Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Pogledaj rezultate ankete: Koje aspekte imate s Merkurom?
merkur-sunce 26 26.26%
merkur-mjesec 35 35.35%
merkur-venera 25 25.25%
merkur-mars 39 39.39%
merkur-jupiter 36 36.36%
merkur-saturn 33 33.33%
merkur-uran 41 41.41%
merkur-neptun 34 34.34%
merkur-pluton 40 40.40%
neaspektirani merkur 4 4.04%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2007., 00:16   #21
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Moj Merkur je u Ribama, mjestu svog pada u 5.kući:
-konjukcija sa Marsom
-trigon Jupiter
-trigon Uran
-kvadrat Neptun

Što mislite kakve teškoće mi može donijeti Merkur u Ribama kvadrat Neptun? Je li to veliki problem pri čitanju tarota u smislu pogrešnog čitanja karata? A u astrolgiji?
mislim da nije veliki problem kod citanja tarota, da se tu lakse snalazi nego u nekim stvarima di ga je potrebno drzati vrlo prisebnim i konkretnim, tipa voznje auta u pijanom stanju, nemoj nikako! mozda alkohol na tvog merkura jako lose djeluje. a za tarot su ti dobri i ovi drugi aspekti sa uranom i jupiterom, jako dobri, neptun tu jos pojacava mastu pa bolje vidis te asocijacije. a vjerojatno svako ko cita tarot karte puno toga pogresno procita. jedino kod tog aspekta sto jos lose znam da je sto pricas nekim posebnim jezikom pa te drugi bas ne razumiju, tj. neptun merkura odnosi u visine gdje nije vise svjestan da ga drugi ne mogu tamo pratiti i da to mora jasno i sto vise logicki objasniti. ti mislis da si jasna tj. tebi je sve jasno dok drugima djelujes nepovezano.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 00:51   #22
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Da, kreativne. AL ne frustriram se, sve mi je ok Prihvaćam ograničenja
A nije mi nikad dosadno, i nalazim načine za ispoljit se dovoljno da mi ne proključa u glavi
Samo bi mi bilo lakše da sam uspijevala kanalisat i preoblikovat neke stvari, na taj način.
Naučila sam se strpljenju po tom pitanju i to je ok.

Prevođenje je svojevrsna umjetnost, zahtijeva kreativnost, osjećaj za riječ, smisao, značenja, sposobnost povezivanja...
I svaki posao može biti takav, u različitoj mjeri,
ako mu daš šansu

Ne znam ja gotovo ništa o astrologiji, al zanima me.
Čini mi se može biti od pomoći razumjet aspekte i koji koče i koji su podsticajni, al ako gledaš nešto kao kaznu, mučenje..ne daješ sebi šansu da iskristiš onu drugu stranu svega ishvatiš da si u konačnici, obično ti taj koji muči sebe

Tako nekako
'bemti, bema, kako ti je dobar post

u pravu ste ti i smoothoperatress, ne treba se ni prema jednom poslu tako odnositi, posebno ne danas. a cinjenica je da mi nije prevodjenja da bi bila u vecem suzanjstvu u ovim teskim vremenima kad te svi iskoristavaju ili gnjave na poslu. i da ce mi se jednog dana dobro isplatiti sto sam masina za prevodjenje

i na faxu sam upravo to htjela biti, i meni se to cinilo tako ko sto opisujes ali od onda se puno toga promijenilo i u meni i u tom poslu tako da pozitivne stvari o kojima pises nikog ne zanimaju, bitna je samo brzina pa brzina pa strucnost (prevodim bankarske stvari, sto mi donekle i pase jer imam asc u jarcu i mc u skorpionu, ali mislim da je cak i u knjizevnosti tako, brzina + koliko si jeftin).

i ja sam se kao merkurovski tip s godinama promijenila. posto sam blizanac s merkurom i mjesecom u blizancima uvijek sam gutala knjige a knjiznice su mi bile nesto poput crkve, ko mala uzivala vise u kviskoteci nego u filmovima za djecu. posto sam studirala 2 knjizevnosti i to mi se oteglo s vremenom sam otisla u drugu krajnost. prvo sam postala alergicna na onaj zuckasti hrapavi papir, pa nisam vise nikakvu knjigu mogla drzat u rukama i citala samo one koje imaju e-text, sad vise ni na ekranu ne mogu zamisliti da citam nesto jako dugo. knjiznice zaobilazim u sirokom luku a kad moram, brzo obavim sta treba i bjezim vani na cisti zrak i sunce. i dalje u meni postoji ljubav za knjizevnost, za dobru pricu, odlican stil, duhovitost i lucidnost pisca ali ne mogu vise zamisliti sam cin citanja, ne mogu se skoncetrirati tako dugo i ne znam kad ce se to opet vratiti i nije me briga. sve se obrnulo uranovim tranzitom preko mjeseca i merkura a mislim da je bilo tako drasticno jer sam previse koristila merkura za vrijeme dugotrajnog plutonovog tranzita. mislim da mi se pomalo razvija i astma.

