Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2014., 18:01   #1
Divergent (2014)



Nisam naišao na temu pa sam odlučio otvoriti. Sudeći po uspješnim box office rezultatima, čeka nas još jedna YA franšiza.

Divergent je adaptacija prve knjige trilogije koju je napisala Veronica Roth. Film je režirao Neil Burger, poznat po filmovima Limitless i The Illusionist. U glavnim ulogama se pojavljuju Shailene Woodley i Theo James, a od poznatijih imena tu je Kate Winslet.

Usprkos svom imenu, Divergent nije baš različit od većine sličnih filmova koji su u posljednje vrijeme izrodili kao gljive poslije kiše. Glavna glumica i negativka Kate Winslet izgledom podsjećaju na likove iz negledljivog The Hosta, a kroz cijeli film je očit i određeni The Hunger Games vibe (iako je Divergent puno dosadniji od potonjeg). Doduše, imam neki soft spot za distopijske filmove i par scena je izgledalo zanimljivo pa bih filmu dao konačnu ocjenu 5.

Detaljnije o filmu:
http://passpopcorn.com/2014/03/31/we...ivergent-2014/
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 23:31   #2
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post


Nisam naišao na temu pa sam odlučio otvoriti. Sudeći po uspješnim box office rezultatima, čeka nas još jedna YA franšiza.

Divergent je adaptacija prve knjige trilogije koju je napisala Veronica Roth. Film je režirao Neil Burger, poznat po filmovima Limitless i The Illusionist. U glavnim ulogama se pojavljuju Shailene Woodley i Theo James, a od poznatijih imena tu je Kate Winslet.

Usprkos svom imenu, Divergent nije baš različit od većine sličnih filmova koji su u posljednje vrijeme izrodili kao gljive poslije kiše. Glavna glumica i negativka Kate Winslet izgledom podsjećaju na likove iz negledljivog The Hosta, a kroz cijeli film je očit i određeni The Hunger Games vibe (iako je Divergent puno dosadniji od potonjeg). Doduše, imam neki soft spot za distopijske filmove i par scena je izgledalo zanimljivo pa bih filmu dao konačnu ocjenu 5.

Detaljnije o filmu:
http://passpopcorn.com/2014/03/31/we...ivergent-2014/
Dobre strane filma: zabavan, simpatican, vizualno dobar wasteland i Ashley Judd.

Lose strane filma: borbe katastrofa, previse naivno, nikakve akcije a i glavna glumica bi mogla biti malo utrenirana ako misli glumit u takvim filmovima. Po nerealnim scenama podsjeca na Igre gladi, dijalozi i ponasanja glumaca su sve samo ne prirodna. Film je u startu radjen da bude trilogija tako da je 'kraj' potpuno nelogican.

Ocjena 5/10 i preporuka gledati na malim ekranima jer nema efekata vrijednih velikog.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 07:24   #3
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Sudeći po uspješnim box office rezultatima, čeka nas još jedna YA franšiza.

__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 11:58   #4
Ovo su zaglupljene „Igre gladi“.
Potpuno neuvjerljivo distropijsko društva budućnosti , koje se doima kao crtić varijanta Huxleya.

Društvo je podijeljeno na kaste- „Dobroćudni“, koji svima pomažu, su obučeni kao Kvekeri, kasta „Šljakera“ su obučeni kao Crnci berači pamuka, kasta „Znanstvenika“, (oni su hladni i prefrigani) kao Nacisti itd.
A „Neustrašivi“, to je njihova policija i vojska su kao neka cool mladež koja se bavi ekstremnim sportovima.

Postoje i kasta koja ne spada nigdje, a ti su obučeni kao klošari i tumaraju okolo kao da su napušeni.
U ovom svijetu, svi su mladi i zgodni. Čak su i stariji ljudi mladi.

Film je kombinacija toga i filma GI Jane - prvenstveno je namijenjen djevojčicama.

Vidljivo je da film u potpunosti igra na buntovnički duh curica u pubertetu.
Glavna curica je „drugačija“ i „posebna“- samo zato jer je drugačija i posebna. Sve je podređeno tome kako se ona osjeća. Ne pamtim kada sam gledao film u kojem film u potpunosti prati glavnu junakinju i gdje je cijeli svijet samo u ulozi katalizatora njenih mijena.
Mjestimično se ponavljaju trope iz Starship Troopersa pa će nekim gledateljima možda će zasmetati potpun nedostatak ironijskog odmaka.
Film je kompetentno napravljen i ako se potpuno pusti mozak na pašu, gledljiv je. Pregledna režija. Lijepe slike i dizajni.
I intrigantno je razmišljati o tome koji su događaji doveli do stvaranja takvog društva.
Onako, zabava. Fora. Prođe vrijeme.
Puno mladih curica će se svidjeti ovaj film, a neke možda odu i na aikido radi ovoga.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 16:55   #5
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Potpuno neuvjerljivo distropijsko društva budućnosti , koje se doima kao crtić varijanta Huxleya.
To je i i meni palo na pamet - kao da je spisateljica pročitala 50ak stranica Vrlog Novog Svijeta i odlučila napisati nešto slično, ali u tome podosta failala.
__________________
We don't make reviews to make money, we make money to make more reviews. http://passpopcorn.com/ Like us on Facebook - https://www.facebook.com/PassthePopcorn
DrugsBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:57   #6
Glavna zamjerka filmu- premalo Thea Jamesa.

