Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 11:37   #61
nikako ne kužim koji su planeti najvažniji kod sinastrije.
"vidim" po netu da neki dosta obraćaju pažnju na vertex pa i chiron. koju ulogu oni nose u sinastriji?
nadalje uopće mi nije jasno, koji bi aspekti trebali biti glavni, kao neki ruleri..u kartama koje gledam (ja + još netko ) čini mi se npr. da sekstil (možda je i konjukcija) mog natalnog sunca u 9.kući i njegovog urana u 12. dirigira, vodi igru..
ili da ipak više gledam na pozicije mjeseca, venera, saturna?

malo je smotano , lovim konce..
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:52   #62
Quote:
elala kaže:
nikako ne kužim koji su planeti najvažniji kod sinastrije.
"vidim" po netu da neki dosta obraćaju pažnju na vertex pa i chiron. koju ulogu oni nose u sinastriji?
nadalje uopće mi nije jasno, koji bi aspekti trebali biti glavni, kao neki ruleri..u kartama koje gledam (ja + još netko ) čini mi se npr. da sekstil (možda je i konjukcija) mog natalnog sunca u 9.kući i njegovog urana u 12. dirigira, vodi igru..
ili da ipak više gledam na pozicije mjeseca, venera, saturna?

malo je smotano , lovim konce..
gdje gledas na netu? na astru sam nasla samo sinastrijsku kartu, ali ne i tumačenje. tumači se taj kompozit koji uopće ne kužim.
 
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:54   #63
Quote:
elala kaže:
nikako ne kužim koji su planeti najvažniji kod sinastrije.
"vidim" po netu da neki dosta obraćaju pažnju na vertex pa i chiron. koju ulogu oni nose u sinastriji?
Gdje si to vidjela?
Quote:
nadalje uopće mi nije jasno, koji bi aspekti trebali biti glavni, kao neki ruleri..u kartama koje gledam (ja + još netko ) čini mi se npr. da sekstil (možda je i konjukcija) mog natalnog sunca u 9.kući i njegovog urana u 12. dirigira, vodi igru..
ili da ipak više gledam na pozicije mjeseca, venera, saturna?

malo je smotano , lovim konce..
Ako misliš na ljubavni odnos, onda možeš gledati mentalnu kompatibilnost, emotivnu kompatibilnost ili pak sexualnu. Od aspekata je najvažnija konjukcija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 12:20   #64
Quote:
fish 1968 kaže:
Gdje si to vidjela?
na više mjesta, a trenutno evo stavljam link na ovu stranicu:
o vertexu

konkretni citat: I use the Vertex in all of my astrological work. In synastry, it is often prominent in significant relationships: one person's personal planet or ASC conjuncts or opposes the other person's Vertex, generally conjuncts. I use a rather tight orb of 2 degrees. These interaspects are not present in all significant relationships, but when they are present in romantic connections, there is a rather common theme in place: the individuals meet and do not fall in love right away. In fact, there can be some feeling of reluctance, and, unlike South Node connections in synastry, they don't feel an instant sense of recognition. When they do fall in love, it is much like an "epiphany"(1)—sort of on the lines of "Wow, I really do like you—I didn't expect this!" The feelings come "out of the blue" and in a rush of feeling.


a i ovdje mu daje veliku vrijednost:
tablice



Quote:
Ako misliš na ljubavni odnos, onda možeš gledati mentalnu kompatibilnost, emotivnu kompatibilnost ili pak sexualnu. Od aspekata je najvažnija konjukcija.
oh, hvala

da, ljubavni odnos gledam, iako u pitanju je odnos gdje niti ostale međusobne relacije nikako nisu zanemarive.

kako bi se tumačila konjukcija mog vertexa u 8.kući (rak) i njegovog mjeseca u 10.kući (blizanci)?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 12:29   #65
Quote:
_creative_ kaže:
gdje gledas na netu? na astru sam nasla samo sinastrijsku kartu, ali ne i tumačenje. tumači se taj kompozit koji uopće ne kužim.
ulovila sam se ove stranice ko pijan plota

synastry

hm, meni je kompozit nekako lakši, ali opet kompoziti koje sam gledala uvijek imaju neku konjukciju pa sam se prema njoj orijentirala..a i prema saturnu, naravno
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:03   #66
Quote:
elala kaže:
na više mjesta, a trenutno evo stavljam link na ovu stranicu:
o vertexu
a i ovdje mu daje veliku vrijednost:
tablice
Zanimljivo si pitanje stavila. Naime, to još nismo radili, pa ću napisati osnovne stvari:

