Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Ocjena Vlade RH nakon 365 dana
odličan (5) 6 4.35%
Vrlo dobar (4) 4 2.90%
Dobar (3) 5 3.62%
Dovoljan (2) 8 5.80%
Nedovoljan (1) 31 22.46%
Nema tako niske ocjene 84 60.87%
Glasovatelji: 138. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 13:53   #6141
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Tko ne razumije - "nemojte kupovati uvozno" i "kupujmo domaće" - velika je razlika, jel......onome tko razumije a ne dočekuje sa zlobom svaku mrvicu kako bi mogao pljuvati .


Predpostavljam da postoji video zapis ministrovog govora, pa tko ga nije poslušao i odgledao može si ga pronaći prije nego lupa gluposti.

Baš me zanima koliko je od vas gledalo prilog u kojem je Tolušić govorio, nitko jel, jer da je, ne bi lupetali nebuloze o tome na temelju pisano i verbalno prenesene reakcije dizajnirane po osobnom afinitetu od strane novinara.
Da, ja sam gledala i slušala.
Građani će kupovati ono što njih bude volja, a ne ono što im naređuje Tolušićeva petoljetka.
rustaveli is offline  
Old 14.07.2017., 13:54   #6142
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Samo za JOHABI

@PAD INVESTICIJAStrana ulaganja u Hrvatsku niža 22,8 posto nego lani
Autor: HINA
sto se desilo a Zokija nema ?
tko je kriv za ovo pak sad ? nema nama spasa ili reset ili potop
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Old 14.07.2017., 14:13   #6143
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Točno,zato je Butković kupio talijanski gliser za 10 milja.

Daj perfomanse koje brod ima (to ne moraš, vidimo iz članka) i perfomanse koje mora imati brod za namjenu za koju je kupljen Butkovićev izbor, pa da usporedimo i onda iskritiziramo ako bude potrebe Butkovičev izbor.
Imaju li jednake, natječajem uvjetovane za namjenu za koju će se koristiti, reći ćemo da je Butković idiot i rasipa narodni novac.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 14.07.2017., 14:25   #6144
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Usporedba jedne turističke županije sa jednom izrazito poljoprivrednom. Daj ne budi smiješan.
Koja uz to ima - ili je imala i drvoprerađivačku industriju, koja je u cijeloj Hrvatskoj jednako propadala, kao i poljoprivreda zbog zastarjele tehnologije i nekonkurentnosti, neimanja finalnog proizvoda koji povećava dodanu vrijednost, baziranja na izvoz sirovine a ne gotovog proizvoda.
Netko je tamo neki post poviše ismijavao Tolušića, i opet u proizvoljnoj osobnoj interpretaciji ili novinara ili svojoj osobnoj, prljepivši mu riječi koje on nije izrekao - da će zabraniti izvoz slavonskog hrasta, a istina je da je rekao da hrast treba izvoziti kroz finalni proizvod, namještaj, kako bi mu se povećala vrijednost, a ne kao siriovinu, jer taj isti hrast se izvozi kao piljena daska ili trupac, a vraća u Hrvatsku kao gotov uvozni namještaj.
Eto, i to sam osobno slušala i gledala, njegove riječi, ali dežurna ekipa na ovoj temi uvijek trola nebuloze pokupljene iz tuđih ustiju, tuđih prstiju u ihaaaajjjjjj atmosferi - glavno da imamo o čemu srati, makar bile i čiste laži.


Nekima bi ovdje doza realnosti dobro došla, ali svjetonazor očito zamagljuje i oči i mozak.
Onima koji laprdaju kako treba kupovati hrvatsko,ali sute kada njihova kamarila spicka 10 milja na talijanski gliser?

O tome pilja plac PR nece ni zucnuti...jer ne smije...
McAucliffe is offline  
Old 14.07.2017., 14:25   #6145
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
reći ćemo da je Butković idiot i rasipa narodni novac.
Ovo si točno rekla.Inače naš škver radi takve glisere s ljevom nogom,ali ovako je lakše.Zato kupujmo hrvatsko!!!!!!
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 14.07.2017., 14:28   #6146
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Daj perfomanse koje brod ima (to ne moraš, vidimo iz članka) i perfomanse koje mora imati brod za namjenu za koju je kupljen Butkovićev izbor, pa da usporedimo i onda iskritiziramo ako bude potrebe Butkovičev izbor.
Imaju li jednake, natječajem uvjetovane za namjenu za koju će se koristiti, reći ćemo da je Butković idiot i rasipa narodni novac.
Opet se sramotis...

