Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 19:38   #41
Pogledao film i mogu samo reci da nakon Taken 1 i Jack Reachera nisam ocekivao da cu dobiti ovako dobar akcioni film, s minimalno bullshita. Nakon 15 minuta i postavljanja price na noge, sljedeca 2 sata jednostavno prolete.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:17   #42
kako je Denzel pokazao zlom Putinu i ostatku ruske bande sve u svemu, solidno zabavan propagandni uradak odličan negativac kojeg su na kraju totalno upropastili; jednostavno je moralo doći do završne borbe prsa o prsa, a ne ga riješiti tako bijedno pištoljem za čavle
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:23   #43
Nakon dugo vremena,jedan solidan (možda čak i više od toga) film.
Denzel stari cooler,nek je pokazao govnavom Rusu novi američki tip šlajferice
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 01:02   #44
Pogledao sam ga upravo sad.

Film je u skladu s očekivanjima, odonosno očekivano Denzelovski. Monoton, predugačak, paćenički, naivan i besmislen.

Netko je napisao prvih dosadnih 15 minuta..da je bar tako, sve je dosadno osim scene u kojoj ubija prvih 5 rusa.

5/10

Denzel je jednostavno loš glumac i naporan glumac. Uvijek isti. Preloše.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Pogledao film i mogu samo reci da nakon Taken 1 i Jack Reachera nisam ocekivao da cu dobiti ovako dobar akcioni film, s minimalno bullshita.
Ovaj film je, rekao bi, 2 klase ispod navedenih.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 01:41   #45
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post

Inače, film dosta toga duguje Man on fire , čak mi se čini da je Fuqua uvrstio 2-3 slične replike iz tog filma /namjerno-nenamjerno?/ . No, Man on fire je za nekoliko klasa bolji film, pa nije da su baš uspjeli..
Cijelo vrijeme trajanja filma mi ide po glavi kako Antoine Fuqua evidentno pokušava stilski emulirati neprezaljenog Tony Scotta......a to mu stvarno nije potrebno - bolje da se drzi stila rezije koji mu dobro ide, i koji mu je prirodjen.

Drago mi je da nisam jedini koji je primijetio.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 09:44   #46
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Pogledao film i mogu samo reci da nakon Taken 1 i Jack Reachera nisam ocekivao da cu dobiti ovako dobar akcioni film, s minimalno bullshita. Nakon 15 minuta i postavljanja price na noge, sljedeca 2 sata jednostavno prolete.
Na prvo gledanje bih se složio, ali na drugo ću morati mu malo spustiti ocjenu. Glavni problem, za razliku od ova dva spomenuta, jeste što Pravednik razvlači nepotrebne stvari. Denzel kao ubojiti profi radi posve kontradiktorne stvari kad je u pitanju ta efikasnost, u završnici se igra mačke i miša s priručnim alatom dok mu vrhunsko automatsko oružje leži nadohvat ruke, nepotreban bliski kontakt samo u svrhu da se razvuče radnja. Dodatna stvar je tkz upoznavanje protivnika jer se, kao čarolijom, u pola radnje stvori još jedan stan, pun opreme za nadziranje, dok prije toga ama baš sve upućuje na to da je McCall taj način života ostavio iza sebe. Reacher i Mills su puno bolji likovi jer stvari rješavaju efikasnije, imaju kontinuitet jednostavnosti. Ipak, usprkos tome, film šljaka, bolje od prosjeka, samo što ipak nije toliko dobar kako se priča
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:13   #47
Akcić-krimić bez potrebe da ga se hvali jer je vrlo običan i predvidiv. Uloga kao pisana za jednog Jasona Stathama. Pravedni zaštitnik i nekadašnji operativac...to je cliche samo po sebi ! Zabavan je i simpatičan i nema smisla polemizirati oko njega. Film za poslije večere ! Denzel lagano nastavlja niz onako lakših filmova !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:36   #48
Bivši agent, perfekcionist koji radi u trgovačkom centru, čita 'Starac i more', puca iz pneumatski pištolja za čavle i Rusima buši glave Makitinom bušilicom. Stvarno!?

Ko tu kog zajebava? Film je treš prve klase.

Jason Statham bi se uvrijedio na ponudu ovakve uloge, ali netko poput Dolph Lundgrena bio bi jako sretan.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 12:17   #49
Ajoooj jesu ga pretjerali... Očekivao sam nešto u takvom stilu ali baš su zagazili u nerealne vode malo žešće. Denzel je jači od batmana i riddicka zajedno. A i njegov motiv da brani malu kurvicu je isto ??? Ovaj film se ne može usporediti sa Man on fire kao filmom slične tematike, onaj je remek djelo za ovo.
__________________
Čitanje kvari vid, dobro vide samo nepismeni
Rock in Rio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 11:52   #50
Filmčina Denzel kao i uvijek u ulozi badassa Mozda i najbolji akcijski film godine. Preporuka svakome.
__________________
iiii]:)
dujeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 12:51   #51
Ma srednja žalost od filma. Klišej od samurajskog tipa koji nema pametnijeg posla nego raditi reda u susjedstvu. Forsiranje polugolih tipova kako bi se vidjele "kul" tetovaže su posebno iritantan dio . Upotreba štoperice je za kotrljanje očima, pogotovo kad se usporedi sa scenom iz npr. Blue thundera. Tak, za pogledat ak se nema niš bolje. Meni zadnji dobri čisto akcioni filmovi su Rambo IV i Taken.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 18:31   #52
Upravo odgledao, dobar akcioni-triler

Ja nemam zamerku na to sto nije bilo 1na1 sa onim opakim glavnim negativcem jer je umesto toga bio fight sa onim velikim koga je Denzel McCall savladao ali tek uz dosta muke tako da nismo uskraceni dobrog fight-a.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 18:59   #53
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Bivši agent, perfekcionist koji radi u trgovačkom centru, čita 'Starac i more', puca iz pneumatski pištolja za čavle i Rusima buši glave Makitinom bušilicom. Stvarno!?

