Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 21:06   #201
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ja bi apelirala na sudove, da pocnu dodjeljivati djecu tatam.
.. a ja bi apelirao na tate .. nek prestanu praviti djecu .. .. pa koji kurac misle .. da će ih neko paziti kad budu stari .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:07   #202
Još nitko nije pojasnio dvije stvari. Prvo, tko sili žene da ulaze u brak s muškarcima koji će ih ostaviti zbog ljubavnice? Drugo, tko ih sili da ulaze u brak u kojemu će biti kućanice?

Dakle, žene imaju jedini izbor koji je potreban za bilo kakvu "samostalnost", a to pravo na izbor muža. Sve ostalo su pokušaji da se žene izuzmu od odgovornosti za izbor muža. Naravno, ako žena nema nikakvu odgovornost što je odabrala živjeti s kretenom, onda sve ovo o nekakvim plaćanjima rada može još nekako proći. No ako žena nema odgovornost za svoje izbore, onda nema ni potrebnu autonomiju koju feministkinje zagovaraju. Prema tome, radi se o poricanju da žena može samostalno donositi odluke jer joj se poriče odgovornost za odabir muža. Zašto im poričete sposobnost odlučivanja?

Vrijedi ovdje napomenuti jednu prešutnu neistinitu pretpostavku u raspravi za koju su se izborile feministkinje. Radi se o pretpostavci da roditelji odlučuju umjesto žene za koga će se oženiti. Svi znamo da više tako ovdje nije, ali trik feministkinja i progresivaca je da počnu govoriti da je tako u Afganistanu ili gdje već, pokušavajući nabijati krivnju u odnosu na žene ovdje. Ili pak pokušavaju uzeti primjere muža koji tuče ženu te ga pretvoriti u opći slučaj.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje Davor000 : 16.07.2013. at 21:23.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:19   #203
.. pogrešno .. ulaze žene u brak .. često .. pažljivo i precizno .. pizda im materina .. .. i poslije .. ako se nedaj bože nešto skurbi .. izvlače razne sarnavke i pedere .. na svoju stranu ..

(.. šta ti kažeš šefe .. neko kurčevo mišljenje valjda imaš .. ?)
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:21   #204
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. pogrešno .. ulaze žene u brak .. često .. pažljivo i precizno .. pizda im materina .. .. i poslije .. ako se nedaj bože nešto skurbi .. izvlače razne sarnavke i pedere .. na svoju stranu ..

(.. šta ti kažeš šefe .. neko kurčevo mišljenje valjda imaš .. ?)
Znam to i za konkretne slučajeve u kojima je tako bilo. No ne daj bože zamišljati proračunatu ženu koja jako dobro zna u što ulazi. Ne, one su na ovoj temi opisane onakve kakvima ih feministkinje zamišljaju: naivne, glupe, pasivne, nesposobne za procjenu kvalitetnog partnera itd.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:37   #205
.. mislim da su ovdje feministice .. unutrašnji neprijatelj .. .. tica među prvima .. .. a za dvije tri godine .. će se okrenuti .. počet će shvaćati .. ali šta će ti tada .. .. jebi .. hi .. jebiga .. tada ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:40   #206
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. mislim da su ovdje feministice .. unutrašnji neprijatelj .. .. tica među prvima .. .. a za dvije tri godine .. će se okrenuti .. počet će shvaćati .. ali šta će ti tada .. .. jebi .. hi .. jebiga .. tada ..
Meni je posebno iritantno kako žele uglavnom zbog vlastite neodgovornosti i propusta svima pretvoriti brak u pijacu gdje će se naplaćivati posao po satu rada. I to ni zbog kojeg drugog razloga osim zbog fascinacije tržišnom logikom iliti radom pijace.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:41   #207
.. radio sam na radnim mjestima gdje niti jedna ženska nije radila .. i niti jedna se feministica nebi gurala .. .. ali bi na tržištu rada trebale biti ravnopravne .. .. zar to znači da trebaju one prve izabrati .. .. a muški šta ostane .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 21:51   #208
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ja bi apelirala na sudove, da pocnu dodjeljivati djecu tatam. Amo probat, cisto da vidimo kako je to i tko ce ih pozeljeti ter kakav ce im biti ljubavni i socijalni zivot. Samo malo, za probu, ovima koji tu sad naveliko glumataju, kako im je tesko i kako ih nema pravo nitko 'prikovat', nema osim dice, pa da malo vide. Ne bi bilo glasa vise iza toga, na koljenima bi molili zene da uzmu djecu i da im plate
Ne znam koliko bi ovo bilo dobro za djecu. Mislim da dobrobit djece mora biti na prvom mjestu. Evo, ja mogu potvrditi iz prve ruke da je u vrijeme rastave mojih roditelja sud kojim slučajem dodijelio tati mene i sestru, to bi bila noćna mora i za mene i za nju. Čak i nekoliko godina nakon njihove rastave, kada smo neko vrijeme živjele kod njega, ljubavnica koja je bila povod njegovog odlaska radila je čuda iz mržnje prema nama.