Uza svu nasu tradiciju brodogradnje ti imas obraza ovake gnjusnobe pisati...

U biti,sto ti znas o tehnickim karakteriatikama icega i odakle ti kompetencija za prpaudbu istih?

Nego,pustamo Vladu da dela...

Pad investicija,rast nameta,rast dugova,zdravstvo pred kolapsom...

Daj sad opet Zoku i Kmere malo krivi...
McAucliffe is offline  
Old 14.07.2017., 14:31   #6147
[QUOTE=rustaveli;64646733]Građani će kupovati ono što njih bude volja, a ne ono što im naređuje Tolušićeva petoljetka.[/QUOT

Naravno.
No, Tolušić nije naredio. On je sugerirao
To su dva pojma različitog značenja i svako razumno biće zna razliku.
Ako želi znati.
Može se reći i da je reklamirao hrvatski proizvod. I u tome nema ničega lošega, dapače - to je pozitivno. Kao i ona reklama "Kupujmo hrvatsko" koja se dvije - tri godine vrtjela na tv, plačena od strane hrvatskog proračuna.
I dala je veoma dobre rezultate.
Kao što netko već reče - za kvalitetan domaći proizvod većina potrošača platiti će neku razumnu malo veću cijenu nego za istovjetni strani proizvod. Kod sviježeg, neprerađenog proizvoda, ako ni zbog čega drugog, a ono barem zbog toga jer dobiva sviježe bez transportom potrošenog vremena u kojem se guibi kvalitativna i nutritativna vrijednost namirnice.

Tako da razumom čovjeku nije potrebna niti sugestija, a kamoli naredba koja nigdje nije bila izrečena.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 14.07.2017., 14:37   #6148
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Ovo si točno rekla.Inače naš škver radi takve glisere s ljevom nogom,ali ovako je lakše.Zato kupujmo hrvatsko!!!!!!


No, i čemu se smiješ?
Rekla sam da je tako.
Ako su zahtjevi karakteristika kupljene brodice iste kao što ih ima ona za 500 K kuna.
Ali daj da vidimo kakve ima ta za deset milijuna kuna.
I kakve su potrebne za posao koji će obavljati ta za deset milijuna kuna.
Ako su iste, da, idiot je i zavrijeđuje da ga se eliminira sa ministarskog mjesta.
Ali, pokaži mi da je to tako.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 14.07.2017., 15:00   #6149
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
sto se desilo a Zokija nema ?
tko je kriv za ovo pak sad ? nema nama spasa ili reset ili potop
Nestabilna politička situacija u Hrvatskoj 2016. Koja se fino proteže na 2017.
Koju svesrdno i dalje generiraju sdp i most u nadi da će doći na vlast, ne osvrčući se na štetu koju nanose državi - građanima.
Lešinare čak toliko da neke svoje ciljeve nastoje postići blokadom izbora ustavnih sudaca, paralizom na štetu svih građana.
Gadljivo i za razmišljati o tome, a kamo li za pratiti.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 14.07.2017., 15:14   #6150
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nestabilna politička situacija u Hrvatskoj 2016. Koja se fino proteže na 2017.
Koju svesrdno i dalje generiraju sdp i most u nadi da će doći na vlast, ne osvrčući se na štetu koju nanose državi - građanima.
Lešinare čak toliko da neke svoje ciljeve nastoje postići blokadom izbora ustavnih sudaca, paralizom na štetu svih građana.
Gadljivo i za razmišljati o tome, a kamo li za pratiti.
Ajd reci da trolaš ?!
Tu i tamo navratim na temu i razumijem da ti i još neki ovdje držite strogo jednu stranu, ali ovo više nije ni smiješno.

