Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2006., 23:05   #1
Kiretaža

Dragi moji eto to me ceka, imate kakve savjete, znate mozda kako to izgleda, jel boli, ima posljedica, koja su vasa iskustva?
Tochkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:06   #2
Quote:
Tochkica kaže:
Dragi moji eto to me ceka, imate kakve savjete, znate mozda kako to izgleda, jel boli, ima posljedica, koja su vasa iskustva?
Sta ti je kiretaza?
mislis abortus?
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:07   #3
ajme. brrr. pa jel te mogu uspavati?
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:10   #4
Prisustvovala sam ciscenju jedne zene koja je imala spontani pobacaj...trazi da te uspavaju...
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:19   #5
nije kiretaza abortus

zasto da me uspavaju? sta je tako grozno?
Tochkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:23   #6
Quote:
Tochkica kaže:
nije kiretaza abortus

zasto da me uspavaju? sta je tako grozno?
Nije abortus ali je procedura ista...necu te lagati, boli.
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:25   #7
a postupak je potpuno isti kao u abortusu? rade s vakuumom? boli i pod lokalnom? jel to boli isto ko kad bi se pobacaj radio jer sam cula da kao pobacaj nista ne boli!
Tochkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 23:30   #8
Quote:
Tochkica kaže:
a postupak je potpuno isti kao u abortusu? rade s vakuumom? boli i pod lokalnom? jel to boli isto ko kad bi se pobacaj radio jer sam cula da kao pobacaj nista ne boli!
Pobacaj boli ako je bez anestezije. Ako je sa anestezijom onda nista ne osjetis naravno. Poslije malo imas bolove kao da imas menstruaciju-kontrakcije materice ustvari.
Menstruacije vjerovatno nece biti u slijedecih 4 sedmice. Imat ces krvarenje nakon kiretaze do 14 dana. Ako se pojavi temperatura i jaki bolovi, onda trk doktoru.
Mislim da se ne radi kiretaza niti abortus u lokalnoj anesteziji vec u opstoj. to znaci da te potpuno uspavaju.
I mislim da se ne radi anestezija ako je obicna kiretaza bez komplikacija.
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:40   #9
Ovak.
Kiretaza je isto sto i pobacaj. To i jest nacin na koji se rade artificijelni pobacaji, a u tvom slucaju ciscenje maternice da ne razvijes infekciju.
Radi seu lokalnoj anesteziji, ne u opcoj, nije to neka velika operacija, ne rezu ti nis.
Nekad se radilo bez anestezije, al nekad su se i zubi vadili "nazivo".

Prosiri se grlic maternice i instrumentom (kiretom, kao neki tupi nozic) ostruze unutrasnjost. Dobijes lokalnu anesteziju i osjetis samo nesto kao grebuckanje, al te nece nis bolit. Boli 5-6 sati poslije, i to ti je kao jaka bol od menge. Kupi si voltarene, vjerojatno ce ti trebat.
Ides doma odmah isti dan, kiretaza se obicno radi ambulantno, al mozda te i zadrze dan-dva.
Nakon toga krvaris 3-4 dana. BTW, upala je najgora moguca komplikacija i prakticki jedini razlog zasto neke zene vise ne mogu imat djece nakon AB.
Zato lezi, odmaraj se, nemoj izlazit. Preventivno ti prepisu antibiotike i preporucam da ih uzmes, pa makar morala sama kupit.
Ako slucajno primjetis krupne ugruske ili se krvarenje 2-3 dan pojaca, HITNO u bolnicu.
Sretno , i ne boj se nista - zene s tvojom dijagnozom uredno imaju djecu kasnije. Samo se brini o sebi i bit ce sve OK.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 01:01   #10
Quote:
Zmijica kaže:
Ovak.
Kiretaza je isto sto i pobacaj. To i jest nacin na koji se rade artificijelni pobacaji, a u tvom slucaju ciscenje maternice da ne razvijes infekciju.
Radi seu lokalnoj anesteziji, ne u opcoj, nije to neka velika operacija, ne rezu ti nis.
Nekad se radilo bez anestezije, al nekad su se i zubi vadili "nazivo".

Prosiri se grlic maternice i instrumentom (kiretom, kao neki tupi nozic) ostruze unutrasnjost. Dobijes lokalnu anesteziju i osjetis samo nesto kao grebuckanje, al te nece nis bolit. Boli 5-6 sati poslije, i to ti je kao jaka bol od menge. Kupi si voltarene, vjerojatno ce ti trebat.
Ides doma odmah isti dan, kiretaza se obicno radi ambulantno, al mozda te i zadrze dan-dva.
Nakon toga krvaris 3-4 dana. BTW, upala je najgora moguca komplikacija i prakticki jedini razlog zasto neke zene vise ne mogu imat djece nakon AB.
Zato lezi, odmaraj se, nemoj izlazit. Preventivno ti prepisu antibiotike i preporucam da ih uzmes, pa makar morala sama kupit.
Ako slucajno primjetis krupne ugruske ili se krvarenje 2-3 dan pojaca, HITNO u bolnicu.
Sretno , i ne boj se nista - zene s tvojom dijagnozom uredno imaju djecu kasnije. Samo se brini o sebi i bit ce sve OK.

