Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 14:49   #3981
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-1758621


nisam mogla odoljeti

baš sam se nasmijala (pročitajte pod "opširnije")
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:59   #3982
Jutros uočila i policiju i prometnog redara! Za svaku pohvalu!
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:15   #3983
Quote:
vivikov kaže: Pogledaj post
Mene najviše živcira to što gradskih stanova ima svugdje, ali sirotinja i "sirotinja" ide samo u Jelkovec, a po gradu se stanovi dijele glumcima, kulturnjacima.....
Kad bi bar Bandić htio otkupiti moj stan da ga da socijali
Kolegica mi s posla kaže da bi radije kupila stan na Jakuševcu nego kod nas....
Zavidim ljudima u najmu, jer oni će po isteku ugovora moći otići i naći puuuno pristojniji kvart a za približno sličnu lovu!
ovo je točno ali si zaboravila kakav je odnos najmoprimca i najmodavca ako je ovaj drugi fizička osoba. jednom sam to prošla i više nikad!
i druga stvar, neznam koji kvart ima ovako male režije(ako tko zna nek me uputi)....dakle cijena najma je slična a režije duplo veće nego ovdje.govorim o starijim zgradama gdje imaš centralno grijanje i zajedničku potrošnju vode itd.
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 15:21   #3984
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
pozdrav,ja se ispričavam na upadu u temu,ali zanima me čisto informativno da li postoji potreba za jednom slastičarnicom u naselju?
kako vi kao stanovnici gledate na to?
da li je "potrebna" ili vam je dovoljna šetnja po naselju,pustiti djecu u parkić i nek se igraju i druže?
da ne bi modovi mislili da reklamiram,ne ne reklamiram jer nemam šta,nego mi je palo na pamet da ni u sopnici,ni u jelkovcu sve do centra sesveta nema nijedne slastičarnice,a kafići na svakom ćošku..
svakako dobra ideja,naravno u slučaju da bude prava slastičarnica u kojoj nije dozvoljeno pušenje
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:23   #3985
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-1758621


nisam mogla odoljeti

baš sam se nasmijala (pročitajte pod "opširnije")
eto, 400 eura/mj. najam, a anuitet kredita na 25 godina za isti stan bio bi oko 750 eura/mj..
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:24   #3986
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-1758621


nisam mogla odoljeti

baš sam se nasmijala (pročitajte pod "opširnije")
Iskopirano sa stanogradnje,izgleda mi nevjerovatno ali ima preko 2000 pogleda. Neznam jel to netko ušao u javni najam pa sad daje u podnajam,jer zarada bi bila 100€.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 11:34   #3987
Ako se ne varam u C bloku nema ni najma ni socijale. A s obzirom da je stan namješten mogu ponuditi nešto veću cijenu, možda ovo je malo previše, do 350 bi bilo OK.
Govoreći iz perspektive bivšeg podstanara mislim da bi za ovakav stan to bilo više nego dobra cijena. Naravno uz uvjet da su vlasnici OK.
filmani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 12:05   #3988
Quote:
ivan.iv kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/zagreb/revolt...-clanak-532624

