Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 10:33   #81
pozdrav svima,
Ross je sve dobro rekao-zavidim ti što si tamo radio.
Jedina nova informacija je da su napojnice obavezne i to cca 6 eura po danu po osobi i automatski se stavljaju na brodski racun.
Ja bi isto preporučila MSC-brodovi su super ali Costa ima bolje akcije i super last minute ponude-ja sam nedavno naišla na 6-dnevno krstarenje Mediteranom za 1800kn-samo da je vremena....Iako, osobno bi rađe u Egipat.... Brodovi su skromniji ali imaš što za vidjeti...
I inace na ovim cruiserima u svakoj luci možeš sam u razgled ili platiti izlet. Jedino kad ideš sam nema kašnjenja-nikog se ne ceka!
Put putujem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 10:47   #82
Quote:
Put putujem kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
Ross je sve dobro rekao-zavidim ti što si tamo radio.
Jedina nova informacija je da su napojnice obavezne i to cca 6 eura po danu po osobi i automatski se stavljaju na brodski racun.
Ja bi isto preporučila MSC-brodovi su super ali Costa ima bolje akcije i super last minute ponude-ja sam nedavno naišla na 6-dnevno krstarenje Mediteranom za 1800kn-samo da je vremena....Iako, osobno bi rađe u Egipat.... Brodovi su skromniji ali imaš što za vidjeti...
I inace na ovim cruiserima u svakoj luci možeš sam u razgled ili platiti izlet. Jedino kad ideš sam nema kašnjenja-nikog se ne ceka!
Ma i mi smo bili našli super krstarenje za stvarno sitnu lovu, ali nam datum nije pasao...uglavnom, sad je sezona (barem za Mediteran) tako da su cijene visoke, a od 11-3 mjeseca ima famoznih ponuda....da, napojnice su 6 EUR-a po danu i osobi...uglavnom, mi smo jucer kaparili krstarenje sa MSC Musica pa kud puklo
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 12:40   #83
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
Evo da vam se i ja pridružim..naime mi se ženimo idući mjesec i želja nam je za medeni mjesec otići na krstarenje...sve živo je krcato - od onog što smo mi htjeli - Zapadni Mediteran...uglavnom, sad smo jedino našli MSC Musica - iz Genove za Napulj, Palermo, Tunis, Mallorca, Barcelina i Marseille i nazad u Genovu...ma sve je super, ali nam ruta nije ono što smo mi htjeli, a i daleko nam je do Genove autom...tako da smo u 100 muka...
Ja i moj dragi smo htjeli na isto putovanje, istim brodom, isto na medeni mjesec... al kad smo zvali agenciju sve jeftinije kabine su bile prodane,a problem nam je bio i transfer do Genove. Mislili smo ić vlakom al bi morali presjedat u Milanu, pa je sve skupa ispalo prekomplicirano
Onda smo u jedan dan donijeli odluku da idemo avionom tjedan dana London-Pariz, uplatili aranžman, poletili... uživali u svjetskim metropolama... sletjeli... i sad uživamo u prelijepim uspomenama

Krstarenje smo odgodili za slijedeću godinu , samo sad znamo da jeftinije kabine (za IV./V. mjesec) treba rezervirat već u prosincu
alkemičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 12:57   #84
Quote:
alkemičarka kaže: Pogledaj post
Ja i moj dragi smo htjeli na isto putovanje, istim brodom, isto na medeni mjesec... al kad smo zvali agenciju sve jeftinije kabine su bile prodane,a problem nam je bio i transfer do Genove. Mislili smo ić vlakom al bi morali presjedat u Milanu, pa je sve skupa ispalo prekomplicirano
Onda smo u jedan dan donijeli odluku da idemo avionom tjedan dana London-Pariz, uplatili aranžman, poletili... uživali u svjetskim metropolama... sletjeli... i sad uživamo u prelijepim uspomenama

