Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2007., 16:01   #61
A pitanje je s pravne strane više.

Inace stariji je od 27 god. moje godiste.

znaci ide li radna knjiica i iksica zajedno. Pravno znam da ne ide, ali u praki. Cujem da se moze, ali svatko ima svoje.
ivan27hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 18:00   #62
Ovisi o kojem je faksu riječ. Na nekim fakultetima su predavanja obavezna i po cijele dane pogotovo sada nakon što je uvedena Bologna. Neka se dobro raspita prije.
RK i X-ca mogu skupa.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:40   #63
Quote:
ivan27hr kaže: Pogledaj post
A pitanje je s pravne strane više.

Inace stariji je od 27 god. moje godiste.

znaci ide li radna knjiica i iksica zajedno. Pravno znam da ne ide, ali u praki. Cujem da se moze, ali svatko ima svoje.

correct me if I'm wrong... al kaj nije da nakon 27. godine ne možeš više biti redovan student?
 
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:45   #64
Ne znam dal je s pravne strane moguće jedno i drugo, pogotovo otkad se prešlo na bolonju. Ali koliko je meni poznato mislim da to ne ide jedno s drugim. Ne možeš ostvarivat prava na dva mjesta, tj. imat status zaposlenog i redovnog studenta. Zato i postoji kategorija izvanrednih studenata.

A što se tiče izvedivosti, pokušala sam radit i studirat skoro tri godine i meni nije išlo. Kad bi došla doma s posla bila sam u komi, umorna i najmanje mi se dalo učiti. Tko da te tri godine nisam položila ni jedan ispit osim par kolokvija.

A sad, ljudi su različiti. Možda njemu uspije.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:23   #65
Stvarno ne znam kako je sada po Bolognji, ali znam sigurno da je moja mama kada je upisala drugi faks imala status redovnog studenta i normalno bila u radnom odnosu.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 12:09   #66
Biti redovan student i raditi (FSB). Kako biti redovan uz rad:)

Na svakom, ili gotovo svakom faksu, teško je raditi i redovno studirati.
Sječam se kada sam prije nekoliko god. upisao geodeziju (sa koje se ispisao nakon 1. god.), pa sam vidio kako u samo prvom semestru ima 7 ili 8 predmeta koje bi kakti trebao ozbiljnije shvatiti i pohoditi, da ne spominjem ostalo... Kao da sam u srednjoj školi Da stvar bude bolja raspored je popunjen od 08 do bar 16h, i to svaki dan...
Baš maloprije pogledao www od geodezije, i stvari su još uvijek jednake... Nekak mi se čini kako tamo biti redovan student i raditi, teška je misija...

Ove god. prošao FSB, pa bi se trebao upisati idući tjedan, i pogledao sam koji su sve predmeti u 1. god.
Čini mi se kako količina predmeta koja se nalazi na FSBu u oba semestra, na geodeziji je u samo 1. semestru.

E sad... Kome god rekao kako planiram studirati FSB i raditi, svi su mi rekli kako je to nemoguće... Jel to stvarno tako teško...
Bili mi lakše biti da sam upisao Elektrotehniku na ZG Teh. veleučilištu???
Možda se varam, ali nekak mi se čini da mi je isti drekec biti redovan i na Višoj i na FSBu... Svagdje bi mi štekalo...

Zašto sve ovo pišem?! Da čujem neke vaše dojmove kako da se sve to ostvari... To "redovno studiranje uz rad"... Naime, moram imati prihode u mjesecu, a opet želio bih i studirati...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 12:13   #67
Re: Biti redovan student i raditi (FSB). Kako biti redovan uz rad:)

Teško...
belona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:10   #68
Quote:
belona kaže: Pogledaj post
Teško...
Ali ne i nemoguće?!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 13:14   #69
jednostavno ako ne moraš puno spavati i ako ne trebaš nikakav drugi zivot sa strane.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 21:13   #70
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
Na svakom, ili gotovo svakom faksu, teško je raditi i redovno studirati.
Sječam se kada sam prije nekoliko god. upisao geodeziju (sa koje se ispisao nakon 1. god.), pa sam vidio kako u samo prvom semestru ima 7 ili 8 predmeta koje bi kakti trebao ozbiljnije shvatiti i pohoditi, da ne spominjem ostalo... Kao da sam u srednjoj školi Da stvar bude bolja raspored je popunjen od 08 do bar 16h, i to svaki dan...
Baš maloprije pogledao www od geodezije, i stvari su još uvijek jednake... Nekak mi se čini kako tamo biti redovan student i raditi, teška je misija...

