Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2012., 14:16   #2461
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
daju ti svoju na prijemu, rađaš u njoj i skuvaš se ko životinja, al najmanje od toga šta je spavaćica debela, ako me razumiš a posli poroda te očiste i obuku ti novu u kojoj onda ideš na odjel...
eto, iskustva su ocito razlicita
meni nije bilo niti malo vruce, klima je bila na ful...i da, nisu me presvlacili , vec onako odveli na odjel...
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:17   #2462
haha, ajte se sad vas dvi dogovorite
ima mi smisla i jedna i druga sta govorite...
a dobro, saznat cu uskoro

nego, jel mi mogu donit torbu sa stvarima bilo kad, ili se moraju cekat posjeti?
__________________
I ll be your keeper for life baby
Eliena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:22   #2463
Quote:
Eliena kaže: Pogledaj post
haha, ajte se sad vas dvi dogovorite
ima mi smisla i jedna i druga sta govorite...
a dobro, saznat cu uskoro

nego, jel mi mogu donit torbu sa stvarima bilo kad, ili se moraju cekat posjeti?
a evo i nedavno kad sam bila na odjelu, svugdi je picila klima, stovise cak mi je u nekim prostorijama bilo hladno (kad su me vodili na UZV)
Sad mozda ovisi kad je ko rodio (ja sam u sred ljeta i svugdje, pa i na odjelu u sobama je picila klima, jer je bilo jakooo vruce...ko i sad ) A cisto sumnjam da su npr u 4 i 5mj upalili klimu, a tad isto znaju bit vrucine, il krajem ljeta

Sa sobom nosis osnovne stvari u kesi koja ide s tobom u radjaonu, a torbu ti donose za vrijeme posjeta (neke cure su pisale da su im uspjele donijet i navecer, al za to stvarno ne znam....ja sam rodila par sati prije posjeta, pa mi je muz tad donio)
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:32   #2464
Quote:
bubasta kaže: Pogledaj post
eto, iskustva su ocito razlicita
meni nije bilo niti malo vruce, klima je bila na ful...i da, nisu me presvlacili , vec onako odveli na odjel...
mislila sam da se oznojiš od napora dok rađaš...stvarno te nisu presvukli? majko mila...pa onako cili krvav i oznojan i svašta...
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 14:36   #2465
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
mislila sam da se oznojiš od napora dok rađaš...stvarno te nisu presvukli? majko mila...pa onako cili krvav i oznojan i svašta...
eto nisu
doduse bila mi je zavrnuta do vrata , a dosta brzo sam rodila, pa sreca nije bila uopce flekava...mozda zato, iako stvarno cudno zvuci

al iskreno o tome nisam tad ni mislila, bila sam u transu od srece jer je sve zavrsilo...
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 15:32   #2466
Evo sad cu i ja napisat svoje... ali vidis da svak ima svoju pricu, sve ti ovisi...o osoblju, i da li imaju uopce ciste robe tad...ja sam rodila prije 20 dana.
Na prijemu su mi dali spavacicu...kad sam usla u radaonu i nakon sta su me ocistili sestra mi je tila dat cistu ali nisu imali pa sam ostala u toj od prijema...u boxu mi nije bilo vruce...u sobi sam opet s tom istom spavacicom bila...nije mi bila krvava ali ja sam se presvukla u svoju, i cimerica isto i nitko nam nije nista rekao...cak smo bile u svojima i za vrijeme vizite...ko ce ti ista rec kad nemaju cistih spavacica i lancuna...bar je tako meni bilo. Kad je sestra hranila mi malu, cijelu ju je isprolivala s mlijekom, cijela prsa su joj bila mokra i nisu imali ciste te tutice (ili kako se vec zovu), rekla je da ce donit kad dobiju, pa sam joj ja stavila gazu da joj ne bude mokro, jer bebu ne smijes u svoju roobicu...
Tako da ponesi ti svoje pidzame...jer ko zna oce imat cistih...

