Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2009., 16:20   #81
Odine, čekamo recenziju!
Vojky is offline  
Old 18.12.2009., 01:10   #82
odin_cro, hvala.

Znači na $259 hrvatski sustav uzme još ravno $100.
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Old 18.12.2009., 09:55   #83
da, ovih dodatnih 200kn je čista pljačka. treba se probat svađat.
inače, ja se pomalo nadam da postoji šansa da, ak kupim kindle skupa s nekoliko knjižurina, i amazon sve stavi u isti paket, ovi na carini možda ne skuže da nisu samo knjige u paketu i na koncu ne platim ništa... kindle je ipak veoma tanak, možda prođe neopaženo...
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 18.12.2009., 12:48   #84
Pozdrav svima!

Ove godine sam si odlucila za rođendan pokloniti jedan e-reader s obzirom da obožavam čitati a od laptopa me glava boli nakon dužeg vremena. Izbor je pao na Bebook, pa me zanima jel ima netko iskustva s njim? Na netu su prilicno dobre recenzije, cijena je ok, ali zanimaju me dojmovi iz prve ruke...
__________________
Four wheels move the body,two wheels move the soul.
alhana is offline  
Old 18.12.2009., 14:15   #85
Quote:
alhana kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ove godine sam si odlucila za rođendan pokloniti jedan e-reader s obzirom da obožavam čitati a od laptopa me glava boli nakon dužeg vremena. Izbor je pao na Bebook, pa me zanima jel ima netko iskustva s njim? Na netu su prilicno dobre recenzije, cijena je ok, ali zanimaju me dojmovi iz prve ruke...
ni slučajno bebook. cijena NIJE ok, jer ak je odin_cro, eto, dobio kindle za 1800kn sa svim davanjima, onda ne kužim kak misliš da je cijena bebooka ok. bebook se ne može ni po čemu uspoređivat s kindleom - od izgleda, kvalitete tipki (NEIZMJERNO važno, jer ako ti odu te jadne, flimsy tipkice na bebooku, nećeš više moć okretat stranice...) do brzine uređaja, ne da mi se uopće nabrajat.
jedini readeri koje ima smisla kupit su kindle i sony. irexovi su apsurdno preskupi, a sve drugo je jednostavno nekvalitetno napravljeno.
teško je bez da imaš uređaj u ruci ocijenit kvalitetu izrade, al vjeruj mi na riječ. stvar je kao kad razmišljaš koji mp3/mp4 da si kupiš. kad primiš ipod u ruku, jednostavno, bez da se išta kužiš u elektroniku, osjetiš da je to kvalitetno napravljen uređaj i da se ništa ne može s njim mjerit. osjećaj koji ćeš imat ako kupiš kindle ili sony reader je isti takav. jednostavno jedna solidnost, pouzdanost, kvaliteta koju voliš i samo držat u ruci. dok s bebookom, cybookom i sličnim grozotama imaš osjećaj kao kad držiš neki mp3/mp4 marke tipa takeMS, penel, sweex i sl. ono, možda se tipke i drže i sve radi, možda ćeš imat sreće pa će tvoj izdržat čak i dulje negoli bi te služio ipod, al to je samo sreća, koja je, kao što znaš, prevrtljive naravi.
ukratko i iz prve ruke: ili kindle ili sony.
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 18.12.2009., 14:20   #86
Koliko vidim, on je dobio Kindle za 1930 kn sa svim davanjima.

