Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 15:02   #1
Iz veze u vezu - iskustva i mišljenja

pozdrav, ljudi.

zanima me jedna stvar, naročito od vas sa sličnim iskustvima: da li bi vas išta spriječilo da započnete vezu sa osobom koja vam se već duže vrijeme više nego sviđa, prema kojoj imate jake osjećaje i kemiju? u ovom slučaju radi se o dečku koji oklijeva uletjeti iz nedavno okončane veze u novu (a radilo se o višegodišnjoj i pred kraj vrlo kontrolirajućoj i zagušljivoj vezi).

mislim da mene ništa ne bi spriječilo kad bih bila stvarno zatelebana, ali opet, svaka situacija je specifična i bezveze je generalizirati. zato tražim vaša iskustva i mišljenja.

postoji li stvarno nakon prekida potreba da se predahne od bivanja u vezi, obaveze prema nekome, ili je u pitanju samo izgovor i jednostavno čovjeku nije dovoljno stalo do nove cure?

ako ste imali slično iskustvo, držali nekoga na ledu ili ste bili držani, koliko se to vuklo? i kako je završilo?
starbuck29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:24   #2
Koliko dugo postoji kemija i osjećaji?
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:26   #3
Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo postoji kemija i osjećaji?
Skoro šest mjeseci.
starbuck29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:31   #4
Možda mu se ta nova cura nesviđa dovoljno ili i dalje ima neke osjećaje prema bivšoj pa misli da ne bi bilo uredu krenuti u nešto novo.
A možda je tu i neka treća osoba. Iako dobro dođe par mjeseci odmora od svega.

Popričaj s njim, pokušaj nešto, ako nije zagrijan, ostavi ga na miru. Kad dođe sebi doći će po tebe ako postoji bilo što s njegove strane.
Tiimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:33   #5
JA iskreno nebih mogla iz veze u vezu..to potvrdjuje moje dugo soliranje

Pricekaj ...ali ne predugo
__________________
Smiling doesn¨t always mean you re happy. Sometimes, it simply means that you are a strong person
Royksopp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:37   #6
Quote:
starbuck29 kaže: Pogledaj post
Skoro šest mjeseci.
Aaa...Uh. Ne znam ni sama. Može biti oboje. Možda bolje da ga pustiš i, ako ili kada bude spreman, neka ti se sam javi.
__________________
Everloving.
Walk with me Pater, all alone this tedious journey. Ženskog roda. Piški uz vjetar. It's possible.
Ceres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:45   #7
Nema pravila. Nekima treba duži predah nakon veze da uđu u novu, nekima odmah treba nova, kao anestezija uz koju će prespavati bol od prekida.
Poštenije je ne ući u novu vezu ako osjećaš da nisi spreman, nego novu osobu u svom životu koristiti za prebolijevanje bivše.
Trebaš poštovati njegov ritam. Najgore što možeš učiniti jest vršiti pritisak na nekoga tko nije spreman za vezu. Malo se udalji, pritaji se, pusti ga na miru. To je možda prilika da shvati da si mu važna - ili, nažalost, prilika da oboje shvatite da baš i nisi.
__________________
The time you enjoy wasting is not wasted time.
mentalna45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 15:52   #8
Quote:
starbuck29 kaže: Pogledaj post
postoji li stvarno nakon prekida potreba da se predahne od bivanja u vezi, obaveze prema nekome, ili je u pitanju samo izgovor i jednostavno čovjeku nije dovoljno stalo do nove cure?
Nisam imao osobno iskustvo držanja na ledu koje opisuješ, ali iz osobnog iskustva mogu reći da doista, pod određenim uvjetima, čovjek može iskusiti tu potrebu za predahom, manje-više kako bi se kojekakve strasti (većim čak dijelom i one negativne) ohladile, kako bi stvari došle na svoje mjesto i kako bi netko, što je meni bilo najbitnije, kliknuo sa samim sobom i nekako se centrirao, ako me kužiš. Svi mentalni zajebi od same prošle veze ili prekida se nekako trebaju preraditi.

Kod mene se to manifestiralo tako da uopće nisam u tom jednom periodu imao ikakav interes prema ostvarivanju takve bliskosti. Niti koračić prema tome.