hej thanx na opsirnom odgovoru
samo mi jedno nije jasno
kazes da je kiretaza isto kao pobacaj
ali ja sam mislila da se pobacaj radi vakuumom?! kolko znam davno prije se strugalo...
Tochkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 02:37   #11
Ja sam morala imati kiretazu zbog zadebljanja ovoja maternice.
Bila sam pod punom anestezijom. Nista nisam osjetila. Poslije je sve bilo u redu.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 02:44   #12
ja sam isto uradila ali bez anestezije i ljekova. Bolilo je par minuta i onda je bilo o.k. Nista strasno. Nisam ni krvarila poslje. Ali kad mi je dosla menga prva 2 mjeseca je isla kao luda. Znaci nemoj se prepasti kad ti dode i bude mnogo vise krvi. Srecno! I nemoj da se plasis! Pokusaj da lezis i odmaras prvih par dana. Ne radi i ne dizi nista tesko i ne kupaj se u vrucoj vodi.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:18   #13
Quote:
Kent kaže:
ajme. brrr. pa jel te mogu uspavati?
tu u usa te uspavaju.za abortus.a koja je razlika izmedu kir. i ab-a???
kaj nije kiretaza,'struganje'nakon sto si pobacila a ab je kad namjrno pobacis?
na zivo-oboje je gadno,zasto zavaravati tochckicu...ali ako spavas,nemas pojma kaj se zbiva.ja sam svoje ab-e obavila pod anestezijom totalnom.to mi je bilo prvo da se raspitam...inace,neznam sta bi.fakat.znam da kod privatnjaka rade pod anestezijom doma...a po bolnicama i to-bas i ne.a sad kolka je cjena-neznam...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:22   #14
Quote:
Tochkica kaže:
a postupak je potpuno isti kao u abortusu? rade s vakuumom? boli i pod lokalnom? jel to boli isto ko kad bi se pobacaj radio jer sam cula da kao pobacaj nista ne boli!
tocka,5 tjedni fetus je kao zrno graska..tako da mozda ne boli kao netko kome vade djete od 20 tjedni...u komadima.ili pak induciranim porodom.ali da je ugodno-vakum ili ne-nije,vakumom se i radi svaki abortus do 10 tjedni.ja sam svoje imala sa 7 tjedni-to je bilo jedno zrno zapravo...ali ne mogu ti reci dal boli jer sam spavala.sto prije obavis-to bolje za tebe.kiretaza,cini mi se je struganje stjenki...e sad kak to rade,neznam.nisam nikad spontano pobacila.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:25   #15
Quote:
Tochkica kaže:
hej thanx na opsirnom odgovoru
samo mi jedno nije jasno
kazes da je kiretaza isto kao pobacaj
ali ja sam mislila da se pobacaj radi vakuumom?! kolko znam davno prije se strugalo...
vakumom se radi abortus.
kiretaza se radi nakon spontanog pobacaja.
jest da je i jedno i drugom pobacaj ali je ciscenje drugacije.kao i procedura.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 04:29   #16
Quote:
Katie kaže:
ja sam isto uradila ali bez anestezije i ljekova. Bolilo je par minuta i onda je bilo o.k. Nista strasno. Nisam ni krvarila poslje. Ali kad mi je dosla menga prva 2 mjeseca je isla kao luda. Znaci nemoj se prepasti kad ti dode i bude mnogo vise krvi. Srecno! I nemoj da se plasis! Pokusaj da lezis i odmaras prvih par dana. Ne radi i ne dizi nista tesko i ne kupaj se u vrucoj vodi.
dobro se pripaziti ali nije ni to 'da moras'
ja sam drugo jutro posle ab-a isla na posel,stajala cjeli dan a sljedeci dan imala sex.nisam uopce krvarila do menge.a od bolova ni m.
znam,znam...debilno malko ali imala sam razlog za to!ali...da pokucam o drvo-nikad ni jednog problema...posle toga sam imala jos jedan ab i onda dvoje djece za redom.
cuvat se treba ali jebiga...ja sam i kod poroda(od 3 dana)dan nakon vec bila u kupovini...sama med sestra me isto popodne natjerala da se idem kupati i setati po hodniku...i hvala joj.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 05:51   #17
Afro, Afro, kako si mogla da imas odnose poslje 2 dana? Pa zar nisi imala rane? Mogla si da dobijes infekciju! Svida mi se da si se brzo opravila od poroda.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 06:28   #18
pa kazem ti nisam uopce krvarila.nista.nikakvi bolovi.kao da se nikad nije desilo.znam...mogla sam ali na srecu nisam.i kako rekoh imala sam veliki razlog za ono sto sam napravila ali nebi u detalje.danas kad na to gledam-mogu samo reci-mlado/ludo..sta ces?
bitno je da je sve ok.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 12:59   #19
imala sam kiretažu jer mi je placenta ostala unutra nakon poroda.uspavali su me.....
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2006., 22:47   #20
Prvi put cujem da postoji lokalna anestezija za kiretazu!
Ono sto sam ja vidjela, bilo je bez anestezije, a drugi slucaj, sa anestezijom. Ali opstom.
Ne znam gdje bi se lokalna i dala. Da je moguce, onda bi i trudnice kad poradjaju to dobivale. Ovako treba epiduralna.
Kiretaza jeste isti postupak kao i za abortus. Samo sto abortus radis jer zelis da uklonis trudnocu, a kiretazu da ocistis ono sto je ostalo nakon spontanog pobacaja.
A vakum se radi da bi se uklonili ti ostaci trudnoce. To je vakum. Prije toga trebaju uci kanilom(zavisno od trudnoce i sirine cervixa) da izgrebu ono sto je ostalo.
Pa onda to pokupe vakumom. Skraceno receno.
To isto rade i sa abortusom, samo sto time izazivaju kraj trudnoce, a tebi je trudnoca sama od sebe zavrsena.
Proces je isti a razlog ulaska u proces je razlicit.
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.