Krstarenje smo odgodili za slijedeću godinu , samo sad znamo da jeftinije kabine (za IV./V. mjesec) treba rezervirat već u prosincu
To je točno!!! Obavezno rezervirajte već u prosincu..jer smo se zbog toga i mi zeznuli..ok plaćamo skuplje, ali opet smo dobili nešto povoljnije - druga osoba plaća samo 3.000 kn...i mi bi išli radije na zimu kad je jeftinije, ali s obzirom da planiramo bebu - nikad ne znaš kako će biti i šta,pa da ne bi i mi završili u klubu onih koji su planirali, a nikada otišli....i nama je taj put do Genove bio najveći minus, ali smo na kraju odlučili sjesti u autić, navratiti u Veneziu, malo tamo prošpancirati, pa dalje za Genovu...i to je to....jako se veselimo i nadamo se da će nam biti nice nice
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 19:57   #85
Iskreno se nadam da će vam putovanje biti super! A kad se vratite, brzo za kompjuter i piši kako je bilo, za sve nas koji smo htjeli a nikad nismo
alkemičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 09:14   #86
Quote:
alkemičarka kaže: Pogledaj post
Iskreno se nadam da će vam putovanje biti super! A kad se vratite, brzo za kompjuter i piši kako je bilo, za sve nas koji smo htjeli a nikad nismo
Dogovoreno
Nadam se da vi niste odustali i da ćete si to kad-tad priuštiti
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 09:30   #87
Quote:
Put putujem kaže: Pogledaj post
pozdrav svima,
Ross je sve dobro rekao-zavidim ti što si tamo radio.
Jedina nova informacija je da su napojnice obavezne i to cca 6 eura po danu po osobi i automatski se stavljaju na brodski racun.
Ja bi isto preporučila MSC-brodovi su super ali Costa ima bolje akcije i super last minute ponude-ja sam nedavno naišla na 6-dnevno krstarenje Mediteranom za 1800kn-samo da je vremena....Iako, osobno bi rađe u Egipat.... Brodovi su skromniji ali imaš što za vidjeti...
I inace na ovim cruiserima u svakoj luci možeš sam u razgled ili platiti izlet. Jedino kad ideš sam nema kašnjenja-nikog se ne ceka!
ispravak netočnog navoda-nisam tamo radio nego sam išao turistički.

živjela!
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:37   #88
Mi smo krenuli iz Savone (blizu Genove), nama taj put na kraju i nije bio toliko strasan. Na krstarenju je bilo nezaboravno i namjeravamo ici opet!
honeybee5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:57   #89
Quote:
ross kaže: Pogledaj post
ispravak netočnog navoda-nisam tamo radio nego sam išao turistički.

živjela!
Naravno da san pobrkala postove-ništa novo! čitam svaki dan na poslu i uvik me nešto prekine i izgubim se...
Ali još bolje za tebe da si bio turistički....Sad ti još više zavidim...
Ja sad imam novu ideju šta se krstarenja tiče-krstarenje Dunavom! Samo mislim da će mi 3 tjedna godišnjeg bit malo za sve to što sam ja isplanirala!
Put putujem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 00:47   #90
pozdrav svim putnicima!
i onima koji to jesu i onima koji ce to tek postati...moj budući i ja planiramo medeni mjesec provest na krstarenju i to po istočnom mediteranu...s tim da santorini mora biti pod obavezno...našli smo dvije ponude koje uključuju i Dubrovnik pa me interesira da li postoji solucija ukrcaja i i iskrcaja tamo, a ne u Italiji..?
ekaterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:13   #91
u načelu da. ali to ovisi o "company policy". dakle, neke kompanije to dopuštaju, neke ne. moras se raspitati direktno kod brodara ili u agenciji.
tu je jasno problem taj sto u tom slucaju neces vidit polaznu luku, ali ako ti to nije problem...
jedino mi nije jasno kako misliš i ukrcati i iskrcati, pa nije krstarenje važna kružno; tu mi je nešto čudno?
obično se iz jedne luke kreće, a drugoj završava; i onda ide novi cruise.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:01   #92
putovanje je kružno...svakih sedam dana od 5. do 10. miseca...a dubrovnik je na povratku tako se ukrcamo u Du i odemo do venecije, pa na krstarenje i na povratku se iskrcamo u Du...uglavnom MSC ima soluciju ukrcaja u Du što je super jer ne moramo putovat pola dana do Italije...Costa cruises nekad dopušta nekad ne, mora se provjerit...tako da smo to lagano rješili...
ekaterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:46   #93
Krstarenje na velikim brodovima