A kada se radi o, ajmo reći, nekoj sličnoj situaciji samo da postoji druga osoba koja mu se sviđa, to može biti jako tricky, pa je čak i moguće da je odgovorno ne uletiti u novu vezu nego pričekati. Idealno bi bilo kada bi postojala otvorena i iskrena komunikacija i međusobno povjerenje - pa da se stvari iskažu baš kakvim jesu, ako je doista to tako kak sam gore napisao.
subaltern is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:08   #9
Quote:
Tiimo kaže: Pogledaj post
Popričaj s njim, pokušaj nešto, ako nije zagrijan, ostavi ga na miru. Kad dođe sebi doći će po tebe ako postoji bilo što s njegove strane.
popričali jesmo, tako i znam da nije spreman, ili bar tako kaže. vjerujem mu, ipak je prošlo tek mjesec dana od prekida, a veza je bila duga i komplicirana. samo javlja se onaj djelić mene koji je bio vrlo strpljiv i sad nije siguran koliko mu još vremena dati. gdje je granica između razumne mene koja ima razumijevanja i daje mu šansu da se skocka i mene koja guta ponos i čeka, možda uzalud?

Quote:
Royksopp kaže: Pogledaj post
Pricekaj ...ali ne predugo
to je za sada plan. samo moram sama sa sobom razlučiti što je "predugo".

Quote:
Ceres0 kaže: Pogledaj post
Aaa...Uh. Ne znam ni sama. Može biti oboje. Možda bolje da ga pustiš i, ako ili kada bude spreman, neka ti se sam javi.
slažem se, nema za sada druge.

Quote:
mentalna45 kaže: Pogledaj post
Najgore što možeš učiniti jest vršiti pritisak na nekoga tko nije spreman za vezu. Malo se udalji, pritaji se, pusti ga na miru. To je možda prilika da shvati da si mu važna - ili, nažalost, prilika da oboje shvatite da baš i nisi.
neću i ne želim vršiti pritisak, ne bi imalo smisla. poznavajući njega to bi izazvalo samo negativnu reakciju. samo pokušavam naći načina da budem tu za njega, a da ne osjeća taj pritisak, jer ne želim da pomisli da sam potpuno digla sidro i odustala od nas. previše mi znači.

Quote:
subaltern kaže: Pogledaj post
Nisam imao osobno iskustvo držanja na ledu koje opisuješ, ali iz osobnog iskustva mogu reći da doista, pod određenim uvjetima, čovjek može iskusiti tu potrebu za predahom, manje-više kako bi se kojekakve strasti (većim čak dijelom i one negativne) ohladile, kako bi stvari došle na svoje mjesto i kako bi netko, što je meni bilo najbitnije, kliknuo sa samim sobom i nekako se centrirao, ako me kužiš. Svi mentalni zajebi od same prošle veze ili prekida se nekako trebaju preraditi.

Kod mene se to manifestiralo tako da uopće nisam u tom jednom periodu imao ikakav interes prema ostvarivanju takve bliskosti. Niti koračić prema tome.
prvo, zahvalna i na jednoj muškoj perspektivi. i to lijepo sročenoj.
drugo, da, razumijem skroz što želiš reći sa centriranjem i ostalim. treba vremena za procesuirati osjećaje i misli, samo se nadam da će biti dovoljno svjestan i fer da se izjasni u vezi nas jednom kad se sabere.
starbuck29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:10   #10
Quote:
starbuck29 kaže: Pogledaj post

to je za sada plan. samo moram sama sa sobom razlučiti što je "predugo".


Nemoj si zadavati nikakve rokove. Jednostavno ćeš osjetiti napreduje li vaš odnos u smjeru u kojem želiš, ili imaš osjećaj da se on sve više udaljava.
__________________
The time you enjoy wasting is not wasted time.
mentalna45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:14   #11
Hm, iz osobnog isksutva, iskakanje iz veze u vezu (bez obzira na to kakva je bila zadnja veza) nije pametan potez. Treba neko vrijeme čovjek biti sam...osobno sam "uskakala" u takve veze i nije dobro završilo. U međuvremenu to više ne radim, ali niti ne želim vezu s nekim tko je tek prekinuo ili još niti nije...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:17   #12
Quote:
mentalna45 kaže: Pogledaj post
Nemoj si zadavati nikakve rokove. Jednostavno ćeš osjetiti napreduje li vaš odnos u smjeru u kojem želiš, ili imaš osjećaj da se on sve više udaljava.
imaš pravo. to sa rokovima mi nikad nije palilo, vjerojatno zato što je neprirodno. i pomalo djetinjasto, u biti. vrijeme će pokazati. samo kad bi malo brže išlo...
starbuck29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:20   #13
Uvijek me zanimalo koje je to vrijeme potrebno? Čime je zadano a da znaš da nisi za novu vezu a sviđa ti se netko drugi?

Vas dvoje mutite 6 mjeseci, on je tek prije mjesec dana prekinuo tu "mučnu" vezu i sada nije siguran da li želi s tobom u vezu. Halooo 6 mjeseci mu se sviđaš a sad se premišlja
Meni bi to bilo sumnjivo.

