frendom...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:29   #1931
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Generalno najbolje je kupit od poznanika ili prijatelja koji ti moze detaljno i bez zadrske objasnit kakav je auto, koje su mu mane i slicno. Za 10god staru astru mislim da nije previse novaca, a i ulazi ti u budget. Def ako ti se to nudi, to bi mi bio prvi izbor. A dalje jedino ako ti se auto fkt ne svidja iz nekog razloga. Astre classic su dobri auti, dijelova ima. Taj benzinski motor nije lose, znam ljude koji su okrenuli velku kilometrazu s njim tako da mislim da te nebi trebalo zabrinjavat ovih 160tkm ako je redovno odrzavan.

Dok sve na njemu sredis kako treba, jer ipak ima 10god pa vjerojatno treba nesto i ulozit, doc ce na tih 30tkn, al poslje toga samo vozi...

Za cijenu pogledaj malo po njuskalu kako se krecu pa vidi sa frendom...

Hvala, on je prvi vlasnik i vjerojatno cu uzeti. Kakvi su ti motori sa plinom? Isplati li se?
Zigz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:24   #1932
Za tvojih 10tkm godisnje, mislim da vise zezancije nego koristi. Odi na podforum plin pa pitaj tamo ako tu nitko ne odgovori. Osobno nemam iskustva.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:37   #1933
ako se dobro sjećam s Opelima su i počele peripetije s plinom. Te treba podmazivanje ventila, te nešto sa softverima te .....
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:13   #1934
Quote:
eone kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

dosao je trenutak da se rastavim od svog prijatelja twinga. Kupujem nesto novije i vece, tako da...
Prodaje se twingo, 1999. godiste, crni. Presao 247k km, vozi ko zmaj.
Servisi su valjda najjeftiniji od svih auta na cesti, uglavnom moderni klasik, mislim da je sve vec poznato o njemu. Najbolji gradski autic za najmanje pare.

Stanje dosta dobro, mehanicki odlican - limarija ima sitnih ogrebotina, ali nigdje nije trula (koliko sam primijetio). Unutrasnjost u dobrom stanju, osim manjeg dijela tapecirunga na vozackom sicu (istroseno/poderano od trenja).

Ima solidnu opremu - elektricni retrovizori i vozacki/suvozacki prozor, maglenke naprijed/natrag, suvozacki pretinac na zatvaranje (puno twingaca ima samo otvorenu policu), dajem i ljetne i zimske gume s felgama. Ljetne su smece, ali su na atraktivnim trokrakim alu felgama, zimske su michelinke, vozene dvije sezone, skoro kao nove, na celicnim felgama.

Autic je regan do 1/2018. Prosao tehnicki iz prve, bez problema...
Trosi vrlo malo, 5 litara, a moze i manje ako se miluje. Vrlo je startan, unatoc malom broju konja. Top brzina 160 kmh, cak i pri njoj je vrlo stabilan.

Uglavnom, mislim da je 1400€ fer cijena s obzirom na stanje, preostalu registraciju, i poklon gume/felge.

Moram ga jos oprati i isprazniti, tako da cu nabaciti neke fotke ovih dana zainteresiranima...

Pitanja/ponude u inbox, hvala!
(zamjene ne dolaze u obzir, posto sam vec nasao auto)
Evo malo sam opran i pofotkan, pa da apdejtamo:
http://imgur.com/a/GTe6d

(nadam se da mogu tako fotke u linku staviti)
eone is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 00:25   #1935
Auto je kupljen, napravljen kupoprodajni, ali u kp nije navedeno da tablice ostaju novom vlasniku, zaboravili napisati. Mogu li imati problema s time na mupu i moram uzimati nove tablice?
Tj. taman odjavljujemo drugi auto pa ce ostati tablice od tog auta, ali sam htio napraviti sa sto manje komplikacija.

Sent from my Apollo Lite

Zadnje uređivanje Guater : 20.04.2017. at 01:11.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 07:37   #1936
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Auto je kupljen, napravljen kupoprodajni, ali u kp nije navedeno da tablice ostaju novom vlasniku, zaboravili napisati. Mogu li imati problema s time na mupu i moram uzimati nove tablice?
Tj. taman odjavljujemo drugi auto pa ce ostati tablice od tog auta, ali sam htio napraviti sa sto manje komplikacija.

Sent from my Apollo Lite
Možeš to rješiti u MUP-u izjavom bivšeg vlasnika da ti poklanja tablice. Ne mora bizi u KPU dovoljna je izjava. Ako on dođe u MUP ne morate ni ovjeravati izjavu. Bar je tako bilo kad sam ja prodavao bivši auto.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:00   #1937
Kak je ta izjava izgledala? Pitam jer sam prodavatelj tog auta.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 11:31   #1938
Jel moze to biti izjava pisana "iz nule" ili postoji nekakav formular za to?

Sent from my Apollo Lite
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:53   #1939
Quote:

Sent from my Apollo Lite
Ako tebi prodavatelj hoće ostaviti tablice (isto ste reg. područje) tada slobodno u KPU dopiši pod napomenu "tablice ostaju kupcu" ili zaokružiti tablicu zadržava kupac. Ovisno o KPU.
Quote:
Jel moze to biti izjava pisana "iz nule" ili postoji nekakav formular za to?

Sent from my Apollo Lite
Ne treba ti nikakva izjava, samo dopiši u KPU ili zaokruži da tablice ostaju kupcu (tebi) ili ako misliš uzeti nove, onda u KPU napiši ili zaokruži da se tablice poništavaju.

Tako će biti najjednostavinje za tebe i prodavatelja.
Old 21.04.2017., 13:28   #1940
A kaj nije da na KPU u tom redu napomene gdje se to dopiše da ostaju tablice mora isto lupiti žig? Ako nije klasični KPU kod bilježnika onda može naknadno zaokružiti.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:37.