Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2012., 20:19   #1
Stanovi - Slavonski Brod

Pozdrav svima,

pretražila sam cijeli forum i nigdje nisam našla temu o stanovima u Slavonskom Brodu. Tako da otvaram ovu temu radi razmjene iskustava te pomoć i savjete Brođanima za kupovinu stana. I sama tražim stan pa sam se susrela sa različitim pričama o kvaliteti pojedinih zgrada (naročito novogradnje!), a i nekih zgrada koje su građene prije dosta godina.
Zanimaju me vaša iskustva i mišljenja.

Nadam se da će tema biti aktivna i da će pomoći svim Brođanima pri kupovini stana.
JagodicaBobica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 11:41   #2
pozdrav
imaš u SB samo 3 zgrade (novogradnje) vrijedne u koje se može potrošiti novac za stan...
Jedna kod dvorane Sokol
Druga kod Perkovića kod školske medicine na Slavoniji II
i treća je u Zrinskoj ulici ona zelena gdje je kinseki shop

Ova kod Prekovića na SL2 je vrhunski izrađena sa zvučnom i termo izolacijom stvarno kvalitetno do najsitnijih detalja, a zato je i cijena paprena čini mi se da je ostalo cca 2 stana
minus je što nema podzemnu garažu ili barem ove vani da su natrkivene i parking je etažiran.

Ova kod Sokola ima podezmnu garažu, lift i stanovi su Ok ne tako detaljno kvalitetni kao kod ovoga na SL2 jedino lokacija za po noći i vikendom je koma tamo od galame i dreke...

Ova u Zrinskoj zelena ima fine trosobne stanove od manje kvadrature do većih kvadratura i odličnu podzemnu garažu i cijenom je najprihvatljivija od ove tri gore nabrojane, ali kvaliteta završnih radova osrednja.

Sve tri imaju sve etažno odvojeno znači brojila i imaju liftove sve tri zgrade.

Ona od raiffeisen banke tzv. brodski tower gdje je porezna uprava je nešto strašno i uopće neznam tko bi htio živjeti u tom čudovištu sa malim stanovima od ukupno 99 i dugačkim mračnim hodnicima sad imaju isključenu struju na hodnicima i liftu jer nema stanara svega 3-4 stan prodana iz kompenzacije i ti su se zahebali. stanovi stoje već 4god neprodani zgrada se ne održava strahota mislim da će to završiti sve u soacijalnim stanovima na kraju jer takve koncepcije i nije za ništa drugo.


Starogradnju u SB ne bih spominjao pogotovo gdje nema etažnih brojila i u večini se ne plaća pričuva kako treba, pa nema ni kvalitetnog održavanja što se može vidjeti golim okom, a i u 21st. ne želim imati stan bez etažnih brojila i vlastitog barem parkirnog mjesta ako nema garaže.


Meni je jako igralo ulogu lokacija znači tamo kod invalida sa PTSP na SL2 nije dolazilo u obzir, ovaj dio prema Korzu i pijaci je nesnosno po danu i noći, Hebrang je geto u kojem nisam niti pokušavao pogledati bilo koji stan kao, Slavonija 1 loše zgrade bez izolacija, bez etažnih brojila i bez parkinga tako da smo na kraju uzeli blizu šetališta kod Brođanke gdje ima puno pješačke zone za djecu i dosta je mirno osim nedjeljom kad je misa oko podneva i našetavanje po promenadi, ali mislim da je to i najljepši dio SB za živjeti mislim na sami užio dio grada bez okolnih prigradskih naselja.
Ali ovo je malo mjesto tako da
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 23:47   #3
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
pozdrav
imaš u SB samo 3 zgrade (novogradnje) vrijedne u koje se može potrošiti novac za stan...
Jedna kod dvorane Sokol
Druga kod Perkovića kod školske medicine na Slavoniji II
i treća je u Zrinskoj ulici ona zelena gdje je kinseki shop

Ova kod Prekovića na SL2 je vrhunski izrađena sa zvučnom i termo izolacijom stvarno kvalitetno do najsitnijih detalja, a zato je i cijena paprena čini mi se da je ostalo cca 2 stana
minus je što nema podzemnu garažu ili barem ove vani da su natrkivene i parking je etažiran.

