Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 08:37   #301
Seguin, Kenneth
- evo ovaj slično kao u gornjem primjeru, ubio ženu i troje djece, prerezao im grla.
vladar karte oštećen, NE u 8.k (smrt, ubojstvo) 90 UR u Le (u izgonu, UR se nalazi u 6.k bolesti, i vl 12.k psihičkih bolesti).

Sunce (njegova ličnost), 0 rME, merkur dakle spržen, ugrožen, ME vlada 7.k-žena.
5.k koja se odnosi na djecu i vl MO takođe ugrožen u kvadratu od Sunca.
Vladar SO0ME je Venera na Algolu (odječena glava), a ujedno i vlada i 8.k ubojstva.
Inače su ovo pokazatelji koji se ne bi ispunili da ostatak njegove natalne ne podržava:
- MO0PL u Le, ovo je moćna konjukcija kad su u pitanju emocije, emocionalna eksplozija u 6.k bolesti. opsesivnost, fanatizam.
- moral nerazvijen i iskrivljen, vl 9.k Mars u padu i u znaku Can i u kući 4.k, 90 JU. Jupiter u padu u Vi oštećen od r SA.-ovo je aspekt koji daje pesimizam, govori o stavu 'kad ja ne mogu da budem sretan, ne trebaju ni drugi da budu.'
Kod njega pak u 3.k VE u sjedištu 120 JU - ne može se reći da se jedan dio života nije trudio da riješi svoje probleme, međutim 90 PL koji dolazi iz 9.k - izgubio je vjeru, čemu je pridonijela trauma iz djetinjstva (napastvovao ga svećenik).
Stravičan čin, s tako očiglednim okidačem.
Na sudu se branio s neuračunljivosti. I bio je. Inače UR u 6.k 90 NE daje psihičke probleme, koji ili nisu na vrijeme liječeni, ili pogrešne dijagnoze, radi 90NE pogrešni lijekovi. S UR u 6.k potrebne su drastične poslovne promjene, a ovaj čovjek je preko 10 g živio u teškoj stagnirajućoj poslovnoj frustraciji koja se odrazila na njegovo zdravlje i odnose u porodici, te na kraju kulminiralo u trostruko ubojstvo.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 06:01   #302
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Seguin, Kenneth
- evo ovaj slično kao u gornjem primjeru, ubio ženu i troje djece, prerezao im grla.
vladar karte oštećen, NE u 8.k (smrt, ubojstvo) 90 UR u Le (u izgonu, UR se nalazi u 6.k bolesti, i vl 12.k psihičkih bolesti).

Sunce (njegova ličnost), 0 rME, merkur dakle spržen, ugrožen, ME vlada 7.k-žena.
5.k koja se odnosi na djecu i vl MO takođe ugrožen u kvadratu od Sunca.
Vladar SO0ME je Venera na Algolu (odječena glava), a ujedno i vlada i 8.k ubojstva.
Inače su ovo pokazatelji koji se ne bi ispunili da ostatak njegove natalne ne podržava:
- MO0PL u Le, ovo je moćna konjukcija kad su u pitanju emocije, emocionalna eksplozija u 6.k bolesti. opsesivnost, fanatizam.
- moral nerazvijen i iskrivljen, vl 9.k Mars u padu i u znaku Can i u kući 4.k, 90 JU. Jupiter u padu u Vi oštećen od r SA.-ovo je aspekt koji daje pesimizam, govori o stavu 'kad ja ne mogu da budem sretan, ne trebaju ni drugi da budu.'
Kod njega pak u 3.k VE u sjedištu 120 JU - ne može se reći da se jedan dio života nije trudio da riješi svoje probleme, međutim 90 PL koji dolazi iz 9.k - izgubio je vjeru, čemu je pridonijela trauma iz djetinjstva (napastvovao ga svećenik).
Stravičan čin, s tako očiglednim okidačem.
Na sudu se branio s neuračunljivosti. I bio je. Inače UR u 6.k 90 NE daje psihičke probleme, koji ili nisu na vrijeme liječeni, ili pogrešne dijagnoze, radi 90NE pogrešni lijekovi. S UR u 6.k potrebne su drastične poslovne promjene, a ovaj čovjek je preko 10 g živio u teškoj stagnirajućoj poslovnoj frustraciji koja se odrazila na njegovo zdravlje i odnose u porodici, te na kraju kulminiralo u trostruko ubojstvo.

I u ovoj karti vidimo ogromnu moc i utjecaj SMC koji je s JMC jednostavno progutao stelium.SO-ME-VE,a Saturna natjerao u panican bijeg.