i ti intelektualni merkurovski tipovi mi se vise ne svidjaju, blaga je to rijec, ne mogu ih smisliti. sad me pale nedvojbeno muski marsovci, actionmeni, s puno vatre i osjecaja.

konkretno, prevodjenje i bilo kakva pretjerana mentalna aktivnost ubija zivot u meni i susi me. to je muska yang energija od koje na kraju izgledas sazvakano i ispijeno ko ruzna politicarka. treba se tog cuvati, actionmeni gdje ste
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 23:34   #23
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
'bemti, bema, kako ti je dobar post
Oće me to jednom u 5 godina

Inače, pokušavam razbit sram javljanja na podforumu Astrologija:-D, pa hvala:-)

Za ostalo

A zvučiš ko moja prijateljica, koja je Blizanac, mislim čak dvostruki, ista strast, ista brzina u govoru, nadovezivanje misli jedna na drugu, ista strast koju si ti nekad imala (prema knjigama) ...a razumljivo mi je i kako i zašto se percepcija promijenila;-)

I ja sam ti više za actionmane

E, da onaj aspekt Merkura i Neptuna (kvadrat, valjda), to ja imam, i mogu se skroz prepoznati. Baš znam zabudalit nekad, i teško me je ispratiti, ako ne uključim kontrolu i obzir:-D

Al sad kad znam od čega je, nekako mi lakše
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 01:06   #24
Merkur u djevici, u konjukciji sa saturnom i trigonu sa chironom, i to u petoj kući. Ovo će sad možda zvučati grozno, ali vjerujem da nikad nisam upoznala želju/potrebu/žudnju jaču ili neposredniju od one koju sam kao klinka i adolescent osjećala za čitanjem. (A nikad mi valjda nije falilo zraka, vode, hrane ili nekih sličnih stvari).
Još ja volim čitati, ali čitanje je nešto što se nalazi u opisu profesije koju sam odabrala (saturn vlada 9. i 10. kućom, a merkur 2. i 6.) pa se to malo potroši na aktivnosti koje su u manjoj mjeri užitak a više obaveza. Kad je tema sama po sebi interesantna, onda je čitanje i sve ostalo što uz moj posao ide savršeni gušt i okupacija koja me čitavu apsorbira.
Ponekad imam problema s pažnjom u smislu da ne volim da me se prekida kad krenem nešto raditi.

Zadnje uređivanje thinair : 01.10.2007. at 01:06. Reason: .
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:29   #25
hmm moj merkur je jedini planet u natalu koji je lijepo aspektiran s marsom i to sekstilom...puno pričam(podznak blizanci merkur u blizancima) i često ze zalaufam i drugi nemogu doć do riječi od mene, i poprilično glasno pričam. Mislim da je to sve zbog ovog sekstila.
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 03:22   #26
Moj Merkur je u 7 kući u Raku i radi trigone s Mjesecom i Uranom, sekstil sa Saturnom i kvadrat s Plutonom. Oduvijek pamtim da sam obožavala čitati, kao klinki mi se uvijek bilo najdraže povući u svoju sobu i svoj mir i tako pola dana provesti čitajući. To mi je bilo ljepše nego biti s društvom vani. Možda zvuči malo čudno. Mojoj obitelji je to išlo na živce, što stalno buljim u knjigu. Nisu me razumjeli, šta se može... Sada čitam malo manje, nešto zbog nedostatka vremena, nešto zbog nedostatka interesa u zadnje vrijeme.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 10:10   #27
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
Mislim da je to sve zbog ovog sekstila.
Nije, imam i ja isti aspekt pa malo pričam i ne baš glasno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 10:34   #28
Moj merkur u ovnu na kraju 12. kuće.
Mjesec kvadrat merkur.
Merkur konjukcija ascedent (asc u ovnu).
Je li mi može netko napisati što bi to moglo značiti?
Hvala!
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 18:21   #29
Quote:
ćićolina kaže: Pogledaj post
hmm moj merkur je jedini planet u natalu koji je lijepo aspektiran s marsom i to sekstilom...puno pričam(podznak blizanci merkur u blizancima) i često ze zalaufam i drugi nemogu doć do riječi od mene, i poprilično glasno pričam. Mislim da je to sve zbog ovog sekstila.
a da ti nije to od merkura u blizancima i asc u blizancima i merkura u 1.? to je dovoljno za ubit covjeka pricanjem glasno pricaju ljudi s malo vise marsa opcenito u horoskopu, mozda i urana
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 19:36   #30
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
bema, meni u ovnu u 3.! di je nestao onaj smajlic za 'gimme five'?