I sad kada neko počne pričati o tome kako žene gledaju svoju korist u rastavi, pa ko im je kriv što su se udale za kretene i slično, ja se naježim. Moja mama nije bila domaćica, ali veoma dobro znam šta je prošla u toj rastavi i kasnije kao samohrana majka. Moj otac jeste ispao kreten u konkretnoj situaciji i sada je svjestan svojih grešaka, ali daleko od toga da je bio kreten kada se moja mama udala za njega ili u toku mog odrastanja (do onog trenutka kada se zaljubio i odlučio ostaviti porodicu). I nije jedini kojeg poznajem. Ja ne znam šta se desi tim ljudima i šta ih navede da urade to što urade, ni on nikad nije imao logično objašnjenje, a razgovarali smo o nekim stvarima poprilično iskreno. Činjenica je da djeca uglavnom ostanu s majkom kada dođe do rastave i da u mnogo slučajeva očevi jako malo ili skoro nikako ne viđaju djecu. Mislim, imam neke pretpostavke, ali nijedna od njih ne može u potpunosti objasniti taj fenomen nedostatka empatije i brige za vlastitu djecu.

Jako sam osjetljiva na ovu problematiku, iako ne tvrdim da ne postoje žene koje se služe svim i svačim i da ne postoje drugačiji primjeri.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:10   #209
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Od birvaktile.
Znala sam da za onaj izraz može znati samo neko ko je duboko vezan za Bosnu.
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Nisam pak ni od onih koje sjede uz kavice, ispijaju ih i čavrljaju tužeći se na ovo ili ono, dosta sam osobenjakinja u nekim stvarima, npr. uvijek sam se držala podalje od drugih žena kad bih izvela dijete u parkić i malo dalje od pijeska gdje bi se žene s djecom skupile i čavrljale o pelenama, kakicama, temperaturama, svekrvama isl.... jer time što si majka nisi i "uvjerljivije žena" (što bi rekao Nietzsche) i dosta me smeta takvo shvaćanje žene sebe same (ne volim to).
Ovim pasusom kao da si mene opisala.
Quote:
unaprijed se radujem (eventualnoj) budućnosti kad će se i jedan i drugi - i muškarac i žena - uzajamno poštovati i nadopunjavati, bit partneri i prijatelji.
I ja mislim da su uzajamno poštovanje i uvažavanje najvažniji u bračnim odnosima, ali nisam optimistična. Činjenica je da se ljudi vode mnogočim, pa i raznim vanjskim utjecajima i mislim da feministički pokret samo produbljuje jaz između muškaraca i žena, a ne smanjuje ga. Ali, ja sam inače protivnica ideologija i organiziranih pokreta, tako da sam daleko i od toga da zastupam partijarhalno uređenje društva.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:15   #210
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko bi ovo bilo dobro za djecu. Mislim da dobrobit djece mora biti na prvom mjestu. Evo, ja mogu potvrditi iz prve ruke da je u vrijeme rastave mojih roditelja sud kojim slučajem dodijelio tati mene i sestru, to bi bila noćna mora i za mene i za nju. Čak i nekoliko godina nakon njihove rastave, kada smo neko vrijeme živjele kod njega, ljubavnica koja je bila povod njegovog odlaska radila je čuda iz mržnje prema nama.