I jos jedna sitnica...meni je trebalo tooonu rucnika... ali stvarno!
lorip is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 15:49   #2467
Evo i mog iskustva (rodila prije misec dana)...dali su mi spavaćicu na prijemu i u njoj sam rađala. Nije mi bilo vruće,čak je bilo friško u nekim trenucima,ali kad trudovi krenu,ne misliš na ništa drugo.
Kad je sve završilo,opet mi je bilo malo hladno,a i bebi jer su joj stavili vatu u tuticu da se ugrije kad smo došli u sobu. Čistu spavaćicu sam dobila tek sutra popodne jer ih nisu imali. Na to sam ispalila jer mi je bila krvava,a rodila sam navečer,pa sam morala čekat posjete da mi moji donesu od doma,a posli je napokon stigla čista roba pa su mi je donili.
Moj savjet vam je i da ponesete svoju tetra pelenu-dobro će doć jer im toga isto uvik fali. I još nešto,jednokratne gaćice su stvarno spas.
mattina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 15:51   #2468
Quote:
Eliena kaže: Pogledaj post
imam pitanje sta se tice spavacica...kad dođes na prijem, daju onu svoju jel tako? i moras rađat u njoj? jel se skuvas? i moze li se posli u sobi bit u svojoj, dakle ponit od doma par?

btw, Azzul citala sam jucer tvoju pricu, i ridala sam da su suze samo isle. valjda sam se uzivila skroz. zao mi je na traumaticnom iskustvu, al fala bogu pa je sve zavrsilo dobro na kraju
iskustvo nije bilo ni najmanje ugodno al šta se mora nije teško - bitno da je sve iza mene i da smo svi živu glavu izvukli

apropo spavaćica ovisi jesi li kod njih priko vikenda
jer vikendom ne šalju na pranje pa triba izdržat do ponediljka/utorka (ja došla na prijem petak večer a rodila subotu jutro kuš bolje )

dakle situacija je bila da je falilo spavaćica i da san u onoj od prijema bila sve dok se sama nisan nakon svega otuširala sutradan u sobi i na jedvite jade dobila novu - rečeno mi je da svojima slobodno javin da mi donesu moje spavaćice - šta san i napravila jer moje su (za razliku od onih njihovi na koje se moš i porezat) baš fine mekane pamučne i šta je meni bilo bitno - bez rukava a na ovin vrućinama, bez obzira na klimatizaciju to je spas

i još jedna stvar oko klime u sobi - ima sestara koja ti lipo nagari klimu da se razladi sve a onda je smanje na normalnu, šta je po meni ok jer klima ne puše direkt nego je kraj prozora
a ima onih koje kad uđu u sobu u vide da temperatura imalo odstupa od nekih pravila urlaju da klima ne smi ispod 25 i to samo na najlaganije - a to se u prekuvanoj sobi jedva iti osjeti - tako da ovisi na kog naletiš
__________________
Better to save the mystery Than surrender to the secret
Azzul S'phyre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 17:06   #2469
viš, mene je lipo babica malo očistila, jelte, doli, obukla mi mudante, stavila uložak, donila mi čistu spavaćicu i pomogla mi je obuć prije nego šta su me odveli na odjel. doduše, rađala je samo jedna žena kad sam čekala da me odvedu u sobu, bilo je tiho i mirno. možda je u tome kvaka?
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 17:12   #2470
Quote:
lorip kaže: Pogledaj post
Kad je sestra hranila mi malu, cijelu ju je isprolivala s mlijekom, cijela prsa su joj bila mokra i nisu imali ciste te tutice (ili kako se vec zovu), rekla je da ce donit kad dobiju, pa sam joj ja stavila gazu da joj ne bude mokro, jer bebu ne smijes u svoju roobicu...
!
ista stvar u mene. mala, a posli i mali su bidni baš smrdili od mlika i bljuckanja dok nisu dobili prominu. trajalo je to. al eto, bar nisu bili mokri...uvališ gazu i misliš kako ćeš ih lipo oprat i obuć u mirišljavu robicu kad dođeš doma
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:28   #2471
a, što se tiče ručnika nakon box-a (odnosno poroda) za tuširanje, jel se njih barem dobije? I smije li se uopće tuširati tada? Jer ako ću i njega stavljati u manju torbu, neće mi ništa drugo stati..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:07   #2472
Rucnika uopce nema, nosis sam svoje (barem tad kad sam radjala, a bogme i sad kad sam bila na odjelu ...)

