Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 19:44   #4901
Ovdje gdje ja radim je sasvim normalno da glavni izvodjac radova i klijent imaju uvid u takve stvari..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 17.11.2017., 21:26   #4902
Quote:
sstaraj80 kaže: Pogledaj post
1. Izvadak iz sudskog registra
2. Popis svih radnika na gradilistu
3. Za svakog radnika svjedodzba o lijecnickom pregledu
4. Kopije svjedodbe za svakog radnika
5. Uvjerenje o polozenoj ZNR i ZOP
6. Uvjerenje o polozenoj prvoj pomoci za jednog radnika
7. Uvjerenje o osposobljavanju za neposrednog ovlastenika poslodavca ZNR
8. Dokumentaciju ispitivanja stroja za svaki stroj na gradilistu
9. Pisanu izjavu izvođača
WTF??

I u čemu je problem?

Pa bez većine pobrojanoga ne smiješ ni početi graditi, a bez ostaloga završiti.

Kako bi ekipa koja radi ti gradi montažni dio građevine (a pretpostavljam da su glavni izvođač) mogla preuzeti te radove i tebi na kraju dati svu potrebnu dokumentaciju potrebnu za obavljane tehničkog pregleda i u konačnici dobivanje uporabne dozvole oni moraju imati nabrojano i od ostalih izvođača.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Old 18.11.2017., 01:18   #4903
Quote:
Fozzie kaže: Pogledaj post
Emmet može li koja fotka tvoje kuće?

Mekto slike tvojih temelja sam vidio a kad će biti slike kuće?

Ako ste blizu ja sam iz Zagreba pa bi došao vidjeti to uživo, nema baš sad nekih Dana otvorenih vrata..
Ja sam u početnoj fazi, biram izvođača
Za dva tjedna bi trebala otprilike ici montaza, pa ce tada nastavak slika Kuca je u Petrinji, ako zelis mozes doci pogledati (ako je pitanje bilo upuceno meni). Jedina mala napomena je da sam ja uzimao zasebno ulazna vrata i napravio propust pri potvrdi narudzbe sto znaci da ce mi isporuka vrata biti tek nakon tri kralja, a to pak znaci da tek tada na red dolazi fasada i finalizacija
Mekto is offline  
Old 18.11.2017., 07:43   #4904
Quote:
sstaraj80 kaže: Pogledaj post
1. Izvadak iz sudskog registra
2. Popis svih radnika na gradilistu
3. Za svakog radnika svjedodzba o lijecnickom pregledu
4. Kopije svjedodbe za svakog radnika
5. Uvjerenje o polozenoj ZNR i ZOP
6. Uvjerenje o polozenoj prvoj pomoci za jednog radnika
7. Uvjerenje o osposobljavanju za neposrednog ovlastenika poslodavca ZNR
8. Dokumentaciju ispitivanja stroja za svaki stroj na gradilistu
9. Pisanu izjavu izvođača
WTF??
Pa ne traži se to od tebe, već od firme, što ti imaš sa time?
davorradman is offline  
Old 18.11.2017., 23:58   #4905
Ja sam pred 2 tjedna posalo molbu za cjenik u Domprojekt pa ponovio pred 7 dana i jos nista. Ne kuzim sta ne stave cijene na web i svi sretni.....
gym1307 is offline  
Old 19.11.2017., 06:49   #4906
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Ja sam pred 2 tjedna posalo molbu za cjenik u Domprojekt pa ponovio pred 7 dana i jos nista. Ne kuzim sta ne stave cijene na web i svi sretni.....
Imaš njihov cjenik za standard izvedbu zida na Njuskalu.
http://www.njuskalo.hr/tvrtka/domprojektdoo
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo is offline  
Old 20.11.2017., 15:12   #4907
Quote:
Fozzie kaže: Pogledaj post
Emmet može li koja fotka tvoje kuće?

Mekto slike tvojih temelja sam vidio a kad će biti slike kuće?

