Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2012., 00:45   #81
znam ja to, zato pitam da mi netko kaže zašto je ovo umjetnost. mogu razumjeti da su tarantinova i w.allenova sranja umjetnost i okej, jesu, al ovo ne vidim zašto
__________________
Ci giudichiamo adulti come per invenzione perdiamo tempo urlare ma senza ascoltare
very_confused1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:40   #82
joj ni meni se ovaj film ne sviđa, par ljudi mi reklo kak je fenomenalan, ovo-ono, a na kraju niš posebno...jednostavno mi nije sjeo
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 12:01   #83
Quote:
Legica OS kaže: Pogledaj post
Na nekoj reklami na TV sa vidjela da će DVD ovog filma biti i u prodaji na kioscima, za nekih 50-ak kuna. Zna li netko nešto o tome, kada bi trebao biti? Koliko ja znam, još uvijek ga nema..
A to je definitivno film koji treba imati u svojoj kolekciji...
već je u prodaji, u Tisak media za 50 kn
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 17:36   #84
Kod mene baš suprotno, svi oko mene koji su ga gledali kažu da je odličan, a i sama dijelim to mišljenje, film sam pogledala 2 puta i super mi je
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 12:18   #85
@tidusy

da je tvoja kritika filma uvjerljiva ne bi imala potrebu
svako malo svraćat na temu i ponavljat ko papagaj da
ti se film ne sviđa

Naravno da ima ljudi kojima se film ne sviđa i bilo bi čudno
da je suprotno. Ono, uvijek će biti ekipe kojima će filmovi tipa Kum,
Taksist ili Let iznad kukavičjeg gnijezda biti sranje jer su eto plitki,
dosadni i nisu umjetnost
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:15   #86
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
@tidusy

Ono, uvijek će biti ekipe kojima će filmovi tipa Kum,
Taksist ili Let iznad kukavičjeg gnijezda biti sranje jer su eto plitki,
dosadni i nisu umjetnost
Takvi onda ne znaju o čemu govore niti razumiju umjetnost. Za Nedodirljive smatram da je obrnuto.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:58   #87
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Takvi onda ne znaju o čemu govore niti razumiju umjetnost. Za Nedodirljive smatram da je obrnuto.
Zasto? Pa svatko ima pravo na svoje misljenje!
Recimo meni nije jasno kako ti se ne svida Intouchables! Zasto se nekome ne bi mogao ne svidati Kum? Objektivno gledajuci oba filma su odlicna, samo je stvar ukusa!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 14:01   #88
Pogledao sam film, odličan je!
_garo_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 17:03   #89
Odlićan film, cijela priča, njihov odnos i smiješne scene... Stvarno je predobar film.
__________________
Novinari crvi
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 22:26   #90
Cula sam same pohvale prije gledanja, ali je film bio jos bolji od ocekivanog.
Rijetko topla, zabavna i istovremeno tragicna prica o ljudskim sudbinama koje zahvaljujuci izostanku patetike u filmu ne djeluju tragicno.
I dobar primjer kako spoj naizgled nespojivog moze biti vise nego koristan za obje strane.
Film je za imat ga doma i pogledat kad si lose volje.
Ili kad ti dodje gust.
Pak Lena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 11:40   #91
Antušabl! Remekdjelo!
Gabriel Amorth is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 12:38   #92
Quote:
very_confused1 kaže: Pogledaj post
kad bi meni netko objasnio zašto je ovaj film umjetnost. senegalac u parizu izađe iz zatvora i božjom providnošću izvrijeđa kvadriplegičara, dobije posao dadiljanja i onda se međusobno "uče". senegalac ga nauči napušavati se i nađe mu žensku nakon čega odlazi dalje spašavati onog klinca.
pretjerujem naravno, al to je film u kratkim crtama
Vrlo jednostavno, životan je i realan.
I iz tvojeg sižea se "vidi" kako je već umjetnost iz "toga" napraviti dobar sinopsis. A tek odličan kao što je ovaj film plus zaista i izvrsna igra glumaca koji doslovno žive u tom filmu, a ne da glume.