Ova kod Sokola ima podezmnu garažu, lift i stanovi su Ok ne tako detaljno kvalitetni kao kod ovoga na SL2 jedino lokacija za po noći i vikendom je koma tamo od galame i dreke...

Ova u Zrinskoj zelena ima fine trosobne stanove od manje kvadrature do većih kvadratura i odličnu podzemnu garažu i cijenom je najprihvatljivija od ove tri gore nabrojane, ali kvaliteta završnih radova osrednja.

Sve tri imaju sve etažno odvojeno znači brojila i imaju liftove sve tri zgrade.

Ona od raiffeisen banke tzv. brodski tower gdje je porezna uprava je nešto strašno i uopće neznam tko bi htio živjeti u tom čudovištu sa malim stanovima od ukupno 99 i dugačkim mračnim hodnicima sad imaju isključenu struju na hodnicima i liftu jer nema stanara svega 3-4 stan prodana iz kompenzacije i ti su se zahebali. stanovi stoje već 4god neprodani zgrada se ne održava strahota mislim da će to završiti sve u soacijalnim stanovima na kraju jer takve koncepcije i nije za ništa drugo.


Starogradnju u SB ne bih spominjao pogotovo gdje nema etažnih brojila i u večini se ne plaća pričuva kako treba, pa nema ni kvalitetnog održavanja što se može vidjeti golim okom, a i u 21st. ne želim imati stan bez etažnih brojila i vlastitog barem parkirnog mjesta ako nema garaže.


Meni je jako igralo ulogu lokacija znači tamo kod invalida sa PTSP na SL2 nije dolazilo u obzir, ovaj dio prema Korzu i pijaci je nesnosno po danu i noći, Hebrang je geto u kojem nisam niti pokušavao pogledati bilo koji stan kao, Slavonija 1 loše zgrade bez izolacija, bez etažnih brojila i bez parkinga tako da smo na kraju uzeli blizu šetališta kod Brođanke gdje ima puno pješačke zone za djecu i dosta je mirno osim nedjeljom kad je misa oko podneva i našetavanje po promenadi, ali mislim da je to i najljepši dio SB za živjeti mislim na sami užio dio grada bez okolnih prigradskih naselja.
Ali ovo je malo mjesto tako da

Zašto smatraš da su stanovi Brod Tower loši... Sad su se počeli prodavati po cijeni od 1 000 eura po kvadratu, dakle cijena je OK, stanovi izgledaju sasvim solidno, lokacija je dobra... Iako sam čuo da je kamion prešao preko temelja kad se zgrada radila i sad se događa da se u poreznoj razdvajaju parketi, pitam se od čega Imaš li više informacija o toj zgradi... ili je sve to na razini rekla-kazala...
schimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 19:53   #4
Evo i neka moja iskustva. 7 godina posjedujem stan na Slavoniji I, zgrada od 4 kata bez lifta (moj stan od 87m2, 104m2 sa terasama, na 4 katu), što meni osobno nije problem jer se brzo navikneš i nakon nekog vremena ideš stepenicama gotovo kao po ravnom. Stavio sam plastičnu stolariju, a o izoliranosti mogu reći sve najbolje. zidovi su od 15cm siporeksa + fasadna cigla. Trenutno je vani 4°C a i rade samo 2 radijatora od njih 6, a ja sjedim i gaćama i potkošulji na temp 26C. U sobi u kojoj mi spava dijete, a koja se ne grije i gdje je prozor stalno otvoren na kipu, temperatura je 23C. Ali velika negativnost su zajedničke režije, Grijanje sa toplom vodom na godišnjoj razini je cca 10000kn (uključen paušal od 245kn mjesečno, tj. cca 3000kn godišnje), Samo topla voda koja je uključena u taj iznos iznosi cca 250kn (3 člana). Hladna voda za 3 člana cca 170kn. ostale režije su manje više kao i svugdje. Iskreno razmišljam da se otkačim sa toplane i instaliram električne radijatore. Vjerujem da ne bih potrošio toliko koliko sad plaćam, a bio bih sam svoj gazda. Također, mogu reći da je ugradnja razdjelnika i kalorimetara koju su neki uveli jedna velika prevara, jer su se smrzavali a plaćali veće račune od nas koji se kuhamo. Mogu reći i to da su ovo jedine zgrade u Brodu koje imaju procijenjeni vijek trajanja od 120 godina, sve ostale su maksimalno 100 godina. Još jednu manu bih mogao spomenuti a to je preciznost gradnje, jer je u to vrijeme bila dozvoljena takozvana zlatna tolerancija koja iznosi 5cm, što je više estetkski nego praktični problem. Sve u svemu, stan sam platio 680€ po kvadratu, što je daleko jeftinije nego novogradnja, ali je pitanje koliko je isplativo zbog režija.

