Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 22:43   #81
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Da ti nacrtam, namjera ovog filma je da se provede dva sata navijajući da good guy sjebe bad guys na što krvaviji, dojmljiviji, opakiji način, spasi zabludjelu ovčicu, i ode kući čitati knjige i raditi u američkom Pevecu.
Problem je u tome što on nije good guy, nitko nije good u ovom smeću od filma.

Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
U stvarnom svijetu DW nebi preživio prvih 5 minuta, ali ovo je FILM a ne dokumentarac.
Prosvijetlio si me, hvala ti.
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:09   #82
Pogledao sam film i super je! Sto bi neki ovdje htjeli? Denzel jos uvijek moze glumiti u kvalitetnom akcijskom i to bez ikakvog problema. Film ima pricu i poruku. Sto se tice povlacenja paralela sa rasnom segregacijom, stvarnim zivotom, americkom "pravdom", balkanskim ukorjenjenim "lopovlukom" i ostalim navlakusama imaju svrhu, samo da bi individualne kritike na prvu imale neki prividan smisao. Takvi bi se trebali tako ponasati sa svakim filmom kojeg pogledaju da bar budu karakterno vjerodostojni. Jebiga onda je sve od Americkog Ninje, Terminatora i ostalih kultnih filmova smece jer ih komentari tipa "to u stvarnom svijetu ne postoji i kako to da je Terminator bijelac itd. itd." u startu diskvalificiraju. Sta je slijedece Darth Vader nemre onanirati i trcati jer bi se previse zapuhao pa bi umro?

Ovaj film je dobro napravljen. Likovi imaju svoje mjesto bez obzira sto je njegov motiv malo nategnut. Mislim da mu je situacija sa onom bespomocnom curom, jednostavno prelila casu i da je zato krenuo rjesavati mafijase.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.

Zadnje uređivanje SgtHartmann : 15.12.2014. at 23:32.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:21   #83
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što on nije good guy, nitko nije good u ovom smeću od filma.
Što ti je onaj jadni debeli iz Konzuma skrivio? Živa dobrica.

Vidim, spomenuše ljudi kako je film propaganda jer Denzy mlati zločeste Ruse, a nitko da napomene kako je nalemao i zločeste Amere koji izrabljuju poštene useljenike.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 00:09   #84
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post

Vidim, spomenuše ljudi kako je film propaganda jer Denzy mlati zločeste Ruse, a nitko da napomene kako je nalemao i zločeste Amere koji izrabljuju poštene useljenike.
Tko bi se baš svega sjetio kad dominira starac s ribom, jel..
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:20   #85
Meni je film jedini, uz Dilere iz Dallasa - odličan koji sam gledala ove godine. A idem svaki tjedan. I jedini, opet, uz Dilere, koji bi pogledala još 1x.

Nimalo predvidljiv (ali ja nisam gledala trailer, možda zato) i da ne izmišljam sad slikovite opise - odličan. A vidjela sam da i drugi bilje otvorenih ustiju i ne pričaju, ne tipkaju po mobovima i sl. (No, možda je do mene - meni je većina "popularnih" filmova sranje - kao Nestala recimo...i sl.)



Kaj se glasnoće tiče - ja sam jako osjetljiva na buku, sve me smeta. Ali u Cinestaru ne. Može biti da nije zvuk iste jačine u svim "poslovnicama"? Da je na početku preglasno je normalno - kasnije se uho prilagodi.

Sva sam naopaka .
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 19:40   #86
Baš fini akcić. Uživao sam svaku minuticu. Posebno me iznenadio izbor mjuze... ajde-de, Moby je tu umjesto Joy Divisiona ali odlična obrada... također Zack Hemseyjeva "Vengeance" fino protjera krv kroz žile.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:06   #87
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
također Zack Hemseyjeva "Vengeance" fino protjera krv kroz žile.
Netko napokon spomenuo glazbu Williams radi dobre stvari za te Denzelove filmove i ovdje je jedna zgodna napetica.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:14   #88
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Netko napokon spomenuo glazbu Williams radi dobre stvari za te Denzelove filmove i ovdje je jedna zgodna napetica.

Ne, bez greške, soundtrack je odličan + čisto da Vengeance ovdje ostavim ako je netko propustio/nije davao dovoljno pažnje gledajući film.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:15   #89
Klasičan ubij svih i vrati se sam film, Denzel solidan.
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:39   #90
Opasna je trka između Liama i Denzela. Šta reći, čisto recikliranje uloga.
__________________
“Give me books, French wine, fruit, fine weather and a little music played out of doors by somebody I do not know.” J.K.
hannah_dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 11:50   #91
Pitanje za sve kojima Denzel nije bio ok za tu ulogu. Koji bi po vama glumac bio bolji?
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 12:46   #92
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve kojima Denzel nije bio ok za tu ulogu. Koji bi po vama glumac bio bolji?
Ako će se držat filmskog snobizma do kraja, odgovori bi trebali biti u fazonu Daniel Day Lewis ili Jared Leto...
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:43   #93
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ako će se držat filmskog snobizma do kraja, odgovori bi trebali biti u fazonu Daniel Day Lewis ili Jared Leto...
Ako ćemo se držati originalnog predloška, stariji britanski glumac tipa Timothy Dalton bi bio taman. U duhu modernizacije, Clive Owen bi bio tu negdje. Robert McCall je nešto kao James Bond u mirovini, engleski gospodin koji ima neke ubojite vještine. Leto je prebalav, Lewis nema nimalo akcijskog štiha u sebi. Nije da je Denzel loš, godište mu odgovara i ima nešto u njemu, samo je ta amerikanizacija ustvari nepotrebna jer ispadne kloniranje, kako netko reče Liama.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:41   #94
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Zašto ste mi izbrisali post?
Zbog zabrinutosti.

