Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2009., 09:31   #41
ajd dobro.
doručak sam već mrvu zabrljala..ja to sve pokusala izmješano,sad ne mogu disat,čini mi se da sam vola pojela,odoh se penjat po stepenicama..

nema veze,sutra ću tako,jedno po jedno.
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:01   #42
Sviđa mi se ovo Montijevo objašnjenje o niskokaloričnim dijetama.

Niskokalorična ishrana usporava metabolizam tako da kada se vratimo na ishranu sa nešto više kalorija metabolizam je spor i stigne preraditi manje kalorija nego prije dijete.Zato se kilogrami vrate a i povecaju.

U životu sam puno puta skidala i skinula i vratila kilograme,ali sada pazim da mi obroci nisu niskokalorični,da sam sita i da ne kršim kombinaciju namirnica.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:49   #43
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ovo Montijevo objašnjenje o niskokaloričnim dijetama.

Niskokalorična ishrana usporava metabolizam tako da kada se vratimo na ishranu sa nešto više kalorija metabolizam je spor i stigne preraditi manje kalorija nego prije dijete.Zato se kilogrami vrate a i povecaju.

U životu sam puno puta skidala i skinula i vratila kilograme,ali sada pazim da mi obroci nisu niskokalorični,da sam sita i da ne kršim kombinaciju namirnica.
Rudolfa

ja isto uvijek vratim, i još dobim kilu dvije više... i to je upravo to...

zato sam se ovaj put i ovako jako primila Montija jer mi je zadnji vlak (33 god)
što sad skinem - skinem... neću više ovako lako skidat kile kad rodim a planiram to u slijedeće godinu - dvije...

ti si isto skroz na Montiju?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 17:50   #44
Quote:
donedi kaže: Pogledaj post
ajd dobro.
doručak sam već mrvu zabrljala..ja to sve pokusala izmješano,sad ne mogu disat,čini mi se da sam vola pojela,odoh se penjat po stepenicama..

nema veze,sutra ću tako,jedno po jedno.
ma samo si malko zabrljala... bit će bolje...

još neki prijedlozi za doručak:

- jaja na sve moguće načine, može i sa špekom ali obavezno bez kruha
- integralni kruh sa pekmezom bez šećera (meni je to zakon jer mi ubije i želju za slatkim)
- integralni kruh sa nekim malomasnim sirnim namazom ili svježim sirom

nešto od ovoga svakome paše
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:25   #45
Jesam,na Montignacu sam. Sjetila sam se poznatih koji su prije pet-šest godina,kada je izašla njegova prva knjig ,rekli da je to to. Skinuli su kilograme,izgledaju odlično i tako se osjećaju i nemaju baš malo godina.
Ako sada ne uspijem ,moram se pomiriti sa imiđom debele žene,a to ne bih,pa imala sam ja i 57 kg ,kada sam išla u srednju školu,a gle sada što me snašlo.
Mislim si ,tu su krivi hormoni,stres,sjedeći posao,muž,kći,mačke...vidiš,vidiš kako se mogu naći isprike.
Ali kilogrami su tu i ja bih tako rado da ih se rješim, pa makar bila sita,vitka ,bez celulita i sretna.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:39   #46
hhehheheh... izgovori su ti klasični - takvi su i moji - uvijek nađem neki razlog a najviše sam kriva sama: volim jesti i to slatko... di ćeš goru situaciju? gušterača mi radi ko sumanuta a niš dobro od svega...

ma budemo mi to zglihale već

koliko trebaš skinuti?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 20:51   #47
dakle, punih mjesec dana na Montignacu - 4 kg manje a nisam niti tren bila gladna...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:46   #48
Back to the roots... :)

Sa BMI-jem oko 34 (!!!) vraćam se barbi Montinjaku na tretman... nakon dobrih cca 7-8 godina... Nadam se da će biti blagonaklon prema meni kao i onda... Naime, tada sam nakon par mjeseci samo druge faze završio na nekom BMI-ju od 24... dobro, to je za mene bilo malo premalo, pa su me "dobronamjerne tete iz ulice" redovito pitale da mi nije štagod...

Koliko se sjećam, samo se treba naviknuti (kroz tjedan-dva) da si nakon tih obroka lagano gladnjikac nekih 20ak minuta, dok ne osjetiš sitost... Kad se navikneš, počneš napokon UŽIVATI u hrani... prvenstveno jer su sve namirnice genijalne za kužinavanje...

Uglawnom, wish me luck...
miratz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:22   #49
miratz - držim fige...

ja sam za sada vrlo vrlo zadovoljna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 22:38   #50
Zasto netko ne posta recepte

I zasto ima krumpir pecen u peci visi GI od onog kuhanog bez kore
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 23:24   #51
Noemi - ak si na Montignacu - zaboravi krumpir bilo kakav
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 10:30   #52
Noemi, zaboravi na krumpir u tzv 1. fazi u kojoj želiš smršaviti, na mrkvu također
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 11:26   #53
Quote:
Neona kaže: Pogledaj post
Noemi, zaboravi na krumpir u tzv 1. fazi u kojoj želiš smršaviti, na mrkvu također
Kuhanu mrkvu... sirova ide...
miratz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:54   #54
ide, ali i sirovu Monti bas ne preporucuje (mislim na 1.fazu)
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 17:10   #55
sirovu ni ne volim baš... osim kad je jako mlada a sad nije jako mlada...

ne znam kako vi ali ja sam preskočila prvu fazu - previše ristrikcija... to sve mi je nemoguće izvesti jer radim...
ali kile svejedno idu dolje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:16   #56
to Francesca misliš na namirnice? Samo u tom smislu su restrikcije, koliko se meni čini
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:24   #57
da da... ipak nemrem bez tjestenine i riže pa makar jednom u dva tjedna... i jedem i slanutak i leću i grah a toga svega nema u prvoj fazi...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:43   #58
nemrem ni ja bez tjestenine i riže, al jedem integralnu tjesteninu i basmati rižu, ono s povrćem, lagani paradajz umak i super mi je to

ja sam krenula sad na 1. fazu (nije mi prvi put, al fakat sam odlučila), moram se reprogramirati kaj se prehrane tiče, i kad skinem kile, onda ću preći na 2.fazu. prije nisam mogla isto zbog posla, pa sam se zbog neredovite prehrane zdebljala. Al sad je fakat dosta
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 14:59   #59
ja sve integrano - i rižu i tjesteninu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 19:19   #60
dakle jedan fini desert po Montignacu

- mix smrznutog voća izmiksati sa malo šlaga - ja sam u sjeckalici za luk pošto se štapni baš i nije nekaj pokazao a blender nemam
- to ispadne kao fini sladoled od šumskog voća
- i gore se malo ukrasi sa šlagom...

ja šlag radim od vrhnja i malo onog tekućeg šećera, kad stavim fruktozu onda mi se šlag neće napraviti...

i baš je fino fino
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.