Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2012., 11:39   #1
Tumor jetre

Lijep pozdrav!

Imam neke nejasnoce glede nalaza djedovih, pa sam odlucila upitati na forumu, mozda je netko upucen da mi to laicki prevede.

Dakle, pise ovako:

Upucen na pregled zbog sumnje na ekspanzivni proces desnog reznja jetre. Zali se na bolove u ruci i desnoj nozi, te poliartrlgije (nagadjam da su ovdje pogubili koje slovo).
Apetit slabiji, smrsavio ne zna koliko. Stolica i mokrenje povremeno inkontinencija. Bolesnik pred 30 godina operirao menngeom u Novom Sadu. Visegodisnja arterijska hipertenzija. Uzima Paramil 2.5mg i Tanyz Normabel 5mg. Ranix i Ibuprofen. Pregledavan u hitnoj sluzbi na Neurologiji OB Bjelovar.

St post operatioem, menigeoma reg.parietalis lat.sin. a.d. V Ablatio tumoris/Simpson II/ Recranotomiam osteoplastica reg. parietalis bill./7.3.2012. Neurokirurg.kl.KBC Rebr/

Hypertensio art non regulans.
St psot lypoma omeris I.dex permagna a II. Sy S chron - Laesio n.peronei I.dex

Zbog abdominalnih kolika pregledavan u hitnoj kirurskoj ambulanti OB Bjelovar.
Bolesnik se 10ak dana zalio na bolove u desnom gornjem hemiabdomenu.
Nacinjen UZV gornjeg abdomena, nadena okrugla zarisna lezija promjera 79mm
heterogena. uglavnom hipoehogena.
Peripoertalno te uz truncus coeliacus vidljivi su uvecani limfni cvorovi najveci 39mm uz aortu u podrucju retrroperitoenuma.

Iz statusa.
imobilan u kolicima, nosi na desnoj nozi ortopedsko pomagalo za perneus leziju.
Blijed eupnoican, jezik bo.
Kardiopulmonalno komenziran RR 140/90 cp 90.
Abdomen mekan, palapartorno bolno osjetljiv u epigiastriju, a najjace pod dRLom.Jetra 2cm. Slezena se ne pipa. Oedme nema.

Dr.Infiltratio rotunda lobi dex.hepatis..
Bolesnik je obzirom na imobilnost narucen za hospitalizaciju Interna OB Bjelovar za 24.10.2012 u 8sati s uputnicom za bolnicko lijecenje zbog klinicke obrade radi sumnje na malignom.



-Prepisah sve kako je, vjerujem i s greskama, ali pretpostavljam da je vama puno jasnije sto tu pise nego meni.


Hvala svima koji posvete malo vremena citanju
QueenOFdiamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 22:01   #2
Quote:
QueenOFdiamonds kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!

Imam neke nejasnoce glede nalaza djedovih, pa sam odlucila upitati na forumu, mozda je netko upucen da mi to laicki prevede.
Probaj sacekati odgovor dr.hrvoja, on je GI ili GE neznam sada
SRETNO!

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.10.2012. at 22:22. Reason: skraćivanje citata
zeczekonja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 10:34   #3
Quote:
QueenOFdiamonds kaže: Pogledaj post
Dr.Infiltratio rotunda lobi dex.hepatis..
Bolesnik je obzirom na imobilnost narucen za hospitalizaciju Interna OB Bjelovar za 24.10.2012 u 8sati s uputnicom za bolnicko lijecenje zbog klinicke obrade radi sumnje na malignom.
Dakle, sve što su napisali je ono što su mogli ovako "usuvo" vidjeti, a to im, na žalost, ukazuje da se vjerojatno radi o malignoj bolesti
Zato je naručen na bolničko liječenje. Tek kada ga zaprime i naprave hrpu konkretnijih pretraga znati će se i konkretno o čemu se radi te kako će se dalje liječiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.