Ove god. prošao FSB, pa bi se trebao upisati idući tjedan, i pogledao sam koji su sve predmeti u 1. god.
Čini mi se kako količina predmeta koja se nalazi na FSBu u oba semestra, na geodeziji je u samo 1. semestru.

E sad... Kome god rekao kako planiram studirati FSB i raditi, svi su mi rekli kako je to nemoguće... Jel to stvarno tako teško...
Bili mi lakše biti da sam upisao Elektrotehniku na ZG Teh. veleučilištu???
Možda se varam, ali nekak mi se čini da mi je isti drekec biti redovan i na Višoj i na FSBu... Svagdje bi mi štekalo...

Zašto sve ovo pišem?! Da čujem neke vaše dojmove kako da se sve to ostvari... To "redovno studiranje uz rad"... Naime, moram imati prihode u mjesecu, a opet želio bih i studirati...
a gledaj... ja sam sad na prvoj godini.. ne radim... malo sam zapostavio fax... i skoro pa šus... cekam 9. mj da mozda izvucem parcijalu... uglavnom... nemoj usporedjivat broj kolegija, vec satnicu... na FSB-u n aprvoj godini imas cca 30 sati tjedno... s tim da na prvoj RiiG imas uvijek navecer vjezbe s masnim rupama izmedju i sretan si ako imas rupu samo taj dan... pogledaj si raspored za neke grupe ovdje http://fsb.hr/?raspored svaka cast ako uspijes radit i ucit i studirat, i ic n avjezbe... neznam... po meni kapa dolje ako uspijes... probaj... a sto se tice da ti je bit redovan na TVZ ili FSB isto... ne vjeruj pricama...
FreeeK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 21:51   #71
Mislite da bi mi bilo lakše biti "redovan uz rad" na Višoj nego na FSBu?! Mislite da bih mogao raditi, i svejedno studirati, tamo na Višoj???
Kaj je fakat Viša tako puno lakša od FSBa?
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 23:27   #72
Znam da FSB slovi kao jako težak faks.
Smatram da sve ovisi o volji. Moja mama je drugi faks završila u redovnom roku uz rad i uz dijete (sa super prosjekom). Ja znam da ja to nikad ne bih uspjela. Jednostavno ovisi o čovjeku.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:23   #73
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
a koji to četverogodišnji studij, po bolonji? gle, ja sam lijepo pitala na faksu šta se može radit kad si bakalar, i čovjek mi je rekao ´´pa.. možete upisat još dvije godine´´. tržište rada nije spremno za bolonjce. osim toga, netko tko je po cijele dane na faksu, a vikende provodi pišući zadaće, seminare, pripreme koje preko tjedna nije stigao, nema vremena za posao. a taman da ga ipak negdje ugura, uz ovoliko obaveza, vjerojatno bi prošao s prosjekom 2.1 i dobio posao u struci nikad.
kakve veze ima prosjek ocjena ???? Gleda ti se diploma na kojoj su pretpostavljam ukupan broj bodova koliko si stekao/la a ne prosjek ocjena ... A bodovi ti se kreću primjerice neki predmet informatika nosi 10 bodova e ako ti dobiješ 2 iz ispita i prihvatiš ocjenu a ja recimo dobijem 4 ili 5 u indeks dobijemo isti broj bodova ETC znači u ovom primjeru 10 !!! Tako da ne znam koliko je bitam prosjek moj je 3,125 ali to nema veza čak mogu i na 4. godinu i na 5. godinu... a to što ti je netko rekao da tržište rada nije spremno za nas bolonjce po mojemu ne drži vodu ... jer ti si nakon treće godine baccaluereus a to ti je potpuno isto kao inženjer da sam napisao ... tako da se lijepo može nać posao kao bacc. !!! ne znam tko je sad u zabludi ...
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:36   #74
Quote:
snoopy_dc kaže: Pogledaj post
Tako da ne znam koliko je bitam prosjek moj je 3,125 ali to nema veza čak mogu i na 4. godinu i na 5. godinu...
Kako na kojem studiju; neki možda imaju prag od 3.0, ali mislim da mnogi traže 3.5.
Quote:
a to što ti je netko rekao da tržište rada nije spremno za nas bolonjce po mojemu ne drži vodu ... jer ti si nakon treće godine baccaluereus a to ti je potpuno isto kao inženjer da sam napisao ... tako da se lijepo može nać posao kao bacc. !!! ne znam tko je sad u zabludi ...
Ti.

