Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2017., 14:46   #341
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pa evo, ja ti prenosim sto su mi rekli
Kod ginekologa idem od 15-te godine i nikada ni rijeci o tome.

Dr.opce prakse sam pitala sama, i nakon sto me pitala pipam li neke promjene, i imam li to u obitelji - rekla je da ne treba. Onda me pitala za kontracepciju, rekla sam da sam pila dosta dugo, tu je malo zastala, pa odmah poslije rekla da ipak nije potrebno jos.

Ja to svakako planiram obaviti da budem mirna, ali eto samo prenosim sto mi je receno... Znam da taj rak kod nekih krece u 30-ima, jest da bi mi moja genetska slika trebala pruzati neki mir, no ipak nikad se ne zna...
O bože... nemam rijeci.

Ja sam rizicna skupina po mami. Mama imala rak dojke 3 puta, pocelo, kad je imala 35 godina. A svekrva, kad je imala 25 godina.

Ja imam sad uputnicu, za pregled, neidem vise samoplacnisko, jer sam rizik..

+ da dodam..
Auto furamo na servis kad malo zaskati, svake godine uredno na tehnicki pregled i registraciju, a za ljude nije potrebo, da se naprave neki pregled. PA ono, rano je jos.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:27   #342
Ovo za servis potpisujem u potpunosti

Da, ti si bas pod rizikom Ta skupina treba krenuti s 20 ako se ne varam.
Drzim ti fige i zelim SVE odlicne nalaze u buducnosti

Ja osim kontraceptiva, cinjenice da jos nisam rodila i bivseg pusenja nemam kakti rizika drugih nikakvih.
Al opet, puni interneti prica o zenama koje su dobile RD iako im nitko nije imao... koje su zivjele zdravo i svasta. Mislim da to sranje ne bira
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:24   #343
Obavila UZV.
Proslo je dobro, nalaz je uredan.
Kaze doktor da nemam puno zljezdastog tkiva i da sam samim time pod manjim rizikom od raka dojke. Iako naravno kaze da bi bilo dobro napraviti uzv svake godine, kao i ginekoloski pregled.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:38   #344
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Obavila UZV.
Proslo je dobro, nalaz je uredan.
Kaze doktor da nemam puno zljezdastog tkiva i da sam samim time pod manjim rizikom od raka dojke. Iako naravno kaze da bi bilo dobro napraviti uzv svake godine, kao i ginekoloski pregled.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Evo, super. Drago mi je
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:50   #345
Hvala, i meni je pao kamen sa srca
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:19   #346
Citam na prethodnoj stranici da se 7-10 dana nakon zadnjeg dana menstruacije ne bi smjelo ici na UZV.

Narucena sam 21.2., taman tad bi trebala dobit (19.-20.). Ima li to kakve veze? Narucena sam u dom zdravlja prije vise od mjesec dana, pa nisam ni vodila racuna o ovoj stavci, a gospodja koja me narucivala mi nije nista ni spominjala.

I jos nesto: ocitaju li nalaz odmah ili trebamo nosit na uvid svom dr.opce prakse ili nekom drugom specijalistu
Idem prvi put pa ne znam.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:27   #347
Može se ići na UZV neovisno o ciklusu.
Isto je i s mamografijom.
Jedino je za MR dojki bitna faza ciklusa.
Liječnik koji radi pregled te pregleda i napiše mišljenje. Reći će ti trebaš li daljnju obradu ili je sve ok i kada treba kontrola.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:09   #348
Puno hvala na odgovoru
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:55   #349
Koliko nakon prestanka dojenja treba proći vremena da odem na UZV?
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 00:22   #350
Ja sam bila danas, 6 mj. nakon prestanka dojenja.
Da sam osjećala neke tegobe, sigurna sam da bi to obavila prije.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:33   #351
Pozdrav,

u zadnje vrijeme sam pocela, malo previse, cackat po svojim limfnim cvorovima. Zanima me da li je normalno osjetit u oba pazuha po jednu pomicnu kuglicu (barem mi izgleda kao kuglica). Mogu ih osjetiti samo kad mi je ruka skoro pa spustena, pomicne su i taman se nalaze negdje u onoj udubini. S obzirom du je simtricno pretpostavljam da su limfni cvorovi. Imam ih vec dugo tako, nije nista novo no sad me uhvatila neka paranoja.
ana-87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 11:27   #352
Pozdrav,

zanima me gdje je najbolje naruciti se na redoviti ultrazvuk dojki, dom zdravlja zagreb zapad. Nije mi hitno. Vidim na netu da ima Albaharijeva 4, Knežija i ulica baruna Filipovića. Ima netko iskustva od tamo?

