Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 17:46   #301
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Jesu, samo što su malo pretjerali sa efektima. Anzio, snimka u boji da se vidi kako je to izgledalo u WW2.
To je teska strojnica browning i svaki 5 metak je svjetleci da lakse pogodis protivnika...
Lonsdale88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:07   #302
Meni je film solidan,nisam bas odusevljen ali mi se svidio.
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 01:00   #303
Ko kaže da mu je film dobar-ha ne znam, pogledao sam (tj dogurao) sam do bitke na raskrižju.
Svjetleći meci: Ameri crveni, Švabe zeleni...Star Wars
"Fucking naziiiiis....." trtrtrtr...
U filmu mi se jedino Emma svidjela, kakve noge!
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 22:45   #304
Za Emu se slažem ! Medena mačkica : ) ali lik kojega glumi mali Logan je preslika koju smo već vidjeli...mlad,knjiški crv,dosta emotivan i koji prolazi kroz obavezno vatreno krštenje...možda kao Chris u Platoonu ili Upham u Spašavanju vojnika Ryana...dejavu
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 00:44   #305
film ima dobrih scena i čak mi je bio i dobar do tog kraja i zadnjih par scena koje su valjda napravili da udovolje amerima i njihovoj potrebi da uvijek budu junaci...
Band of brothers majka
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 01:59   #306
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Jesu, samo što su malo pretjerali sa efektima. Anzio, snimka u boji da se vidi kako je to izgledalo u WW2.
Dajte molim vas provjerite prvo s stvarnoscu prije nego navodite izvore s youtube/wikipedia/slicnihizvora. Barem u RH to nije poblem jer ima dosta branitelja ili osoba koje poznaju razliku izmedju traserskog, fosfornog, obiljezavajuceg ili probojnog zrna.
dangerz0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 09:19   #307
Film ima potencijala,ali te nove generacije redatelja su debili...jbt koji film. Više u fokusu mali tenkista koji od "pičkice" prerasta u jednog jakog,velikog i dobrog saveznickog borca. I koji uz puno trrrrrr,bum,bum....reže sve što mu priđe.
Ja ocekivao razno razne tenkove,proboje...malo zivosti,kad ono from boy to a man-by Norman.
Zato mi je Sahara http://www.imdb.com/title/tt0114324/ odlican.
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 22:00   #308
Quote:
dangerz0ne kaže: Pogledaj post
Dajte molim vas provjerite prvo s stvarnoscu prije nego navodite izvore s youtube/wikipedia/slicnihizvora. Barem u RH to nije poblem jer ima dosta branitelja ili osoba koje poznaju razliku izmedju traserskog, fosfornog, obiljezavajuceg ili probojnog zrna.
Objasni pliz koja je razlika između traserskog i obilježavajućeg zrna?
E da ... zaboravio si u razmetanju znanjem HE spomenuti.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 22:14   #309
Ne znam meni je film cista 10. Ima svega, stalno sam bila napeta, film me odusevio bez obzira na brutalnost. Preporucila bih ga bilo kome.
blackwidow- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 23:02   #310
Debeloglavi ovisnik o alkoholu brad pitt spasava svijet u jednom od najgorih filmova ove godine.
Ako bi me netko pitao sto je shit of the year interstellar ili ovo razmisljao bi do beskonacnosti.
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 23:42   #311
Quote:
blackwidow- kaže: Pogledaj post
Ne znam meni je film cista 10. Ima svega, stalno sam bila napeta, film me odusevio bez obzira na brutalnost. Preporucila bih ga bilo kome.

Pa ti da pogledas 12 zigosanih imala bi najbolji seks ikada.
svrsko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 01:45   #312
A ja sam očekival ozbiljan film

3/10,
za efekte, prikaz seljačizma u vojsci i nešto brutalnosti
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 01:44   #313
dobar je film ako se ne razmislja o realnosti i jurišanju na detrackani sherman.
pocetak jako dobar, atmosferican, a kraj tipicno holivudski. 6,5/10.

s time da su onu bitku s tigrom mogli malo bolje napravit, moras bit kreten da pustis da ti dođe na guzicu. trebali su napravit da ga je sherman detracko i onda došo na guzicu, a ne ovako.
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 07:16   #314
Film pocne zanimljivo i onda je sve gluplji i gluplji pa na kraju eskalira sa totalnom gluposcu.