Baccalaureus s tri godine studija nije isto što i dipl. ing. iz starog sustava, nego malo ispod (službeno), odn. dosta ispod (neslužbeno).
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 21:50   #75
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Baccalaureus s tri godine studija nije isto što i dipl. ing. iz starog sustava, nego malo ispod (službeno), odn. dosta ispod (neslužbeno).
pa nisam ni rekao da je bacc. isto kao dipl. ing. !!!! Nakon 3. godine si inženjer kao oni što su po starom završili 2 godišnji faks !!! a nakon 4. godine po novom (primjer za mene) struč.spec.sig. ili ti po starom dipl. ing. , a po završetku 5. godine struč.spec.kval.rada ili ti po starom magistar.... tako je meni objašnjeno na fakultetu od strane referade... tako da

P.S. : Molim da pažljivo čitate i da ne prevrćete tuđe riječi , hvala lijepo !

cp.tar citiram ...."jer ti si nakon treće godine baccaluereus a to ti je potpuno isto kao inženjer da sam napisao " i gdje se tu spominje dipl.ing ? ja vidim samo ing. imaš i ljude koji su samo ing. a ne i dipl.ing.!!! Nema veze sve ok!!!
__________________
Držim da "oprema ne čini fotografa"
snoopy_dc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:29   #76
Studiranje i posao

Studenti i školarci!
(Iako vjerujem je manje školaraca koji radite.)
Vi koji radite, zbog čega radite uz školovanje? Što vas je "natjeralo" na posao?
Evo, primjerice, ja radim jer sam slabijeg imovinskog statusa (jedan roditelj nezaposlen) i starci mi ne mogu davati takav džeparac kojim bih ja bila zadovoljna.
Upoznala sam stvarno razne ljude i njihove situacije. Neki rade da bi si platili faks, odnosno školarinu, za smještaj i hranu, sami se financiraju i totalno su neovisni o roditeljima.
Ja, srećom, nisam u situaciji da moram raditi za hranu, jer stan i hranu imam, ali dodatne troškove (kave, izlasci, odjeća, kozmetika) podmirujem sama.
Za neke pak nemam pojma zašto rade jer imaju hrpu love i posao im nije potreban, ali opet i takve sam susrela.
Kakva je vaša situacija?
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 14:46   #77
ja radim jer mi se neda starce žicati za svaku kavu. zapravo -tako je počelo. onda su oni zaključili da sad i ja zarađujem i ukinuli mi resurse za sve što su oni smatrali da je glupo (njima je kupovina 'nepotrebne' kozmetike glupa -ali pliiiiz -3 sjajilo je potreba) pa radim još više da si priuštim sve što hoću, a što ja više radim to oni više stežu vreću -i tako se naganjamo....
zapravo ne bi bila ni gladna ni bosa da ne radim -ali bi mi bilo dosadno promjenila sam pet honorarnih poslova, sad radim 2 i volontiram po potrebi
Mangy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:14   #78
Da, tak i ja, s tim da meni starci ne stežu vreću, u smislu da nedaju, nego naprosto nemaju toliko.
Ponekad sam žalosna zbog toga, jer, ipak kad pogledaš, većina studenata ne radi uz faks, imaju dovoljno love za sve...
Ali upoznala sam ljude koji imaju i manje od mene i rade za hranu, pa onda skužim da ni meni nije tak loše!
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 15:14   #79
bavila se sportom dugo godina, htjela odustat, pa me zamolili da im pomognem ko pomocni trener u klubu, da ne odem skroz na skroz iz sporta i tak ostala i radim vec par godina.... fine pare za studencki djeparac...

a nofce trosim na kaj stignem... izlasci, obleka i tome slicno.....
ElisaDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 19:11   #80
Eto, ja sam npr. počela raditi jer mi je bilo dosadno. Nije mi falilo novaca niti ičega drugog, samo sam imala previše slobodnog vremena. I sada uživam u činjenici da imam svoje novce
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.