Hvala!
Suse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 14:25   #353
Quote:
ana-87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

u zadnje vrijeme sam pocela, malo previse, cackat po svojim limfnim cvorovima. Zanima me da li je normalno osjetit u oba pazuha po jednu pomicnu kuglicu (barem mi izgleda kao kuglica). Mogu ih osjetiti samo kad mi je ruka skoro pa spustena, pomicne su i taman se nalaze negdje u onoj udubini. S obzirom du je simtricno pretpostavljam da su limfni cvorovi. Imam ih vec dugo tako, nije nista novo no sad me uhvatila neka paranoja.
Nedavno mi je na UZV dr. rekla da se to hoće dogoditi poslije stavljana dezodoransa i da se mora povući nakon par dana...
trnoruzica2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:03   #354
Pozdrav!
Prije 3 mjeseca operirala sam 2 fibroadenoma u lijevoj dojci koji su potvrđeni phd analizom.Oporavak nakon op.je bio skroz lagan,bolove skoro da nisam ni imala iako imam vece grudi.Međutim unazad par dana osjecam probadanje i peckanje u istoj dojci iako ne bas na mjestu rezu vec malo lijevo od njega.Probadanje je onako duboko u tkivu,na dodir me nista ne boli.
Slicne bolove sam vec imala u ovom razdoblju nakon op.ali manje jačine i kraceg trajanja
Sad me dosta cesto bocka
Za 10 dana imam 1.kontrolu(UZV) nakon op. Dosta sam zabrinuta oko ovih bolova.Je li moguce da je to posljedica operacije iako me na pocetku nije skoro uopce bolilo, vec sad,nakon 3 mjeseca?
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 00:00   #355
Quote:
Suse kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me gdje je najbolje naruciti se na redoviti ultrazvuk dojki, dom zdravlja zagreb zapad. Nije mi hitno. Vidim na netu da ima Albaharijeva 4, Knežija i ulica baruna Filipovića. Ima netko iskustva od tamo?

Hvala!
od bolnica je najbži Merkur, cca 3 tjedna se čeka

Rebro se npr čeka 9 mjeseci (!!)
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:08   #356
Pozdrav! Ovdje se u Splitu čeka i po godinu-dvije ultrazvuk dojki. Jel tko zna jel mogu ja to doći obaviti u Zagreb jel vidim da se kod vas u nekim ustanovama čeka tek nekoliko tjedana. Jel se tko razumije u zakone naše drage RH? I još bih i tražila putne troškove jer pregled ne mogu u razumnom roku obaviti u svom gradu.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 08:27   #357
Kornija, i ja sam bila u situaciji ko i ti. Lipo sam se zapisala za slijedeću godinu u 11. misec, a onda sam isti dan išla privatno kod dr. Ilić u Cito na uvz pregled. 300 kn, nije da će me ubit, a mirna sam do slijedećeg pregleda (dogodine) za koji sam već zapisana.
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 01:43   #358
Quote:
Kornija kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ovdje se u Splitu čeka i po godinu-dvije ultrazvuk dojki. Jel tko zna jel mogu ja to doći obaviti u Zagreb jel vidim da se kod vas u nekim ustanovama čeka tek nekoliko tjedana. Jel se tko razumije u zakone naše drage RH? I još bih i tražila putne troškove jer pregled ne mogu u razumnom roku obaviti u svom gradu.
Moguce je upisati preko sustava kod vaseg lijecnika, no nazalost refundiranje putnog troska preko HZZO ne mozete dobiti jer vam je takvo pravilo za sve pretrage koje imate u vasem mjestu prebivalista.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 07.12.2017. at 11:13. Reason: Q
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:16   #359
Gdje u Zagrebu privatno radite UZV dojki?

edit: radio netko u Harniju?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 09:48   #360
Molim preporuku za ultrazvuk dojke (privatno) u Zagrebu. Bitno mi je i da je ženska doktorica + sve ostalo što se očekuje od liječnika (stručnost, profesionalnost, pristup pacijentu).

I kakva su iskustva s pregledima koji se kupe preko Ponude dana i sličnih portala? Vidim da ih za uzv dojke ima baš dosta.
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.