Spojleri:


One gluposti sa one dvije zenske su imale dobar temelj za napraviti vrhunsku scenu ali nisu uspjeli. Nekako je to blijedo ispalo, neuvjerljivo i nabacano.
Borba sa Tigrom je bezveze, mogli su drugacije docarati koliko je taj tenk nadmocniji od americkih, a potpuna glupost je sto su na kraju metar jedan od drugog. I onda im ovi naravno dodju s ledja.
Ona scena gdje pobiju cijelu SS diviziju je smijesna, pogotovo kad ovi dodju na 5 metara od tenka i fulaju ga sa onim zoljama, osama ili sto je vec ono. Ja bih ga pogodio sa 5 metara a ne vojnici SS-a.
Posebno mi je glupa scena bila ona kad ga je kao onaj vojnik pustio da lezi ispod tenka. Osim sto je svabo pripadnik SS-a koji bas i nije na glasu kao obicna brigada, ovi su im desetkovali snage i nema sanse da bi ga ovaj pustio. Da je to bilo u nekoj drugoj sceni, da se nisu medjusobno ubijali, jos bih i razumio. Ali u slucaju kad su ti neprijatelji u tvojoj drzavi pobili masu suboraca i jedva si ostao ziv sigurno neces pustiti lika.
Naravno, i zavrsna scena briljira, malome se prica kako je on junak, jest da je film americki ali to su gluposti.


Film nije los, volim WW2 i sve iz tog rata mi je zanimljivo ali neke stvari su lose odradjene. Preporuka je da je film gledljiv ali treba ocekivati hrpu americkih stereotipnih likova vec 1000 puta vidjenih. Takodjer ne treba ocekivati nikakvu ozbiljnost, film je laganih 2 sata uz masu kliseja. Da je vise filmova na tu tematiku ovaj bi bio zakopan kritikama, ovako je to jos ok.


5,5/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you

Zadnje uređivanje babarej : 15.01.2015. at 07:24.
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 08:00   #315
srednja zalost ,ok scenografija ,uniforme itd , cak ima i fora akcijski scena tu i tamo ,,efekti sa svjetlicim mecima prenaglaseni ,valjda i tenk ima svjetlece metke kad puca iz topa ,,,totalano nerealene bitke , da protutenkovski top nemože skinut tenka za 10 metara puca 2 puta i presmjesno sve leti sa strane ,americka propaganda ,,, fora jedino kada njemacki vojnik sa panzerfäuste okine po boku shermana ,rostilj ,,,ova sa Tigrom presmjesno,,, ovim shermani nemaju sanse vec bi odletile kupole ,, granate ista stvar sve lete sa strane ,a valjda švabe dobro ne vide od rakije, ova na kraju tenk protiv švaba hahahah

Zadnje uređivanje devouring : 15.01.2015. at 08:08.
devouring is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:28   #316
Quote:
Black Revenger kaže: Pogledaj post
dobar je film ako se ne razmislja o realnosti i jurišanju na detrackani sherman.
A ništa, prebacit film u fantasy i složit se da je remek-djelo.

Jebogapatak, ne možeš radit žanrovski film, i to takvog žanra kakav je ratni film (bez obzira da li ga profilirao kao ratnu dramu, što god), i onda ne poštivat osnovne postulate žanra, rekvizita i materije koju obrađuješ...narugaš se sam sebi i svom radu.
Šteta, jer je očito ulupano dosta resursa u film, znam da je danas teško rekonstruirat tehniku i uvjete WW II u odnosu na filmove snimane neposredno nakon rata, kada je toga bilo na gomile i autentično, sjećanja i odnosi su bili svježi...
Naravno, postali su kurioziteti, neke upravo fantastične situacije u stvarnosti, događaji,...ali kad ih sve strpaš u jedan film, svi se događaju jednoj posadi u dva dana, a u kurac, nemoguće i po zakonu velikih brojeva. A da bi sve koincidencije povezao, moraš pogazit realnost i ode prilika...

Ovako mi ispadne da je ruski "Bijeli tigar" funkcionira na puno "poštenijoj" razini s obzirom da odmah najavi dozu fantastike, kojom gradi cijelu priču...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 12:24   #317
Talking

Koji melem za oci i usi kad se na onom polju odbije projektil o Shermana

umalo svrsih


inace, 8/10 film
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 12:40   #318
Bitka na Neretvi je dokumentarni film za ovo. Ovaj film je na razini one scene iz Hot Shots Part Deux vjerujem da znate na koju mislim.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 14:17   #319
svi ugledni kriticari na ovom threadu

film ne zasluzuje manje od 7/10
GoldGT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 00:52   #320
8/10 mu može dati netko kome je ovo novi žanr, a neposredno prije je gledao chick flick s Hugh Grantom.

Action | Drama | War

Da su dodali Comedy i ja bi mu dao višu ocjenu, ovako ostaje 3/10
lik_vž is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.