Kako bih bio sto slikovitiji,reci cu da je ovdje SMC toliko jak da je Saturna natjerao na retrogradni hod i naprosto ga tempirao da po prvom krugu i susretu s njim (SMC), pri prvom kvadratu sa steliumom izvrsi sud zvani sudbina.

Da li je ovdje potrebno napominjati da sudbinska snaga Cvora proizlazi iz njegova polozaja u u.8k. koju dijeli s Neptunom?!

Uzrok:
Saturn ovdje trpi od niza neuroticnih do psihopatskih stanja (paranoja,hipohondrija,autizam),..,ali njegova poslovicna snaga odrzava ga u prividnoj psihickoj ravnotezi te na okolinu ostavlja dojam normalne osobe no njegov je misaoni svijet stravicni kosmar.Zivcani sustav je prenapregnut i kako vrijeme odmice sindrom osjecanja vlastitog tijela kao uzarene mase sve je prisutniji.Sve je teze,i na kraju gotovo nemoguce kontrolirati misli. Stanje eskalira tijekom prvog tranzita Saturna preko JMC,odnosno opozicije sa SMC.U tom se razdoblju desavaju reminiscencije koje u buducnosti pogubno djeluju na odnose u braku (op.ME),ali i sve ono sto je vezano uz brak,dakle,i djecu i zivot u obitelji uopce.
Stelium kaze da osoba mrzi bracnog partnera,jer joj zagorcava zivot i najblaze receno ni u kojem joj segmentu ne dopusta da bude ono sto jeste.Gusi ga,rekli bismo.Jos jedan kvadrat Saturna sa Cvorovima i odluka je ovdje zapecacena i deponirana.

Utjecaj zrtve

Poznanstvo i nevjerovatna igra sudbine,u kojoj je Saturn od konca 1983 do prvih mjeseci 1984 uvlacen u mrezu “ljubavi” razapetu od strane SMC,17. studenog 1984, konacno je okrunjeno brakom.
Prisjetimo se ovdje trenutka rodjenja kada SMC povlaci u retrogradno kretanje Saturna,a JMC zatocuje Sunce,Merkur i Veneru !Taj isti SMC krajem se 1984, kroz ulaznu opoziciju u tranzitu,nudi,a pocetkom 1984 punom opozicijom na njegov radix polozaj i uvaljuje Saturnu.Padaju obecanja i obveze i SMC sada samo ceka da mu Saturn padne u zagrljaj i sve to ispuni.
I,evo ga 17.11.1985. Saturn u svom tranzitu (konjugira) pada u zagrljaj (brak) rx SMC-a i prorocanskim rjecnikom receno: NJEGOV JE ZIVOT ZAVRSEN !
SMC je u tom trenutku na točci “zivotnog daha” ove karte i kao da se raduje,slavi i smije”.Zadrzava se tu cijeli tjedan i plese.
Saturn sve to vidi i u sebi se opire tome,ali ne moze nista.Krene li svojim putem ionako pada kao zrtva.Odabire put kojim ga vodi SMC,a on mu je ,svojim plesom na 27*22’ Bika,kao zrtvu,uz pomoc JMC odredio njegovu suprugu i djecu.
Pocinitelj je ovdje u liku Saturna.

Nacin izvrsenja

Izvrsitelj je Saturn!!
Nema dvojbe da je djelo pocinjeno u travnju 1992.g.,u trenutku egzaktnog kvadrata Saturna na Sunce i opoziciju na Mjesec.Pravi astrolozi dobro znaju sto u ovoj karti taj aspekt znaci.Svaki daljnji komentar,ove bolne galerije slika,suvisan je.
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 12:30   #303
Deus, ja sam par puta morala da pročitam ovo što si napisao, i lijepo si napisao, ali svejedno mi nije jasno kad pogledaš natalnu Kenneth Seguina,
kakve veze njegov Saturn ima sa čvorovima?
- JMČ je u Biku u steliju sa SO/ME/VE, dispozitor mu je VE.
- SMČ je u Škopriji, dispozitori u Raku i Lavu.
- Saturn je u Strijelcu, a njegov vladar Jupiter čak pravi harmonične aspekte prema čvorovima. Drugim riječima, taj Saturn i Jupiter su njemu izlaz iz 'čvorova' tj izlaz iz onog stelija na JMČ. Saturn je njemu na vrhu 10.k-otac, Saturn je odgoj, stega i pravilo unutar kojeg čovjek mora da funkcionira. Jupiter kao planeta zadužena za razvoj morala nažalost retro i u izgonu u Djevici, ovaj znak je znak brige i skrbi u smislu neke dužnosti. Taj Jupiter je loše aspektiran i prema 4.k - majka, on je zapostavljen kao dijete. Nema to veze sa zlom sudbinom čvorova.
Njemu Saturn nema direktnu vezu sa čvorovima jer ih ne aspektira. I kako sam rekla, dapače, Saturnov dispozitor je u harmoniji sa njima. Sva eventualna 'zla sudbina' ovog čovjeka dolazi od zapostavljanja njega od strane njegovih roditelja.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 20:51   #304
[QUOTE]
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Deus, ja sam par puta morala da pročitam ovo što si napisao, i lijepo si napisao, ali svejedno mi nije jasno kad pogledaš natalnu Kenneth Seguina,
kakve veze njegov Saturn ima sa čvorovima?
Moram priznati da me tvoje pitanje pomalo zbunjuje.Sva ta prica koju sam ispricao,toliko je jasna,a meni i toliko sugestivna,da sam si jos dok sam pisao obecao da vise necu ucestvovati.A,ucestvovao sam,samo zato sto se divim tvojem trudu i zalaganju,a osobito i tvojim zivcima koji sve to mog probaviti.Svaka ti cast !