Mislim, ajd se sjeti kako se HDZ ponašao u jeku migrantske krize, koja je poprilično poljuljala cjeluokupnu situaciju u RH.
Pa ponovno pročitaj ovo što si gore napisala.
Katastrofa.
el Torro is offline  
Old 14.07.2017., 15:17   #6151
Quote:
JOHABI kaže:
Nestabilna politička situacija u Hrvatskoj 2016. Koja se fino proteže na 2017.
Koju svesrdno i dalje generiraju sdp i most u nadi da će doći na vlast, ne osvrčući se na štetu koju nanose državi - građanima.
Oni nanose štetu državi pridržavajući se jednog od temeljnih koncepata parlamentarizma - aktivne oporbe?
Zaintrigiran sam tvojom trolerskom taktikom, elaboriraj.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 14.07.2017., 15:53   #6152
Svaki dan toleriranja Bandicu njegovog poreskog duga je pljuvanje po drzavi, vladi, premijeru, poreskoj upravi, zakonima i ustavu RH.
To je nemjerljiva steta pred svojim gradjanima i citavim svijetom.
Sto duze traje neprocesuiranje ovog poreskog utajivaca, drzava i sva njena tijela ce biti sve jace kompromitirani.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 14.07.2017., 15:54   #6153
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Svaki dan toleriranja Bandicu njegovog poreskog duga je pljuvanje po drzavi, vladi, premijeru, poreskoj upravi, zakonima i ustavu RH.
To je nemjerljiva steta pred svojim gradjanima i citavim svijetom.
Sto duze traje neprocesuiranje ovog poreskog utajivaca, drzava i sva njena tijela ce biti sve jace kompromitirani.
A...ali...ali...Švaljek...ali...Taritaš...a...SDP. ..a Ostojić...a meteor
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Old 14.07.2017., 16:05   #6154
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post

Naravno.
No, Tolušić nije naredio. On je sugerirao
To su dva pojma različitog značenja i svako razumno biće zna razliku.
Ako želi znati.
Može se reći i da je reklamirao hrvatski proizvod. I u tome nema ničega lošega, dapače - to je pozitivno. Kao i ona reklama "Kupujmo hrvatsko" koja se dvije - tri godine vrtjela na tv, plačena od strane hrvatskog proračuna.
I dala je veoma dobre rezultate.
Kao što netko već reče - za kvalitetan domaći proizvod većina potrošača platiti će neku razumnu malo veću cijenu nego za istovjetni strani proizvod. Kod sviježeg, neprerađenog proizvoda, ako ni zbog čega drugog, a ono barem zbog toga jer dobiva sviježe bez transportom potrošenog vremena u kojem se guibi kvalitativna i nutritativna vrijednost namirnice.

Tako da razumom čovjeku nije potrebna niti sugestija, a kamoli naredba koja nigdje nije bila izrečena.
U slobodnim državama građani na tržištu kupuju što i kako je njih same volja, a ministri građanima kupnju "sugeriraju" isključivo u neciviliziranim despocijama.
Gdje to vodi, vidjeli smo tamo 80-ih u nas, a ako ti tada nisi bio živ, možeš na vijestima vidjeti danas u Venecueli. Tolušiću - nein, danke!
rustaveli is offline  
Old 14.07.2017., 16:16   #6155
Opet ukinuto proširenje istrage protiv Sauche, Uskok najavio žalbu

Po riječima zamjenice glasnogovornika Županijskog suda, Ive Kero, sudac je zaključio da se prema odredbama Zakona o kaznenom postupku (ZKP) "istraga ne može proširiti već samo provoditi, a onda eventualno spojiti s drugim postupcima u istrazi. Dodao je i da mu je nerazumljiv činjenični opis koji se stavlja na teret Sauchi i Zeljko", kazala je Kero Hini.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...bu/982719.aspx

dok god odrađuje odlično svoj posao nema mu straha
svjpromatrac is offline  
Old 14.07.2017., 16:19   #6156
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
No, i čemu se smiješ?
Rekla sam da je tako.
Ako su zahtjevi karakteristika kupljene brodice iste kao što ih ima ona za 500 K kuna.
Ali daj da vidimo kakve ima ta za deset milijuna kuna.
I kakve su potrebne za posao koji će obavljati ta za deset milijuna kuna.
Ako su iste, da, idiot je i zavrijeđuje da ga se eliminira sa ministarskog mjesta.
Ali, pokaži mi da je to tako.
Evo ovom se smijem !a tvoj ministar kupuje hrvatsko od talijana.Takve brodice napravi svako brodogradilište na jadranu i za manju cijenu!
A ti mi dokaži da nije tako !

