Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2012., 14:46   #2241
bokić svima, jel mi možete reći gdje se taj doktor Stanimirović nalazi, gdje mu je ordinacija? vidim da je dobar pa da mu se i ja obratim...
hvala
90nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 02:05   #2242
Pozdrav svima! :)

Imam vitiligo, već oko otprilike, 7 godina. Prve flekice počele su mi se javljat sa oko 11 godina, a prije pojavljivanja flekica, odtad, zadnjih godinu dana užašno mi se ljuštila koža na rukama, odnosno dlanovima, jagodicama i stopalima. Išla sam dermatolozima i svi u biti preporučuju lampe. Nisam dosad još ništa poduzimala glede suzbijanja i riješavanja flekica, ali kako sam starija sve me više deprimiraju i kompleksiraju i pogotovo kad je ljeto. Odem na bazen ili plažu i točno osjetim mali milion pogleda na sebi, pa čak i komentare nekih ljudi koji se ne ustručavaju i bez problema naglas komentiraju bez ikakvog suosjećanja. Hvala Bogu, vitiligo je bolest od koje se ne umire i koja ne boli, ali valjda samo mi vitići i naši bližnji razumijemo kakav je to osjećaj imati flekice koje se šire! I što je najgore, imam strah da i moja djeca naslijede! Odlučila sam poduzeti nešto i kako sam otišla na Forum pročitala sam razne postove. Motivirajuće i malo manje motivirajuće! Ali smatram da je sve od čovjeka do čovjeka i optimizma ili pesimizma. U biti, zanima me i molila bi da mi neko od vas vitića-forumaša savjetuje nekakve kreme i objasni postupke! Bila bi jako zahvalna!
Hvala unaprijed!
nina1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 02:10   #2243
Quote:
90nina kaže: Pogledaj post
bokić svima, jel mi možete reći gdje se taj doktor Stanimirović nalazi, gdje mu je ordinacija? vidim da je dobar pa da mu se i ja obratim...
hvala
Dr. Andrija Stanimirović, dermatolog, Zagreb, Badalićeva 26, tel. 3820-077
nina1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 02:15   #2244
Quote:
90nina kaže: Pogledaj post
bokić svima, jel mi možete reći gdje se taj doktor Stanimirović nalazi, gdje mu je ordinacija? vidim da je dobar pa da mu se i ja obratim...
hvala
Quote:
upsss kaže: Pogledaj post
Evo da se priključim s iskustvom iz obitelji,naime tata ima vitiligo 20 g. probao je sve što postoji od liječenja na Kubi, tamo je dobio i neku tekućinu od placente kojom se mazao do liječenja na mrtvom moru,kvarcanje pod nekim lampama hrpe krema, vitamina... i ništa mu nije pomoglo,tako da je odustao.sad se samo maže kremama za samotamnjenje..inače jako je zbog toga nesretan.sad sam malo čitala za neki pripravak što se naruči iz Dubaia, vitiligo natural te neka krema humira. da li mi netko može reći svoja iskustva u vezi tih proizvoda i ako postoje još neki preparati novije generacije,jer mi je žao što je odustao od liječenja. unaprijed hvala svima.
http://www.curevitiligooil.com/Croat...tiligo-Oil.php
nina1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 13:13   #2245
LJudi ja sam cula za nekog travara Faika Sinanovica i cula sam da je dosta uspesan u lecenju.Malo istrazite,ja slabo znam o tome,samo sam nacula i procitala u nekim novinama.
tajci p is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 23:51   #2246
imam pitanje. dermatolog mi je reka da imam vitiligo. imam jednu mrljicu na licu, i ne siri mi se. to mi je otprije mozda 10 tak mjeseci. imam i nedostatak pigmenta tocno ispod ociju. mene zanima, jeli to ispod ociju moglo nastat zbog losih naocala suncanih? tocno je podrcuje koje obuhvaca naocale. nosio sam proslo ljeto naocale jeftine bezvezne, jel to moglo pospjesit nastanak?

dermatolog mi je reka da nosim uv-a zastitu naocale.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 18:23   #2247
Quote:
bura2321 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima od bure 2321.
Ispričavam se što se nisam javljao u međuvremenu. bio sam na jednom jako ugodnom putovanju.