Da li je netko bio na krstarenju na velikim brodovima... planirao sam jednan davno obecani medeni mjesec pa me interesira ako je netko bio da ukratko iznese svoja iskustva... malo me jedino brine cinjenoca da je toliko ljudi na brodu i da li vlada sveopca guzva ili ima mira i reda ? Konkretno interesira me tura po Karibima iz Miami-a...
bluelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 09:35   #94
Quote:
bluelife kaže: Pogledaj post
Da li je netko bio na krstarenju na velikim brodovima... planirao sam jednan davno obecani medeni mjesec pa me interesira ako je netko bio da ukratko iznese svoja iskustva... malo me jedino brine cinjenoca da je toliko ljudi na brodu i da li vlada sveopca guzva ili ima mira i reda ? Konkretno interesira me tura po Karibima iz Miami-a...
prođi malo moje postove i vidjet ćeš da sam ja bio-sve ti je detaljno izneseno. bio sam i na karibima.

ako trebaš neki savjet-pitaj.
ross is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 17:40   #95
Krstarenje

JA i cura smo odlucili provest godisnji na nekom od krstarenja po sredozemlju itd..
Dali netko ima iskustva u ovom sportu i preko koje agencije je isao itd.. ???
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:38   #96
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
JA i cura smo odlucili provest godisnji na nekom od krstarenja po sredozemlju itd..
Dali netko ima iskustva u ovom sportu i preko koje agencije je isao itd.. ???
Nemam iskustva, ali sam gledala po net-u ona last minute krstarenja... Inače možeš i otić u neku od agencija u svom gradu, možda ti je to i lakše od surfanja, a i znat ćeš sve detalje iz prve ruke...

Ugl. ja sam googlala, "last minute krstarenja" i obično bi mi izbacilo super stranice... Pa pogledaj...

Mislila sam i ja ić s dragim ove godine, ali nema godišnjeg
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 09:34   #97
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
JA i cura smo odlucili provest godisnji na nekom od krstarenja po sredozemlju itd..
Dali netko ima iskustva u ovom sportu i preko koje agencije je isao itd.. ???
nisam išao po sredozemlju, nego transatlantik.

lastminute.hr
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 09:36   #98
!!

evo da se dopunim............

http://www.cruise-ferry-center.com/
rossko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:23   #99
Krstarili smo ove godine zapadnim Mediteranom 11 dana ;Italija(Savona)-Španjolska(Bascelona)-Maroco(Casablanca)-Kanarsko otočje-Madeira otočje (Funchal)-Španjolska(Malaga)-Italija (Savona). Dakle, kretali smo iz Savone, a stajali u lukama koje sam navela u zagradama, išli na dnevne izlete po izboru (ponuda bude u kabini danas za sutra).
Išli smo preko Adriatica-net agencije, plovili cruiserom Costa Victoria talijanske kompanije Costa. Urednost i higijena na visokom nivou, osoblje vrlo drago, vedro, ima ih na sve strane - nema šanse da ti išta zatreba, a da nekoga nema na 5 m od tebe! Fantastični su.
Puni pansion; uključeno sve (bazeni, saune, fitnes, kazalište, svete mise, cassino, restorani, kafići, pizzerije,grilovi,knjižnica,internet caffe club,igraonice, dječji vrtić, zabavni klub za tinegere, koncerti u lokalima sa živom glazbom, ples, prijem na koktel kod kapetana, obnova zavjeta (za sve koji na putu slave nekakvu godišnjicu; mi smo bili na medenom mjesecu pa nam je kapetan bio matičar ponovo i ponovili smo pred njim zavjete, prelijepo), igre na sreću (bingo), prezentacije za izlete koji se nude, večernje zanimacije tipa izbor za miss/mistera, mađioničari, takmičenja u plesu itd, duty free shopovi, butici...) Ima svega, sve dostupno, ne možeš se u sve ni uključiti jer je toliko sadržaja da uveče dobiješ program za sutra, da znaš šta se na kojem katu (ima ih 14!) događa i u koje vrijeme, pa se odlučiš... Nešto prelijepo i kad bih mogla, svake godine bih krstarila!!!
Da, imala sam i rođendan u to vrijeme...iznenadili su me kapetanovom čestitkom u kabinu!
To ti je ukratko...
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:17   #100
bas super... upravo sam slozio meni i dragoj krstarenje costa victoriom mediteranom ( Sicilija-Tunis-Libija) pa ju sad moram nagovorit na to... cijena je na last minute vrlo povoljna ali me zanima koliko ti cirka treba jos novaca za tamo... znam da mos vise ili manje trosit ali neka sredina... sto kazes? Koliki su tipovi uobicajeni, prosjecna cijena izleta i jel cuga i ostale dodatne aktovnosti skupa? Tx
FlyMaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.