Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 23:33   #61
Pa dosad je bilo moguće. Znam da neki studiraju FER i PMF Matematiku paralelno, a neki PMF Matematiku i PMF Fiziku, a jedna cura Pravo i Politologiju.

Budući da je uvođenjem balkanje mahom obavezno prisustvo na predavanjima, ne znam je li još uvijek izvedivo...

Što se tiče smislenosti paralelnog studiranja, ne znam... A moglo bi imati smisla, ovisi o kombinaciji. Recimo, netko se želi baviti interdisciplinarnom znanošću, primjerice, biologijom i matematikom ili fizikom i matematikom. Ali generalno, mislim da se ljudi najčešće odlučuju na paralelan studij jer su neodlučni. A onda se zna dogodit da se pretrpaju obavezama.
melkor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:34   #62
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
2 nesrodna fakulteta je uputnica za ludnicu.
sto studiras?
dali bi se fizika i informatika mogli smatrati relativno srodnim fakultetima
sto mislis?(saifu i tvoje mislljenje ocekujem, a naravno volio bih da se i ostali prikljuce temi)
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:40   #63
koliko je potrebno svakodnevnog redovnog ucenja da bi se(naravno ovo pitanje ne vazi za medicinu)fax mogao zavrsit u roku
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:47   #64
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
Inače mislim da ako netko želim biti vrhunski u jednom području onda mu je i jedan više nego dovoljan.
slazem se s mladencem. a kaj , sad je in studirat na x fakseva a rpimite se rajo jednog postenog, bit studiranja je u SPECIJALIZACIJI, a ne u "sve pa ništ"... ja gledam na to ovako- radje cu u jednom podrucju dat sve od sebe, pokusati postici maksimum nego na vise njih pa kak bu bu.
uostalom, da li se isplati to? hoce li vam ulozeno vrijeme, trud, novac koji utrošite na taj drugi faks zaista biti potrebno/korisno kasnije? hocete li zbog toga imati bolji posao/vise poslova? kakav je omjer dobivenog i ulozenog?
osobno mislim mda puuuno vise znaci i cjeni se magisterij/doktorat nego 2 diplome (baccalaureata, kako god)... cak i 2 magisterija/doktorata daju malu razliku, a vremena , truda, zivaca novaca odee....

to je moje misljenje
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 03:06   #65
Quote:
melkor kaže: Pogledaj post
a jedna cura Pravo i Politologiju.

.
znam curu koja je prije gotovo 5 godina bila sa mnom na pripremama za pravo.zenska je bas upisala 3. godinu ekonomije i pricala je o tome kako se sa dobrom organizacijom ucenja sve stigne,potrebna je disciplina,bla,bla,truć,truć
uglavnom,srela sam je prije nekoliko mjeseci na faksu i pitam ju za faks (ocekujem odgovor tipa:magistrirala sam na ekonomiji i sad sam treća godina na pravu ),a ona:"ekonomiju sam "zamrznula" i malo se posvetila vise pravu.ostala su mi jos 2 ispita s 1.godine"

i što sad?nit ima faks nit nema faks- a godine lete.

vi koji studirate na dva faksa- svaka vam cast na ambiciji al ima li takva "ambicija" svrhu?a da ne govorim o tome koliko to financijski kosta!
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 08:58   #66
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
vi koji studirate na dva faksa- svaka vam cast na ambiciji al ima li takva "ambicija" svrhu?a da ne govorim o tome koliko to financijski kosta!
Ja sam svoj drugi studij zamrznuo - zbog obaveza na prvom. Na godinu dana.

Može se paralelno, naročito ako su ti svi studiji na istom fakultetu, pa ne gubiš previše vremena na putovanje

Tako mi je lani jedini problem bio što sam cijele dane bio na faksu... na drugom sam studiju imao prosjek od preko 4.9, na prvom još uvijek imam oko 4.7... još će valjda malo pasti kad dam sve književnosti, ali kaj sad...

Takva ambicija ima svrhu - moji se studiji međusobno nadopunjavaju.
Kad završim s prvim, uostalom, ostat će mi još par godina na drugom, pa mogu upisati dodatni - npr. japanski.
Je, to košta, ali ako se s prvim zaposlim na faksu, trošak će mi biti dosta manji... a i nije da sad plaćam školarinu...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 12:48   #67
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Ja sam svoj drugi studij zamrznuo - zbog obaveza na prvom. Na godinu dana.

Može se paralelno, naročito ako su ti svi studiji na istom fakultetu, pa ne gubiš previše vremena na putovanje

Tako mi je lani jedini problem bio što sam cijele dane bio na faksu... na drugom sam studiju imao prosjek od preko 4.9, na prvom još uvijek imam oko 4.7... još će valjda malo pasti kad dam sve književnosti, ali kaj sad...

Takva ambicija ima svrhu - moji se studiji međusobno nadopunjavaju.
Kad završim s prvim, uostalom, ostat će mi još par godina na drugom, pa mogu upisati dodatni - npr. japanski.
Je, to košta, ali ako se s prvim zaposlim na faksu, trošak će mi biti dosta manji... a i nije da sad plaćam školarinu...
svaka cast
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 13:53   #68
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Ja sam svoj drugi studij zamrznuo - zbog obaveza na prvom. Na godinu dana.