Ko tu kog zajebava? Film je treš prve klase.
Riječ da bi rekla

PS. Zašto, o zašto se svodnik Rus mora zvati Slavo?!
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 19:44   #54
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
PS. Zašto, o zašto se svodnik Rus mora zvati Slavo?!
Slavi... sa I. Ne Slavo.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:22   #55
Ma film je propagandno smece i sto je najgore kriticno mu fali logike, kao scene u skladistu, a neko je vec to spominjao.
Ta je scene jos imala smisla negdje na pocetku, al ono s busilicom i svim ostalim pored pistolja, automatskih pusaka i sl. je debilizam veci. Eto, lezi mu puska pored nogu, al ne, Denzel ide roviti po skladistu alat i nadje busilicu i onda se sulja Rusu da mu prosvrdla (je l se ovako pise? ) glavu.

Pa onda tamo gdje peru lovu. Mogli su ga skinuti, ljudi iz njega s uperenim pistoljima u glavu. Al tu ne vidimo kako su se stvari odigrale, al naravno, Denzel ih je rasturio.

Zadnja scena isto kad ubije glavnog tipa u njegovoj kuci mi je isto tako debilna. Umjesto da ga jednostavno rokne metkom u tikvu nakon razgovora... Ne, Denzel tamo provlaci zice ispod lavaboa i valjda je i zid stemao da bi ovog struja zdrmala kad zatvori vodu (sto se moglo izjaloviti na 100 nacina).

Prva scena mi je bila zato odlicna i zainteresirala me je za film.

Sve u svemu film nije los, proletjelo mi je vrijeme, al eto, da nema tih par debilizama macizma i malo manje kliseja bio bi puno bolji.

John Wick mi je s te strane mozda i bolji, sl. radnja, doduse, tako je manje vise u svim akcijama. Ali gluma Keanua je opet prica za sebe. Keanu k'o Keanu.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:14   #56
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Slavi... sa I. Ne Slavo.
OK.

Zašto, oh zašto se ruski svodnik mora zvati Slavi?

I zašto razgovor s kurvicom o Starcu i moru mora biti najtipičnija tipična tipičnost (citat od smoogja ovdje mi je fino sjeo). Dakle, zašto?
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:18   #57
Upravo odgledao
Film je obični treš,ništa posebno ne vidim po čemu je neke fascinirao i nerealan je i glup u nekim momentima.
Najjače je liku stoji puška ili šta već na podu,a negativac dolazi i on se povuče i nađe bušilicu i ubije ga.
Matt Buckner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:46   #58
Quote:
Rock in Rio kaže: Pogledaj post
Ajoooj jesu ga pretjerali... Očekivao sam nešto u takvom stilu ali baš su zagazili u nerealne vode malo žešće. Denzel je jači od batmana i riddicka zajedno. A i njegov motiv da brani malu kurvicu je isto ??? Ovaj film se ne može usporediti sa Man on fire kao filmom slične tematike, onaj je remek djelo za ovo.
Man on Fire je ubitačno dosadan film.
Ovaj film je dosadan prvih pola sata, ali onda kad radnja krene, onda krene.
Ove kritike oko nekorištenja puške su mi bezveze, nail-gun je tih i sa izvrsnim pucačem jednako smrtonosan. Denzel je glumio bivšeg vladinog agenta, stoga pucanje u glavu mu nije neki problem.
Ako ste tražili realističnu akciju u maksimalno klišejiziranom akcijskom filmu, onda ga stvarno potrefite ko s prstom v rit, kak bi rekla moja pokojna baka- nećete valjda kao zagriženi religijski fanatik se zaletjeti do obližnjeg ateističkog skupa, u nadi da ćete tamo uživati?

John Wick obiluje sa dvostruko više klišeja od Equalizera. Jedini plus je što je mnogo dinamičniji.
Gluma je očajna, način na koji negativci opisuju Wicka podsjeća me na dobre stare Seagalove filmove u kojima likovi svršavaju dok ga opisuju laicima Pored svega ima nategnutih 20 minuta radnje na kraju.
Ajmo o logici (tko nije gledao Wicka-SPOILER):
Čovjek je pobio 100 tvojih gorila u roku 1-2 dana. Dogovori se s tobom da će te pustiti na miru ako mu se makneš s puta kako bi ti ubio sina. Pristao si na taj uvjet-on te ne dira, ti ga ne diraš-deal. S obzirom da se taj film dosta fura na lopovski kodeks časti, teško da bi se Wick iz obijesti sjetio ipak ubiti starog.
ALI NE, stari je odlučio nastaviti šaradu tako što ubije čovjeka, Wickovog bliskog prijatelja, jer nije ubio Wicka, a DOBRO ZNA da će se Wick zbog toga vratiti i ubiti ga. Pa jbš mi sve ako tu ima pameti
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:59   #59
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Pa jbš mi sve ako tu ima pameti
Što je to u usporedbi s Denzelovih 97 pročitanih knjiga..
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 22:01   #60
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Što je to u usporedbi s Denzelovih 97 pročitanih knjiga..
Neš ti 97 knjiga, kao da je to nešto nedostižno. Ako zagrizeš , pročitaš ih za godinu dana, uz lakši tempo 3 godine.
Ali slažem se da je to bedast i random podatak za postizanje neke umjetne empatije s likom.

Meni je bilo više smiješno kad je tvrdio da ima 85 kg
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:24.