Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2008., 09:30   #21
Mazo ja sam tek kad sam saznala da sam trudna dobila osip po dekolteu,jer sam koristila uljni gel za tuširanje. Čim sam prestala prošlo je.
Probaj se tuširati s dječjim gelovima.
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 09:39   #22
to i planiram za tuširanje nešto za bebe, ali što protiv strija?
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:20   #23
Probaj kremu, ulje se teže upija pa može izazivati i svrbež jer koža ostane suha. Ona afroditina ti nije tako skupa i smije se koristiti u trudnoći. A mislim da ti je to svrbež od rastezanja kože i da bi se trebala mazati kremom više puta dnevno.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:25   #24
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Probaj kremu, ulje se teže upija pa može izazivati i svrbež jer koža ostane suha. Ona afroditina ti nije tako skupa i smije se koristiti u trudnoći. A mislim da ti je to svrbež od rastezanja kože i da bi se trebala mazati kremom više puta dnevno.

hvala probat ću.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:43   #25
Ja imam Afroditinu, noćnu za strije i dobra mi je.
Mislim da mi smeta Babylove ulje,ali krema je ok
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:46   #26
ja sam od Babylove kreme za trudnice dobila sitne prištiće po trbuhu i svrbila me koža

prešla sam na Afroditinu kremu i ulje protiv strija i jako sam zadovoljna
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 10:51   #27
znači da je vjerojatno ipak alergija na babylove ulje protiv strija, probat ću afroditu.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 11:07   #28
mislim da nije problem samo babylove ulje, nego općenito ulje.
čitala sam da ga se nebi trebalo baš koristiti preko ljeta jer kud je vruće tu i koža pod njim ne može disati.
bolje su kreme.
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:07   #29
Thumbs down

Quote:
Ladybug kaže: Pogledaj post
mislim da nije problem samo babylove ulje, nego općenito ulje.
čitala sam da ga se nebi trebalo baš koristiti preko ljeta jer kud je vruće tu i koža pod njim ne može disati.
bolje su kreme.
u potpunosti se slažem,

ja sam također mazala trbuh i dr bademovim uljem od holyplanta - isto dobila neke alergije, prištiće.....

poslije prešla na afrodita kremu i sve ok, jedino kaj me sad na kraju trudnoće živcira to što se teško razmazuje pa sam sad uzela chicco kremu koja se jako lako razmaže....

uglavnom ulja su koma
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:05   #30
jao, nemojte ulja ni za živu glavu. ona začepljuju pore
a u trudnoći sam si napravila totalno sranje s johnson uljem

dobila sam strije i koza mi je na tim mjestima bila suha i dobila sam pristiće
i kao idem si "nahranit" kozu
tak sam ju fino nahranila da sam sljedeci dan zavrsila na hitnoj na šalati
doktori i sestre su me suosjećajno gledali
toliko me to svrbilo da sam plakala po noci, čohala se do krvi u snu
dobila neki kremu i proslo za 10 dana

na šalati mi doslovno spasili život, tamo gdje je bio osip (a nije bio jedino po faci-doslovno), koza mi je bila crvena i užarena, gorila sam
dakle- ulja NE
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:54   #31
johnson ti je inače jedan od proizvođača koji trpa najviše kemije u svoje preparate i krcat je konzervansima, iako oni apsurdno proizvode- za bebe i djecu- to moja djeca vidjeti neće


ja se mažem dm uljem u kombinaciji s kremom, kako kad, ali ga uvijek mažemo-mm prije spavanja, koža upije jer me izmasira i sve je ok, a inače baš imam osjetljivu kožu i preko ljeta moram paziti što stavljam zbog alergije
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 17:48   #32
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
johnson ti je inače jedan od proizvođača koji trpa najviše kemije u svoje preparate i krcat je konzervansima, iako oni apsurdno proizvode- za bebe i djecu- to moja djeca vidjeti neće


ja se mažem dm uljem u kombinaciji s kremom, kako kad, ali ga uvijek mažemo-mm prije spavanja, koža upije jer me izmasira i sve je ok, a inače baš imam osjetljivu kožu i preko ljeta moram paziti što stavljam zbog alergije
u cemu je frka s uljima..
ja se ponekad mazem isto dm uljem i nemam nikakvih problema..

isprva sam se samo mazala HIpp uljem i ono mi je predivno.. koza bude ko svila od njega...

sad se kupam i nekom niveinom kupkom na bazi ulja..

inace, probala sam babylove kremu protiv strija, dmovu i meni je dobra, ali mi je najbolji melem protiv strija koji sam kupovala u apoteci.. jedino sto se teze razmazuje i ostavlja bas mrlje na odjeci, ali je zato na bazi maslinovog ulja i bademove masti, potpuno bezopasan...