Nego, pošto Amazon Whispernet radi u HR, znači li to da se i može besplatno neograničeno na Wikipediju?
JPK is offline  
Old 18.12.2009., 18:26   #87
Ja bi dao ~2000 kn za Kindle DX i do ~1500 za Kindle. Ovi nameti mi taman
stavljaju te igračke u rang "ma treba li mi to zapravo" stvari, a posebno mi
ne odgovara to što Kindle radi samo reflow i nema zoom PDF-a. Ako dajem
2000 kn onda hoću feature-complete uređaj, a ne prvu iteraciju tehnologije
koja dolazi.
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Old 18.12.2009., 20:33   #88
Quote:
Chariot kaže: Pogledaj post
Ja bi dao ~2000 kn za Kindle DX i do ~1500 za Kindle. Ovi nameti mi taman stavljaju te igračke u rang "ma treba li mi to zapravo" stvari, a posebno mi ne odgovara to što Kindle radi samo reflow i nema zoom PDF-a. Ako dajem 2000 kn onda hoću feature-complete uređaj, a ne prvu iteraciju tehnologije koja dolazi.
a, čuj... e-readeri su za sad preskupi, da.
ja na faksu printam za 20lp po A4 stranici... što znači da se jedan takav uređaj počinje isplaćivat (kroz uštedu na printanju) tek nakon nekih 10000 stranica. dakle nakon nekih 50-100 pročitanih knjiga...
ili, ako uzmeš da su paperback izdanja klasika u algoritmu nekih 20kn, onda opet govorimo o 100injak knjiga koje možeš pročitat na papiru prije nego dođeš do cijene kindlea.
dakle, definitivno jest pitanje dal ti to stvarno treba i ne bi li radije čuvao lovu.
ovisno o tome kaj čita, kojim tempom i, ne najmanje važno, na kojim jezicima, svatko ima na to pitanje svoj odgovor.
ja volim readere zato jer na netu ima gomila starih knjiga koje se ne mogu više nabavit u tiskanom izdanju, s lcd ekrana mi ih nije gušt čitat, a i volim čitat bilo kad i bilo gdje, a ne mogu sve te printove nosit stalno sa sobom... i zato sam sretan kaj postoje ovakvi gadgeti... a zumiranje pdf-a mi, recimo, uopće ne treba...
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 18.12.2009., 21:03   #89
mene zanima da li se negdje u Zagrebu mogu pogledati/isprobati e-book reader-i (tako bi otprilike mogao znati koji mi model odgovara)?
Hvala
spuzh is offline  
Old 18.12.2009., 23:45   #90
Quote:
culture vulture kaže: Pogledaj post
ni slučajno bebook. cijena NIJE ok, jer ak je odin_cro, eto, dobio kindle za 1800kn sa svim davanjima, onda ne kužim kak misliš da je cijena bebooka ok. bebook se ne može ni po čemu uspoređivat s kindleom - od izgleda, kvalitete tipki (NEIZMJERNO važno, jer ako ti odu te jadne, flimsy tipkice na bebooku, nećeš više moć okretat stranice...) do brzine uređaja, ne da mi se uopće nabrajat.
jedini readeri koje ima smisla kupit su kindle i sony. irexovi su apsurdno preskupi, a sve drugo je jednostavno nekvalitetno napravljeno.
teško je bez da imaš uređaj u ruci ocijenit kvalitetu izrade, al vjeruj mi na riječ. stvar je kao kad razmišljaš koji mp3/mp4 da si kupiš. kad primiš ipod u ruku, jednostavno, bez da se išta kužiš u elektroniku, osjetiš da je to kvalitetno napravljen uređaj i da se ništa ne može s njim mjerit. osjećaj koji ćeš imat ako kupiš kindle ili sony reader je isti takav. jednostavno jedna solidnost, pouzdanost, kvaliteta koju voliš i samo držat u ruci. dok s bebookom, cybookom i sličnim grozotama imaš osjećaj kao kad držiš neki mp3/mp4 marke tipa takeMS, penel, sweex i sl. ono, možda se tipke i drže i sve radi, možda ćeš imat sreće pa će tvoj izdržat čak i dulje negoli bi te služio ipod, al to je samo sreća, koja je, kao što znaš, prevrtljive naravi.
ukratko i iz prve ruke: ili kindle ili sony.
Hvala ti na odgovoru
Ovako, kindle mi ne želim iz vrlo jednostavnog razloga: ne dolazi u obzir da platim uređaj oko 2000 kn i onda mi amazon upada unutra i briše knjige(što se događalo ljudima) i uopće ima pristup sadržaju mog uređaja. Sorry, ali to mi je dno dna
Nije mi cilj raspravljati tu koji je bolji, samo me zanimaju iskustva s Bebookom ako ga netko ima.