Vidim da ti tema šteti, pa preporučavam udaljavanje dok ne prođe nervoza koja te ometa u normalnoj raspravi. Zaozbiljno preporučavam.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:42   #95
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ako ćemo se držati originalnog predloška, stariji britanski glumac tipa Timothy Dalton bi bio taman. U duhu modernizacije, Clive Owen bi bio tu negdje. Robert McCall je nešto kao James Bond u mirovini, engleski gospodin koji ima neke ubojite vještine. Leto je prebalav, Lewis nema nimalo akcijskog štiha u sebi. Nije da je Denzel loš, godište mu odgovara i ima nešto u njemu, samo je ta amerikanizacija ustvari nepotrebna jer ispadne kloniranje, kako netko reče Liama.
E to bi već bilo interesantno vidjeti Daltona u takvoj ulozi
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 18:11   #96
Quote:
SgtHartmann kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve kojima Denzel nije bio ok za tu ulogu. Koji bi po vama glumac bio bolji?
Već spomenuti Clive Owen jedini koji bi tu rolu mogao ljucki iznijeti (sasve stotinu pročitanih knjiga).
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:10   #97
Eto ajmo pretpostaviti da je umjesto Denzela, Owen. Solidan izbor moze proci. Tko je gledao Inside Man i The International skuzit ce da se on moze nositi sa najbitnijom ulogom tj. da moze stvoriti i odrzati napetost koja je scenarijem propisana. Siguran sam da je Owen bio umjesto Denzela, da bi opet dezurni dusebriznici pomodnih komentara obavili svoje. Zato sam u osnovi protiv komentara koji se oslanjaju na bilo koju usiljenu analogiju sa "rekla kazala" dokazima i glupostima koje sam vec nabrojao tipa "zasto je Terminator bijelac itd.".
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:49   #98
Molim te ne briši mi upise želim sudjelovat u raspravi.

Ne radi se tu toliko o glumcu, koliko se radi o scenariju i režiji.

Rezimirajmo:
  • Denzel je usamljen, na oko bezopasan susjed
  • živi u minimalistički uređenom stanu
  • radi u Bauhausu
  • ima prijatelja latinoamerikanca, koji ga gleda i obraća mu se sa strahopoštovanjem
  • pati on nesanice
  • čita starac i more
  • cilj mu je pročitati 100 kniga
  • nije homoseksualac, kaže da je imao ženu
  • razgovara s kurvom radi koje započinje rat na interkontinentalnim udaljenostima
  • sam protiv svih
  • ubija Ruse kao muhe
  • on je pravednik, jel
  • sam je dignuo u zrak čitav tanker u zrak i pošiljku u njemu vrijednu nekoliko milijardi dolara
  • Rusi mu otimaju prijatelja latinoamerikanca i još par, dragih mu radnih kolega, ne bi li mu povrijedili osjećaje, jer on nema obitelji, imao je ženu, nije homoseksualac
  • vidi u mraku
  • biva propucan od strane rusa i spaljen brenerom od strane samoga sebe
  • buši glave bušilicom
  • puca iz pneumatskog pištolja za čavle
  • oslobađa svog prijatelja latino amerikanca
  • nakon 2 dana on je u Rusiji i ubija moćnog ruskog oligarha poput mačke, baš kao i čitavu kohortu profesionalaca prije toga.

Empatija? Koja empatija?

Poruka filma? Ubijajte ako ubijate loše, a činite dobro za dobre!?
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 00:26   #99
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Molim te ne briši mi upise želim sudjelovat u raspravi.
Pošteno

Rezimirajmo:

Quote:
[*]čita starac i more
A nitko nije vidio H.G Wellsovog ''Nevidljivog čovjeka''?

Quote:
[*]vidi u mraku
Prednost kad je zadnji obračun na poznatom mjestu. Ja svoju firmu pređem u mrklom mraku bez da zapnem za nešto. Ne vidim u mraku, jednostavno poznam mjesto.

Quote:
[*]oslobađa svog prijatelja latino amerikanca
Koji mu poslije vrati uslugu. Nitko nije otok, poanta priče. McCall poštuje obične radne ljude. Ne mora ih voljeti, ne mora ih ljubiti, ali ih poštuje zato što žive svoj život i ne nanose sranje drugima. Zato i reagira kad vidi suprotno od toga.

Quote:
Poruka filma?
Uvijek postoji zajebaniji kurvin sin od najzajebanijeg kurvinog sina.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 00:37   #100
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Prednost kad je zadnji obračun na poznatom mjestu. Ja svoju firmu pređem u mrklom mraku bez da zapnem za nešto. Ne vidim u mraku, jednostavno poznam mjesto.
Ok, može.

Quote:
Koji mu poslije vrati uslugu. Nitko nije otok, poanta priče. McCall poštuje obične radne ljude. Ne mora ih voljeti, ne mora ih ljubiti, ali ih poštuje zato što žive svoj život i ne nanose sranje drugima. Zato i reagira kad vidi suprotno od toga.
Istina, poštuje ih, ali izigravajući Boga.

Quote:
Uvijek postoji zajebaniji kurvin sin od najzajebanijeg kurvinog sina.
Smatram da bi puni smisao naslova filma Pravednik bio opravdan smrću protagonista na kraju. Ovih dana na raznim portalima i u dnevnom tisku imamo što čitati po pitanju tajnih CIA-inih agenata i načina provođenja pravde.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.