Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 21:50   #501
Quote:
..Lana.. kaže: Pogledaj post
Bravo Sophie!

Nego, hoće me netko prosvijetliti koji su natjecatelji sa Coolinarike?
Hrvoje, Tatjana, Nikolina i Marijana
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 23:35   #502
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Hrvoje, Tatjana, Nikolina i Marijana
Hvala ti. Idem ih potražiti i tamo.
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 16:11   #503
Kandidati su super, sve ostAlo katastrofa. Od samog žirija do produkcije, da ne spominjem zvuk i montažu i onaj beskoristan snijeg

Gledam show samo zbog jedne kandidatkinje, Nikoline, koji znam osobno i znam za što je sposobna i iskreno joj želim pobjedu.

Ja sam bila pozvana na audiciju, donijela Guinness tortu od piva (moju najdražu ) na što su me nazvali i rekli da se prijavilo jako puno ljudi koji puno znaju, da u show trebaju ići ljudi različitih sposobnosti i karaktera i da nisam upala.
E sad, dal im se ja karakterno nisam svidila ili je moja torta bila užas, (što sumnjam ) neznam. Isto tako su rekli da se prijavilo puno blogera koji puno znaju o slasticama, a da u show ne mogu ući samo blogeri. I na to nek se prijavim sljedeće godine - no way jose Sa drugih strana sam čula također da sam imala premoderan pristup slasticama, i da je cijeli moj blog malo premoderan za koncep show-a.


Osobno sam jako iziritirana žirijem. Pogotovo Jadranom (blogericom!!!!). Teško mi je za gledati to, i mislim da su im komentari užasni. Bez poveznice, bez nekih savjeta, više mi je sve to prenemaganje.
__________________
Just Cake The Cupcake
Tihana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 17:33   #504
Quote:
Tihana20 kaže: Pogledaj post
... Sa drugih strana sam čula također da sam imala premoderan pristup slasticama, i da je cijeli moj blog malo premoderan za koncep show-a.
ovo mi nije jasno ... ajde da te odbiju radi nekog razloga, ali radi bloga? Koje veze ima nečiji blog s konceptom showa?
Što se modernosti tiče, baš su suci naglašavali potrebu za modernijim prisupom nekih kandidata, ali ne treba previše ozbiljno uzmati u obzir to što oni vele, jer jedan put prigovaraju nedostatak modernog pristupa i onda istu osobu pohvale što nastavlja po svom, tradicionalnom i dosadnom dekoriranju
Quote:
Tihana20 kaže: Pogledaj post
Osobno sam jako iziritirana žirijem. Pogotovo Jadranom (blogericom!!!!). Teško mi je za gledati to, i mislim da su im komentari užasni. Bez poveznice, bez nekih savjeta, više mi je sve to prenemaganje.
aleluja! hear you sister!
već sam počela sumnjati u zdravo rasuđivanje otkako sam pogledala komentare na FB i coolki kako su suci divni, pristojni i kako se puno može naučiti od njih!?
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:09   #505
Moram samo reci da smo na snimanju dobili neke korisne savjete od žirija u pripremi slastica, naravno da ne može sve stati u emisiju
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:37   #506
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Moram samo reci da smo na snimanju dobili neke korisne savjete od žirija u pripremi slastica, naravno da ne može sve stati u emisiju
Ja ti to vjerujem ali šteta da nije stao ni jedan.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 13:58   #507
koji je blog od Jadrane?
carrie_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 14:32   #508
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
naravno da je vjera stvar osobnog izbora, gospođu nisam vrijeđala iako ju smatram iritantnom nakon opisane epizode. Moja baka, koja je cijeli svoj život proživjela u skladu sa svojom vjerom, znala je staviti znak križa na kruh, ali nikada se nije križala prije nego je isti u pećnicu stavila.
Prije će biti da gospođa od svoje vjere pravi sprdnju ako se križa prije nego će rožatu u pećnicu staviti, nego ja koja skrećem pažnju na takve ispade.

Kako nastojim biti politički korektna jednako bih reagirala i da je izvadila tepihić i poklonila se u smjeru Meke
Ja vjerujem da ti bi, ali pitam se kako bi u slučaju tepihića i klanjanja ili kipića Krišne reagirali oni kojima je zasmetala ova tvoja reakcija. Bi li i tada skočili u obranu.

Baka je vjerojatno blagosivljala kruh i one koji će ga jesti/blagovati, kao što je činila i moja i mnoge bakice. Moja je to radila samo nad kruhom ili pogačom, pa si mislim, možda je to imalo nekakve veze i s euharistijom. Možda i zahvala na kruhu svagdanjem koji se dobio "danas", ako me kužite. Ali nije se ona križala.
Ni ja nisam vidjela nikada nijednu kuharicu da se križa prije stavljanja kolača u pećnicu (nisam vidjela ni to od Tatjane, očito nisam bila pažljiva gledateljica , shame on me), pa mi to nekako ne vuče na blagoslov kao kod naših bakica nego na križanje kao kod, kajjaznam, nogometaša prije nego što udare loptu pri slobodnom udarcu. Ono, Bože-daj-da-mi-uspje-stil. Zanima me križa li se i doma prije nego što nešto stavi u pećnicu...
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:15   #509
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
koji je blog od Jadrane?
evo, a inače ima je i na FB pod najfiniji kolači, pa tko voli ...
zanimljivo da je izabrana kao blogerica sa 7 objavljenih recepata, jedino ako nije blogala negdje drugdje
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:23   #510
Quote:
chandra kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da ti bi, ali pitam se kako bi u slučaju tepihića i klanjanja ili kipića Krišne reagirali oni kojima je zasmetala ova tvoja reakcija. Bi li i tada skočili u obranu.
Bih
Jer ne razumijem zasto bi ikog smetalo necije krizanje (ili klanjanje) sve dok ne pocne propovijedat i nastojat me uvjeravat da je jedino ispravno biti ovakav ili onakav vjernik, ili bilo sto drugo