P.S. Najbolja iskustva sam imala upravo sa mp3-jem i općenito uređajima žnj marke, naime marke često ne garantiraju kvalitetu već samo visoku cijenu.
Svejedno ti hvala na savjetu, pozdrav!
__________________
Four wheels move the body,two wheels move the soul.
alhana is offline  
Old 19.12.2009., 00:39   #91
Quote:
alhana kaže: Pogledaj post
Ovako, kindle mi ne želim iz vrlo jednostavnog razloga: ne dolazi u obzir da platim uređaj oko 2000 kn i onda mi amazon upada unutra i briše knjige(što se događalo ljudima) i uopće ima pristup sadržaju mog uređaja.
Molim? Kakve su ovo pizdarije?
__________________
it's my Party, and I'll cry if I want to
gdja Castro is offline  
Old 19.12.2009., 01:38   #92
Quote:
gdja Castro kaže: Pogledaj post
Molim? Kakve su ovo pizdarije?
Da, čuo sam da i ja za to. Naime, bilo je problema s nekom knjigom i oni su svima- koji su imali tu knjigu- izbrisali ju. Mogu ti upasti u Kindle bez problema, izgleda.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 19.12.2009., 10:07   #93
mislim da to više ne rade. googlajte pa provjerite ima li nekih recentnijih slučajeva, ja ih nisam našao...
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 19.12.2009., 21:10   #94
Da se i ja malo uključim...

Razmišljam o kupovini e-book readera već neko vrijeme, ali nikako da se odlučim što i kako kupiti.

Vidim da većina čitača ima 6'' display što mi se nekako čini premalo, ali opet s druge strane nikad e-čitač nisam držao u ruci pa je moguće da je 6'' ipak OK veličina.

Inače, za oko mi je zapeo Kindle DX s obzirom da ima velik display i dobro izgleda, ali ne mogu procijeniti jeli 500 USD realna cijena za taj uređaj, ili je ta cijena takva s obzriom da je uređaj relativno nov na tržištu.

Kad bi se i odlučio za kupovinu ne znam koji je najbolji način za kupovinu uređaja :/

Treba mi za čitanje uglavnom stručne literature u kojoj se ne nalazi previše grafikona i slika...

Kakva su vaša mišljenja o Kindle DX čitaču?
stoosh is offline  
Old 20.12.2009., 00:33   #95
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Da, čuo sam da i ja za to. Naime, bilo je problema s nekom knjigom i oni su svima- koji su imali tu knjigu- izbrisali ju. Mogu ti upasti u Kindle bez problema, izgleda.
da stvar bude još bolja, knjige o kojima je riječ su bile Orwellove 1984 i Životinjska farma
canex is offline  
Old 20.12.2009., 00:44   #96
Recimo ja imam Kindle za iPhone i preko iPhonea čitam knjige, odlična stvar za one koji imaju iPhone, možete ga kupiti u AppStoreu, ne znam točno koliko košta, ali je puuuuuno manje nego ti čitači. A i u AppStoreu ima dosta velika kolekcija knjiga Iceberg Readera, isto vrlo praktično.
Sathya is offline  
Old 20.12.2009., 13:14   #97
ma, nemre se čitanje na iphoneu uspoređivat sa čitanjem s e-ink ekrana.
svaki lcd umara oči i time može izazvat glavobolje, dok je e-ink doslovno kao tinta na papiru. ak nikad niste uživo vidjeli takav uređaj, uzmite neki kalkulator koji prikazuje crne brojke i dobit ćete otprilike taj dojam.
ako morate, ili jednostavno volite, puno čitat, zaboravite na note/net-booke, palm tope, mp4 playere, iphone i ostale smartphoneove...
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 20.12.2009., 13:29   #98
Quote:
stoosh kaže: Pogledaj post
Vidim da većina čitača ima 6'' display što mi se nekako čini premalo, ali opet s druge strane nikad e-čitač nisam držao u ruci pa je moguće da je 6'' ipak OK veličina.

Inače, za oko mi je zapeo Kindle DX s obzirom da ima velik display i dobro izgleda, ali ne mogu procijeniti jeli 500 USD realna cijena za taj uređaj, ili je ta cijena takva s obzriom da je uređaj relativno nov na tržištu.