Evo odgovora na vaše pitanje.
Prve znakove stagnacije počeo sam primjećivati nakon cca 6 mjeseci ajde nazovimo to tretmana, i tonajprije na licu svako jutro poslije brijanja. To istina primjetili su najprije moji prijatelji a ne ja .
Nakon toga počeo sam pažljivije pratiti posebno na rukama, gdje sam imao najviše bijelih fleka. One koje su sada preostale nisu više tako izražene.
Napominjem, da koristim proizvode koji nisu deklarirani za liječenje vitiliga, a ti se proizvodi legalno distribuiraju u Hrvatskoj ali kodeks firme ne dozvoljava javno reklamiranje i zato nisam ovlašten da navadem javno koji su to proizvodi.
Moja žena koja ima reumatoidni artritis, također uzima koktel tih proizvoda i više nema bolova u zglobovima i ne uzima više voltarene, koje je nakada morala konzumirati zbog bolova i oteklina.
Na bazi svega toga, došao sam do zaključka, da vitiligo treba liječiti iznutra i izvana.
Nama je to puno pomoglo, pa ukuliko želite saznati više o našim iskustvima,i kako doći do proizvoda, možete nazvati na tel. 0919750282.
Pozdrav.
Bura pozdrav,
molim vas da pošaljete broj mob na koji vas mogu kontaktirati, na ovaj broj se javlja druga osoba.
Trebam informacije u vezi liječenja vitiliga!
Pozdrav!
blažab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 09:37   #2248
Smile

Dragi prijatelji, ako mogu tako da kazem
Koristio sam dermovate, magnezijum cink i helicare, tri meseca, i za sve to vreme se intezivno suncao, jedini rezultat koji sam dobio jeste da su mi par vrlo malih tackica na sakama nestale i da mi se jedna velika ispod oka prepolovila sa nekih 2 cm na 1 cm. Eto zadovoljan sam rezultatima, ne koliko sam ocekivao, ali vidim da ima nade i da postoji nacin da prodju flekice. Sada mazem kantarionovo ulje pa cu vam se javiti posle nekoliko meseci opet da vam kazem kako ide sa tim... Jer ko je naumio da se resi flekica, siguran sam da moze, ali mora biti zaista uporan !
Aj' u zdravlje svima
FilipNS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 22:38   #2249
Hej društvo,
zna li možda netko broj od Bure?
Čovjek se javio da je koristio nekakve vitamine i minerale, ostavio je broj mob.
koji sam par puta zvala ali se javlja druga osoba.
Ako netko ima njegov broj molim Vas da ga napišete.
Puno hvala!
blažab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:32   #2250
Poz.od silnog citanja danas vec me zaboljela glava!

toliko savjeta i toliko iskustava i prica da covjek nezna odakle da pocne i sto da prvo ucini...

za pocetak sam otisla do dermatologa koji me uputio prvo na pretrage hormona stitnjace,kks,secera i sveg ostalog cuda da se vidi je li negdje iznutra krenulo nesto u krivom smjeru sto bi mozda pokrenulo ove promjene na kozi...

primarno veli dr,to je vitiligo i za sad sam dobila kremu kortikosteroida Elocom koji moram mazat jednom na dan kroz tri tj i onda bepanten kroz jos tri pa opet elocom...

za to vrijeme moram prikupit nalaze i kroz dva mj se javit na kontrolu da vidimo sto i kako dalje...

mene zanima,vi koji ste se mazali kortikosteroidima kakve se promjene dogadaju na kozi,dal se ona jos vise izbjeljuje,crveni bilo sto posto mi je dr. rekla da nakon tri tj mazem bepanten da se koza obnovi,a zaboravih ju pitat sto se desava sa primjenom te kreme.
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 17:25   #2251
Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
Poz.od silnog citanja danas vec me zaboljela glava!

toliko savjeta i toliko iskustava i prica da covjek nezna odakle da pocne i sto da prvo ucini...

za pocetak sam otisla do dermatologa koji me uputio prvo na pretrage hormona stitnjace,kks,secera i sveg ostalog cuda da se vidi je li negdje iznutra krenulo nesto u krivom smjeru sto bi mozda pokrenulo ove promjene na kozi...

primarno veli dr,to je vitiligo i za sad sam dobila kremu kortikosteroida Elocom koji moram mazat jednom na dan kroz tri tj i onda bepanten kroz jos tri pa opet elocom...

za to vrijeme moram prikupit nalaze i kroz dva mj se javit na kontrolu da vidimo sto i kako dalje...

mene zanima,vi koji ste se mazali kortikosteroidima kakve se promjene dogadaju na kozi,dal se ona jos vise izbjeljuje,crveni bilo sto posto mi je dr. rekla da nakon tri tj mazem bepanten da se koza obnovi,a zaboravih ju pitat sto se desava sa primjenom te kreme.

ja se mažem sa Dermovate kremom mjesec i nešto sitno i zasad nemam nikakvih rezultata u vidu vraćanja pigmenta, al me koža počela lagano zatezat na tim mjestima gdje su flekice i malo mi se guli Mazat ću još ovaj mj, a onda prestajem jer mi je dr. rekao da ju koristim 2 mj.
tinka pinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 20:57   #2252
vitiči divni ste mi, doista mi je drago da se konstantno trudite i eksperimentirate.
nažalost moj vitiligo se sve više širi po rukama (vide se promjene svaki tjedan sve više i više) i bojim se da mi ne pređe na lice :-(

molim vas dajte mi savjet dali da ovo liječim ili samo pustim nek se širi :-(
malo sam razočaran sa ovim svim kremama što ljudi pišu da ne pomažu ili pomažu jako malo, pa zato nisam ni počeo koristiti kreme o koji ste pisali.

