Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2017., 13:26   #61
Quote:
mladjoo kaže: Pogledaj post
vjerojatno je suski mislio/la na bilancu. i mene muči, da li pod sudjelujuće interese ili unutar grupe? ili "obični" AOP 100?
ja to sve stavljam na aop 100
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 13:26   #62
Quote:
mladjoo kaže: Pogledaj post
vjerojatno je suski mislio/la na bilancu. i mene muči, da li pod sudjelujuće interese ili unutar grupe? ili "obični" AOP 100?
Da. Mislila sam na bilancu. Po starom bi to bio AOP 100 ali nisam sigurna sada nakon svih ovih promjena da je tako.
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 13:33   #63
Poštovani kolege,
došao sam do točke 34.1 PD obrazca. Zanima me što bi vi od navedenog koristili kao opće a što kao posebno obrazovanje:
RRiF-ovi seminari, tečaj prve pomoći radnicima, polaganje zaštite na radu i osposobljavanje za ovlaštenika zaštite na radu, tečaj za specijalista zaštite na radu, seminar za interne auditore za ISO standarde, osposobljavanje radnika za sigurno rukovanje radnim strojem, stručna radionica iz upravljanja sustavom za zaštitu od požara...

Ako ima netko tko zna, i ima volje da odgovori, bio bih zahvalan.
ViPla99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:02   #64
Predaja GFI-POD-a za statističke potrebe do 30.04.2017. a za javnu objavu do 30.06.2017.?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:15   #65
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Predaja GFI-POD-a za statističke potrebe do 30.04.2017. a za javnu objavu do 30.06.2017.?
Da
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 12:06   #66
S fizičkom osobom imamo sklopljen ugovor o najmu poslovnog prostora. Ako najamnina godišnje prelazi 230.000.00 kn da li on postaje obaveznik PDV-a?
GROZD23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 10:22   #67
Quote:
GROZD23 kaže: Pogledaj post
S fizičkom osobom imamo sklopljen ugovor o najmu poslovnog prostora. Ako najamnina godišnje prelazi 230.000.00 kn da li on postaje obaveznik PDV-a?
Da,ulazi u sustav pdv-a,ali limit za prihode u 2017. je 300.000,00 kn.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 16:04   #68
Kako se računa naknada za neiskorišteni go? Uz otkazni rok u cijeloj priči? Ako može pomoć Ukupno pravo za ovu god je 20 dana, nije korišten nijedan dan, otkazni rok teče kroz 3. i 4. mjesec.

Znam da bi išlo kao razmjerno, da li je onda točno ovako: 20/12=1,66=2*3 mj (u 3. je otkaz prije otkaznog roka)=6 dana....Prosjek plaće u zadnja 3 mj/s brojem dana u mjesecu otkaza (3.mj) 184=14,24*48 h (6 dana po 8h)=683,69kn??

Ako je ok, to je bruto ili neto?

Molim vas za pomoć
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 18:38   #69
Ukoliko je pronađena greška, tj. nije priznat određeni iznos PDV i primitka za prethodnu godinu, a DOH obrazac je predan, dali je potrebno cijeli doh ispravljati u poreznoj?
Pacifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:19   #70
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Kako se računa naknada za neiskorišteni go? Uz otkazni rok u cijeloj priči? Ako može pomoć Ukupno pravo za ovu god je 20 dana, nije korišten nijedan dan, otkazni rok teče kroz 3. i 4. mjesec.

Znam da bi išlo kao razmjerno, da li je onda točno ovako: 20/12=1,66=2*3 mj (u 3. je otkaz prije otkaznog roka)=6 dana....Prosjek plaće u zadnja 3 mj/s brojem dana u mjesecu otkaza (3.mj) 184=14,24*48 h (6 dana po 8h)=683,69kn??

Ako je ok, to je bruto ili neto?

Molim vas za pomoć
Kalkulator za neiskorišteni g.o. imaš na netu.
Naknada za neiskorišteni godišnji odmor računa se u brutu, dakle jednako kao i naknada za dane kad se godišnji odmor koristi (prosjek plaće zadnja tri mjeseca) . Oporeziva je. Ako je isplaćuješ sa zadnjom plaćom, nema posebne šifre u JOPPD-u , ide kao plaća, samo šifriraš na isplatnoj listi (da radnik zna ) da je to naknada za neiskorišteni godišnji.
ako ju isplaćuješ posebno, onda ne znam.. nisam nikad posebno isplaćivala pa nisam istraživala.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:19   #71
Molim pomoć.
Obavljanje usluga u trećim zemljama je oporezivo prema mjestu primatelja usluge, radi se o dva porezna obveznika.
Mi obavljamo uslugu poreznom obvezniku iz Bosne. Znači izdajem račun bez PDv-a sa napomenom da se radi o prijenosu porezne obveze.
Sada mi nije jasno pošto se radi o usluzi servisa kako tretiram ugrađene dijelove? Da li se oni moraju cariniti?
Svako mišljenje je dobrodošlo.
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:22   #72
gfi dodatni podaci