Vertex je astronomska točka koja nastaje presjekom prve vertikale i ekliptike. Ona predstavlja treći zamišljeni kut natalne karte. Prvi je os ASC/DSC (ego), drugi IC/MC (superego), a treći VER/ANTIVER (podsvjesno). (supotno vertexu nalazi se točka antivertexa)

Kroz praksu se pokazalo da je ova točka manje važna u natalnoj karti, ali je naglašena u kartama odnosa. To je zbog toga jer ona predstavlja fatalne i karmičke susrete (što lijepo piše i na sajtu koji si stavila ), pa je logično da je naglašena u važnim vezama. Ova točka predstavlja točku reakcije na druge ljude, kako osoba reagira u društvu u kojem živi obzirom da s njim mora biti povezana.
Quote:
oh, hvala
Nema na čemu.
Quote:
da, ljubavni odnos gledam, iako u pitanju je odnos gdje niti ostale međusobne relacije nikako nisu zanemarive.
Onda je važno da razdvojiš pojedine komponente.
Quote:
kako bi se tumačila konjukcija mog vertexa u 8.kući (rak) i njegovog mjeseca u 10.kući (blizanci)?
Kao podsvjesna povezanost.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 13.05.2008. at 16:24.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:25   #67
konjukcija vertexa jedne osobe i sunca druge osobe - ko je kome ovdje fatalan ?


a pun je mjesec, zato ste se i raspisali danas toliko.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:28   #68
Quote:
fish 1968 kaže:
Nema na čemu.
ima, ima

Quote:
Onda je važno da razdvojiš pojedine komponente.
nastojat ću, malo su "smućkani"
Quote:
Kao podsvjesna povezanost.
bome, to i jest glavni poriv ove trakavice.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:30   #69
Quote:
cici mici kaže:
konjukcija vertexa jedne osobe i sunca druge osobe - ko je kome ovdje fatalan ?
a daj reci, ti sigurno znaš

tko bi tu kome bio fatalan: vertex suncu ili sunce vertexu?

Zadnje uređivanje elala : 05.12.2006. at 23:41.
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:11   #70
Quote:
cici mici kaže:
konjukcija vertexa jedne osobe i sunca druge osobe - ko je kome ovdje fatalan ?
Budući da vertex nije planeta, ni tijelo na nebu već točka koja je na neki način treća koordinata prostornog sustava...vertex se i aktivira u neuobičajenim situacijama.
Kao da je potrebno da se "još nešto" poklopi da bi se otvorila “vrata sudbine” u trodimenzionalnom svijetu.

Valjda zbog toga pitanja... tko je kome fatalan, ne pale kod vertexa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 00:41   #71
još nešto ? možda nekakav tranzitić da to lijepo okine ?


fiš, a kaj bi rekla da lik s prve strane ovog topica ima konjukciju vertexa sa likičinim suncem, orbis 1° ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 08:50   #72
Quote:
elala kaže:
bome, to i jest glavni poriv ove trakavice.
Vertex se gleda u sinastriji, pa mu je smisao zbog toga na neki način obostran.
Što bi prevedeno na astrološki riječnik značilo da veza ima “ono nešto” ukoliko postoji uzajamno poklapanje vertexa. Nešto poput ogledala. Npr. osoba ima vertex na ASC druge, a druga svoj vertex na njenom ASC.

U tom smislu vertex pokazuje da veza ima “ono nešto”…. sudbinsko.

Tako da čisto sumnjam da trakavica ima poriv od one konjukcije vertexa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 09:10   #73
Quote:
cici mici kaže:
još nešto ? možda nekakav tranzitić da to lijepo okine ?
U slučaju vertexa tranzit nije pouzdan pokazatelj okidača.
Quote:
fiš, a kaj bi rekla da lik s prve strane ovog topica ima konjukciju vertexa sa likičinim suncem, orbis 1° ?
Rekla bih da ovisi o tome postoji li ogledalce i s druge strane.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 12:01   #74
dakle, konjukcija mog vertexa (8.kuća) s njegovim mjesecom (10.kuća) i opozicija mog mjeseca (8.kuća) s njegovim vertexom (3.kuća)

dakle, nije nikakva posebna situacija s vertexima
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 18:46   #75
Quote:
fish 1968 kaže:
Vertex se gleda u sinastriji, pa mu je smisao zbog toga na neki način obostran.
Što bi prevedeno na astrološki riječnik značilo da veza ima “ono nešto” ukoliko postoji uzajamno poklapanje vertexa. Nešto poput ogledala. Npr. osoba ima vertex na ASC druge, a druga svoj vertex na njenom ASC.

