Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 01:03   #1
Pomoc oko odabira SUV-a

Evo ovako, molio bi kakav savjet oko odabira SUV vozila. Nakon 12 godina drndusanja u Golfu uspjelo se nesto lovice ustedjeti pa sam odlucio kupiti novi auto. Naime u uzi odabir su dosla tri modela SUV-a i to: Volkawagen Tiguan 2.0 4x4 TDI 140 ks. Sport & stile, Toyota Rav 4, D-4D Limitad 2,2 TDI 150 ks. i Nissan Qasqai +2 4x4 2.0 TDI 140 ks. Cjene navedenih modela su podjetnake oko 34000 +,- eura. Sad su nastale nedoumice za sta se odluciti, familija smo od pet clanova tako da i prostor igra ulogu pa bi svaki savjet dobro dosao
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:06   #2
Toyota Rav 4 je moj izbor

tiguan mi izgleda malen, a nissan neki krizanac suva i kompakta
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:10   #3
Nekako je NISSAN najbolji izbor! I čudi me da mu je ista cijena kao i Tiguanu.
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:12   #4
Qashqai.

Uskoro dolazi blago obnovljeni model, pa će se postojeći prodavat s popustom.
A ako ti treba više mjesta, uvijek imaš Qashqai+2!
Squalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:13   #5
Da Toyota je dost dobra, bas sam je danas gledao u Buzinu, jedino zamjeram sta nema nekakve lajsne ili kakve zastite uzduz bocnih strana, ovak cim se malo trkne se pozna direkt na limi. Za Tiguana sam pak procitao da su mu 1 i 2 brzina prekratke a trosi litru i kusur vise od Toyote e sad
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:29   #6
Quote:
Snježan kaže: Pogledaj post
Da Toyota je dost dobra, bas sam je danas gledao u Buzinu, jedino zamjeram sta nema nekakve lajsne ili kakve zastite uzduz bocnih strana, ovak cim se malo trkne se pozna direkt na limi. Za Tiguana sam pak procitao da su mu 1 i 2 brzina prekratke a trosi litru i kusur vise od Toyote e sad
RAV.
ovo s lajsnama ti stvarno nije argument za dati joj minus. prošli auto je imao lajsne i bio je sav zbuban po vratima, a sadašnji nema i još ga nije no, nije ga za sada nitko.
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:50   #7
velika obitelj, ali svejedno RAV4. Ako su 3 člana mala djeca onda Qashqai +2.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:26   #8
I meni se Toyota cini kao naj izbor al mi neke stvari nisu bas logicne. Recimo kod Tiguana kupnja dodatne opreme: xenon svjetla, park senzori, zatamljena stakla... sve se ugradi direkt u tvornici. Dok kod Toyote se ugraduje kod nas, tj. u autokuci u kojoj kupis tam buse rupe i sarafaju xenon farove i park senzore onda jedan stave vise jedan nize pa covjeka strefi herc kad preuzme auto
Jel imao netko iskustva sa tim
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:42   #9
meni prvi glas da se kod nas ugradjuje dodatna oprema tako
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:49   #10
Da, čudno da na autu te klase ne možeš normalno doplatiti za xenon i još neke stvari.

No, barem prema povremenim testovima te klase, RAV4 je najkompletniji i u pravilu zauzima prvo mjesto.

Ako te pomisao na eventualna škripanja, cvrčanja i klopotanja zabrinjava, preskoči QQ, barem ovaj aktualni. Imaš ovdje temu pa pročačkaj malo. A i susjeda mi muče isti problemi (ima taj najjači dizel sa tekna opremom).
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 09:50   #11
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
meni prvi glas da se kod nas ugradjuje dodatna oprema tako
I sam sam se zacudio, al tako mi objasni trgovac u Toyota centru u Buzinu, al se nekak mislim da se hoce rjesit nekakvog lagera iz 2009 koji se nalazi u Slo. Jer po uplati avansa auto je u Hr. za nekih 10-tak dana!, a u papirima bi bio 2010 g. Moram se jos raspitat u nekim drugim salonima
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 12:59   #12
Ma dodaj još 3 soma eura i uzmi novi BMW X1 2.0 D sa 147 konja i iX drive pogonom, te obavezno razmotri automatski mjenjač...!!!

