Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 20:38   #1
Oni ljudi koji ne vole Islam...

Esselamualejkum we rahmetullah i pozdrav svim prisutnim i odsutnim
ja sam bio u teškoj bolesti zadnjih godinu dana....imao sam ličnih obračuna, nesuglasica i problema sa šejtanom (satanom), bio sam u jako mračnom dobu jer me je isti obuzeo....ili što bi u nauci rekli "neuroza" jačih kriterija...
počeo sam luditi....prestao sam vjerovati muslimanima pa čak i Samom Allahu Dž.Š. počeo sam se družiti sa otpadom u društvu, počeo raditi razne loše stvari i ništa oko sebe nisam osjećao...jedino što sam osjećao bio je uljez koji je u meni i koji mi baca, ali bukvalno, baca mrežu na oči da ništa ne vidim, safatali su me, ali ono pravo....
jednog dana sam upoznao jednog dobrog vjernika srednjih godina, nevjerovatno lijepog, čistog, hrabrog i karizmatičnog čovjeka u svakom pogledu koji me je prihvatio kod sebe da me poučava vjeri i tako sam ja to prihvatio i sve više počeo osjećati samog sebe pa sve oko sebe i što je najvažnije...dragog Allaha
da ne duljim dalje...sad sam sretan čovijek, to se desilo nedavno kad mi je taj vjernik, Allahovom dozvolom, izbacio uljeza (šejtana) van iz mog srca, nedavno je počelo zlatno doba za mene pa želim i svima vama isto da osjetite ljepotu života, ljepotu svega....
NA KRAJU IMAM SAVJET ZA VAS KOJI NE VOLITE ISLAM
AKO GA ŽELITE MRZITI, PRVO PROČITAJTE ŽIVOTOPIS NAŠEG POSLANIKA MUHAMMEDA A.S PA GA ONDA MRZITE...AKO BUDETE MOGLI
__________________
Allah je sušta Istina
~TamijA~ is offline  
Old 26.06.2009., 10:05   #2
Mišljenja sam da ne trebaš biti tako isključiv, odmah ideš "u glavu" i pretpostavljaš da su svi protiv tebe, protiv islama.

Tvoju religiju poštujem, nemam razloga mrziti tvoj izbor. Vjerujem da je istog mišljenja svatko tko razmišlja svojom glavom i ima imalo soli u glavi.

Isto tako, poštuj i ti izbor drugih i sve pet. Živjet ćemo svi dugo i sretno.
__________________
Ovdje nećeš pročitati ništa pametno.
zlikowski is offline  
Old 26.06.2009., 10:53   #3
http://bs.wikipedia.org/wiki/Muhammed

http://hr.wikipedia.org/wiki/Muhamed

Muhamedova psihička i duhovna stabilnost

http://www.step.hr/duhovnost/religije/islam.shtml

Jedan kratki dio...

Ne mrzim ga.... nikada niti nisam.... ali i dalje smatram da je lažni prorok....
nobie is offline  
Old 26.06.2009., 16:53   #4
Prezirem svako sranje i svaku ideologiju/religiju koja nasilno želi porobiti ljude, pa tako i islam. All the best!
NoOneIsThere is offline  
Old 26.06.2009., 17:04   #5
svaka religija u kojoj se covjek stvarno pronadje moze mu pomoci u teskim trenucima, moze ga oplemeniti i uciniti boljim covjekom

ali to uvijek daleko vise ovisi o covjeku nego o religiji koju odabere
satori is offline  
Old 26.06.2009., 17:08   #6
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
Esselamualejkum we rahmetullah i pozdrav svim prisutnim i odsutnim
ja sam bio u teškoj bolesti zadnjih godinu dana....imao sam ličnih obračuna, nesuglasica i problema sa šejtanom (satanom), bio sam u jako mračnom dobu jer me je isti obuzeo....ili što bi u nauci rekli "neuroza" jačih kriterija...
počeo sam luditi....prestao sam vjerovati muslimanima pa čak i Samom Allahu Dž.Š. počeo sam se družiti sa otpadom u društvu, počeo raditi razne loše stvari i ništa oko sebe nisam osjećao...jedino što sam osjećao bio je uljez koji je u meni i koji mi baca, ali bukvalno, baca mrežu na oči da ništa ne vidim, safatali su me, ali ono pravo....
jednog dana sam upoznao jednog dobrog vjernika srednjih godina, nevjerovatno lijepog, čistog, hrabrog i karizmatičnog čovjeka u svakom pogledu koji me je prihvatio kod sebe da me poučava vjeri i tako sam ja to prihvatio i sve više počeo osjećati samog sebe pa sve oko sebe i što je najvažnije...dragog Allaha
da ne duljim dalje...sad sam sretan čovijek, to se desilo nedavno kad mi je taj vjernik, Allahovom dozvolom, izbacio uljeza (šejtana) van iz mog srca, nedavno je počelo zlatno doba za mene pa želim i svima vama isto da osjetite ljepotu života, ljepotu svega....
NA KRAJU IMAM SAVJET ZA VAS KOJI NE VOLITE ISLAM
AKO GA ŽELITE MRZITI, PRVO PROČITAJTE ŽIVOTOPIS NAŠEG POSLANIKA MUHAMMEDA A.S PA GA ONDA MRZITE...AKO BUDETE MOGLI
Doista si cudan naslov odabrao za thread kakve veze ima tvoja uvodna prica sa tvojim naslovom?

Tvoja prica je jedna tipicna prica, kako ljudi koji ne zele racionalno razmisljati, koji odredene poremecaje/zivotne probleme, zovu 'sotonom', bjeze u okrilje vjere, jer tako im je lakse...takvih prica ima iz raznih religija, istu takvu mozes cut od krscanina, koji je 'spasenje' nasao u Kristu...etc...

Drago mi je za tebe, ako tebi ovo 'radi', no naslov ti nikako, ali nikako ne stoji.

...a osim toga, da si istinski prigrlio sto vjera proklamira (bar se time voli busati u prsa), ne bi tako olako sudio i stavljao se nasupot drugom ljudskom bicu...to je vec politika, a ne utjeha...a na zalost, to je i jest institucionalizirana religija, 'mi' kontra 'njih'...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.