Evo mog odgovora na tvoje pitanje.

Prvo sto udara u oci je Saturn u retro konjukciji sa Zenitom,pod jakim utjecajem SMC u 8.k.On besmisao i besciljnost zivota koji rezultiraju teskim frustracijama nosi u potsvjesti.
Saturnova (ne)moc i uloga ovdje dolaze od njegova polozaja,a sve ostalo iz njegovog tranzita tockama konjukcija i kvadrata sa Cvorovima.Prati ga u njegovom kretanju,sve sam opisao.Prvi kvadrat sa Cvorovima,konjukcija s JMC,odnosno opozicija sa SMC...i naravno konstatiraj polozaj SMC u tom kruzenju,jer ON JE U LIKU SATURNOVE (pociniteljeve) supruge.

Sto se tice Jupitera,on ovdje sudi svijetu oko sebe i njegova je arhiva pregolema...

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 23:44   #305
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post

Moram priznati da me tvoje pitanje pomalo zbunjuje.Sva ta prica koju sam ispricao,toliko je jasna,a meni i toliko sugestivna,da sam si jos dok sam pisao obecao da vise necu ucestvovati.A,ucestvovao sam,samo zato sto se divim tvojem trudu i zalaganju,a osobito i tvojim zivcima koji sve to mog probaviti.Svaka ti cast !

Evo mog odgovora na tvoje pitanje.

Prvo sto udara u oci je Saturn u retro konjukciji sa Zenitom,pod jakim utjecajem SMC u 8.k.On besmisao i besciljnost zivota koji rezultiraju teskim frustracijama nosi u potsvjesti.
Saturnova (ne)moc i uloga ovdje dolaze od njegova polozaja,a sve ostalo iz njegovog tranzita tockama konjukcija i kvadrata sa Cvorovima.Prati ga u njegovom kretanju,sve sam opisao.Prvi kvadrat sa Cvorovima,konjukcija s JMC,odnosno opozicija sa SMC...i naravno konstatiraj polozaj SMC u tom kruzenju,jer ON JE U LIKU SATURNOVE (pociniteljeve) supruge.

Sto se tice Jupitera,on ovdje sudi svijetu oko sebe i njegova je arhiva pregolema...

Prvo sto udara u oci je Saturn u retro konjukciji sa Zenitom,pod jakim utjecajem SMC u 8.k
svakako ću pogledati tranzite, ali opet mi nije jasno, gdje vidiš (možda sam ja kratkovidna pa ne vidim ), tj na osnovu čega vidiš jak uticaj SMČ na Saturna u njegovom natalu?
Kod njega su tri planete 180 SMČ, dvije su 90 SMČ, i jedna 60 SMČ, dakle šest planeta ima direktnu vezu sa čvorovima, a niti jedna od njih nije Saturn. Htjela sam da kažem, da su one mnogo važnije i mnogo više utiču na SMČ nego Saturn koji ga ne aspektira. Ne osporavam eventualni tranzitni uticaj, ali natalni pak...
Jedina veza koju vidim Saturna i čvorova, je saturnov dispozitor Jupiter u harmoničnom aspektu na čvorove....
Što se tiče položaja u kući, SMČ je na vrhu 9.k, jači uticaj ima na tu kuću od koje je udaljen samo dva stupnja, od uticaja na 8.kuću.
Deus, moje pitanje se ne odnosi na tumačenje ove natalne, nego je čisto tehničke prirode? Il da kažem, matematičke prirode....
Dakle, na koji način su Saturn i SMČ povezani?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 22:57   #306
[
Quote:
QUOTE=Saradonija;31554171]Prvo sto udara u oci je Saturn u retro konjukciji sa Zenitom,pod jakim utjecajem SMC u 8.k
svakako ću pogledati tranzite, ali opet mi nije jasno, gdje vidiš (možda sam ja kratkovidna pa ne vidim ), tj na osnovu čega vidiš jak uticaj SMČ na Saturna u njegovom natalu?
Nisi kratkovidna,sve si aspekte koje spominjes tocno nabrojila,ali nisi uocila da je Saturn u svojoj 12k.,da je vladar 12.k. koja se preljeva u 1.k. u 8.k.,da je SMC u 8.k. (tvoj je argument o 2* udaljenosti od cuspide,deplasiran),da je Saturn retrogradan i konacno;da je SMC na egzaktnoj,kulminirajucoj ekvidistanci izmedju Saturna i Neptuna.Vise ti ne smijem reci,jer moras zakljucivati sama...
Svi argumenti o snazi SMC i Saturnovoj potcinjenosti su u mojoj analizi kroz koju tranzite, i jednog i drugog preslikavam u stvarne dogadjaje.