I sad kada neko počne pričati o tome kako žene gledaju svoju korist u rastavi, pa ko im je kriv što su se udale za kretene i slično, ja se naježim. Moja mama nije bila domaćica, ali veoma dobro znam šta je prošla u toj rastavi i kasnije kao samohrana majka. Moj otac jeste ispao kreten u konkretnoj situaciji i sada je svjestan svojih grešaka, ali daleko od toga da je bio kreten kada se moja mama udala za njega ili u toku mog odrastanja (do onog trenutka kada se zaljubio i odlučio ostaviti porodicu). I nije jedini kojeg poznajem. Ja ne znam šta se desi tim ljudima i šta ih navede da urade to što urade, ni on nikad nije imao logično objašnjenje, a razgovarali smo o nekim stvarima poprilično iskreno. Činjenica je da djeca uglavnom ostanu s majkom kada dođe do rastave i da u mnogo slučajeva očevi jako malo ili skoro nikako ne viđaju djecu. Mislim, imam neke pretpostavke, ali nijedna od njih ne može u potpunosti objasniti taj fenomen nedostatka empatije i brige za vlastitu djecu.

Jako sam osjetljiva na ovu problematiku, iako ne tvrdim da ne postoje žene koje se služe svim i svačim i da ne postoje drugačiji primjeri.
I šta predlažete,da djeca idu očevima,a da matere nemaju nikakva prava

Mislim da se roditeljima koji nisu skrbnici trebaju povećat prava.evo par primjera
-Ja sretno oženjen: omogućujem djeci onoliko koliko mogu,dođe kriza - posao se prepolovi - normalno da će i djeca taj mjesec pretrpit.
-Ja razveden - dođe kriza-posao se prepolovi,nisam u mogućnosti platit onoliko koliko su drugi rekli da moram platit - moram te pare izmislit.
Mislim da bi se i otac trebao nešto pitat oko visine alimentacije.
Naravno ako je neki divljak onda ga treba stisnut,ali danas su u istoj poziciji i divljak i normalan čovjek.

-Ili recimo mater nađe ljubavnika ili posao u Australiji,ništa je ne sprečava da odvede dijete u Australiju da žive i onemogući viđanje oca i djeteta.Mislim da tu dijete nebi trebalo puštat preko granice bez suglasnosti oca.
Da ne govorimo o tome da muškarac mora plaćat alimentaciju i onaj mjesec kada je dijete kod njega - znam za jedan slučaj u Hr,a u novinama je neki dan bilo da onaj glumac Charlie Sheen već par mjeseci plaća alimentaciju od par desetaka tisuća dolara mjesečno bivšoj iako je bivša na odvikanju od droge a djeca kod njega