Promakao ti je smisao učenja koji nema veze sa božjom providnošću koja bi ti možda bolje sjela, jer ovdje boga nema, samo ljudi.
Naučiti da tvoji problemi koliko god veliki bili ne znače da ne možeš više.
Nije stvar samo "učenja" nego nadogradnje, non plus ultra.

Film je i prepun simbola, nije slučajno "fly" početak. Treba samo vidjeti.
A jesi li se pitala "čiji" je taj klinac imenom Adam ... vidiš čak i u imenu prvi muškarac, prvi sin.
Očigledno ti je i to promaklo very_confused1


http://www.youtube.com/watch?v=a_mUu...eature=related


Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Ma, općenito, nije bitna priča, nego kako film uspijeva priču pretvoriti u umjetnost, to je to.
A baš sam pomislio da nemaš receptore za sjajno. No život piše najbolje priče i umjetnost ih je prepričati. Pogledaj još jednom i prepusti se filmu.
Gledaj, samo gledaj i to je to. Nemoj biti very_confused2.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 20:01   #93
pa i nije mi ovaj film nekaj, malo mi je dosadan. možda su mi ga previše nafalili pa je na kraju ispao razočaravajuć ali nisam u njem pronašao ništa posebno dobro-ne začuđuje me zaprav ne-nominacija za oskara.
Mope is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 23:45   #94
pogledao i ga i drugi put
što reć, fenomenalan je, dirnuo me
a i muzika je stvarno super
počeo sam slušati Einaudia
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 02:26   #95
pogledala. dobar je,ali nisam oduševljena. jednom dosta
queen_prawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 13:16   #96
Veoma prazan film, razočaranje godine. Ljuta sam na sve koji su mi ga nahvalili. loše, brate, apsurdno loše... gledaš, dosađuješ se i film završi Niti je priča izvedena dobro niti nešt suosjećaš previše, veoma loša izvedba redatelja.
limitedB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2013., 18:30   #97
super film. nedavno sam tek čula za njega, pogledala ga i oduševila sam se !!!!!!!!
vjeverkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2013., 07:46   #98
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Subjektivno govoreći...
Likovi kao da uopće nemaju psihološku dimenziju niti pozadinu, tj. ona je nedorečena, neobrađena, površna. Nisam se uživjela u te likove nimalo, niti u njihovu tragediju jer nema dubine...
Da ne ponavljam već napisano, slažem se sa gornjim tekstom. Osrednje, prosječno, 5/10.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 17:57   #99
Predobar film,ne pamtim kad sam gledala ovako lijep film,prije par mjeseci sam ga pogledala u kinu,stvarno sam bila očarana...Film ima toliku pouku,o životu,naravno tu je i komedija,ali svakako bi ga svakome preporučila...
__________________
Fast & Furious 4ever ... ♥ Filmofil & Serijofil ♥
Ms. Ranny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:51   #100
Bas sam se sgustom smijala na ono njihovo brijanje, Drissov pogled na operu i bezveznu sliku koja se prodaje za prestrasne novce. I najvaznije, osjecala sam se bas pozitivno na kraju filma. Bilo mi je milo oko srca. Volim francuske filmove.

No kad sad bolje razmislim, likovi su kao iz crtica prelijepi,dragi i krasni. Preveseli odnos jadnog invalidnog bogatasa koji ne zna sto ce s parama pa zivi tamo gdje zivi, i vozi to sto vozi uz pomoc neuke crne sirotinje iz Senegala ciju zemlju je zajedno sa svojim pregobatim francuskim drustvom posredno ili neposredno opljackao, silovao, zarazio aidsom , a mozda i odbacio nuklearni otpad iz francuskih reaktora da za svaki slucaj oni koji su ostali u osiromasenoj africkoj zemljic nemaju sto jesti pa ih se lako moze ucjenjivati te jos jeftinije ekspoatirati. Trositi presilne novce na bezvezne slike, paragliding, te privatni avion ili pomoci sirotinji koja na onoj hladnoci prosi ispred pariskih skupocjenih rezidencija dokonih pljackasa i pazljivo ulastenih izloga s krvavim dijamantima iz africkih zemalja . Zaista, koji izbor eh? Ma pravo mu budi u onoj stolici.

Bolje da nisam isla analizirati. Sad se lose osjecam.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.