možda netko bolje može objasniti situaciju koja je u naselju bez etiketiranja jednih ili drugih, realno sagledati i napisati što je to nezgodno, što večinu smeta i najviše to što je naselje izgleda građeno za dijeljenje stanova a ne kupovinu
Vjerujem da većinu u naselju najviše smeta što pojedinci nisu navikli i ne znaju živjeti u zajednici tipa zajedničkog ulaza, zgrade, naselja, pa i grada. Ne shvaćaju da svoje ponašanje treba prilagoditi toj zajednici i prihvatiti neke obrasce ponašanja, a ne samo gledati kako ugoditi sebi i zanemariti ostale. Da je u ovom pogledu sve u redu ne bi bio problem na nivou naselja je li neko dobio socijalni stan, a nije ga zaslužio, to bi bio problem na nivou grada.
Gledam općenito da ljude dijelim prema tome kakav je ko čovjek, a ne kako se snašao u utakmici rada i kapitala (da parafraziram M.B.-a), ali s obzirom da se tu na forumu općenito piše o tri skupine: kupcima, najmu i socijali, probat ću okarakterizirati spiritus movens svake skupine. posebno ću spomenuti i djecu u svakoj skupini jer se ljudi uglavnom upoznaju, osim kao susjedi, kao roditelji djece bilo u vrtićima bilo u školama bilo na igralištima po naselju.
Mislim da nema potrebe da pišem o stvarima u kojima smo svi isti: svima odgovara što više autobusnih linija, što više sadržaja u naselju, itd.
Dakle:
1.Kupci (među kojima i ja): u naselju uglavnom mlađi bračni parovi sa djecom, uglavnom oboje zaposleni jer se drugačije ne može preživjeti, vezani kreditom na 20-30 godina, što znači manje-više veći dio života, za svoj stan, svjesni da će im djeca tu odrasti, da će to naslijediti, te maksimalno zainteresirani da od naselja nastane naselje po mjeri čovjeka. Djeca u takvim obiteljima su svjesna da mama i tata moraju svaki dan na posao da bi im mogli kupiti knjige, igračke, odjeću ili bilo što drugo. svjesni su da ako pišu po zidu zgrade da uništavaju nešto svoje, da ne spominjem uništavanje vlastitog stana. U skladu s tim, svi maksimalno motivirani da im okoliš bude ugodan za dulji niz godina
2. Najam: ljudi u najmu su često svjesni kako je loše biti podstanar kod privatnika, sretni su što im gazda ne upada u stan svako malo nenajavljen, žive u nadi da će taj stan u kojem su sada jednog dana moći otkupiti i da će im se priznati uplaćene stanarine. Također zaposleni ljudi jer inače ne bi mogli ni biti u najmu. Djeca u takvim obiteljima, kao i kod kupaca, vide da se treba raditi i zaraditi da bi se moglo živjeti. Svi svjesni da trebaju čuvati i stan i okoliš jer će ili jednog dana taj stan biti njihov ili će kad taj stan budu napuštali gazda imati od čega naplatiti štetu (ovrhe na plaću)
3. Socijala: u ovoj skupini su najveće razlike među ljudima, a nastale su ovisno kako je ko dospio u ovu skupinu, pa ću je podijeliti na dvije podskupine:
3.1. vrijedni i pošteni ljudi koji nisu imali sreće u životu da pronađu ili zadrže posao, a zaista su se trudili, ili su bili još gore sreće pa su ostali bez zdravlja – takvi cijene dobiveni stan više nego i skupina 1 i skupina 2 jer znaju da bi u dosta slučajeva ostali na ulici da nije tog stana
3.2. lijenčine i neradnici koji su sračunali da mogu sasvim pristojno živjeti na račun države i grada, svjesni da im se štetu koju naprave nema od čega naplatiti, da ih niko neće izbaciti iz stana jer to ne bi bilo lijepo pročitati u novinama. Njihova djeca rastu sa spoznajom da ne treba raditi, nego će ti neko nešto dati zato što postojiš. S obzirom da ništa od onog što koriste nisu platili, roditelji ih niti ne upozoravaju da nešto ne treba uništavati. Uglavnom mnogobrojne obitelji gdje roditelji jedva čekaju da potjeraju djecu van da mogu na miru gledati sapunice i utakmice. Djeca bez nadzora od malih nogu zna se što rade – sve što im padne na pamet. Teško im je objasniti da su dobili stan za vlastito korištenje, ali da sprave na igralištu nisu samo za njihovo korištenje ili da je bicikl ili lopta moga djeteta privatno dobro, a ne zajedničko „dodijeljeno na korištenje“.
E sad, da se vratim na ono što sam napisao na početku – kako natjerati nekoga da se prilagodi zajednici? kažem natjerati jer onaj ko se hoće dobrovoljno mijenjati na bolje već se i promijenio i ne predstavlja problem
1.Kupce teško jer ih nemaš čime ucjenjivati, jednostavno ćemo nekulturne pojedince morati čekati da se kroz vrijeme ukulture. Također se ne može spriječiti dolazak novih nekulturnih jer bi Holding prodao stan i vragu da dođe s novcem
2. ove u najmu se može ucijeniti otkazom najma, ali mislim da su među njima problematični malobrojni
3.1. može ih se ucijeniti otkazom najma, ali nema potrebe
3.2. pitanje svih pitanja je kako ove postojeće preodgajati i kako spriječiti dolazak novih problematičnih? Bez namjere da se bavim politikom, dolazak novih se zasigurno prekida smjenom aktualnog gradonačelnika jer jedino on želi dodijeljivati nešto što se može unovčiti, a odgovor na ovo prvo pitanje ne znam

ne zamjerite mi na generaliziranju, ali ne mogu ići po principu "osoba po osoba", a neku drugu popularnu raspodjelu stanovnika naselja ne znam
passat96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 12:48   #3989
passat96...