i slicno samo obrnuto u konjukciji sa chironom i opoziciji sa uranom, valjda zato imamo slicnih problema s pisanjem :-) jesu tebe optuzivali za prepisivanje kad bi nesto dobro napisala? mene stalno

ostali aspekti: venera sq mars
venera quintil saturn
venera sekstil merkur
venera sekstil mjesec
venera trigon sj. cvor
Ev ga

: five: ;-)

A nisu me optuživali za prepisivanje, nikad Al se je uvijek "očekivalo", što me je opterećivalo i nerviralo, da dobro pišem (a ono, pismeni i gluposti).
I nisam nikad htjela ići na dodatnu nastavu iz jezika i književnosti, visila bih u knjižnici i tamo radila..cijelu osnovnu sam tamo provela. Moji doma nisu ni znali gdje sam. Ja bih samo pošla prije škole...i uživala:-D

Imam drugi problem. Znam bit nejasna. Imala sam problem s nekim (mlađim od mene) asistenticama na fakultetu koje nisu mogle ispratiti moje konstrukcije i mreže asocijacija. Nisu ni razumjele neke riječi Arhaične, valjda

Rekla mi je kolegica da mi je stil tako..malo kao.."ezoteran", "hermetičan"
E, to ti meni zna bit trouble.
Iako se vodim onim "manje je više", a mislimda sam prilično sistematična kad pišem stručne radove
i frustrira me kad se netko..zbuni


Jel to taj kvadrat Merkura i Neptuna, koji si ti bila spomenula

Vidiš, kad pišem nešto vezano za faks, kad radim istraživanje, kad treba baratat s analizama, pa povezivati.., zaključivati i sl...nemam blokada.
I dosta sam hrabra sa zaključcima Ako radim analize iz književnosti, znam bit i brutalna u kritici. Ne pere me to...što će tko mislit i hoće li se moje mišljenje sukobiti s mišljenjem nekog "bitnog" i sl;-)
Uvijek, uvijek argumentiram;-) Zato dobro i prođem, valjda:-D

Kad trebam samu sebe izraziti, ili pretočiti u nešto konkretno ideju za predstavu, film, zapisati note..kad čujem muziku i sl....e onda imam problem
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 23:22   #31
meni Mercury Leo 25°51'32 in house 3 direct ,Mercury Conjunction Venus 4°02
Mercury Conjunction Jupiter 3°00 ,

I šta to znači aj pleas kažite
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 23:24   #32
Merkur u Škorpionu, 9-ta kuća,
kunjukcija Neptun,
sekstil Pluton,
kvadrant podznak (vodenjak)

Zadovoljna sam.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 20:38   #33
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
a da ti nije to od merkura u blizancima i asc u blizancima i merkura u 1.? to je dovoljno za ubit covjeka pricanjem glasno pricaju ljudi s malo vise marsa opcenito u horoskopu, mozda i urana
ovo prvo jeste,ali mislim da je za glasnoću kriv mars, i poprilično je naglašen, u ovnu je
ćićolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 15:39   #34
Merkur mi je u Djevici na 15 stupnjeva (najbolje moguće mjesto !), u 12 kući .
Jedini merkurovi aspekti kod mene su - konjukcija sa suncem i konjukcija s plutonom.

Obozavam knjige, od najranijeg djetinjstva (uvijek su mi bile najdrazi poklon), i dan danas pasionirano čitam (unatoc nedostatku vremena).
Prilicno sam elokventna i mislim da jako dobro rijecima mogu objasniti svoje osjećaje, isto tako rijecima mogu jako dobro drugoga utješiti ...
Znam biti i "prebrza na jeziku"

Ono sto mi je uzasno zao, moja struka nema veze ni s knjigama ni s umjetnoscu, ni s govornistvom, rijecima

Vec sam pitala, niko mi nije odgovorio...gdje je "kiks", s obzirom da ono sto je u meni (moja strast) ne uspjevam ispoljiti (baviti se time). Rijec je o naoko čudnom spletu okolnosti ("vezane ruke")
Ima li to veze s ovom 12. kucom ?
Kakva je konjukcija merkura s plutonom ?
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 00:39   #35
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Imam drugi problem. Znam bit nejasna. Imala sam problem s nekim (mlađim od mene) asistenticama na fakultetu koje nisu mogle ispratiti moje konstrukcije i mreže asocijacija. Nisu ni razumjele neke riječi Arhaične, valjda