Quote:
Kod njega su tri planete 180 SMČ, dvije su 90 SMČ, i jedna 60 SMČ, dakle šest planeta ima direktnu vezu sa čvorovima, a niti jedna od njih nije Saturn.
Evo,uzmi recimo to kao polaznu osnovu za utvrdjivanje snage SMC.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 21:03   #307
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
[

Nisi kratkovidna,sve si aspekte koje spominjes tocno nabrojila,ali nisi uocila da je Saturn u svojoj 12k.,da je vladar 12.k. koja se preljeva u 1.k. u 8.k.,da je SMC u 8.k. (tvoj je argument o 2* udaljenosti od cuspide,deplasiran),da je Saturn retrogradan i konacno;da je SMC na egzaktnoj,kulminirajucoj ekvidistanci izmedju Saturna i Neptuna.Vise ti ne smijem reci,jer moras zakljucivati sama...
Svi argumenti o snazi SMC i Saturnovoj potcinjenosti su u mojoj analizi kroz koju tranzite, i jednog i drugog preslikavam u stvarne dogadjaje.



Evo,uzmi recimo to kao polaznu osnovu za utvrdjivanje snage SMC.

Saturn je na vrhu 10.k, vlada 12.k
- napeto aspektira JU koji je u 7.k i vlada 1. i 10.k
- uravnotežuje svojim aspektima MO i UR u 6.k, koji vladaju 12. i 5.k

Ovo su glavni pokazatelji. Ovi minorni koje ti navodiš, ne mogu da preuzmu dominaciju i stvore jači uticaj od ovih glavnih.
2° udaljenosti SA od vrha 10.k je 8 min eventualne greške u vremenu rođenja, nije mi to nešto oko čega bih se grčevito držala prilikom tumačenja

Ja bih se kod Kennetha manila Saturna, Uran je glavni feler ove natalne, jer...
Najtvrđa sudbina ide preko 1.k i vladara 1.k, kod njega je to Neptun na u 8.k maleficiziran od izgnanog Urana iz 6.k.
U vrijeme ubojstva tranzitni Pluton, koji mu natalno vlada ovim Neptunom pravi 180 na Veneru na Algolu. Naravno ovaj stravičan čin nije nešto što se desilo u momentu, kod njega je zamračenje počelo neke dvije godine ranije tranzitnim Plutonom 180 Sunce (vladar Urana).
U primarnim direkcijama Mars na natalnom Uranu, koji je opet suvladar natalnog Neptuna. U progresijama pr Merkur 90 Pluton (vl.NE).
Solar za tu godnu mu je stravičan solarni MArs 180 NE0UR.
Njemu se u svim prognostičkim metodama aktivirale natalne PL,NE,UR, odnosno natalni NE vl.1k 90 izgnani UR.

Deus, vidim, ti malo više naginješ tradicionalnoj astrologiji, pa možda otud nejasnoće, al svakako zanimljivo pišeš.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:35   #308
Dragan Paravinja rodjen 10.12.69 u Zemunu

Antonia Bilic rodjena 22. veljace u kriccima kraj drnisa.

Jel ima ko da malo izanalizira ovaj slucaj?

Pogledala sam osobno ast, kartu DP - tj ono sto se moze vidjet ..

Meni osobno i ne izgleda on kao impulsivni silovatelj, niti impulsivni ubojica, nema indikacija mars-saturn ali zato ima vrlo jakog plutona, osobno bih rekla da je DP plutonski tip covjeka.. tj. radije nekakav "mag" u negativnom smislu te rijeci koji smisljeno i unaprijed obavlja svoja nedjela nego impulsivno kako to tvrdi njegova kriminalna povjest.
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.