Dodao bih jos da je kategorija 3.2 vrlo dobro upoznata za svojim pravima i vjecito se poziva na njih. Kada ih se dotakne, vrlo su agresivni. Opcenito su najglasniji. Znaju rupe u zakonu. Iskoristavaju cinjenicu da se u hrvatskoj za dodjelu statusa ne koristi imovinski cenzus, pa nerjetko posjeduju aute i slicno. Ako je moguce djecu salju u vrtice.
F-mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 16:33   #3990
Nadovezao bih se na kolegu "passata" i ubacio još jednu skupinu u socijalu.

3.3 Manjine, tj. manjina kojoj su velikodušno dodjeljeni stanovi od strane M.B.-a samo zato što su to što jesu i bez obzira imaju li jedno ili jedanaestoro djece (tendencija je da imaju 11).
Navedeni nisu nikako navikli živjeti u (normalnoj) zajednici, 99.99% ih je ogrezlo u kriminal, nemaju kulturu civiliziranog življenja i ponašanja. Nisu nigdje zaposleni, niti žele raditi, već se velikom većinom bave kriminalom ili skupljanjem i preprodajom sekundarnih sirovina (klupice, poklopci šahtova...).

Nitko im ne smije ništa i nitko ne želi imati posla s njima, ne daj bože da ih spomeneš u nekom negativnom kontekstu odmah te razapinju svi redom od M.B.-a, Vesne Teršelič do HHO-a i Ivana Zvonimira Čička.
Jedini načini za njihovo "udaljavanje" je deložacija ili eventualno "samopreseljenje" na ahiret, kao što se prije par godina cijela obitelj smotala vectrom oko stupa javne rasvjete.

Idem po gastal.

__________________
U životu je bitno samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplina!
icebug is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 19:57   #3991
brijem da vi ovdje nebute glasali za MB na izborima.
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 23:53   #3992
ZANIMLJIVO

U biti zanimljivo na kvadrat!

http://dalje.com/hr-zagreb/rajko-ost...u-grada/462543

http://www.poslovni.hr/hrvatska/grad...imovinu-236688


Daj boze da nije samo jos jedno prazno obecanje.

Zadnje uređivanje F-mann : 08.04.2013. at 00:00.
F-mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 10:08   #3993
Quote:
F-mann kaže: Pogledaj post
U biti zanimljivo na kvadrat!

http://dalje.com/hr-zagreb/rajko-ost...u-grada/462543

http://www.poslovni.hr/hrvatska/grad...imovinu-236688


Daj boze da nije samo jos jedno prazno obecanje.
Nekak mi se ćini da su dobili ono pisamce,ma bitno da se priča o naselju. Bez obzira na ishod izbora treba i nakon njih nastaviti s pritiskom na vladajuče u gradu.
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 13:38   #3994
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post

kad napraviš jednu jedinu stvar za dobrobit stanovnika ovog kvarta tad možeš nekom drugom prigovarat. prije toga me ne zanimaš
Quote:
mmark385 kaže: Pogledaj post
...ili obzirom na tvoja postignuca jednostavno ti uzmes stvar u svoje ruke i rijesis to sa ljudima sa kojima si vec rijesila probleme ovog naselja. Aj pliz, reci im isto da bi trebali zavrsiti skolu i bazen, ak ti nije bed.
Quote:
F-mann kaže: Pogledaj post
U biti zanimljivo na kvadrat!

http://dalje.com/hr-zagreb/rajko-ost...u-grada/462543

http://www.poslovni.hr/hrvatska/grad...imovinu-236688


Daj boze da nije samo jos jedno prazno obecanje.
Ljudi mislim da bi svi trebali zahvaliti Teressi! Teressa HVALA TI i oprosti sto nisam vjerovao u tebe. Zaista mi se cinilo da to nije moguce, ali sad znam.