Feministički lobi je izlobirao da žena ima veća prava od djeteta tj. da se prava djeteta gledaju samo u slučajevima kada treba pritisnut oca na odgovornost,kada treba pritisnut ženu prava nema!
Oćete primjer? Evo:
Muškarac se može odreć djeteta ali ne može alimentacije jer dijete ima pravo na alimentaciju.
Ali mater može prešutit ime oca i bit samohrana majka djetetu nepoznatog oca. Majčino pravo na privatnost je jače od djetetovog na alimentaciju.
A ako majka odluči reć ime oca,onda je opet dužna podnijet zahtjev za alimentaciju jer ako ne podnese to se smatra zanemarivanjem djeteta.
A da ne govorimo kako mater ima pravo ostavit anonimno ostavit dijete u bolnici,onda abortusi gdje što je feminizam jači to se dijete duže smatra "nakupinom stanica"
Prava dijeteta ovise o tome kojeg će se roditelja zakinut i koji roditelj od toga može profitirat.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:16   #211
Samo da malo pojasnim. Nije mi namjera ženi pripisati odgovornost za prevaru ili ostavljanje od strane muža zbog mlađe ljubavnice. Želim naglasiti paradoks koji se otvara zagovaranjem autonomije i samostalnosti. Osoba koja je samostalna ima upravo zbog toga veću odgovornost. Ovdje prigovaram idealističkim opisima koje daju feministkinje, opisima koji pretvaraju ženu u malu djevojčicu kada upoznaje muškarce. S druge strane, kada inzistiraju na autonomiji, onda izravno dolaze u proturječje s tom naivnom slikom jer ženu prikazuju odgovornom za odabir partnera.
Ukratko, postoji toliko nijansi i složenih situacija da je dovođenje ili trgovine ili države u situaciju krajnje dvojbeno. I opet, nekada i te ljubavnice znaju koješta raditi, a i one su žene. Teško je izuzeti žene iz svih tih situacija kao nevinašca kojima treba služiti država.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:20   #212
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
-Ili recimo mater nađe ljubavnika ili posao u Australiji,ništa je ne sprečava da odvede dijete u Australiju da žive i onemogući viđanje oca i djeteta.Mislim da tu dijete nebi trebalo puštat preko granice bez suglasnosti oca.
Na ostatak posta i tvoje neshvatanje onoga što sam napisala neću se ni osvrnuti, ali ne znam otkud ti ideja da majka može maloljetno dijete odvesti u drugu državu bez saglasnosti oca. Čini mi se da tebe najviše mori činjenica da se bezobraznica usudila naći ljubavnika.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:24   #213
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Mogu ja.
Feministkinje su glupe.
Eto, toliko je prosto.
A ti si genij,ali onaj ograničeni tzv seljanko
Zagradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:25   #214
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Teško je izuzeti žene iz svih tih situacija kao nevinašca kojima treba služiti država.
Ili bolje rečeno, ovdje se čovjek može jedino voditi moralnim načelima koja se dotiču opće ljudske pravednosti, a ne nekakvih tobože ženskih principa.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:27   #215
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
I šta predlažete,da djeca idu očevima,a da matere nemaju nikakva prava

Mislim da se roditeljima koji nisu skrbnici trebaju povećat prava.evo par primjera
-Ja sretno oženjen: omogućujem djeci onoliko koliko mogu,dođe kriza - posao se prepolovi - normalno da će i djeca taj mjesec pretrpit.
-Ja razveden - dođe kriza-posao se prepolovi,nisam u mogućnosti platit onoliko koliko su drugi rekli da moram platit - moram te pare izmislit.
Mislim da bi se i otac trebao nešto pitat oko visine alimentacije.
Naravno ako je neki divljak onda ga treba stisnut,ali danas su u istoj poziciji i divljak i normalan čovjek.

-Ili recimo mater nađe ljubavnika ili posao u Australiji,ništa je ne sprečava da odvede dijete u Australiju da žive i onemogući viđanje oca i djeteta.Mislim da tu dijete nebi trebalo puštat preko granice bez suglasnosti oca.
Da ne govorimo o tome da muškarac mora plaćat alimentaciju i onaj mjesec kada je dijete kod njega - znam za jedan slučaj u Hr,a u novinama je neki dan bilo da onaj glumac Charlie Sheen već par mjeseci plaća alimentaciju od par desetaka tisuća dolara mjesečno bivšoj iako je bivša na odvikanju od droge a djeca kod njega