Ako cu se izrugivat iz necije vjere i necijeg prakticiranja vjere a ciji postupci nimalo ne utjecu na mene i moj izbor,a iskreno njeno krizanje rozate tesko da moze biti imalo znacajno za moj zivot, onda ispadam puno netolerantija osoba nego sto zelim biti
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:42   #511
Meni je tak' svejedno da li se ona križala ili ne.. Puno je gore to što je sa sirovim kolačem išla dalje, a npr. Sophi s malo jače pečenom korom u dvoboj.

Ne razumijem ni onako lošu montažu, zvuk, izbor sudaca, neujednačenost natjecatelja (neki žive od pečenja kolaća, neki su radili u restoranu/slastičarni, a neki samo peku za svoje ukućane)..
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 15:51   #512
Daleko od toga da me smeta njeno križanje, samo mi je blesavo. No ak ona hoće Isuseka gurati u pećnicu ja nemam niš protiv.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 16:19   #513
Quote:
Gipsyqueen;[/QUOTE kaže:
Meni je tak' svejedno da li se ona križala ili ne.. Puno je gore to što je sa sirovim kolačem išla dalje, a npr. Sophi s malo jače pečenom korom u dvoboj.
Bas to, razumijem da nekom nije simpaticna, nije ni meni narocito, i da je imala gafova al njeno krizanje nema veze s tim, i bezveze mi je prozivanje toga

Quote:
Gipsyqueen;[/QUOTE kaže:
Ne razumijem ni onako lošu montažu, zvuk, izbor sudaca, neujednačenost natjecatelja (neki žive od pečenja kolaća, neki su radili u restoranu/slastičarni, a neki samo peku za svoje ukućane)..
Pa u svim takvim emisijama imas takav raspon natjecatelja, i u master chefu isto
I kod onih pjevackih i inih natjecanja isto tako, od cistih amatera do profesionalaca
A i patka nije cisti amater vise, al da nema toliko pohvala na forumu, ne znam bas jel bime dojmilo njeno umijece pokazano na televiziji, tako da to nista ne znaci
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 16:40   #514
Ma svejedno mi je weird. Ja ne bih dala da se natječe netko tko je radio u restoranu potiv nekoga tko je totalni amater, but that's just me.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 16:54   #515
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post

Drago mi je da vam se kao i žiriju dopao moje recept za marcipenjacu, podijelim ga s vama za vikend

Čekam...nestrpljivo
Pennylane is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 16:55   #516
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ma svejedno mi je weird. Ja ne bih dala da se natječe netko tko je radio u restoranu potiv nekoga tko je totalni amater, but that's just me.
Slažem se. Meni je još gore što je ta Jadrana u žiriju, a nije profesionalka. Ne znam jesam li nešto bitno propustila, ali meni je ona jednako rangirana kao blogeri i kulinaristi koji se natječu. Šteta što za takav šou nisu u žiri uspjeli dovesti neku slastičarsku facu.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 17:24   #517
Na forum.hr svakako postoje primjerenija "mjesta" za raspravu o narodnim običajima.
Isto tako, postoji iznimno posjećeni PDF Religija gdje se vode vrlo žustre i manje-više konstruktivne rasprave.
Ovo je PDF Gastro, tema je natjecateljska gastro-emisija RTL- a pod nazivom Tri,dva, jedan- peci!
Zahvaljujem svima na konstruktivnoj raspravi na zadanu temu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:16   #518
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Moram samo reci da smo na snimanju dobili neke korisne savjete od žirija u pripremi slastica, naravno da ne može sve stati u emisiju
Moram reći da si mi ti super, i da ti dobro ide pa se drži a što se tiče savjeta, vjerujem da ste ih dobile i dobio ali stvarno šteta što se ništa od toga ne vidi. Baš sam se vratila od mame koja također prati pa je rekla da joj je jako žao da se sve jako brzo prikazuje tipa: sad počinjemo, sad je pečeno, idemo dalje, i da ne stigne sve to popratiti i ne pokupi ništa korisno. Možda je koncept showa malo promašen, tj. nepotpun. Fali dosta toga....ali eto, možda se to popravi do sljedeće godine
__________________
Just Cake The Cupcake
Tihana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 18:41   #519
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Moram samo reci da smo na snimanju dobili neke korisne savjete od žirija u pripremi slastica, naravno da ne može sve stati u emisiju
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ja ti to vjerujem ali šteta da nije stao ni jedan.
s obzirom da sam bila kratko (valjda je to razlog) nisam dobila neki konstruktivni savjet osim da pazim kako koristim tonku... to s tonkom sam odlucila ignorirati
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2013., 22:00   #520
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
s obzirom da sam bila kratko (valjda je to razlog) nisam dobila neki konstruktivni savjet osim da pazim kako koristim tonku... to s tonkom sam odlucila ignorirati
Pa, dobro, stvarno sad me zaintrigiralo, kakav je okus te tonke?
__________________
Cvijetak
Cvijetak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.