radije dajem novac za crveni križ nego velikim farmaceutskim kompanijama koje stvaraju bogatstvo sa poluproizvodima, na našim sirotinjskim leđima.

molim vas ispravite me u svemu u što sam u krivu. :-(
power_max is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 00:29   #2253
Pa meni niti jedna krema nije pomogla, a niti ljudima koje poznajem. I zamorno mi je više s tim kremama i bla. Samo prazne novčanik, a pigment mi se ne vraća.
Čini mi se da se i meni počelo širiti opet, ahhh.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 12:56   #2254
Quote:
power_max kaže: Pogledaj post
vitiči divni ste mi, doista mi je drago da se konstantno trudite i eksperimentirate.
nažalost moj vitiligo se sve više širi po rukama (vide se promjene svaki tjedan sve više i više) i bojim se da mi ne pređe na lice :-(

molim vas dajte mi savjet dali da ovo liječim ili samo pustim nek se širi :-(
malo sam razočaran sa ovim svim kremama što ljudi pišu da ne pomažu ili pomažu jako malo, pa zato nisam ni počeo koristiti kreme o koji ste pisali.

radije dajem novac za crveni križ nego velikim farmaceutskim kompanijama koje stvaraju bogatstvo sa poluproizvodima, na našim sirotinjskim leđima.

molim vas ispravite me u svemu u što sam u krivu. :-(
e toga se i ja bojim da mi ne prede na lice

zasad imam na ramenu,pod pazuhom,sa strane pazuha,mali prst i tockicu na podlaktici...

ali odlucila sam sad napravit sve testove,da nije nesto u poremecaju,posto sam ja i ddk(davaoc krvi)pa da se znam ubuduce ponasat...

ali svakako najavljujem rat ovoj bestiji
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 20:34   #2255
"malena curica" -samo naprijed sa pretrgama, probaj još pitati dali je sve u redu sa štitnjačom jer kolko sam do sad čitao o vitiligu, neki kažu da možda nešto sa njom ne štima.
napominjem da ja još nisam išao na pretrage jer sam si tek sad počeo sređivat dopunsko osig.
power_max is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 09:10   #2256
Quote:
power_max kaže: Pogledaj post
"malena curica" -samo naprijed sa pretrgama, probaj još pitati dali je sve u redu sa štitnjačom jer kolko sam do sad čitao o vitiligu, neki kažu da možda nešto sa njom ne štima.
napominjem da ja još nisam išao na pretrage jer sam si tek sad počeo sređivat dopunsko osig.
evo bas sam jucer pustila krv u svrhu otkrivanja hormona koje proizvodi stitnjaca i antitjela.....uskoro sljedi kks,secer ii sve ostalo sto pise na ovom podugackom popisu pretraga

eto,naredna dva mj sam samo na pretragama pa idemo tad s tim nalazima po konacno misljenje kod dermaologa i tad cu znat na cemu sam

svakako rijesi dopunsko jer ako ga nemas placaju se participacije po 25 kn za svaku pretragu i pregled pa to ispadne mnogo skupo
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 15:14   #2257
Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
evo bas sam jucer pustila krv u svrhu otkrivanja hormona koje proizvodi stitnjaca i antitjela.....uskoro sljedi kks,secer ii sve ostalo sto pise na ovom podugackom popisu pretraga

eto,naredna dva mj sam samo na pretragama pa idemo tad s tim nalazima po konacno misljenje kod dermaologa i tad cu znat na cemu sam

svakako rijesi dopunsko jer ako ga nemas placaju se participacije po 25 kn za svaku pretragu i pregled pa to ispadne mnogo skupo

Ajde srecno i javi se sa rezultatima... pa kad odlucis sta ces da mazes pijes itd.. opet se javi jer je nekima vec ponestalo ideja :P
FilipNS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 13:23   #2258
E ovako,imam vitiligo vec 13godine,prvo mi je zahvatilo malu mrlju na licu,i stalno se siri sad imam 19god i imam svagdje po cijelom tijelu,izgleda odvratno.. preko ljeta na kupanje neidem,preko zime mi se manje vidi,pa je to jos i oke..koristila sam samo vitix kremu ali naravno da nije pomoglo..sada me je doktorica salje na fototerapiju,jel ima netko isustva s tim dali je pomoglo nekome? molim vas netko?? pliiz ://
Dajana38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 14:18   #2259
Nakon koliko pocinje krema Elidel djelovati?
matija888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:19   #2260
Da li zna neko gde bih mogao da kupim lampu za fototerapiju? Bilo gde Srbija, Hrvatska, BIH samo da ima ona Narrow band UVB?
FilipNS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.