Ako ste blizu ja sam iz Zagreba pa bi došao vidjeti to uživo, nema baš sad nekih Dana otvorenih vrata..
Ja sam u početnoj fazi, biram izvođača
Javi se na PM pa se dogovorimo. Kuća je u Brezovici, Novi Zagreb.
Trenutno čekam priključak struje (nadam se ovaj tjedan spajanje) i instalaciju kotlovnice da mogu početi grijati, ostalo je sve gotovo osim namještaja i okoliša koji je u k... zbog blata i grozno vodonepropusne zemlje.
Slike kuće ne želim stavljati na forum.
Emmet is offline  
Old 21.11.2017., 14:16   #4908
Spojili mi struju danas, mater im! :klap::klap::klap:
Emmet is offline  
Old 21.11.2017., 16:58   #4909
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Za dva tjedna bi trebala otprilike ici montaza, pa ce tada nastavak slika Kuca je u Petrinji, ako zelis mozes doci pogledati (ako je pitanje bilo upuceno meni). Jedina mala napomena je da sam ja uzimao zasebno ulazna vrata i napravio propust pri potvrdi narudzbe sto znaci da ce mi isporuka vrata biti tek nakon tri kralja, a to pak znaci da tek tada na red dolazi fasada i finalizacija
Stavi slike...mislio sam da si bliže, do Petrinje mi je 60 km.
Kakve si subvencije od države spominjao? Zar kod nas ima nekih subvencija od države? Ja znam samo za poticaje preko banaka tzv zeleni krediti...zar ima još nešto?
Fozzie is offline  
Old 21.11.2017., 17:02   #4910
Quote:
Emmet kaže: Pogledaj post
Javi se na PM pa se dogovorimo. Kuća je u Brezovici, Novi Zagreb.
Trenutno čekam priključak struje (nadam se ovaj tjedan spajanje) i instalaciju kotlovnice da mogu početi grijati, ostalo je sve gotovo osim namještaja i okoliša koji je u k... zbog blata i grozno vodonepropusne zemlje.
Slike kuće ne želim stavljati na forum.
OK, hvala ti na pozivu. Ti si mi blizu - Brezovica. Dali je to možda ona prizemna kuća u kojoj je bio Dan otvorenih vrata od D+ sada u 9.mjesecu? Bio sam u toj kući

Ja bi želio da posjetim neku katnu kuću. Zanimaju me iskustva sa zvučnom izolacijom u montažnim kućama...da li se kad hodam po katu više osjeti, čuje nego kod zidanih kuća?
Fozzie is offline  
Old 21.11.2017., 17:05   #4911
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Ja sam pred 2 tjedna posalo molbu za cjenik u Domprojekt pa ponovio pred 7 dana i jos nista. Ne kuzim sta ne stave cijene na web i svi sretni.....
Ja sam cjenik odmah dobio, ali zvao sam telefonski, pa probaj tako ako u međuvremenu nisi dobio cjenik.
Fozzie is offline  
Old 21.11.2017., 23:11   #4912
Dobio sam cjenik. Dosta mi se cine skuplji od D+. Moram se i interesirati kakav je pristup potreban za montaznu kucu jer teren na kojem bi eventualno gradio je na brdu ali problem je prilazna cesta koja je uska cca 3 metra max negdje i prolazi između starina te ima nekoliko neugodnih zavoja. Neznam koliki je kamion potreban za dovoz elemenata. Kontaktirati cu ih malo u Rijeci (Čavle) da dodju vidjeti prilaz i teren da znam dal da odmah zaboravim montažnu kuću.
gym1307 is offline  
Old 22.11.2017., 22:23   #4913
Dani otvorenih vrata kod jednih od proizvodjaca 9.12.2017.
Arienrhod is offline  
Old 24.11.2017., 19:10   #4914
Pozdrav ljudi di su dani 9.12.2017? Kod koje firme?
Muso is offline  
Old 24.11.2017., 21:52   #4915
Vjerovatno kod domus plus, oni ih imaju često
sstaraj80 is offline  
Old 26.11.2017., 17:10   #4916
Što je na kraju bilo s onom kućom jednog od popularnijih hrvatskih pjevača koja je građena po revolucionarnom sustavu jednog od većih ponuđača montažnih kuća na HR tržištu, koji više čini se ne nudi taj sustav, jer ta kuća djeluje sfušanije od kuća koje su investitori gradili uz pomoć susjeda i rodbine prije 40-ak godina?

