Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 20:55   #221
Tuta dobije 20 godina, a Kubure i ostali 2-3 godine. Furunđija je dobio 10 godina jer kao nije spriječio silovanje. Mislim da je Kordić dobio isto puno godina , bez ijednog dokaza. A za Trusinu, Grabovicu uopče se ne sudi.
HR123 is offline  
Old 24.04.2008., 00:25   #222
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Tuta dobije 20 godina, a Kubure i ostali 2-3 godine. Furunđija je dobio 10 godina jer kao nije spriječio silovanje. Mislim da je Kordić dobio isto puno godina , bez ijednog dokaza. A za Trusinu, Grabovicu uopče se ne sudi.
nije tacno... svi procesi u hagu su javni... a za kordica ima itekako dokaza, kao npr. dokumente i naredjenja za napade koje je on vlastitom rukom potpisivao i prosljedjivao dalje.. ili njegovi govori u domu kulture (u busovaci ja mislim, nisam siguran)... sem toga, svi oni su osudjeni i za zajednicki zlocinacki poduhvat ako se nevaram... jer su sve te akcije bile unaprijed isplanirane i kordinacija je vrsena na vise tacaka uz potporu vise komandnih mjesta... u presudi stoji i obrazlozenje
2211 is offline  
Old 24.04.2008., 08:06   #223
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Mdah...

Quote:
Paško Ljubičić priznaje krivnju?

PAŠKO LJUBIČIĆ, bivši zapovjednik IV. bojne Vojne policije HVO-a, kojem se na Sudu Bosne i Hercegovine sudi za zločine nad Bošnjacima u središnjoj Bosni, spreman je sklopiti nagodbu i priznati krivnju, tvrdi Balkanska istraživačka mreža (BIRN), nevladina organizacija koja prati sve sudske procese o ratnim zločinima u BiH.

Navodno je već gotov i sporazum Ljubičića i Tužiteljstva BiH u kojem priznaje krivnju te je dostavljen sudskom vijeću koje ga je ipak vratilo na doradu. Po ovom sporazumu, koji bi sud trebao razmatrati 28. travnja, Ljubičić bi priznao krivnju za napade na području Pirića, Nadioka, Ahmića, Šantića i Viteza 1993. godine, kada su ubijani Bošnjaci te opljačkan i uništena njihova imovina.

Ljubičić se nakon podizanja optužnice od strane suda u Haagu godinama skrivao u Hrvatskoj, gdje je i uhićen 2001.
http://www.index.hr/vijesti/clanak.aspx?id=383762
Pa zar nisu Bošnjaci prvi napali? iz zasjede.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 24.04.2008., 08:36   #224
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dečki jel nitko ne zna?
Moram priznat da mi je taj podatak nepoznat i nejasan. Mislim da se ne radi o civilima. Ali i to je moguće. Što se tiče ratnog sukoba Armije BiH i HVO-a na području Čapljine njega praktički nije ni bilo. Oni vojnici koji su nastradali su nastradali u čišćenju Dubrava od muslimana koji nisu zarobljeni i razoružani prvih dana sukoba. I to je bilo uglavnom na području općine Stolac i kasnije gore prema Blagaju.
hercegovac1981 is offline  
Old 24.04.2008., 09:24   #225
Navodno je već gotov i sporazum Ljubičića i Tužiteljstva BiH u kojem priznaje krivnju te je dostavljen sudskom vijeću koje ga je ipak vratilo na doradu. Po ovom sporazumu

Sporazum...Sad se odjednom vjeruje Ljubicicu na rijec, tom krvoloku, jel COD??

A na kraju krejeva ovdje se govori o Trusini, pa hajdemo o tome.
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Old 24.04.2008., 09:42   #226
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
A na kraju krejeva ovdje se govori o Trusini, pa hajdemo o tome.
Ja sam isto mislio da je topic o Trusini, a vidim lijepo su vam skrenuli temu.

btw. nisam bas primjetio da se itko od nasih forumskih Bosnjaka nesto srami tog zlocina.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 24.04.2008., 09:54   #227
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Navodno je već gotov i sporazum Ljubičića i Tužiteljstva BiH u kojem priznaje krivnju te je dostavljen sudskom vijeću koje ga je ipak vratilo na doradu. Po ovom sporazumu

Sporazum...Sad se odjednom vjeruje Ljubicicu na rijec, tom krvoloku, jel COD??

A na kraju krejeva ovdje se govori o Trusini, pa hajdemo o tome.

Sporazum ili nagodbu na sudu obično potpisuje onaj ko je snagom argumenata satjeran uza zid, a ne onaj ko je spreman govoriti istinu o sebi.

Da je njemu sud vjerovao, vjerovatno bi mu povjerovao i kad je na oizjašnjavanju o optužnici i krivici rekao "Časni sude, nisam kriv."
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 24.04.2008., 09:58   #228
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
btw. nisam bas primjetio da se itko od nasih forumskih Bosnjaka nesto srami tog zlocina.

Vjerojatno misle da je to opravdano.
pjosip is offline  
Old 24.04.2008., 11:17   #229
Vjerovatno je tako... A jos bolje se pravit mutav i ne reagirati
__________________
..........................
Tulkas is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.