Sad što se tiče Brod Towera, vrijedi sve što je napisao homosapiens, s tim da bih dodao još neke stvari koje znam, Investitor je potrošio tek 300€ po kvadratu prilikom izgradnje, što je najminimalnije moguće, pa čak i kad bi prodavao za 1000€ po kvadrat zarada bi bila fantastična. svaki dan sam prolazio tamo dok se zgrada radila i mogu reći da su komplet zidovi izliveni od armiranog betona i samo izvana obloženi stiroporom. mislim da nije potrebno dalje razgovarati o kvaliteti, odnosno nekvaliteti gradnje ove zgrade.
__________________
Cijeli život živim u ludnici.
provincijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 23:56   #5
Unhappy

Quote:
provincijalac kaže: Pogledaj post
Evo i neka moja iskustva. 7 godina posjedujem stan na Slavoniji I, zgrada od 4 kata bez lifta (moj stan od 87m2, 104m2 sa terasama, na 4 katu), što meni osobno nije problem jer se brzo navikneš i nakon nekog vremena ideš stepenicama gotovo kao po ravnom. Stavio sam plastičnu stolariju, a o izoliranosti mogu reći sve najbolje. zidovi su od 15cm siporeksa + fasadna cigla. Trenutno je vani 4°C a i rade samo 2 radijatora od njih 6, a ja sjedim i gaćama i potkošulji na temp 26C. U sobi u kojoj mi spava dijete, a koja se ne grije i gdje je prozor stalno otvoren na kipu, temperatura je 23C. Ali velika negativnost su zajedničke režije, Grijanje sa toplom vodom na godišnjoj razini je cca 10000kn (uključen paušal od 245kn mjesečno, tj. cca 3000kn godišnje), Samo topla voda koja je uključena u taj iznos iznosi cca 250kn (3 člana). Hladna voda za 3 člana cca 170kn. ostale režije su manje više kao i svugdje. Iskreno razmišljam da se otkačim sa toplane i instaliram električne radijatore. Vjerujem da ne bih potrošio toliko koliko sad plaćam, a bio bih sam svoj gazda. Također, mogu reći da je ugradnja razdjelnika i kalorimetara koju su neki uveli jedna velika prevara, jer su se smrzavali a plaćali veće račune od nas koji se kuhamo. Mogu reći i to da su ovo jedine zgrade u Brodu koje imaju procijenjeni vijek trajanja od 120 godina, sve ostale su maksimalno 100 godina. Još jednu manu bih mogao spomenuti a to je preciznost gradnje, jer je u to vrijeme bila dozvoljena takozvana zlatna tolerancija koja iznosi 5cm, što je više estetkski nego praktični problem. Sve u svemu, stan sam platio 680€ po kvadratu, što je daleko jeftinije nego novogradnja, ali je pitanje koliko je isplativo zbog režija.

Sad što se tiče Brod Towera, vrijedi sve što je napisao homosapiens, s tim da bih dodao još neke stvari koje znam, Investitor je potrošio tek 300€ po kvadratu prilikom izgradnje, što je najminimalnije moguće, pa čak i kad bi prodavao za 1000€ po kvadrat zarada bi bila fantastična. svaki dan sam prolazio tamo dok se zgrada radila i mogu reći da su komplet zidovi izliveni od armiranog betona i samo izvana obloženi stiroporom. mislim da nije potrebno dalje razgovarati o kvaliteti, odnosno nekvaliteti gradnje ove zgrade.

Da bio sam u BT-u i razgledavao stanove. Jedan od njih je poptuno popucao. Pitao sam prodavača, što je to, a on reče kako zgrada odrađuje svoje... Strašno.