Teressa you rule!
mmark385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 14:58   #3995
Tako mi je zao sta sada nisam slikala klinca koji seta malog maltezera/bisona,stagod na Lj.Posavskog.
Pes mu sere ispred zgrade a on bleji okolo a cim je vidio da vadim vrecice da mu ''pozajmim'' koju s obzirom da ocito do sada nije upoznat sa tim objektom je pobjegao.I sad zbog takvih malih neodgojenih derista i roditelja od kojih je on to ocito vidio,mi koji kupimo spadamo u isti kalup.E pa ako od danas cu slikat svaki put kada vidim u setnji da netko nije pokupio Sramota ih moze biti!Imas pesa,imas odgovornost i pokupi jebeno govno u cemu je toliki problem????!!!!
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 16:11   #3996
Quote:
passat96 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da većinu u naselju najviše smeta što pojedinci nisu navikli i ne znaju živjeti u zajednici tipa zajedničkog ulaza, zgrade, naselja, pa i grada. Ne shvaćaju da svoje ponašanje treba prilagoditi toj zajednici i prihvatiti neke obrasce ponašanja, a ne samo gledati kako ugoditi sebi i zanemariti ostale. Da je u ovom pogledu sve u redu ne bi bio problem na nivou naselja je li neko dobio socijalni stan, a nije ga zaslužio, to bi bio problem na nivou grada.
Gledam općenito da ljude dijelim prema tome kakav je ko čovjek, a ne kako se snašao u utakmici rada i kapitala (da parafraziram M.B.-a), ali s obzirom da se tu na forumu općenito piše o tri skupine: kupcima, najmu i socijali, probat ću okarakterizirati spiritus movens svake skupine. posebno ću spomenuti i djecu u svakoj skupini jer se ljudi uglavnom upoznaju, osim kao susjedi, kao roditelji djece bilo u vrtićima bilo u školama bilo na igralištima po naselju.
Mislim da nema potrebe da pišem o stvarima u kojima smo svi isti: svima odgovara što više autobusnih linija, što više sadržaja u naselju, itd.
Dakle:
1.Kupci (među kojima i ja): u naselju uglavnom mlađi bračni parovi sa djecom, uglavnom oboje zaposleni jer se drugačije ne može preživjeti, vezani kreditom na 20-30 godina, što znači manje-više veći dio života, za svoj stan, svjesni da će im djeca tu odrasti, da će to naslijediti, te maksimalno zainteresirani da od naselja nastane naselje po mjeri čovjeka. Djeca u takvim obiteljima su svjesna da mama i tata moraju svaki dan na posao da bi im mogli kupiti knjige, igračke, odjeću ili bilo što drugo. svjesni su da ako pišu po zidu zgrade da uništavaju nešto svoje, da ne spominjem uništavanje vlastitog stana. U skladu s tim, svi maksimalno motivirani da im okoliš bude ugodan za dulji niz godina
2. Najam: ljudi u najmu su često svjesni kako je loše biti podstanar kod privatnika, sretni su što im gazda ne upada u stan svako malo nenajavljen, žive u nadi da će taj stan u kojem su sada jednog dana moći otkupiti i da će im se priznati uplaćene stanarine. Također zaposleni ljudi jer inače ne bi mogli ni biti u najmu. Djeca u takvim obiteljima, kao i kod kupaca, vide da se treba raditi i zaraditi da bi se moglo živjeti. Svi svjesni da trebaju čuvati i stan i okoliš jer će ili jednog dana taj stan biti njihov ili će kad taj stan budu napuštali gazda imati od čega naplatiti štetu (ovrhe na plaću)
3. Socijala: u ovoj skupini su najveće razlike među ljudima, a nastale su ovisno kako je ko dospio u ovu skupinu, pa ću je podijeliti na dvije podskupine:
3.1. vrijedni i pošteni ljudi koji nisu imali sreće u životu da pronađu ili zadrže posao, a zaista su se trudili, ili su bili još gore sreće pa su ostali bez zdravlja – takvi cijene dobiveni stan više nego i skupina 1 i skupina 2 jer znaju da bi u dosta slučajeva ostali na ulici da nije tog stana
3.2. lijenčine i neradnici koji su sračunali da mogu sasvim pristojno živjeti na račun države i grada, svjesni da im se štetu koju naprave nema od čega naplatiti, da ih niko neće izbaciti iz stana jer to ne bi bilo lijepo pročitati u novinama. Njihova djeca rastu sa spoznajom da ne treba raditi, nego će ti neko nešto dati zato što postojiš. S obzirom da ništa od onog što koriste nisu platili, roditelji ih niti ne upozoravaju da nešto ne treba uništavati. Uglavnom mnogobrojne obitelji gdje roditelji jedva čekaju da potjeraju djecu van da mogu na miru gledati sapunice i utakmice. Djeca bez nadzora od malih nogu zna se što rade – sve što im padne na pamet. Teško im je objasniti da su dobili stan za vlastito korištenje, ali da sprave na igralištu nisu samo za njihovo korištenje ili da je bicikl ili lopta moga djeteta privatno dobro, a ne zajedničko „dodijeljeno na korištenje“.
E sad, da se vratim na ono što sam napisao na početku – kako natjerati nekoga da se prilagodi zajednici? kažem natjerati jer onaj ko se hoće dobrovoljno mijenjati na bolje već se i promijenio i ne predstavlja problem
1.Kupce teško jer ih nemaš čime ucjenjivati, jednostavno ćemo nekulturne pojedince morati čekati da se kroz vrijeme ukulture. Također se ne može spriječiti dolazak novih nekulturnih jer bi Holding prodao stan i vragu da dođe s novcem
2. ove u najmu se može ucijeniti otkazom najma, ali mislim da su među njima problematični malobrojni
3.1. može ih se ucijeniti otkazom najma, ali nema potrebe
3.2. pitanje svih pitanja je kako ove postojeće preodgajati i kako spriječiti dolazak novih problematičnih? Bez namjere da se bavim politikom, dolazak novih se zasigurno prekida smjenom aktualnog gradonačelnika jer jedino on želi dodijeljivati nešto što se može unovčiti, a odgovor na ovo prvo pitanje ne znam