Rekla mi je kolegica da mi je stil tako..malo kao.."ezoteran", "hermetičan"
E, to ti meni zna bit trouble.
Iako se vodim onim "manje je više", a mislimda sam prilično sistematična kad pišem stručne radove
i frustrira me kad se netko..zbuni


Jel to taj kvadrat Merkura i Neptuna, koji si ti bila spomenula
da, vjerojatno je to to ali koliko sam skuzila ti si dupla djevica s merkurom u djevici ili barem u 1. kuci pa nije ni cudo da te ne mogu ljudi pratiti pa ni oni na fakultetu. jednostavno si prenapredna merkur neptun je ezoteran ali hermeticnost dobijes kad se zaboravis i mislim da ti nije toliko namjera da budes svima jasna. neke se stvari ne mogu na drugi nacin reci tj. ne mozes biti cas visoko cas nisko kad jednom pocnes strucni rad, valjda uvijek mora biti na istom nivou.


Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Vidiš, kad pišem nešto vezano za faks, kad radim istraživanje, kad treba baratat s analizama, pa povezivati.., zaključivati i sl...nemam blokada.
I dosta sam hrabra sa zaključcima Ako radim analize iz književnosti, znam bit i brutalna u kritici. Ne pere me to...što će tko mislit i hoće li se moje mišljenje sukobiti s mišljenjem nekog "bitnog" i sl;-)
Uvijek, uvijek argumentiram;-) Zato dobro i prođem, valjda:-D

Kad trebam samu sebe izraziti, ili pretočiti u nešto konkretno ideju za predstavu, film, zapisati note..kad čujem muziku i sl....e onda imam problem
pogledaj jel imas nesto kao chirona u 5. kuci ili je to samo saturn koji vlada 5. na asc (pretpostavljam da je ako ti je kreativan rad bitan dio zivota). ako je takav polozaj onda je to zajeb. sto se tice analiza, kritike itd. tu nema problema jer je to djevicama prirodjeno. al nekad su tolko komplicirane i pedantne i opterecene nedostiznim kriterijima da same sebe blokiraju u konstruktivnom djelovanju. ukoliko je jos saturn na asc tu je problem sa osjecajem inferiornosti koji se izmjenjuje sa velikim ambicijama i ocekivanjima kojima je cesto uzrok obiteljska situacija tj. neadekvatan odnos najcesce s ocem a ako i s drugim clanovima obitelji onda sve preko njegova utjecaja u kuci. prevelika ocekivanja i ambicije osoba sama sebi postavlja jer osjeca da ce na taj nacin dokazati da nije zasluzila takav tretman od oca koji je dobila a najcesce je bio los u smislu zanemarivanja ili hladnoce ili je jednostavno digo ruke jer je dijete toliko drukcije od njega ili naprosto hermeticno itd. takva situacija neminovno producira osjecaj inferiornosti koji djelomicno onemogucuje ostvarenje ambicija odnosno odgadja to ostvarenje za kasnije kada nastupi veci stupanj zrelosti tj. kad osoba prestaje biti psihicki dijete a ne fizicki. ne mora znaciti da sam ovo pogodila jer je to cest scenarij ali u tvom slucaju moze biti i nesto sto samo asocira na ovo, nemoj to doslovno shvacati.

uglavnom, podrucje limitirano saturnom se oslobadja zreloscu i vecim povjerenjem u sebe i svoje sposobnosti i vecom ljubavi i tolerancijom i meksim pristupom sebi. prevelika analiticnost i kriticnost djevice se rjesava da se manje funkcionira na mentalnom planu a vise se prepusti emocijama u svemu sto radis i opazas. inace, jedan moj bivsi profesor na faksu je djevica i uzasno je kreativan i sto se tice pisanja strucnih radova i poezije i reziranja kazalisnih predstava. njegove predstave uopce nisu licile na djevicu osim po genijalnosti i razumijevanju teksta, sve drugo je bilo jako zabavno, niti malo zamorno ali hermeticno da, jbg. ima konjukciju venere i neptuna. ti imas konjukciju venere i urana, posveti se njoj odnosno osloni na nju. i mislim da koliko god je bio napredan i eklektican u pristupu da mu je nekako falilo osobnosti, mislim da se on nije do kraja prepustao osjecajima, iako je talijan. mislim da su osjecaji big issue i foreign territory vecini djevica.