Feministički lobi je izlobirao da žena ima veća prava od djeteta tj. da se prava djeteta gledaju samo u slučajevima kada treba pritisnut oca na odgovornost,kada treba pritisnut ženu prava nema!
Oćete primjer? Evo:
Muškarac se može odreć djeteta ali ne može alimentacije jer dijete ima pravo na alimentaciju.
Ali mater može prešutit ime oca i bit samohrana majka djetetu nepoznatog oca. Majčino pravo na privatnost je jače od djetetovog na alimentaciju.
A ako majka odluči reć ime oca,onda je opet dužna podnijet zahtjev za alimentaciju jer ako ne podnese to se smatra zanemarivanjem djeteta.
A da ne govorimo kako mater ima pravo ostavit anonimno ostavit dijete u bolnici,onda abortusi gdje što je feminizam jači to se dijete duže smatra "nakupinom stanica"
Prava dijeteta ovise o tome kojeg će se roditelja zakinut i koji roditelj od toga može profitirat.
Ja predlažem da uzmete pola godine porodiljnog te da se svakodnevno brinete o djetetu.Mislim na onih drugih 6 mjeseci i uz to da obavljate kućne poslove.Ionako žene na porodiljskom ništa ne rade.
Zagradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:29   #216
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Ili bolje rečeno, ovdje se čovjek može jedino voditi moralnim načelima koja se dotiču opće ljudske pravednosti, a ne nekakvih tobože ženskih principa.
Problem je u tome što moralna načela opće ljudske pravednosti ne vrijede na sudovima u brakorazvodnim parnicama.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:38   #217
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što moralna načela opće ljudske pravednosti ne vrijede na sudovima u brakorazvodnim parnicama.
Da, ali ne vrijede ponekad ni za muškarce kada se radi o manipulativnim i proračunatim ženama koje koriste feminističku retoriku za svoje interese. It goes both ways.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:43   #218
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Na ostatak posta i tvoje neshvatanje onoga što sam napisala neću se ni osvrnuti, ali ne znam otkud ti ideja da majka može maloljetno dijete odvesti u drugu državu bez saglasnosti oca. Čini mi se da tebe najviše mori činjenica da se bezobraznica usudila naći ljubavnika.
Nemoj mi ad hominem uvreda molim te.Nebitan je razlog zašto žena ode,bitno mi je nesmetano viđanje mog djeteta,kao što bi vjerujem i tebi bilo da si u mojoj poziciji
Udruga za ravnoprano roditeljstvo je inače predložila i lobira da se to onemogući i čini mi se da će se to uvest u zakon,ali babe,žabe i ostale ženske udruge smatraju da je taj prijedlog napad na ženu
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:58   #219
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko bi ovo bilo dobro za djecu. Mislim da dobrobit djece mora biti na prvom mjestu. Evo, ja mogu potvrditi iz prve ruke da je u vrijeme rastave mojih roditelja sud kojim slučajem dodijelio tati mene i sestru, to bi bila noćna mora i za mene i za nju. Čak i nekoliko godina nakon njihove rastave, kada smo neko vrijeme živjele kod njega, ljubavnica koja je bila povod njegovog odlaska radila je čuda iz mržnje prema nama.

I sad kada neko počne pričati o tome kako žene gledaju svoju korist u rastavi, pa ko im je kriv što su se udale za kretene i slično, ja se naježim. Moja mama nije bila domaćica, ali veoma dobro znam šta je prošla u toj rastavi i kasnije kao samohrana majka. Moj otac jeste ispao kreten u konkretnoj situaciji i sada je svjestan svojih grešaka, ali daleko od toga da je bio kreten kada se moja mama udala za njega ili u toku mog odrastanja (do onog trenutka kada se zaljubio i odlučio ostaviti porodicu). I nije jedini kojeg poznajem. Ja ne znam šta se desi tim ljudima i šta ih navede da urade to što urade, ni on nikad nije imao logično objašnjenje, a razgovarali smo o nekim stvarima poprilično iskreno. Činjenica je da djeca uglavnom ostanu s majkom kada dođe do rastave i da u mnogo slučajeva očevi jako malo ili skoro nikako ne viđaju djecu. Mislim, imam neke pretpostavke, ali nijedna od njih ne može u potpunosti objasniti taj fenomen nedostatka empatije i brige za vlastitu djecu.

