Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 16:03   #1
Razlika između deviznog tekućeg i deviznog žiro računa?

Dakle mene zanima koja je razlika između deviznog tekućeg i deviznog žiro računa? Dali je to nešto slično kao i kod istih računa u kunama?

Kada se ode u banku i zatraži devizni račun, dali se to automatski podrazumijeva devizni tekući?

Bio bih zahvalan ako bi mi ko to malo mogao pojasniti
__________________
potpis
V3rt3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 16:09   #2
Da, devizni žiro se otvara (samo) ako iz inozemstva stižu prihodi koji podliježu porezu (honorari, iznajmljivanje i slično).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 12:27   #3
Quote:
V3rt3X kaže: Pogledaj post
Dakle mene zanima koja je razlika između deviznog tekućeg i deviznog žiro računa? Dali je to nešto slično kao i kod istih računa u kunama?
Da.

Quote:
Kada se ode u banku i zatraži devizni račun, dali se to automatski podrazumijeva devizni tekući?
Kako u kojoj banci.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 12:25   #4
Quote:
V3rt3X kaže: Pogledaj post
Dakle mene zanima koja je razlika između deviznog tekućeg i deviznog žiro računa? Dali je to nešto slično kao i kod istih računa u kunama?

Kada se ode u banku i zatraži devizni račun, dali se to automatski podrazumijeva devizni tekući?

Bio bih zahvalan ako bi mi ko to malo mogao pojasniti

Ja sam bila na praksi u osiguravajućem društvu pa evo sta sam ja shvatila..devizni žiro-račun služi za primanje deviznih priljeva iz inozemstva, dok tekući devizni račun je račun na kojem držite svoja sredstva u stranima valutama (eurima, dolarima nebitno) , isto tako na tom tekućem deviznom računu možete imati više valuta, dakle niste ograničeni samo na jednu.
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.