Sa ovim ostalim se slažem u slučaju da ne naletiš na nekoga tko ti zavrti mozak. Onda ne razmišljaš koliko je prošlo od zadnje veze
__________________
Nemam ništa, a dala bih sve
Gretolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:29   #14
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Hm, iz osobnog isksutva, iskakanje iz veze u vezu (bez obzira na to kakva je bila zadnja veza) nije pametan potez. Treba neko vrijeme čovjek biti sam...osobno sam "uskakala" u takve veze i nije dobro završilo. U međuvremenu to više ne radim, ali niti ne želim vezu s nekim tko je tek prekinuo ili još niti nije...
ne želim ni ja s njime odmah u vezu, vidim da nije spreman, a i ne želim da mi započnemo našu vezu probijajući se kroz ruševine njegove prethodne. nek se on malo očisti od toga svega. samo da ne bi ja čekala ko zatelebano tele, a on se u međuvremenu uživi u ulogu soliste i baš mu je tako dobro.

Quote:
Gretolina kaže: Pogledaj post
Uvijek me zanimalo koje je to vrijeme potrebno? Čime je zadano a da znaš da nisi za novu vezu a sviđa ti se netko drugi?

Vas dvoje mutite 6 mjeseci, on je tek prije mjesec dana prekinuo tu "mučnu" vezu i sada nije siguran da li želi s tobom u vezu. Halooo 6 mjeseci mu se sviđaš a sad se premišlja
Meni bi to bilo sumnjivo.

Sa ovim ostalim se slažem u slučaju da ne naletiš na nekoga tko ti zavrti mozak. Onda ne razmišljaš koliko je prošlo od zadnje veze
ne znam čime je zadano to vrijeme, ali ipak mislim da četiri-pet tjedana od prekida baš i ne garantiraju sređene emocije i spremnost na nešto novo, koliko god ti se druga osoba sviđala i odgovarala ti.
mislim da je bitno i napomenuti da on nije prekinuo s njom zbog mene, to je bila loša veza, a očito mu je ostavila i neke traume i iskrivljenu sliku o tome što veza treba biti. logično mi je da ne žuri u novu.
starbuck29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:31   #15
Quote:
starbuck29 kaže: Pogledaj post
prvo, zahvalna i na jednoj muškoj perspektivi. i to lijepo sročenoj.
Nema problema, i drago mi j da je ipak bilo dobro sročeno

Quote:
starbuck29 kaže: Pogledaj post
drugo, da, razumijem skroz što želiš reći sa centriranjem i ostalim. treba vremena za procesuirati osjećaje i misli, samo se nadam da će biti dovoljno svjestan i fer da se izjasni u vezi nas jednom kad se sabere.
Da, uvijek je pitanje koliko je osoba svjesna toga što se događa s njm/njom, potreba, mehanizama, svega. A čini mi se da je to proces koji zahtijeva trud a bome i već otprije uspostavljenu, ajmo reći, naviku neku introspekcije. Puno ljudi ne funkcionira baš tako.

Da ovaj sklop problema probam razjasnit na svojem primjeru s druge strane, relativno nedavno mi se dogodilo da sam doista bio spreman baš uletiti i to vrlo brzo nakon prekida dugogodišnje veze - većinom iz krivih razloga (kompenzacija gubitka i kojekakvih gadnih osjećaja; doduše, nije ni to toliko jednostavno bilo). Srećom, neki uvid se isto tako dogodio relativno brzo, i još većom srećom, uspjeli smo ostati u dosta dobrom prijateljskom odnosu.