Kakva su vaša mišljenja o Kindle DX čitaču?
imaš i readera s ekranima od 5" i za tekst je to sasvim ok. veličinu fonta ionak možeš mijenjat, pa to uopće ne igra ulogu.
to ti je kao s grafičkim tabletima. nikad mi nije bilo jasno zašto ljudi kupuju tablete veličine A4 ili čak A3, koji im zauzmu čitav stol, kad ionak ne gledaš u njega dok crtaš, nego u ekran, a i ne crtaš u realnim dimenzijama, nego ovisno o tome koji zoom si stavio na ekranu. tak i ovdje - kakve ima veze koliki je ekran, ako imaš mogućnost mijenjanja veličine fonta? ne smanjuje on tekst da bi mu stao na ekran, nego ga flowa prema tome koju veličinu slova odabereš.... ako nema puno slika/tablica/???, manji ekran je svakako bolji, jer je uređaj lakše prenosiv (ne u smislu težine, nego je malen i zgodan za imat kod sebe u takoreći svakoj prilici)...

kindle dx se za sad ne isporučuje izvan amerike. (naravno, ak imaš nekog tamo il nađeš rabljeni na e-bayu, to nije neki problem)
al definitivno će se isporučivat od slijedeće godine (samo se još ne zna kad)... i cijena će mu tada vjerojatno malo past, bar za nekih 10-20 dolara, kao što je bilo i s kindlom kad je dobio pasoš...

ak ti treba veći ekran, pričekaj da vidiš kak će ić priča s que-om... debut mu je 7.1., to je brzo... a que će moć prikazivat i .doc-ove i ppt prezentacije i excel tablice i tsl. a i imat će plastični ekran, koji se nemre razbit i vjerojatno puno bolju mogućnost dodavanja anotacija negoli je ima kindle dx...
__________________
"Drama is life with the boring parts cut out. Cut out the boring parts."

A. Hitchcock
culture vulture is offline  
Old 20.12.2009., 14:37   #99
Nije da mi treba veći ekran, nego mi se učinilo da je 6'' prilično malen display.
Vjerojatno bi promijenio mišljenje da jednom uzmem uređaj u ruke i vidim kako stvar izgleda.

Btw, pogledao sam malo po netu o QUE čitaču i zgodno mi izgleda što se tiče dizajna (najbolji dizajn od ponuđenih)...

Nadam se da će mu i karakteristike biti okey, te da neće biti neki veći problem nabavit ga.

Nije mi problem pričekat još malo sa kupovinom.
Hvala na savjetu
stoosh is offline  
Old 20.12.2009., 23:36   #100
Aloha, evo me nakon prvog vikenda provedenog s novom igrackom.

Samo da se osvrnem na cijenu.
Smatram da je sve ok, osim onih overseasovih gluposti, courrier service ukljucuje dostavo do vrata, tako da je to sto su oni uzeli teski bezobrazluk. kazem, da nisam bionestrpljiv da ga dobijem prije ovog vikenda, svadjao bih se s njima...

sam uredjaj ja zaista vrlo vrlo kvalitetno napravljen, netko je spomenuo ipod i iphone, u rangu je s njima, znaci vrhunska izrada i dizajn. sve je super, kupio sam vec neke knjigice, kindle serijski dodje s "THE NEW OXFORD AMERICAN DICTIONARY", koji je nevjerojatno koristan, citas knjigu, zapnes i s josytickom dodjes pred rijec koju zelis da ti objasni, i na dnu ekrana imas objasnjenje iz rjecnika! Totalno cool.
Sama knjiga se downloada u par sekundi doslovno. Ekran je pregledan, ugodan za citanje, zaista kao papir, tu sam bio malo skeptican, ali sve skupa je iznad ocekivanja, kojanisu bas bila niska

kratko, super uredjaj, smatram za postenu cijenu...

Jos ga nisam spojio na komp, probac tu malo PDF-ove prebaciti i naci mozda koju free non-amazon knjigu, imate li koji site mozda za preporuciti s knjigama na hrvatskom?
odin_cro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.