Ali i dalje imam problem, mogao bih ići do nekih 100 000 eura, kupio bih trosobni il ieventualno četverosobni stan (I. ili II. kat) ali zbilja ne znam što odabrati. Sad je završena jedna zgrada u Zrinskoj, stanovi su OK ali opet ta novogradnja me plaši... Stanovi na Slavoniji te kvadrature su mi izvrsni što se rasporeda tiče, ali opet te režije koje si naveo... Stvarno je teška odluka a velika lova u pitanju...
schimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 19:36   #6
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Jedna kod dvorane Sokol
Ovo je zgrada gdje samo ________ (umetni po želji) može kupiti stan. Odmah je kod Pijane ulice, vikendom je glasno, a da ne govorim o tom da je zgrada niknula k'o gljiva poslije kiša. Gledaš se doslovce lice u lice s onima preko puta. Najgroznije mjesto ikad u cijelom Brodu. Imala je žešću konkurenciju, ali ih je sve pobila.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2012., 13:37   #7
Ova tema je odlična i mene muči isti problem. Gdje naći normalan trosobni stan u SB? Hoce li se ikad rijesiti problem zajedničkih brojila na Slavoniji I i II? Koja je novogradnja najbolja? Svi stanovi koji su ovdje spomenuti osim Brod Towera su rasprodani u navedene tri zgrade... Što je novo a kvaliteteno da se gradi ili je sagrađeno? Na svakom koraku vidim neke nove stambene zgrade pitanje što tu valja a sto ne?
schimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 18:04   #8
Pozdrav svima,

od kada sam otvorila ovu temu sam i našla stan. Zaručnik i ja smo se odlučili na trosobni stan u naselju Kralja Tomislava. Stan smo platili 840 eura po kvadratu, kompletno renoviran prije par godina. Velika mana mu je zajedničko grijanje međutim kada smo dobro analizirali tu stavku došli smo do sljedećeg zaključka:
- razlika u cijeni na bazi godine dana između zajedničkog grijanja i plinskog centralnog grijanja je oko 3 000 kn, što je oko 400 eura. Jednostavnom računicom dolazimo do zaključka da ćemo na grijanje u narednih 20 godina (na koliko smo digli kredit) potrošiti oko 8 000 eura više nego da imamo svoje grijanje. Kada bismo tu cifru dodali količini novca koje ćemo sada potrošiti za kupovinu stana još uvijek ne bi mogli kupiti jednako velik stan u novogradnji.

Pogledali smo oko 30-ak stanova u većini naselja u Brodu (izuzev Jelasa i Mikrorajona) i uvijek nam se činilo da su stare zgrade bolje od novogradnje. Sve što je u novogradnji bilo dobro bilo je i prodano. Uglavnom su ostali samo veliki stanovi koji su nama bili preskupi. A ideja o trosobnom stanu od 55 kvadrata nam se ipak nije svidjela.
JagodicaBobica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:23   #9
Iskrene čestitke, i puno sreće u novom stanu. Ako ste sve već to proračunali onda se nadam da će biti kako ste zamislili i da neće biti nekih skrivenih troškova koje ćete otkriti kad počnete živjeti u stanu. Ali tako to ide, ne možeš imati i ovce i novce. tom stanu ide u prilog što je nedavno renoviran pa nećete imati nekih daljnjih ulaganja u stan. Kad su građeni ti stanovi, na njima se nije štedjelo na materijalu jer ga nisu gradili privatnici kojima je jedino bitna financijska isplativost. Upravo suprotno, tako je naprimjer fasadna cigla zidana cementnom žbukom, i lakše je bušilicom probušiti tu ciglu nego žbuku između cigli (govorim iz osobnog iskustva jer sam osobno renovirao balkon). Uglavnom, sve što je u to vrijeme bilo najkvalitetnije u ex YU ugrađeno je u te stanove, uključujući i znanje građevinskih stručnjaka.
Čestitam još jednom!
I još jednom da napomenem, ako vam netko bude ponudio razdjelnike i kalorimetre nemojte nasjesti, odbijte. Radi se o jednoj velikoj prevari. Jer taj sistem se isplati jedino ako apsolutno svi korisnici jedne toplane imaju uveden taj sistem. A to se neće dogoditi barem u narednih 20 godina.
__________________
Cijeli život živim u ludnici.
provincijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 14:42   #10
Wink