U tom smislu vertex pokazuje da veza ima “ono nešto”…. sudbinsko.

hm, njegov vertex je udaljen od mog asc 7 stupnjeva, a moj vertex je udaljen od njegovog asc 9 (to više nije konjukcija?), al je u konjukciji s njegovim marsom i suncem.
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:30   #76
Quote:
iluminata kaže:
hm, njegov vertex je udaljen od mog asc 7 stupnjeva, a moj vertex je udaljen od njegovog asc 9 (to više nije konjukcija?), al je u konjukciji s njegovim marsom i suncem.
Orbis kod vertexa se uzima 8º. Dakle....skoro.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 16:55   #77
Quote:
fish 1968 kaže:
Orbis kod vertexa se uzima 8º. Dakle....skoro.

za nas, kao da i jest
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 18:01   #78
O. lijepo to vama ide za razliku od mene koaj pokušavam povezati konce li ne ide mi baš najbolje... naime muče me planete ( Venera, Sunce i Merkur ) 12. kuća u kompozitu.

A u mom natalnom Venera je u Ribama a u njegovom je u Lavu?

A što reći za kompozit 7. kuće s Jupiterom i Saturnom?
__________________
Ljubav nije kada dvije osobe bulje jedna u drugu, već kada gledaju u istom smjeru..
AnamCara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 18:09   #79
Quote:
Hella Good kaže:
uuuu ima ovaj topic dakle.. nije mi se dalo sve čitati pa me spankajte ak davim ili sl.ak ima..

napravih kao zajedničku kartu za sebe i dečka (u biti samo saznah ove položaje).. pa..pošto ipak nisam na toj razini da kužim taj dio astrologije, može neki stručanjak (ili bar netko stručniji od mene) reći riječ-dvije- kak to zvuči ? hvala

dakle..

sunce RAK
mjesec BLIZANCI
merkur RAK
venera RAK
mars ŠKORPION
jupiter RIBE
saturn ŠKORPION
uran STRIJELAC
neptun JARAC
pluton ŠKORPION
true node BIK
Za tumačenje kompozitne karte treba najprije proučiti individualne natalne karte. Za to treba vremena.
Quote:
nisam sad još htjela produžavati post time gdje je koja kuća.. btw, ja sam blizanac, podznak jarac, a on lav, podznak strijelac.

kak to zvuči?
Dobro zvuči.

Gdje se nalaze mjeseci?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 11:24   #80
Quote:
AnamCara kaže:
O. lijepo to vama ide za razliku od mene koaj pokušavam povezati konce li ne ide mi baš najbolje... naime muče me planete ( Venera, Sunce i Merkur ) 12. kuća u kompozitu.
Kada je u kompozitu naglašena 12. kuća postoje problemi da se veza u potpunosti izrazi javno tj. vidljivo. Veza ili neki njen dio je secret.
Quote:
A u mom natalnom Venera je u Ribama a u njegovom je u Lavu?
A koje je pitanje?
Quote:
A što reći za kompozit 7. kuće s Jupiterom i Saturnom?
Kompozit nema previše smisla promatrati ukoliko se ranije nisu proučile natalne karte i usporedni aspekti između njih. On pokazuje osnovni kvalitet i potencijal zajednice.
U kompozitu je puno važnije pogledati položaje vladara 1. i 7. polja.

Osnovne postavke kompozita su:

- dobar odnos između vladara 1. i 7. kuće daje stabilnost vezi
- dobar odnos vladara 1. i 7. kuće s Venerom, Suncem i Mjesecom
- loše je ako se Venera nalazi na 29º znaka
- loše je za vezu ukoliko su vladari 1. i 7. polja u 6, 8 ili 12. polju
- veza je sretna i otvorena ako se vladari nalaze u 5. polju

Što se tiče Jupitera i Saturna, ne bi bilo loše da pogledaš kako su zastupljeni u individualnim kartama, pa tek onda povezivati s kompozitom.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.