Može se paralelno, naročito ako su ti svi studiji na istom fakultetu, pa ne gubiš previše vremena na putovanje

...
ti si izuzetak.jos studiras oba smjera na filozofskom pa ti to u nekoj mjeri olaksava paralelno studiranje.

o kakvom nadopunjavanju se govori kad netko studira pravo i politologiju (netko je gore naveo primjer)?čega je to dokazivanje?da možeš studirati na dva fakulteta?
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:30   #69
sve se moze ako se hoce i ako se ima volje. ja znam neke ljude koji studiraju dva praralelno, neki su zamrznuli godinu a neki se dobro nose sa time..ovisi od osobe do osobe a o kvaliteti koju se postigne nakon zavrsetka tesko je govorit , ja mogu samo pretpostavljat, ali mislim da se moze i kvalitetno odratit
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:40   #70
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Kad završim s prvim, uostalom, ostat će mi još par godina na drugom, pa mogu upisati dodatni - npr. japanski.
:gledainevjeruje:
svaka čast.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:49   #71
pa eto, meni frendica momentalno na 3.g matematike i informatike i apsolvent na hoteljerskom hoteljerski je riješila sve bez beda, a na MI je roknula zbog nekih zdravstvenih problema...sve se može kad se hoće
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:04   #72
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
o kakvom nadopunjavanju se govori kad netko studira pravo i politologiju (netko je gore naveo primjer)?čega je to dokazivanje?da možeš studirati na dva fakulteta?
a što reći kada osoba istodobno upiše :
-Pravo
-Medicinu
-Rehabilitacijski fakultet.
Naravno želi se postati sudski patolog .

Jel to samo forsiranje u stilu ja mogu???
Bas me zanima vaše mišljenje,ja sam bio napadnut od strane svojih kolega kad sam iskreno rekao sto ja mislim.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:19   #73
Covjece, svaka ti čast ako bi to uspio sve odjednom...iako se cini nemoguce...
Junije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:24   #74
Quote:
Junije kaže: Pogledaj post
Covjece, svaka ti čast ako bi to uspio sve odjednom...iako se cini nemoguce...
Ne,nisam to ja studirao
Ja studiram pravo,al znam osobu koja je to upisala.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 22:54   #75
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Ja sam svoj drugi studij zamrznuo - zbog obaveza na prvom. Na godinu dana.
Daj baš me zanima, kako si zamrznuo godinu? Zbog obveza na drugom? Ja sam to htjela pred jedno dvije godine i nisam mogla

Inače, idem na dva faksa, nije najlakša stvar al nije ni ništa jako dramatično teško. Veće financijsko opterećenje je jedino u vidu povećanog broja stranica za kopirat.
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:28   #76
Quote:
Grim kaže: Pogledaj post
Daj baš me zanima, kako si zamrznuo godinu? Zbog obveza na drugom? Ja sam to htjela pred jedno dvije godine i nisam mogla

Inače, idem na dva faksa, nije najlakša stvar al nije ni ništa jako dramatično teško. Veće financijsko opterećenje je jedino u vidu povećanog broja stranica za kopirat.
koja su to dva faxa i koliko vremena dnevno(tjedno dana)posvecujes ucenju
mario_domink is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:28   #77
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
ti si izuzetak.jos studiras oba smjera na filozofskom pa ti to u nekoj mjeri olaksava paralelno studiranje.

o kakvom nadopunjavanju se govori kad netko studira pravo i politologiju (netko je gore naveo primjer)?čega je to dokazivanje?da možeš studirati na dva fakulteta?
Pričala mi draga o tipu koji je paralelno studirao strojarstvo, fotografiju i ekonomiju - ni u čemu nije imao fantastične ocjene, ali je znao kaj želi raditi: tehničku fotografiju. I želio je to znati dobro unovčiti.

Danas je jedan od vodećih stručnjaka u tom području - i jako je dobro prodao svoje znanje.

Ja ne znam što smjera onaj koji studira pravo i politologiju, ali postoji nekoliko zanimanja gdje bi to moglo biti jako korisno. Ja znam kaj ja smjeram sa svojim studijima - računalnu i kognitivnu lingvistiku; jezici su bonus i ulaznica za stipendije.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!

Zadnje uređivanje cp.tar : 14.03.2007. at 00:31. Reason: typo
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:31   #78
Quote:
Grim kaže: Pogledaj post
Daj baš me zanima, kako si zamrznuo godinu? Zbog obveza na drugom? Ja sam to htjela pred jedno dvije godine i nisam mogla
Napisao sam molbu, stavio u indeks, urudžbirao... i evo sam ga baš danas dobio natrag, nakon čitavog semestra... već sam mislio da je netragom nestao.

Rekli su mi da su obaveze na prvom studiju dovoljno dobar razlog; ne znam bi li funkcioniralo i obratno.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:56   #79
Quote:
mario_domink kaže: Pogledaj post
koja su to dva faxa i koliko vremena dnevno(tjedno dana)posvecujes ucenju
Ekonomija i pravo. Ne bi ti baš mogla reć koliko, nekad malo, nekad puno. A i to puno nekad uključuje 'učenje' uz tv il komp. Super bi mi bilo da učim svaki dan po 4,5 sati, nemam više ni predavanja ni niš al sam nešto lijena u zadnje vrijeme.

Glavno ti je da imaš kontinuitet u učenju i da si znaš organizirat vrijeme, dobro poslagat ispite i to.
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:58   #80
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Rekli su mi da su obaveze na prvom studiju dovoljno dobar razlog; ne znam bi li funkcioniralo i obratno.
Ma bile su i meni probleme obveze na prvom faksu (to misliš na onaj koji studiraš redovno ) ali nije bio dovoljno dobar razlog. A nije mi se dalo zatrudnit
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.