Quote:
provincijalac kaže: Pogledaj post
Iskrene čestitke, i puno sreće u novom stanu. Ako ste sve već to proračunali onda se nadam da će biti kako ste zamislili i da neće biti nekih skrivenih troškova koje ćete otkriti kad počnete živjeti u stanu. Ali tako to ide, ne možeš imati i ovce i novce. tom stanu ide u prilog što je nedavno renoviran pa nećete imati nekih daljnjih ulaganja u stan. Kad su građeni ti stanovi, na njima se nije štedjelo na materijalu jer ga nisu gradili privatnici kojima je jedino bitna financijska isplativost. Upravo suprotno, tako je naprimjer fasadna cigla zidana cementnom žbukom, i lakše je bušilicom probušiti tu ciglu nego žbuku između cigli (govorim iz osobnog iskustva jer sam osobno renovirao balkon). Uglavnom, sve što je u to vrijeme bilo najkvalitetnije u ex YU ugrađeno je u te stanove, uključujući i znanje građevinskih stručnjaka.
Čestitam još jednom!
I još jednom da napomenem, ako vam netko bude ponudio razdjelnike i kalorimetre nemojte nasjesti, odbijte. Radi se o jednoj velikoj prevari. Jer taj sistem se isplati jedino ako apsolutno svi korisnici jedne toplane imaju uveden taj sistem. A to se neće dogoditi barem u narednih 20 godina.
Provincijalac, nemoj mislit da te uhodim ili nešto, ali s obzirom da stvarno pratim već duže vrijeme oglase za stan vidio sam i tvoj oglas: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-3441282

Po opisu bih rekao da si to ti ili se varam? Pitanje je zašto prodaješ stan ako si njime zadovoljan? Naime gledao sam te stanove na Slavoniji od 87 m2, to su veliki stanovi i raspored mi je super, samo evo jedna bakica mi reče da ju ubiše režije...

I nije mi jasno je li Jagodica Bobica uzela u obzir vodu koju plaća po članu... Primjerice ja sad živim u stanu, novogradanja i nas četvero imamo vode 70 kn mjesečno. Toliko cca ima samo jedan član ako su vodomjeri zajednički. U kontekst grijanja treba ubaciti i paušale koji se plaćaju preko ljeta... Mislim da na kraju kad se zbroji ispadne financijski isto ili pak isplativije kupiti stan u novogradnji od 80 m2... barem je meni tako pokazala računica

Evo što sam ja našao. Oba stana na prvom katu:
GRIJANJE i VODA STAROGRADNJA - renoviran stan od 80 m2 na Slavoniji II: 76 000 eura
6000(grijanje) + 1800 (paušali) + 2500 kn (voda) = 10 300 kn godišnje (OVDJE SAM MOZDA MALO OPTIMISTICAN, uzeo sam neke prosjeke sa Hebranga, Slavonije I i II, to će Provincijalac znat bolje)

GRIJANJE I VODA NOVOGRADNJA - stan od 86 m2 u Zrinskoj = 93 000 eura
3600 (grijanje) + 960 (voda) = 4560 kn godišnje (TU SAM UZEO PROSJEK od 600 KN mjesečno na grijanje, ali evo mi primjerice jos nismo ni počeli grijati a temp je u boravku konstantno 22,5 stupnjeva zbog termo izolacije, no ipak sada živimo u nešto manjem stanu pa i to naravno uzimam u obzir iako je konačni iznos sigurno manji od 3 600 kn, ali eto... nek bude kako je)

RAZLIKA U REŽIJAMA:
5740 godišnje x 19 godina (kredit) = 109 000 kn
RAZLIKA U CIJENI STANA
17 000 eura – 127 500 kn

Dakle 20 000 kn platiš više novogradnju, ali i imas 6 m2 vise, garažu mozes birati (ok moras ju nadoplatit, ali barem ti je auto ispod stana a ne u nekoj garaži gdje moras pješačiti ako nešto zaboraviš ili ideš u shoping) i na koncu stan je ganz novi...a za 20 godina ovaj na slavoniji bit ce star 50 godina.... tako da, mislim da se više isplati trazit dobru novogradnju, jer ne planiram umrijet za 20 godina da mi je svejedno, ali cu zato nakon toga plaćat luđake režije ili ostavit djeci taj shit kojeg će oni morat jeftino prodavat jer će ih ubijat režije ili Linićev porez. Volio bih cuti i vase mišljenje, mozda sam se negdje jelte zabunil