Nisam u praksi još susreo da neka firma traži sve one podatke o radnicima, strojevima i sl.? Jasno da svako odgovara za svoje, ali probam si zamisliti kako izgleda tako opsežna dokumentacija za neku konkretnu veću zgradu ili cestu, a ne najobičnije temelje za montažnu gradnju

Za uporabnu treba popis sudionika u gradnji (firmi ili fizičkih osoba), izjava izvođača i izvješće nadzornih inženjera. Znam za firmu (obrt) koja je radila više temelja za investitore koji su montirali d+, svi su dobili uporabne najnormalnije, a siguran sam da nemaju gotovo ništa s tog popisa (osim 1 i 9 naravno )
Fitz is offline  
Old 26.11.2017., 20:38   #4917
Je? Prvo ili drugo pitanje? Ako je drugo, volio bi znati odgovor. U praksi zaista ima svakakvih građevinskih firmi i nevjerojatno mi zvuči da sve imaju te papire i/ili da ih samo tako ustupaju drugim firmama.

Osobno mi je čudno da je kod nekih (ako ne i kod svih) firmi koje nude montažne kuće prva opcija da si investitor sam riješi pitanja gradnje temelja, a ne da je takva mogućnost ostavljena samo kao iznimka.
Fitz is offline  
Old 27.11.2017., 06:00   #4918
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Je? Prvo ili drugo pitanje? Ako je drugo, volio bi znati odgovor. U praksi zaista ima svakakvih građevinskih firmi i nevjerojatno mi zvuči da sve imaju te papire i/ili da ih samo tako ustupaju drugim firmama.

Osobno mi je čudno da je kod nekih (ako ne i kod svih) firmi koje nude montažne kuće prva opcija da si investitor sam riješi pitanja gradnje temelja, a ne da je takva mogućnost ostavljena samo kao iznimka.
Nebi rekao da je tako.
Išli smo ja i žena na razgovor kod jedne firme za MK, i dobili više manje odmah okvirnu ponudu ključ u ruke, sa riješavanjem papirologije i temeljima.
A i da je, pa ti ljudi se prvenstveno bave montažnim kućama, pretpostavljam da za temelje angažiraju vanjske suradnike.
Za pretpostaviti je onda da temelji više koštaju kad se preko njih riješavaju. Ili krivo pretpostavljam?
__________________
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo is offline  
Old 27.11.2017., 07:28   #4919
Pa to je logicno. Za raditi temelje trebaš imati i neku opremu, i osposobljene radnike za to. Znaci veća amortizacija i troškovi, a radiš samo temelj, bez zidova i ploca. Što bi poskupilo izgradnju. Većina momcadi u F1 nema svoj motor, već uzimaju od drugih, a oni rade oko motora ostalo.

Dobar primjer je Mekto. Napravio je vrhunski temelj (barem po specifikacijama, vjerujem da je i izveden tako), za dobru cijenu, kod druge firme. Ako je itko istražio da li se to isplati ili ne, onda je to mr Mekto

BTW, prijatelj me pita za montažnu. Planiraju graditi kuću u dogledno vrijeme, pa su culi od jedne njihove prijateljice da je napravila za 380 eura/m2, kljuc u ruke, sa temeljem. Nisam htio biti odmah nevjerni toma, ali da li je to uopće moguće? Naravno, nije mo znao reći da li je to neto ili bruto m2.
davorradman is offline  
Old 27.11.2017., 08:29   #4920
@Pomo, možda se onda nešto promijenilo na bolje u međuvremenu

@davorradman:
Dosta ljudi koji se odluče na montažne kuće iz ovih ili onih razloga žele neki komfor, brzinu i ajmo reć bezbrižnost. Iz prakse znam koliko se ljudi zbune i "izgube" u svemu kad im negdje u postupku kažu da temelj nije u cijeni ili još gore da si najbolje sami nađu izvođača jer će proći povoljnije (što prema izjavama više mojih klijenata savjetuje barem jedan od ponuđača montažnih kuća).

Pa ovo što si naveo (amortizacija i troškovi) je isto kad ti moraš nađi izvođača koji će eto napraviti samo temelj, pa ti svi ponude drugačiju cijenu nego da ti zidaju cijelu kuću. Uzmi slučaj da se radi npr. temelj i podrum, izvođač na gradilište dovuče gotovo sve, radnike koji se "utabore" da moju gablecovati, oplatu, mješalicu, štehere, ...

Ne kažem da moraju imati svoje radnike, mogu imati ugovore s više firmi koje rade direktno za njih i pouzdane su, a ako netko želi vrhunski temelj ili sve u svojoj kontroli može slobodno naći svoju firmu. Prema postu od @Pomo to sad i je tako

Znaš i sam da je taj iznos nemoguć, jedino ako netko ključ u ruke tumači na neki svoj način
Fitz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.