Inače isti sa samo stražnjim pogonom ima već od 31k eura...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:36   #13
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ma dodaj još 3 soma eura i uzmi novi BMW X1 2.0 D sa 147 konja i iX drive pogonom, te obavezno razmotri automatski mjenjač...!!!

Inače isti sa samo stražnjim pogonom ima već od 31k eura...!!!
X1 xdrive18d sa 143 ks je 34k€. I slažem se s tobom, puno bolja kupnja nego ovo gore. Ne bi ni trenutka dvojio.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:39   #14
a kolike su razlike u servisima između Tomića tj. BMWa i Toyote?
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:44   #15
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Ma dodaj još 3 soma eura i uzmi novi BMW X1 2.0 D sa 147 konja i iX drive pogonom, te obavezno razmotri automatski mjenjač...!!!

Inače isti sa samo stražnjim pogonom ima već od 31k eura...!!!
Ma da, BMW X1 143KS i 4×4 pogonom 34 tisuće eura i sa serijskom opremom koja je siromašna ko država Hrvatska, a dodatna oprema ko suho zlato skupa


Po meni je dobar izbor RAV4, dobar omjer uloženog i dobivenog, a valjalo bi i možda pričekat malo i vidit ovaj redizajn QQ-a

Zadnje uređivanje Hildegard : 03.02.2010. at 13:51.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:45   #16
Bembura da iskreno velim uopce o tom nisam razmisljao, ono BMW cjena do j..a idem vidjet na netu di ima najbizi salon da se moze pogledat i snimit cjene
Snježan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:49   #17
Sorry, što ne navodim dalje ali evo...

Honda CR-V... razlozi: 55000 km, pa i bez pregorene lampe...

Nissan - Renault motori, pa ti je isto kao i da kupiš Koleos...

Toyota - OK, ali su me smetala pri odabiru zadnja vrata s teškim kotačem... i puno je manja od CR-V-a... Vozio tjedan dana oba prije odluke...

Tiguan - žao mi je što s kamere ne mogu staviti da vidiš kako se Tiguan kreće kroz snijeg... S istog parkirališta bez problema izašli CR-V, C-Crosser, A6 4 motion, a jedino su Tiguana morali gurati (vrte mu se svi kotači pojedinačno - nikako da nešto spoji i pokrene ga nekud...)... Na kraju čovjek išao kupiti lance ?!

Post prije spomenuti X1... stalni pogon na zadnje kotače s povremenim uključivanjem prednjih... Nisam vozio tu soluciju, ali kad putuješ po snijegu i zabaci ti zadnji kraj i tek onda pali prednji pogon... ne znam koji je to osjećaj...

Ali... razmisli o novom Sorentu... vozio ga pred dva tjedna nekih 2000 km... super igračkica, u odnosu na ono što nudi cijena vrlo prihvatljiva (testni 2.2 dizel, 197 ks, automatik, premium oprema cca 230.000 kn).... veći, bolji, komforniji SUV od bilo koja tri navedena... To više sada nije terenac već je pravi SUV...
__________________
Udruga kampista Hrvatske

Zadnje uređivanje cvor : 03.02.2010. at 13:56.
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:50   #18
daj ti prijatelju prvo snimi cijene redovnog servisa BMWa ako misliš održat garanciju na taj auto
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:11   #19
Ne znam za ostale no kod Bmw-a je servis (tek) svakih 30 000km dok je mahom kod ostalih svakih 20 000. I to treba uzeti u obzir.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:19   #20
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
Ali... razmisli o novom Sorentu... vozio ga pred dva tjedna nekih 2000 km... super igračkica, u odnosu na ono što nudi cijena vrlo prihvatljiva (testni 2.2 dizel, 197 ks, automatik, premium oprema cca 230.000 kn).... veći, bolji, komforniji SUV od bilo koja tri navedena... To više sada nije terenac već je pravi SUV...

Evo ja sam sad bacio oko, stvarno povoljno košta jebote

234 000 kuna za model sa 200KS dizelašem, pogon na sva četiri kotača, opremom Sport koja zadovoljava skroz. Veći automobil i jači nego RAV4 Limited koji po cjeniku dođe 270 000kn, previše. A za 250 000kn moš kupit Sorenta sa EX Limited paketom opremom koji je više nego odlična.

Po meni definitivno best buy
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.