Zadnje uređivanje schimo : 17.11.2012. at 15:51. Reason: greška
schimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 08:32   #11
Manje više sve što si napisao stoji. Ne znam jeli Jagodica uzela u obzir način obračuna vode i paušal (zato sam napisao da se nadam da neće otkriti neke skrivene troškove), jer topla voda se plaća po članu cca 70kn mj. a hladna cca 55kn mj. također po članu. Paušal za grijanje je kao što sam spomenuo, za mojih 87m2 trenutno sa prošlogodišnjim poskupljenjem od cca 40 posto iznosi 245kn, znači 2940kn godišnje. Topla i hladna voda za nas troje, tj. uskoro za četvoro jer očekujemo još jedno dijete će biti velikih 500kn mj. tj. 6000kn godišnje. Samo grijanje prošle godine je iznosilo cca 5000kn (uključeno poskupljenje).Znači od polovine iduće godine čeka me 13940kn godišnje za 4 člana. To je naravno jedan od glavnih razloga zbog čega sam namjeravao prodati stan. Drugi razlog je što sam zbog osobnih stvari namjeravao odseliti van Broda. Od svega sam odustao, pa tako i od prodaje stana. Sad sam tu gdje jesam. skuplje jest, ali uživam u vrhunskom komforu samog stana, ali i lokacije koja je odlična za djecu. Vrtići, škole, sportske aktivnosti (sportski centar klasije), sve mi je to na 5 minuta hoda. Pedijatrica na plavom polju je na 10 minuta lagane šetnje. park, igrališta za djecu, sve blizu. Za nas odrasle, do 5 minuta hoda je gomila trgovačkih centara, kolodvor, pošta, pekarnice, banke, teretana, ljekarne, terase lokala, i gomile institucija koje ponekad zatrebamo. Korzo je na 10 minuta šetnje. Sve ovo isključuje upotrebu automobila što također predstavlja određenu uštedu, novca ali i vremena (prije sam živio u Bukovlju i pravio u prosjeku 20000km godišnje, otkad sam ovdje pravim 9000km godišnje. Što se tiče starenja zgrade toga se ni najmanje ne bojim. Konstrukcija zgrade je vrhunski napravljena što je u ovih 30 godina postojanja i provjereno, i ne vidim šta bi se to moglo loše dogoditi u narednih 20, 30 ili više godina. Ulazna vrata na zgradi i krov su već renovirani (krov najmodernijom tehnologijom izolacije), a ako i dođe do nekih sitnih popravaka to lagano riješimo sredstvima iz zajedničke pričuve. Više bih sumnje imao u kvalitetu i trajnost novogradnje, jer je cilj investitora prvenstveno bio profit. A svoj stan sam kompletno renovirao i pri tom nisam gledao na cijenu nego prvenstveno kvalitetu ugrađenih stvari, pa se po tom pitanju također ne bojim za budućnost. Naravno, da ostaje pitanje skupih zajedničkih nepoštenih režija, ali osobno vjerujem, na temelju pozitivnih iskustava stanara iz Karlovca da ću se u skoroj budućnosti moći legalno pravno izdvojiti sa zajedničkog grijanja i tople vode (pošto sam na zadnjem katu tehnički uvjeti to dozvoljavaju). A nakon toga bih instalirao štedljive norveške električne radijatore, i el. bojler za toplu vodu. Naravno sve u svoje vrijeme, a vrijeme će pokazati jesam li u pravu. Naveo si garažu koju treba dodatno platiti. Znam da je samo mjesto u podzemnoj garaži u onoj novoj zgradi između Mesićeve i Starčevićeve koštalo cca 15000€. Ne znam dali je ta cijena slična na drugim mjestima, ali ako jest, radije bih za taj novac kupio dobar novi auto, pa neka stoji vani. Ali kao što se zove jedna birtija na koloniji, svatko svoje zna.
__________________
Cijeli život živim u ludnici.
provincijalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 09:03   #12
Ne mogu reći da se slažem apsolutno sa svime gore navedenim iako je dosta toga točno. I mi smo bili svijesni da su zajedničke režije velik problem no prihvatili smo tu točku jer su sve ostale vezane uz ovaj stan za nas dvoje bile i više nego zadovoljavajuće. Zapravo stan nam se toliko svidio (nakon 30ak pregledanih) da smo odlučili da nam zajedničke režije ne predstavljaju problem.
Cijenu grijanja na bazi godine dana smo dobili tako što smo zbrojili sve mjesečne račune (vlasnik nam je dao preslike) od prošle godine, vodu nisam računala. Od ostalih troškova za ulaganje u stan trebat ćemo samo okrećiti prije ulaska.