Prvi dio mi je bio zanimljiv, druga polovica loša.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 00:04   #7
Problem s nelogičnostima je što se one otkriju tek kasnije, u trećoj knjizi mislim. Do tada vam nije jasno zašto i kako.

Što se samog filma tiče, kao adaptacija knjige i nije baš nešto. Ono, manje više prati radnju, ali ne prati dobro odnose među likovima i fale neki likovi koji će biti bitni za radnju kasnije.

Jedino što je apsolutno dobro u filmu je Theo James.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 14:08   #8
Film nije sad nešto specijalno, al nije niti loš, tipični film za mlade. Ali definitino mi vuče na Igre Gladi. Dok sam gledala samo sam uspoređivala jer se nikako nisam mogla oteti tog filinga kako je slično.
Gl glumica mi je, nit smrdi nit miriše, osrednje, dok gl. glumac...mmmm to je već bolje. tako da nisu samo tinejđerice zainteresirane. uglavnom, film za mozak na pašu.
kreativni nered is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 16:23   #9
Ovo podsjeca na Hunger games, ali ima izvjesnih razlika.
I jedno i drugo su filmovi prvenstveno namjenjeni tinejdzerima i ne bih se mogao odluciti koji je bolji, a koji losiji.
Same ideje u ovim filmovima su toliko nerealne da i nakon gledanja filma ne mogu jednostavno povjerovati u njih i uziviti se u filmove.
Uglavnom, film drzi paznju i osim pocetka u kojem me je nekoliko scena iziritiralo ostatak je bio zadovoljavajuci. Po traileru sam mislio da je u pitanju nesto poprilicno lose, ali je ispao za ovu vrstu filmova jedan sasvim solidan film.
Shadow dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 17:18   #10
kao okorijeli fun sf-a naravno da imam u planu pogledati ga, ali me malo plase kritike, i nekako ne zelim da zavrsi kao sa gledanjem Snowpiercera, za koji jos uvijek nisam skontala kako, zasto i radi cega xD
gadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:45   #11
Quote:
gadzilla kaže: Pogledaj post
kao okorijeli fun sf-a naravno da imam u planu pogledati ga, ali me malo plase kritike, i nekako ne zelim da zavrsi kao sa gledanjem Snowpiercera, za koji jos uvijek nisam skontala kako, zasto i radi cega xD
Ako ti se ne svidi, to nece biti zbog nerazumijevanja radnje. Radnja se prilicno lako prati. Kritika mu nije naklonjena jer je ovo prije svega teenage film, a njima daje skoro uvijek niske ocjene.
Nije mi bio u planu, slucajno sam ga pogledao i bio jedino musko u sali sto mi se prvi put desilo u zivotu.
Shadow dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 21:17   #12
Quote:
Shadow dancer kaže: Pogledaj post
Ako ti se ne svidi, to nece biti zbog nerazumijevanja radnje. Radnja se prilicno lako prati. Kritika mu nije naklonjena jer je ovo prije svega teenage film, a njima daje skoro uvijek niske ocjene.
Nije mi bio u planu, slucajno sam ga pogledao i bio jedino musko u sali sto mi se prvi put desilo u zivotu.
Aha, kuzim
Znaci teen film poput twilighta ili warm bodies?
Uh, nista, hvala
gadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 00:40   #13
Quote:
gadzilla kaže: Pogledaj post
Aha, kuzim
Znaci teen film poput twilighta ili warm bodies?
Uh, nista, hvala
Pa nije bas u tolikoj mjeri teen poput twilighta (warm bodies nisam gledao) jer u centru zbivanja nije ljubavna prica (ona je sporedna u filmu) vec glavna junakinja tj. njena licnost. Ovo je akcioni SF sa elementima romanse. Ima tu pucnjave, poginulih ali nacin na koji je film uradjen i sama prica mi vuku na teen filmove.
Shadow dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 01:24   #14
Quote:
DrugsBunny kaže: Pogledaj post
Dobri su im ovi iluminatski znakovi sa jednim okom i to jos kao oznaka jedne od grupa http://cdn2.collective-evolution.com...Picture-15.png
nelle_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 18:52   #15
Quote:
gadzilla kaže: Pogledaj post
Aha, kuzim
Znaci teen film poput twilighta ili warm bodies?
Uh, nista, hvala
Ako su ti se svidjele Igre Gladi, moglo bi i ovo. Ako su ti Igre Gladi previše teen, bit će ti i ovo previše.
Chuky1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 08:23   #16
Nisu mi jasne vaše kritike.
Ja i još četvero ljudi jučer smo u kinu pogledali film i ostali impresionirani.
Istina, vuče na Igre gladi, ali po nama je ovaj daleko bolji i zanimljiviji, a s obzirom da nismo nijedno pročitali knjigu niti znali o čemu se radi i šta možemo očekivati, radnja filma nam je bila super. Meni osobno je film u svakom trenutku, ali doslovno svaka sekunda bio zanimljiv i pratio sam tijek sa velikom pažnjom.
I ove vaše opaske da je film nerealan, mislim stvarno, pa ljudi moji to je film, nije preslika stvarnosti, naravno da će biti nerealan, iako po meni uopće nije loše urađen, recimo, glavna glumica nije svemirac da je odmah superheroj već postepeno uči isključivo svojim trudom i načinom razmišljanja, a ne nekim višim silama. Nema preuveličavanja drame, već je ponašanje glumaca u pojedinim situacijama vrlo realno, nema recimo oplakivanja roditelja u žaru borbe sat vremena, već se glavna glumica vrlo brzo pomiri sa činjenicom i shvati da mora preživjeti i okončati borbu, a tek onda oplakivati.