eh sad sam nabavila i tretmansku kremu protiv strija iz oriflamea, mnogi su mi je hvalili pa cemo vidjet... helem ja to sve kombiniram i kao i tatsha, ja to svaku vecer mazem i masiram tijelo..
strijice sam sitne dobila na grudima.. ali se jedva vide.. i to sam dobila u prvih 10 tj. kad se nisam mazala...
i sad sam dobila skroz sitne po guzi , a vidim da ce takve izaci i po butinama.. zasad ih nema , samo se ono crveni pomalo...
jebi ga.. da mi je da ovako ostane, skakala bih od radosti...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:02   #33
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
u cemu je frka s uljima..
Moram priznati da je meni frka sa svim uljima i kremama. Dobila sam groznu reakciju i na obično bademovo ulje iz ljekarne. Dobro, možda ja nisam najbolji primjer jer imam problema sa dermatitisima. Jedino mi Melem ne izaziva reakcije i Balzam za mamu i bebu od Loccitanea (no to mi je za ovoliki trbuh sad preskupo)
__________________
Danchica
Danchica_ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 18:35   #34
Quote:
Danchica_ZG kaže: Pogledaj post
Moram priznati da je meni frka sa svim uljima i kremama. Dobila sam groznu reakciju i na obično bademovo ulje iz ljekarne. Dobro, možda ja nisam najbolji primjer jer imam problema sa dermatitisima. Jedino mi Melem ne izaziva reakcije i Balzam za mamu i bebu od Loccitanea (no to mi je za ovoliki trbuh sad preskupo)
i meni je melem daleko najbolji i njega najvise i rabim... ali eto sad mi je fina i ova krema iz oriflamea...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 14:52   #35
Osip po trbuhu

prije nekoliko dana su mi se pojavile crvene točkice po trbuhu, ispod pupka.... na početku nije svrbilo, ali sad se proširilo i iznad pupka i počelo je užasno svrbiti. ne znam što da napravim. ima li itijedna trudnica sličan problem, jer ja nisam nikad čula za ovakvo što!! ima li ikakvo objašnjenje za ovo jeli itko čuo?
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:20   #36
neka alergija sigurno

a sad je pitanje na što, pošto je u trudnoći smanjen imunitet, može biti i na nešto što ti se dogođa svaki dan recimo znojenje, pa je sad malo imunitet pao, pa si se osula ili si moguće promijenila deterdžent, omekšivač, pa reakcija, a možda ga je samo mašina lošije isprala, uglavnom niš strašno
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:00   #37
Meni se mjesec dana prije poroda ispod pupka po trbuhu pojavio mali osip koji je onak malo svrbio.
Nakon poroda odmah drugi dan osip se prosirio na bedra na noge sve do vrata.To je toooliko svrbilo da sam ludila bila sam u ranama od cesanja.Primala sam i inekcije za alergiju ma nista nije pomoglo.To je izgledalo ko kad te kopriva opece.Ma uzas!Niko nije znao sta je.
Oko 40tak dana nakon poroda jednostavno se povuklo
Sta je to bilo nikad nisam saznala.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:34   #38
Ovo sam našla na netu, taman kad sam ja ulazila u 34 tjedan, dodatak je članku za taj tjedan, ja sam tada i počela primječivati to crvenilo:

"If you notice itchy red bumps or welts on your belly and possibly your thighs and buttocks as well, you may have a condition called pruritic urticarial papules and plaques of pregnancy (PUPPP for short). Up to one percent of pregnant women develop PUPPP, which is harmless but can be quite uncomfortable. See your practitioner so she can make sure it's not a more serious problem, provide treatment to make you more comfortable, and refer you to a dermatologist if necessary. Also be sure to call her if you feel intense itchiness all over your body, even if you don't have a rash. It could signal a liver problem."

sad koliko sam ja shvatila, ili može biti bezopasno ili može bit znak da nešto nije u redu sa jetrom. do sada uopće nisam imala problema sa jetrom.
ne znam trebam li ići ginekologici,čak mi pada na pamet otiči na hitnu...?? stvarno ne znam što da radim
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 17:11   #39
učini ono što će te smiriti
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 18:57   #40
Otidi sutra svom ginekologu,ako ce te to smirit.
Ja nisam jer nije mi palo na pamet da bi moglo to bit nesto ozbiljno.
Al evo sad si me podsjetila kad sam 3 mjeseca nakon poroda vadila krv,krvna slika mi je bila dosta losa.Po njima mi je ginic nasao problem sa jetrom.A sad postoji mogucnost da je to bilo jer sam pila jake tablete za suzbijanje te alergije?!
Al nakon dva mjeseca sam ponovo vadila krv i bilo je ok.
Eto,ja nazalost nikad necu saznat u cem je bio moj problem.Ako odes doktoru,molim te javi mi sta ti je rekao.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.