Osim toga, schimo, mislim da je cijena stana koji si uzeo za primjer starogradnje (950E/m2) previsoka (mi smo platili 840) a pogotovo ako se stan još treba renovirati. Dok si za cijenu stana u Zrinskoj naveo cca 1080E/m2. Gledali smo i te stanove, cijena nam je prezentirana kao 1200 E/m2, a to nam je (pa čak i tvoja cijena) u ovom trenutku bilo preskupo.
JagodicaBobica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 17:49   #13
Jagodica, ja sam se fokusirao na Slavoniju 2 koja je ipak nešto bolja lokacija od Naselja kralja Tomislava zbog razloga koje je naveo Provincijalac...tako da je onda i cijena tu negdje, ali opet i da je 100 eura manje kako ti navodis, opet u konacnici za tu razliku mislim da je isplativija ili bolja opcija novogradnja.

Provincijalac, da se razumijemo "svatko svoje zna" ili ja bih rekao "svaki cigo svog konja hvali" tako bi se ova rasprava mogla nazvati... Naime, nitko nece da kupuje stanove na Slavoniji upravo zbog režija i taj komfor o kojem pricas... da svjestan sam toga, ali koji je to komfor s dvoje male djece ici na 4-kat bez lifta, plaćati luđake režije, gdje jednom susjedu voda curi cijeli dan i nece d apopravi slavinu, drugi otvorio prozore i grije cijelo naselje...vjeruj mi prosao sam to i nikad vise, a sto se tice pricuve - da se nesto pocne događat s krovom, boli one dole što tebi curi krov. Jedna zgrada tu na Slavoniji I jos uvijek nema riješen odvod, ljudi imaju ugrađene povratne ventile i svako malo im prijeti poplava...Halo u XXI. stoljeću???? Zgrade na Slavoniji nisu savršene kako ih ti opisujes, a ta verzija s radijatorima, daj Bože da ti to uspije, ali sve je to rekla-kazala.
schimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 19:57   #14
Da li smijem ovdje oglasiti da prodajem stan u Sl. Brodu?
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 01:19   #15
Evo pdf-a gdje možeš staviti oglas:

https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=50

City is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 09:53   #16
Tamo već jesam, nisam znala da li mogu i ovdje jer se priča o stanovima u Sl. Brodu. Hvala u svakom slučaju
__________________
::::ne mogu učiniti ništa veliko.. samo male stvari s velikom ljubavi::::
me3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:10   #17
Quote:
me3000 kaže: Pogledaj post
Tamo već jesam, nisam znala da li mogu i ovdje jer se priča o stanovima u Sl. Brodu. Hvala u svakom slučaju
Pa reci koji stan je u pitanju?
schimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:00   #18
Quote:
me3000 kaže: Pogledaj post
Tamo već jesam, nisam znala da li mogu i ovdje jer se priča o stanovima u Sl. Brodu. Hvala u svakom slučaju
i mene ovo zanima...imam stan za prodaju u Sl.Brodu...
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 18:46   #19
Vidim da je tema malo zamrla, odnosno otišla u drugom smjeru. Može li itko prokomentirati trenutnu ponudu novogradnje u SB. Npr. kakvi su stanovi u Mesićevoj? Što se još nudi i što se gradi?

U doglednoj budućnosti planiram kupnju stana, pa me zanima na temelju čega točno ocjenjujete kvalitetu završnih i unutarnjih radova, neke smjernice na što treba paziti?
p177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 11:56   #20
Od novogradnje imaš još Brod tower, zgrada u Vrazovoj, u Zrinskoj kraj vodovoda. One su završene i imaš na njušaklu oglase za njih. A u izgradnji je što ja znam, u Jagićevoj jedna i u Milanovićevoj, obe su manje zgrade, mislim da svaka ima 6 stanova. Ako te šta zanima mogu ti reći o zgradi u Vrazovoj ulici na Mikrorajonu.
konansb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.