Ne znam šta nas čeka u nastavcima, niti želim znati, meni je ovo bio fenomenalan film nakon dugo vremena i jedva čekam nastavak.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:24   #17
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Nisu mi jasne vaše kritike.
Ja i još četvero ljudi jučer smo u kinu pogledali film i ostali impresionirani.
Istina, vuče na Igre gladi, ali po nama je ovaj daleko bolji i zanimljiviji, a s obzirom da nismo nijedno pročitali knjigu niti znali o čemu se radi i šta možemo očekivati, radnja filma nam je bila super. Meni osobno je film u svakom trenutku, ali doslovno svaka sekunda bio zanimljiv i pratio sam tijek sa velikom pažnjom.
I ove vaše opaske da je film nerealan, mislim stvarno, pa ljudi moji to je film, nije preslika stvarnosti, naravno da će biti nerealan, iako po meni uopće nije loše urađen, recimo, glavna glumica nije svemirac da je odmah superheroj već postepeno uči isključivo svojim trudom i načinom razmišljanja, a ne nekim višim silama. Nema preuveličavanja drame, već je ponašanje glumaca u pojedinim situacijama vrlo realno, nema recimo oplakivanja roditelja u žaru borbe sat vremena, već se glavna glumica vrlo brzo pomiri sa činjenicom i shvati da mora preživjeti i okončati borbu, a tek onda oplakivati.

Ne znam šta nas čeka u nastavcima, niti želim znati, meni je ovo bio fenomenalan film nakon dugo vremena i jedva čekam nastavak.
I meni je zanimljiviji od Igara Gladi, a sto se nerealnosti tice pa svi ovi komercijalni filmovi koji stizu iz Hollywooda su filmovi u kojima je radnja smjestena u neki novi svijet ili su izmisljena bica smjestena u ovaj svijet ili se desava u nekom postapokalipticnom svijetu koji je isto izmisljen ili nesto slicno tako da se vec u startu ne mogu posmatrati kao realni u smislu danasnje realnosti.
A film kao realan u smislu logicnih postupaka likova, njihove psiholoske razradjenosti i postovanja elementarnih zakona fizike je sasvim prihvatljiv u pogledu te realnosti.
Jedino sto glavna glumica ne zna da trci i nema snage da udari nekog jako, tu me nisu uvjerili ali to je sitna greska koja nema nikakvu vaznost na samu radnju filma.
Shadow dancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 18:43   #18
ima li ko link za dobri torrent (na private), da i ja konačno ovo pogledam
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 23:36   #19
Quote:
gadzilla kaže: Pogledaj post
kao okorijeli fun sf-a naravno da imam u planu pogledati ga, ali me malo plase kritike, i nekako ne zelim da zavrsi kao sa gledanjem Snowpiercera, za koji jos uvijek nisam skontala kako, zasto i radi cega xD
Snowpiercer je super film!
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 20:23   #20


Evo jedna odlična video recenzija fima DIVERGENT

Recenzija je napravljena u stilu Honest Trailera

Ima još filmova koje su naparvili Screen Junkies čiji su traileri pogledani milijnima puta i još mnogo toga..



.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.