Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 19:50   #4681
Ah.
Nisam ulazila u praktične i, uhm, fizikalne aspekte...
Almost Rosey is offline  
Old 19.04.2017., 19:56   #4682
bam efekt i mir mi ne idu nekako skupa.
wild rider7 is offline  
Old 19.04.2017., 20:04   #4683
Vama je ta je ideja zaista.... romantična? Da netko u vlaku počne svirati violinu? U kupeu, vama pod uhom?
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 19.04.2017., 20:11   #4684
Ja sam se pogubila. Kad se spomenuo instrument u vlaku, imala sam sliku nekoga tko ga (instrument!) vadi za sebe, i svira sebi, i zbog sebe, i nisam o tome razmišljala kao o romantičnoj gesti; zapravo, nisam to uopće povezala s prethodnim razgovorom.
Ne treba vlak, od kolodvora mi se stegne želudac. I ne treba violina, preferiram čelo jer je tamnije. Obična gitara, može i raštimana. Jedna takva stoji upravo na stalku pored mene i, sa mnom, čeka.
Almost Rosey is offline  
Old 19.04.2017., 20:16   #4685
Valjda krećete od romantične pretpostavke da bi vam se ono što taj netko svira za sebe svidjelo. Nije nemoguće, samo mislim da su situacije u kojima se u vlaku violine hvata netko tko će taman pogoditi što paše svim ostalim suputnicima u tom trenutku jako rijetke. Pazim i na to da mi glazba iz slušalica ne bude preglasna, da ne namećem drugima svoje, koliko god to meni pasalo. Onda nekako isto gledam i obrnutu situaciju. Ulični svirači su drugo, na ulici su sa svim ostalim žamorom.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 19.04.2017., 20:19   #4686
Mislim da govorimo iz različitih kuteva.
Ne treba se meni svidjeti. Ne treba se nikome svidjeti. Nemam ideju o toj glazbi, kakva bi bila, ni repertoar ni izvedba.
Al ideja da netko usred javnog mjesta vadi instrument jer mu je ćeif, jer mu se hoće, jer jebisesvijete, jer soundtrack za život - to mi se sviđa. Iako mi se stvoreni ugođaj možda ne bi svidio.
Almost Rosey is offline  
Old 19.04.2017., 20:24   #4687
ajme... nisam baš razradila cijeli scenarij u glavi.
nije bitan toliko instrument, mada strune volim, kako god, gitara još i bolje... nekako to vidim kao moment zbog kojeg cu zastat, u kojem ću možda uživati. i zbog momenta i zbog čovjeka u prolazu.. nije mi ni u jednom trenutku prošlo kroz glavu da mi se to možda neće svidjeti i koliko dugo će 'buka' trajati iskreno...
wild rider7 is offline  
Old 19.04.2017., 20:25   #4688
no bam for me
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 19.04.2017., 20:26   #4689
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Ne treba se meni svidjeti. Ne treba se nikome svidjeti. Nemam ideju o toj glazbi, kakva bi bila, ni repertoar ni izvedba.
Al ideja da netko usred javnog mjesta vadi instrument jer mu je ćeif, jer mu se hoće, jer jebisesvijete, jer soundtrack za život - to mi se sviđa.
eko to!
wild rider7 is offline  
Old 19.04.2017., 20:29   #4690
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
no bam for me
Eh.
Almost Rosey is offline  
Old 19.04.2017., 20:32   #4691
A jebiga. Meni je to nepoštivanje ljudi oko sebe. I razlika mi je ako netko svira na cesti ili u vlaku, busu. Jedini bam koji bi mi se mogao dogoditi je da u nečijim tuđim očima prepoznam isto to što i ja osjećam prema vilionistu koji je u mom kupeo odlučio odvrnuti soundtrack svog života. I dogodio mi se takav bam, pozvala sam čovjeka na kavu, nakon što smo shvatili da nas jednako iritiraju ljudi oko nas koji ne poštuju red. Je da me odbio, al jebat ga, što ću, i dalje bi vilionistu ružno gledala.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 19.04.2017., 20:43   #4692
vlak mi je, kao mjesto na kojem moram biti neko vrijeme, privremen poluprivatan prostor
nemoj mi svirat u vlaku ako nisi koncert-majstor

naulici, radi sta hoces
Miki-Liki is offline  
Old 19.04.2017., 20:45   #4693
Naletjeh upravo na ovo, a baš je ontopic:
https://www.facebook.com/inthenow/vi...4797032670668/
I sad ne mogu prestat slušat.

Excelica će se ispuniti i poslati sama, dabome. Tralalal.
Almost Rosey is offline  
Old 19.04.2017., 20:49   #4694
pokušavam uploadat jedan video, al mi ne ide


evo ga

i will cry
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Old 19.04.2017., 20:55   #4695


Ja volim ulica/vlak/metro/whatever muzicke performere. Volim tu dozu spontanosti/hrabrosti/opustenosti/divljastva..


Nije OT, ali ima vlak, i glazbu.
https://www.youtube.com/watch?v=VDinoNRC49c
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 19.04.2017., 21:09   #4696
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
Al ideja da netko usred javnog mjesta vadi instrument jer mu je ćeif, jer mu se hoće, jer jebisesvijete, jer soundtrack za život - to mi se sviđa.
Ajmo odvesti stvar u ekstrem.

Po svojoj naravi, ovaj je prizor jednak prizoru nekoga tko usred javnog mjesta (metnemo, pod tvojim prozorom) odvrne jebački Hi-Fi u svom bemvejcu i jebisesvijete meni je ćeif darabubamara. Meni se to ne sviđa.

Romantizirala si prizor podrazumijevanjem da onaj tko ga je izvadio nužno proizvodi zvukove koji ti pašu.
Lord Byron is offline  
Old 19.04.2017., 21:10   #4697
American Pop: This train
__________________
The one who said "Time cures everything" must have had Alzheimer's.
AngerMan is offline  
Old 19.04.2017., 21:11   #4698
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Po svojoj naravi, ovaj je prizor jednak prizoru nekoga tko usred javnog mjesta odvrne jebački Hi-Fi u svom bemvejcu i jebisesvijete meni je ćeif darabubamara.



a jesi party breaker.
wild rider7 is offline  
Old 19.04.2017., 21:15   #4699
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ajmo odvesti stvar u ekstrem.

Po svojoj naravi, ovaj je prizor jednak prizoru nekoga tko usred javnog mjesta (metnemo, pod tvojim prozorom) odvrne jebački Hi-Fi u svom bemvejcu i jebisesvijete meni je ćeif darabubamara. Meni se to ne sviđa.

Romantizirala si prizor podrazumijevanjem da onaj tko ga je izvadio nužno proizvodi zvukove koji ti pašu.
Bitno je i izvodenje. Kompletan dizivljaj. Inace bi na koncertima navijali Hi-Fi.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 19.04.2017., 21:16   #4700
Ne romantiziram, ne kažem da je super, ne navijam. Kažem da mi se sviđa takav stav u nekom hipotetskom svijetu i trenutku. Da bi mi IRL vjerojatno išao na živce, bi. Da bi taj potez (i violončelo u vlaku i cajka u bemveju) signalizirao osobu s kojom vjerojatno ne bih ispijala čaj, bi. Ne kažem da bi mi se sviđala ni glazba ni osoba ni ometanje. Ali ima mi nešto zanimljivo u tome, ne znam zašto. Osobno svašta činim i ne činim zbog drugih, ponekad i onih koji nemaju razloga biti faktor u mom (ne) činjenju - možda zato.
Almost Rosey is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.