ne zamjerite mi na generaliziranju, ali ne mogu ići po principu "osoba po osoba", a neku drugu popularnu raspodjelu stanovnika naselja ne znam
ne živim tamo, ali.. jako dobro napisano. ovo bi se dalo proširiti i na ostale kvartove i zgrade (koji imaju slične probleme).
Kategorija 3.2 je najgora. Ništa im ne možeš jer ćeš raditi po zakonu, a oni će raditi sve mimozakona. Ako uzmeš pravdu u svoje ruke, odeš u zatvor, njima se ništa neće desiti.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 07:56   #3997
Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
Tako mi je zao sta sada nisam slikala klinca koji seta malog maltezera/bisona,stagod na Lj.Posavskog.
Pes mu sere ispred zgrade a on bleji okolo a cim je vidio da vadim vrecice da mu ''pozajmim'' koju s obzirom da ocito do sada nije upoznat sa tim objektom je pobjegao.I sad zbog takvih malih neodgojenih derista i roditelja od kojih je on to ocito vidio,mi koji kupimo spadamo u isti kalup.E pa ako od danas cu slikat svaki put kada vidim u setnji da netko nije pokupio Sramota ih moze biti!Imas pesa,imas odgovornost i pokupi jebeno govno u cemu je toliki problem????!!!!
tema obrađena 100000 puta postaje doooosadnaaaa...
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 08:42   #3998
Zato kaj ta tema i postaje dosadna, zato nam i je tako.

To sto ima malog psa ne znaci da nemora pokupit iza njega!!
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 08:51   #3999
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Zato kaj ta tema i postaje dosadna, zato nam i je tako.

To sto ima malog psa ne znaci da nemora pokupit iza njega!!

Naravno da ne ali ako pročitaš forum vidjet ćeš da se o tome već 10000 puta pisalo i ništa!!! Svakako sam da se čisti za psima ali nikoga se ne može preodgojiti!
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 10:08   #4000
hehe, passat96, odlično pogođeno.
filmani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.