Sto se tusiranja odmah tice, ne znam...ja sam se ujutro tusirala. Znam da mi je samo sestra rekla kad sam stigla na odjel, da kad budem prvi put isla na wc, da je obavezno zovem (u slucaju da ti ne dodje slabo...ipak je to porod, jos pogotovo prvi ) Sigurno sam par sati lezala prije nego sam se digla ...
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 21:41   #2473
thanx bubasta.. a onda ću ga valjda nekako nagurati.

Negooo, da pitam i tu.. Kako u ST rodilištu tretiraju trudnoće sa visokim stupnjem zrelosti posteljice? Ima li tko iskustva s ranijim porodima (i kakvim: indukcija, carski?) zbog te indikacije? A ovome mogu dodati i manju bebinu težinu od očekivane za tt, manje plodne vode..
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 11:24   #2474
zaspale ste? amo radat
 
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:46   #2475
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
zaspale ste? amo radat
da, zaspale....rodile (bella, eliena i ja)


Sto se tice iskustva drugog poroda i rodilista, ja sam u globalu stvarno zadovoljna
Lezala sam i na odjelu, nemam nikakvih primjedbi, osim sto doktori nekad znaju bit mutavi, al srecom nisu svi ...i moram pohvalit glavnu sestru Nenu s patologije 2

Sto se radjaone tice, tu sam isto naletila na jednog mutavog, ne bas raspolozenog doktora, al srecom nije se puno zadrzao u mom boxu
Ostali su bili stvarno okej, babice isto, doktorica koja me sivala je bila divna

I da, odveli su me u sobu onako u krvavoj spavacici (opca je nestasica istih), pa sam par sati provela tako lezuci... znaci obavezno nosit svoje spavacice

I vruce je gore bilo za poludit ...sestre su okej , tu i tamo naleti koja manje raspolozena, al ima stvarno divnih Nemam zaista losih nekih isustava, al druga je i beba, pa nisu puno ni bili oko mene, niti sam ih zvala
Al npr cimerica je imala grozne bolove od dojenja- upala i stvarno su pola noci provele s njom i pokusavali joj pomoc
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 16:11   #2476
Ima li koga? Termin za 10 dana. Ima li ko da mi pravi društvo?
carica milica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 08:51   #2477
bubasta i cestitam
 
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 09:01   #2478
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
bubasta i cestitam
Hvala !!
svima zelim ovako poz. iskustvo, drz te se !!!
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 09:04   #2479
Ja iman vlastito katastrofalno iskustvo sa Splitskim rodilištem.... Ko ima mogućnosti neka traži drugo rodilište.....taj odnos sestara i doktora prema trudnicama je grozan....ne minjaju posteljinu po tjedan dana i više.... kad je hitno zoveš ih a one nemogu doć jer pričaju na hodniku s nekim...Ja san osobno imala spontani pobačaj u 18. tjednu trudnoće i dogodilo se da mi je plod ispa u gačiće, zvale smo sestre da dođu a njih nije bilo više od uru vrimena....sad zamislite kako je to jednoj ženi koja je izgubila bebu podnosit....

sad san opet trudna i bojin se i pomislit da ću možda morat tamo rodit.... =(
lucy1108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 09:13   #2480
Lucy, stvarno mi je zao da si imala takvo iskustvo

Ja sam evo dvaput rodila tamo (zadnji put i lezala) i zaista nisam imala nikakvo lose iskustvo. Uvik se nadje neka sestra kojoj nije dan, al debela vecina ostalih su mi bili super, ma neke i vise od toga I uvijek bi dosle kad bi ih zvala...

No eto, nijedno iskustvo ocito nije pravilo... drzi se
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.