Jako sam osjetljiva na ovu problematiku, iako ne tvrdim da ne postoje žene koje se služe svim i svačim i da ne postoje drugačiji primjeri.
Naravno da ne bi bilo nimalo dobro, odnosno iznimno rijetko, ovo samo govorim poradi ove neke nove mode viktimologije muskarca, a sve govori sasvim suprotno, ne da ih jedva (i to i one poprilicno imucne) ufatit za alimentaciju, vec je sudjelovanje u zivotu te njihove djece, minimalno, cesto i nikakvo.

I sad valjda, te koje traze alimentaciju su one sa onom ruznom rijeci, koja pocinje sa 'f'.


Ili govorimo o situaciji da zena radi i muz radi i onda ona jos i doma radi, i to je normalno, ne nije normalno, mora tu biti neka podjela rada, zar je i to drti 'f' rijec?


Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. a ja bi apelirao na tate .. nek prestanu praviti djecu .. .. pa koji kurac misle .. da će ih neko paziti kad budu stari .. ?
Pa bolje nek ne prave, ako ne mogu izdrzati takvo breme, ako im je to previse, baj ol mins, ne trebaju.
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. mislim da su ovdje feministice .. unutrašnji neprijatelj .. .. tica među prvima .. .. a za dvije tri godine .. će se okrenuti .. počet će shvaćati .. ali šta će ti tada .. .. jebi .. hi .. jebiga .. tada ..
Sta cu se okrenuti?

edit:
i ovo
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. pogrešno .. ulaze žene u brak .. često .. pažljivo i precizno .. pizda im materina .. .. i poslije .. ako se nedaj bože nešto skurbi .. izvlače razne sarnavke i pedere .. na svoju stranu ..
Mda, a muskarci siroceki, nevini i cisti ko suza, 'ufatila' ga siromaka, i sad bi jos trazila, zamisli, alimentaciju za djecu, a on bas napravio novo, potpuno zaboravio da ima nesto decice i od prije. Ovo ti je prilicno nepomaknuto, od ne znam koliko stoljeca misljenje, zene su seksualno objekti, a ne subjekti i kad prestanu biti kao objekti zanimljivi (jer to je taj glavni i najcesci razlog) onda pocinju ovakve konstrukcije, pa cak se i masovno mlade curke vole izrazit, ja nisam feministica...trebaju samo malo odrasti.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 16.07.2013. at 23:47.
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 23:08   #220
Quote:
zanzara kaže: Pogledaj post
Ipak, taj je rizik sama odabrala i, po meni, nije rjesenje da je muz placa za poslove koje radi. Uostalom, on doprinosi obitelji na drugi nacin.

U slucaju rastave, slazem se, a to i zakon kaze, njihov je doprinos imovini jednak.
Da, (pre)uporno naglašavam da oboje imaju pravo na jednake dijelove zajedničko stečene imovine, a ipak, iz braka rastavom izlaze neravnopravni svojom nejednakom spremnošću za samostalni život. Zar se ova neravnopravnost stvarno tako teško vidi? Alimentacijom se nadoknađuju samo buduće mjesečne potrebe za život djece.

Što se tiče odabranog rizika, to nije opravdanje za neravopravnost. Ili, drugim riječima, zašto je prirodno da netko mora, ulazeći u brak, riskirati više? Zašto to ne bi unaprijed bila institucija uređena kao zajednica ravnopravnih? Ja uopće ne prejudiciram model kako bi se to ispravilo, ali naglašavam da se radi o problemu neravnoteže u pravima i obvezama bračnih partnera.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.