pozdrav, sori na kasnom odgovoru, nisam nesto na forumu u zadnje vrime
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 04:48   #36
Da li mi mozete pomoci da odgonetnem kakav je aspekt merkur konjukcija mars? Citala sam mnogo knjiga,i uglavnom sam nailazila na razna tumacenja.Neki astrolozi kazu da deluje kao sekstil,a neki opet kazu da nije bas ni dobar.
Kod mene je ta konjukcija u prvoj kuci mars na 27* sco,a merkur na 0* strelca,dao mi je to da mnogo volim jezike,i da brze pricam i mislim i ponekad reagujem momentalno,sto i nije bas lepo.
Orbis je separacioni.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:15   #37
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Da li mi mozete pomoci da odgonetnem kakav je aspekt merkur konjukcija mars? Citala sam mnogo knjiga,i uglavnom sam nailazila na razna tumacenja.Neki astrolozi kazu da deluje kao sekstil,a neki opet kazu da nije bas ni dobar.
Kod mene je ta konjukcija u prvoj kuci mars na 27* sco,a merkur na 0* strelca,dao mi je to da mnogo volim jezike,i da brze pricam i mislim i ponekad reagujem momentalno,sto i nije bas lepo.
Orbis je separacioni.
konjukcija je uvijek jača od sekstila. sve si i sama ok navela žustra u komunikaciji, spremna reći što misliš, tj. prvo reći pa onda razmisliti. da si sklona stranim jezicima, definitivno, jer ti je merkur u strijelcu, ali i takav da daje dojam da je osoba raspršena-skačeš s teme na temu, snažno braniš svoje ideje, a pošto je merkur vladar blizanaca i djevice, u strijelcu se baš i ne osjeća kao "doma", pa stoga postoji tendencija da ne gledaš detalje već cjelinu (čemu strijelac teži). pošto ti je mars u škorpionu, a on jest "doma", moraš pripaziti da ne pričaš prežestoko i paziti da ne uvrijediš osobe s kojima komuniciraš sarkazmom i cinizmom, i posebno-da ne upadaš ljudima u riječ
evo, ukratko, valjda te nisam previše iskritizirala
a dobra strana jest-da si prilično izravna i iskrena
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:52   #38
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
evo, ukratko, valjda te nisam previše iskritizirala
a dobra strana jest-da si prilično izravna i iskrena
Haha,ma nisi,sve si super rekla,izvrsno si me opisala.Apsolutno si sve rekla onako kako je.Cmokic,sto mi uvek izadjes u susret.
E sada,ja sam ovo ustvari pitala i zbog jedne stvari,znam da je potrebna natalna karta,ako treba postavicu je.Taj merkur mi je vladar 8 i 10 kuce,ali mene brine to sto je vladar 8...
Eto o cemu jedna dupla skorpija razmislja.
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:24   #39
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Haha,ma nisi,sve si super rekla,izvrsno si me opisala.Apsolutno si sve rekla onako kako je.Cmokic,sto mi uvek izadjes u susret.
E sada,ja sam ovo ustvari pitala i zbog jedne stvari,znam da je potrebna natalna karta,ako treba postavicu je.Taj merkur mi je vladar 8 i 10 kuce,ali mene brine to sto je vladar 8...
Eto o cemu jedna dupla skorpija razmislja.
ha-ha, pa tu smo da si izlazimo u susret, nema na čemu draga
ne mora značiti da je loše što je vladar 8. (meni je te neptun, i fobija mi je voda )... vjerovatno i sama znaš da bi to još dodatno trebalo pojačati te tvoje škorpionske karakteristike, sklonosti mističnoj i okultnoj literaturi, pa eto, kod tebe, interes za npr. astrologiju. to je ono što mi prvo pada na pamet...a sad, evo jedan moj zaključak: pošto 8. kuća simbolizira i "nešto što pripada nekom", mislim da bi to moglo značiti i da voliš čuti što ti i drugi ljudi imaju za priopćiti s područja ovih sfera, možda čak i više voliš čitati o nekim mračnijim temama, dok te one veselije manje privlače ha?
i da, moguć finacijski dobitak/gubitak kroz nekakve ugovore ili daljnju rodbinu...ovo su samo mogućnosti, pošto je merkur vladar, a ne doista tamo smješten.
što se tiče 10. kuće... karijera i interesi koje pokazuješ ka određenim zanimanjima... novinarstvo, pisanje, mediji... kažeš, merkur u škorpionu,pa eto, mogla bi biti strogi kritičar i (psiho) analitičar... biraj
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 03:48   #40
Darling,nemam sta da dodam....hvala ti od srca....
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.