@ EKSKLUZIVNO U GLOBUSU Ovo je novi hrvatski vojni superbrod

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...rbrod/4582229/
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Old 14.07.2017., 17:06   #6157
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Evo ovom se smijem !a tvoj ministar kupuje hrvatsko od talijana.Takve brodice napravi svako brodogradilište na jadranu i za manju cijenu!
A ti mi dokaži da nije tako !

@ EKSKLUZIVNO U GLOBUSU Ovo je novi hrvatski vojni superbrod

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...rbrod/4582229/
Za cijenu ne znam jer o njoj uveliko ovise neke karakteristike plovila ali takve tipove brodova Montmontaža - Greben i Tehnomont Pula rade lijevom rukom.

Ono je brod Kapetanije za potragu i spašavanje i samo taj detalj kaže da je drugačija oprema na njemu ali brodove od 14,5 metara za Policiju i druge specijalne namjene naši stvarno naprave bez greške i vrhunske kvalitete.

Ovaj iz tvog linka, ako uspije bit ono šta se predviđa, onda će taj ophodni brod bit svjetsko čudo u svojoj klasi. Svjetsko čudo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 14.07.2017., 17:21   #6158
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nestabilna politička situacija u Hrvatskoj 2016. Koja se fino proteže na 2017.
Koju svesrdno i dalje generiraju sdp i most
u nadi da će doći na vlast, ne osvrčući se na štetu koju nanose državi - građanima.
Lešinare čak toliko da neke svoje ciljeve nastoje postići blokadom izbora ustavnih sudaca, paralizom na štetu svih građana.
Gadljivo i za razmišljati o tome, a kamo li za pratiti.
Ludilo

Vlada HDZ, a drugi generiraju nestabilnost
ecobarbarus is offline  
Old 14.07.2017., 18:14   #6159
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Nestabilna politička situacija u Hrvatskoj 2016. Koja se fino proteže na 2017.
Koju svesrdno i dalje generiraju sdp i most u nadi da će doći na vlast, ne osvrčući se na štetu koju nanose državi - građanima.
Lešinare čak toliko da neke svoje ciljeve nastoje postići blokadom izbora ustavnih sudaca, paralizom na štetu svih građana.
Gadljivo i za razmišljati o tome, a kamo li za pratiti.
Upravo tako. Jadan Bačić jučer, ma bilo mi ga zao, kako su ga i most i sdp bacili da mora objasnjavat, pričat ..koliko energije čovjeku uzeli svojim "bijelim misevima "
Ja bih da se oporoba ukine. Samo koči reforme, blokira izbor sudaca, paraliza na stetu svih građana. Koliko ih se samo iselilo, ugrozavaju stabilnost, vjerodostojnost, reforme, i broj blokiranih raste upravo radi ovih faktora remećenja mira i svega svasta drugoga iz oporobenih redova. Onaj Peđa..strava, tako zastrasujuce kad zagrmi ..mam padne inozemno ulaganje u RH:
Zasto onda pratis a gadljivo ti ?
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Old 14.07.2017., 18:48   #6160
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Za cijenu ne znam jer o njoj uveliko ovise neke karakteristike plovila ali takve tipove brodova Montmontaža - Greben i Tehnomont Pula rade lijevom rukom.

Ono je brod Kapetanije za potragu i spašavanje i samo taj detalj kaže da je drugačija oprema na njemu ali brodove od 14,5 metara za Policiju i druge specijalne namjene naši stvarno naprave bez greške i vrhunske kvalitete.

Ovaj iz tvog linka, ako uspije bit ono šta se predviđa, onda će taj ophodni brod bit svjetsko čudo u svojoj klasi. Svjetsko čudo.
Htio sam samo reći da je Oleg kupio običnu kanta koju svatko kod nas može napraviti za 10 milja.Da i je malo skuplje,lova bi ostala u RH ali kao što rekoh,stručnjak Oleg zna bolje.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.