Pozdrav forumasi,
vidim da vas ima iskusnih pa molim da me netko prosvijetli...
U dodatnim podacima AOP 278 pa do 283-bruto investicije u dugotr.mat.i nemat.imovinu-sto tu stavljate (dali svu imovinu na klasi 0-postojecu i novo nabavljenu ili samo novu)...lp
knjigovodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 14:57   #73
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Kalkulator za neiskorišteni g.o. imaš na netu.
Naknada za neiskorišteni godišnji odmor računa se u brutu, dakle jednako kao i naknada za dane kad se godišnji odmor koristi (prosjek plaće zadnja tri mjeseca) . Oporeziva je. Ako je isplaćuješ sa zadnjom plaćom, nema posebne šifre u JOPPD-u , ide kao plaća, samo šifriraš na isplatnoj listi (da radnik zna ) da je to naknada za neiskorišteni godišnji.
ako ju isplaćuješ posebno, onda ne znam.. nisam nikad posebno isplaćivala pa nisam istraživala.
hvala Darsey
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 19:17   #74
Netko - itko please!


Jopet problem. Naime poduzeće ima sklopljen ugovor o najmu opreme sa drugom firmom u 2014. godini 2015. godini i pola 2016. godine. Račun za najam nije nikada izdan. Ja sam to knjižila na 2900. kako stvari stoje račun nikada neće biti ni izdan. Što sad s tim? Da li treba čekati zastaru i onda ukinuti 2900 i staviti na prihode?
a9a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 21:42   #75
Gfi Fina

Predajem Fini izvješća - za javnu objavu i statistiku.
Gdje i kako saznam unaprijed točan iznos koji treba platiti i poziv na broj da dođem u Finu s eć plaćaeno uplatnicom. Statistika, javna objava (sve porebne dokumente, bilješke 3 strane, odluke 2 strane i uvodna gfi) za d.o.o.
Hvala
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 00:37   #76
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
Predajem Fini izvješća - za javnu objavu i statistiku.
Gdje i kako saznam unaprijed točan iznos koji treba platiti i poziv na broj da dođem u Finu s eć plaćaeno uplatnicom. Statistika, javna objava (sve porebne dokumente, bilješke 3 strane, odluke 2 strane i uvodna gfi) za d.o.o.
Hvala
http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=1247
230, kuna
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:54   #77
Izgubila sam se malo s tim povezanim osobama. Osoba ima svoj obrt (dobitaš), a ista ta osoba je jedini vlasnik i direktor u d.o.o. Pretpostavljam da su obrt i d.o.o. povezane osobe, jedan drugom povremeno isfakturiraju neku uslugu (najam stroja i sl.), pozajmica međusobnih nema, PD-IPO moram popunjavati za te račune, ne?

A ta ista osoba (vlasnik i obrta i d.o.o.) je uzeo pozajmicu i u obrtu si i u d.o.o., jel i njega upisivati zasebno u PD-IPO kao poezanu osobu (sam svom obrtu i svom d.o.o.)?

Kod RDG-a nisam razdvajala nikakve prihode unutar grupe, kad nisu to nikakva matična društva i društva kćeri, jel to ok?
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 11:04   #78
Quote:
suski kaže: Pogledaj post
Molim pomoć.
Obavljanje usluga u trećim zemljama je oporezivo prema mjestu primatelja usluge, radi se o dva porezna obveznika.
Mi obavljamo uslugu poreznom obvezniku iz Bosne. Znači izdajem račun bez PDv-a sa napomenom da se radi o prijenosu porezne obveze.
Sada mi nije jasno pošto se radi o usluzi servisa kako tretiram ugrađene dijelove? Da li se oni moraju cariniti?
Svako mišljenje je dobrodošlo.
Nitko?
suski is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 12:45   #79
Quote:
mala-vidra kaže: Pogledaj post
A u papirnatom obliku je 290,00kn, ali to je samo za javnu objavu, a statistika...
Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:55   #80
Quote:
Astrid10 kaže: Pogledaj post
A u papirnatom obliku je 290,00kn, ali to je samo za javnu objavu, a statistika...
Lp
Statistika se ne plaća. Plaća se samo javna objava. Znači, možeš predati sad do kraja travnja samo statistiku besplatno, pa u lipnju javnu objavu i platiti 290,00 kn ili skupa statistiku i javnu objavu opet plaćaš 290,00 kn.
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.