Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 07:22   #4601
Peltec Lambda sonda ? Što iskusni kažu o tome? Treba li peltec tu sondu? Dva majstora kažu da je ok i da će biti uštede jer se na tržištu švrlja sa peletima i da sonda optimizira izgaranje automatski.

Jedan mi kaže da to ne treba nego da se namjeste parametri izgaranja.

Ali onda opet mene zbunjuje što peleti nisu konstantne kvalitete.

Pa eto pitam ua mišljenje iskusnih..
seqoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 07:58   #4602
Quote:
seqoi kaže: Pogledaj post
...Dva majstora kažu da je ok i da će biti uštede jer se na tržištu švrlja sa peletima i da sonda optimizira izgaranje automatski.
.
Slušaj ove majstore i samo prazni vreće!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:35   #4603
Pozdrav. Molim pomoc. Kupili smo stan 54 kvadrata. Starogradnja 1962g. Visoko prizemlje. Tri vanjska zida jugoistok, sjeveroistok i sjeverozapad. Stolarija stara ali izgleda ok. Ima rolete. Ulazna vrata cu mijenjati. Radijatori su u stanu. Zbog snacije dimnjaka u koji se stavila cijev fi 80 od prijasnjeg vlasnik , koji mi je to presutio nije moguce etazno centralno na drva. Uzeti cemo centrometal zv 16 na pelete. Da li je to ok? Koliku potrosnju mogu ocekivati priblizno?
akova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 05:19   #4604
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Slušaj ove majstore i samo prazni vreće!
Hvala! Sviđa mi se ovaj vaš emoticon sa kavom hehe - sugerira mi da ću imati manje problema. Uzet ću lambda sondu. Pričao sam sa čovjekom u srbiji i on isto nije nešto iskusan kao i ja, ali mi je rekao da je on peć/kotao Peltec sa sondom uzeo 2014 godine i da nikad nije imao nikakvih problema sa izgaranjem a koristi što stigne od peleta samo da je jeftinije. Kaže majstor mu namjestio da peć modulira i on samo švrlji termostat i puni i prazni peć svakih 7-10 dana i tako i baca pepeo i jednom godišnje veliko čišćenje i to je to. Navodno mu se peć ni ne gasi po zimi gotovo nikad.

Imate li ikakvih (bez da ulazimo u dubioze) okvirnih opisa kako ta sonda radi? Ako sam ja dobro skužio ona kao mjeri plinove negdje u peći/kotlu (ili na izlazu u dimovod??) i onda shodno tome bolje dodaje ili oduzima zrak putem ventilatora i doziranje?

Kao ako su peleti shit i treba im više da se razgore to se nekako korigira..dodavanjem zraka i povećanjem ili smanjenjem peleta? Navodno peltec to ionako ima u sebi u osnovnoj verziji u smislu da ako imaš konzistentan pelet to ti kao netreba dok se namjesti (ali...znamo kako ide s peletima) samo s Lambdom je to ponešto automatizirano?

Ono što me zanima dali netko ima iskustva iz prve ruke tipa: radio mi Peltec tako i tako, ali odkad sam stavio tu sondu poboljšalo se to i to ili nemoram raditi više ovo i ono.. Jeli netko zna za tako nešto..barem glasinu neku

Zadnje uređivanje seqoi : 24.11.2017. at 05:31.
seqoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:02   #4605
Quote:
akova kaže: Pogledaj post
.. Kupili smo stan 54 kvadrata. Starogradnja 1962g. Visoko prizemlje. Tri vanjska zida jugoistok, sjeveroistok i sjeverozapad.
Za 54 kvadrata, pa i da se nalaziš na Velebitu, 16 kW je preveć!
I duplo manje je previše!
Quote:
seqoi kaže: Pogledaj post
Imate li ikakvih (bez da ulazimo u dubioze) okvirnih opisa kako ta sonda radi? Ako sam ja dobro skužio ona kao mjeri plinove negdje u peći/kotlu (ili na izlazu u dimovod??) i onda shodno tome bolje dodaje ili oduzima zrak putem ventilatora i doziranje?
...
Ono što me zanima da li netko ima iskustva iz prve ruke tipa: radio mi Peltec tako i tako, ali odkad sam stavio tu sondu poboljšalo se to i to ili nemoram raditi više ovo i ono.. Jeli netko zna za tako nešto..barem glasinu neku
Znaš kako radi sonda!
Neknadno ugrađivanje sonde, na kupovni kotao, je skoro nemoguće!
Treba se mijenjati računalo u kotlu i softver.
Postoji još jedna mogućnost, ali.....skupaaaaa!
Kupiti analizator dimnih plinova i kod nove ture pelata izmjeriti kisik i podesiti parametre na računalu.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:43   #4606
Lee Champa ne mogu naci manju pec na etazno centralno pelete. Centrometl nema. Vise ne proizvodi onu od 12kw. A receno mi je da se ova regulira od 5-16kw.
akova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:00   #4607
Quote:
akova kaže: Pogledaj post
Lee Champa ne mogu naci manju pec na etazno centralno pelete. Centrometl nema. Vise ne proizvodi onu od 12kw. A receno mi je da se ova regulira od 5-16kw.
Pretpostavljam da plina nema?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:00   #4608
Peltec sa lambda sondom i onaj sa naknadnom doradom ti je ko da kupis mercedec amg i mercedes klasični pa ga ideš kod mehe u radionicu frizirat i poslje zaljepiš amg naljepnicu na njega,ovo je s razlogom bez smajliča na kraju ma koliko da se oni tebi sviđaju,kolega iz srbije ti je rekao istinu bez obzira koliko oni forsirali svoje poluproizvode i koliko god da im smeta deklaracija/uputstvo tiskano na hrvatskom jeziku (takve komentare čitam po njihovim forumima-rađe bi "kupili" kotao sa lambda sondom i automatskim čišćenjem u švedskoj nego peltec)

Zadnje uređivanje mbukal : 24.11.2017. at 14:10.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:48   #4609
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
Peltec sa lambda sondom i onaj sa naknadnom doradom ti je ko da kupis mercedec amg i mercedes klasični pa ga ideš kod mehe u radionicu frizirat i poslje zaljepiš amg naljepnicu na njega,ovo je s razlogom bez smajliča na kraju ma koliko da se oni tebi sviđaju,kolega iz srbije ti je rekao istinu bez obzira koliko oni forsirali svoje poluproizvode i koliko god da im smeta deklaracija/uputstvo tiskano na hrvatskom jeziku (takve komentare čitam po njihovim forumima-rađe bi "kupili" kotao sa lambda sondom i automatskim čišćenjem u švedskoj nego peltec)
Ok zbunili ste me prilično sa svojim komentarima i analogijama i vi i gospodin lechampa. Da vas pitam od kud vi vučete svoje informacije? Ne sumnjam u vaše mišljenje, dapače naprotiv ali potpuno je kontraditkorno sa onim što sam danas dobio od 5 velikih servisa.

Jer ja sam danas na pauzi nebudi lijen zvao pet (brojka 5) nezavisna servisera (ima brojeve na centrometalovom popisu ovlaštenih Peltec servisa) onako po random odabiru i svih pet mi je reklo apsolutno kontra priču i svih pet mi je dalo istu priču (nemoguće da su se dogovorili) i ne samo to nego Peltec Lambda se nikad nije ni proizvodila kao Peltec Lambda (čitaj objašnjenje)!!!

1. Na svaki Peltec je APSOLUTNO MOGUĆE ugraditi labda sondu jer je predviđen za to. Lambda sonda se može individualno kupiti kao modul. Na našem tržištu je oko 1000kn +- ovisi o rabatu. Jedina ali apsolutno jedina razlika između one serijske lambda sonde i ove koju stavlja serviser je: ona koja je "serijski" je ugrađena tamo u tvornici Na apsolutno isti način kako ju ugrađuju i serviseri Dakle radi se o pločici i sondi koja se utakne na mjesto koje je već tamo na peltecu i to je sve. Nikakav softwer se ne nadograđuje, Peltec to automatski prepozna (pitao svih pet odgovorilo isto).

Na pitanje zašto uopće postoji verzija bez sonde sam dobio odgovor - zahtjevi tržišta + EU regulacije. Neki ljudi to ne žele. neki žele + neke zemlje to zahtijevaju po nekoj normi pa se u te izvozi sa sondom koja je ugrađena ručno u tvornici na način na kako se i ugrađuje. Postoji online i manual za to. Nikakvi roboti niti strojevi ovo ne ugrađuju i peći sa sondom nisu ni po čemu drugačije od ovih bez sonde (mislim konstrukcijski).

Uglavnom svi se pelteci proizvode bez te sonde, ali sa predviđenim mjestom za nju.

Tako da ovo mercedes pa naljepnice ne stoji a niti ne stoji da ju je iznimno teško staviti. Svaki serviser mi je rekao da je max 35-40 min posla i da oni to ne naplaćuju. Nakon čitanja manuala vidim i zašto (jer zbilja nije teško radi se o uključivanju konektora i smještanju pločice i sonde na adekvatne pozicije).

Naplaćuju kontrolu i puštanje peći u pogon ali ovo se stavi prije i peć se pusti u pogon i mirna bosna. Čak su neki rekli da si peć ako znam mogu i sam spojit (naravno neznam) ali da oni kao ovlašteni moraju doći i pregledati te pustiti u pogon ako je sve ok jer inače se gubi jamstvo od 5 godina.

Kako god ja se zahvaljujem na informacijama i utrošenom vremenu jer znam da ga je malo no ipak vrijedi čuti i drugo mišljenje a ono je ovaj puta potpuno drugačije od vašeg što mangupu poput mene zvuči zbunjujuće i alarmantno. Napominjem može biti da su nove serije pelteca tako napravljene a one na koje vi mislite su možda neki stariji modeli pa zato vaše mišljnje ide potpuno kontra smjerom? Tko bi ga znao ugl. eto odlučih napisati što su rekli. Mislim da ću i centrometal zvati u pon. da vidim šta oni kažu no vjerujem da će biti isto.

Zadnje uređivanje seqoi : 24.11.2017. at 16:24.
seqoi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:49   #4610
Centrometal donosi neke novosti, novi modeli peći imaju čak i drugačije karakteristike, ZV16 je od sada preko 17 kw, da li je uz novi softver još nešto mijenjano to će se tek vidjeti
Ridrveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:10   #4611
Quote:
Ridrveni kaže: Pogledaj post
Centrometal donosi neke novosti, novi modeli peći imaju čak i drugačije karakteristike, ZV16 je od sada preko 17 kw, da li je uz novi softver još nešto mijenjano to će se tek vidjeti
Si počeo grijati.
Grobnik300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:25   #4612
Quote:
seqoi kaže: Pogledaj post
Ok zbunili ste me prilično sa svojim komentarima i analogijama i vi i gospodin lechampa. Da vas pitam od kud vi vučete svoje informacije? ......
To nisam znal da je sve predviđeno, ali nije ugrađeno!:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:39   #4613
Akova, ja imam stan od 55-57 kvadrata. Imam peć Extraflame Duchessa Idro od 12kW (10.5kW na vodu ). Kada sam ju ugradio stan je bio neizoliran i sa jednostrukim drvenim prozorima. I za takav stan je bila prejaka,ali ok,podesio sam ju malo i radila je ok. Kada sam izolirao stan i postavio pvc prozore postala je drastično prejaka i morao sam prerađivati ložište i pužnicu da bi joj uspio smanjiti minimalnu snagu da mi se ne gasi često. Tako da tvoj izbor od 16kW mi se čini debelo previše i mogao bi poslije biti nezadovoljan. Istina je da kod nas nisam vidio peći na vodu manje od 12kW, dijelom i zbog cijene, ali je i 12 puno manje od 16. Ja sam serviser tih peći pa sam znao što preraditi i kako,ali to je ssm.
Ja sam u Rijeci,igra i to ulogu jer je međusezona toplija pa traži manje grijanja.
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:09   #4614
seqoi ako nisi znao amg ne proizvodi aute-mercedese nego dorađuje mercedese prije prodaje, i opet ih prodaje kao mercedese ali ima pored mečkinog znaka i svoju naljepnicu, i taj mercedes se razlikuje od mercedesa bez te naljepnice a oba su mercedesi, tako isto mercedes može i meho u svojoj radionici dorađivati, ekvivalent tvojoj zamisli o naknadnoj doradi pel teca, amg ima ovlasti mercedesa kao i ovlašteni serviseri pelteca, ti ili tvoj susjed tj. meho nemaju ovlasti od centrometala, i gdje vidiš kakvu kontradiktornost, mislim da si postao premudar čitajući net nigdje nisam rekao da se ne može, rekao sam što je isplativije a što nije
dakle ako hočeš puni komfor kupiš i voziš amg, ako hočeš krpati i kemijati tada svoju mečku prepustiš susjedu mehi ali na kraju ipak trebaš od mercedesa uvjerenje/ovlaštenih homologaciju .... da bi tako prerađeni mercedes imao neku garanciju i službeno ga mogao koristiti umjesto mečke zamisli peltec i sve ti bu jasno-nadam se

Zadnje uređivanje mbukal : 24.11.2017. at 18:24.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:42   #4615
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Akova, ja imam stan od 55-57 kvadrata. Imam peć Extraflame Duchessa Idro od 12kW (10.5kW na vodu ). Kada sam ju ugradio stan je bio neizoliran i sa jednostrukim drvenim prozorima. I za takav stan je bila prejaka,ali ok,podesio sam ju malo i radila je ok. Kada sam izolirao stan i postavio pvc prozore postala je drastično prejaka i morao sam prerađivati ložište i pužnicu da bi joj uspio smanjiti minimalnu snagu da mi se ne gasi često. Tako da tvoj izbor od 16kW mi se čini debelo previše i mogao bi poslije biti nezadovoljan. Istina je da kod nas nisam vidio peći na vodu manje od 12kW, dijelom i zbog cijene, ali je i 12 puno manje od 16. Ja sam serviser tih peći pa sam znao što preraditi i kako,ali to je ssm.
Ja sam u Rijeci,igra i to ulogu jer je međusezona toplija pa traži manje grijanja.
Hvala. U trgovinama mi kazu da se ta pec regulira da moze grijati od 5kw do 16. Ako je smanjim trebala bi biti ok? Koliko god potrosis na pelete?
akova is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:00   #4616
Priča servisera o lambda sondi je točna.Postoji set za naknadnu ugradnju lambda sonde na Peltec bez sonde.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 20:45   #4617
Duchessa Idro je od 3.6 do 12kW. Peć se sama regulira,nije u tome problem. Problem je što je meni i 3.6 kW bilo prejako za održavati temp kad je stan ugrijan,pogotovo period kao ovaj gdje nije jako hladno. Tada je peć radila sa min.0.8kg/h. Sada sam ju uspio smanjiti skoro na 0.4kg/h i sada je to ok. Prosječna potrošnja na zimu mi je oko 1100kg,prije je bila oko 1600-1700. I to u stanu se grije na min.25 stupnjeva,obično je oko 26.
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:57   #4618
Quote:
seqoi kaže: Pogledaj post
Peltec Lambda sonda ? Što iskusni kažu o tome? Treba li peltec tu sondu? Dva majstora kažu da je ok i da će biti uštede jer se na tržištu švrlja sa peletima i da sonda optimizira izgaranje automatski
U biti se slažem s tim, ali jednom davno je tip iz centrometala na ovom forumu naveo

Quote:
Trend ide toma da ima sve više i više dijelova koji se mogu pokvariti i moraju se mjenjati i da onda serviseri imaju posla. Lambda sonda je čisti primjer jedne takve gluposti. Svakih x vremena se mora mjenjati. Isto kao i šamot nije vječan. Zamjena na biotecu 2-3 sata + cca 1500 kn za sami šamot. Pa ti izvoli.
Zato bi ja jednu sondu uvijek imao u rezervi, zlu ne trebalo
dud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 06:08   #4619
Quote:
dud kaže: Pogledaj post
U
Zato bi ja jednu sondu uvijek imao u rezervi, zlu ne trebalo
Aha, jednu sondu, pa jedan grijač, pa komplet šamot,......
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:10   #4620
Molim savjet za kupnju usisavača pepela.
pravednik prvi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.