Quote:
Gretolina kaže: Pogledaj post
Vas dvoje mutite 6 mjeseci, on je tek prije mjesec dana prekinuo tu "mučnu" vezu i sada nije siguran da li želi s tobom u vezu. Halooo 6 mjeseci mu se sviđaš a sad se premišlja
Meni bi to bilo sumnjivo.
Baš mučne veze itekako mogu ostaviti svoj trag u vidu sumnji i strahova. Pogotovo ako se radi o dugogodišnjim vezama u kojima je emocionalni ulog bio velik. Iskreno, meni bi bilo sumnjivo da osoba nema neka svoja previranja u takvoj situaciji.
subaltern is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:31   #16
Quote:
starbuck29 kaže: Pogledaj post
ne želim ni ja s njime odmah u vezu, vidim da nije spreman, a i ne želim da mi započnemo našu vezu probijajući se kroz ruševine njegove prethodne. nek se on malo očisti od toga svega. samo da ne bi ja čekala ko zatelebano tele, a on se u međuvremenu uživi u ulogu soliste i baš mu je tako dobro.
I to se često dogodi, no ne možeš to spriječiti time da ga požuruješ u vezu. Jer bi i onda mogao pomisliti "dosta mi je toga, idem se ja malo odmoriti"...
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:38   #17
Quote:
subaltern kaže: Pogledaj post
Da, uvijek je pitanje koliko je osoba svjesna toga što se događa s njm/njom, potreba, mehanizama, svega. A čini mi se da je to proces koji zahtijeva trud a bome i već otprije uspostavljenu, ajmo reći, naviku neku introspekcije. Puno ljudi ne funkcionira baš tako.
točno, a mislim da on baš ne funkcionira tako. on je osjećajan, ali izbjegava rasprave, ne voli baš zaviriti u sebe. uvijek duša zabave i naoko permanentno veselo biće, što je naravno nemoguće. mislim da ću u nekom momentu ja biti ta koja ponovno otvara temu i morat ću štapom izmlatit iz njega nešto konkretno.

Quote:
Baš mučne veze itekako mogu ostaviti svoj trag u vidu sumnji i strahova. Pogotovo ako se radi o dugogodišnjim vezama u kojima je emocionalni ulog bio velik. Iskreno, meni bi bilo sumnjivo da osoba nema neka svoja previranja u takvoj situaciji.
baš. kad pomislim da je situacija obrnuta, da odmah tvrdi da je sve prebolio i riješio i da želi odmah sa mnom u vezu, moda bi tu otvarala temu da mi je sumnjiv i da se bojim da je sve to na klimavim nogama.
starbuck29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:39   #18
Quote:
subaltern kaže: Pogledaj post
Baš mučne veze itekako mogu ostaviti svoj trag u vidu sumnji i strahova. Pogotovo ako se radi o dugogodišnjim vezama u kojima je emocionalni ulog bio velik. Iskreno, meni bi bilo sumnjivo da osoba nema neka svoja previranja u takvoj situaciji.
Slažem se da mučne veze mogu ostaviti i dugogodišnje posljedice, ali ne mogu zamisliti da mi se netko sviđa 6 mjeseci i da u tih 6 mjeseci već nisam rasčistila sve sa tom mučnom vezom i dočekala taj prekid čiste glave i srca
Hoću reći to da ako mi se netko svidi, prekinut ću vezu. Ako je i ne mogu iz nekog razloga odmah prekinuti nego ću mutiti na dvije strane pola godine, onda će mi nakon te pola godine sve biti jasno. Koga želim ili ne želim.
Meni se čini da on još nije siguran da li bi se možda vratio u tu vezu ili bi nekoga samo za povremeni seks jer su mu dosadile bilo kakve veze i obveze
__________________
Nemam ništa, a dala bih sve
Gretolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:43   #19
Quote:
Gretolina kaže: Pogledaj post
Slažem se da mučne veze mogu ostaviti i dugogodišnje posljedice, ali ne mogu zamisliti da mi se netko sviđa 6 mjeseci i da u tih 6 mjeseci već nisam rasčistila sve sa tom mučnom vezom i dočekala taj prekid čiste glave i srca
Hoću reći to da ako mi se netko svidi, prekinut ću vezu. Ako je i ne mogu iz nekog razloga odmah prekinuti nego ću mutiti na dvije strane pola godine, onda će mi nakon te pola godine sve biti jasno. Koga želim ili ne želim.
Meni se čini da on još nije siguran da li bi se možda vratio u tu vezu ili bi nekoga samo za povremeni seks jer su mu dosadile bilo kakve veze i obveze
e da, nije da mi ovo boldano nije prošlo kroz glavu. prvo ovo o vraćanju u vezu, jer to im je do sad bio uzorak, mislim da su 3-4 puta prekidali svih tih godina. jedino što sad stvarno više nisu djeca i okolnosti i prioriteti im se polako ali sigurno mijenjaju, moguće da su naaapokon shvatili da su dotrajali.
starbuck29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 16:54   #20
Quote:
starbuck29 kaže: Pogledaj post
točno, a mislim da on baš ne funkcionira tako. on je osjećajan, ali izbjegava rasprave, ne voli baš zaviriti u sebe. uvijek duša zabave i naoko permanentno veselo biće, što je naravno nemoguće. mislim da ću u nekom momentu ja biti ta koja ponovno otvara temu i morat ću štapom izmlatit iz njega nešto konkretno.
Definitivno zvuči kao da ćeš biti u poziciji iniciranja nekih ozbiljnijih promišljanja i konkretnih pomaka. Nadam se da će to funkcionirati
subaltern is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger