Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2008., 12:00   #201
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
samo mala nadopuna. klamidija nije niti bakterija niti virus, ona je klamidija. vrsta sama za sebe, u biti ona je nešto između bakterije i virusa. u sličnu grupu pripada i mycoplasma koja je također vrsta sama za sebe, mislim da isto vrijedi i za ureaplasmu. kao što je suey rekla, liječe se antibioticima i to efikasno, no samo manji dio antibiotika djeluje na njih. običan dobri stari doksicilin (tetraciklin) ih rješava, a na njih djeluje i sumamed, ali ako se koristi dulje (min 10 dana). zbog toga su tetraciklini uglavnom prvi izbor. ima i nekih skupih antibiotika koji djeluju na te organizme poput ciprofloksacina (cipromed ili ciprinol su najčešći primjerci) ali takve u pravilu prepisuju samo specijalisti
ma da, ima znacajke virusa, zato se mora raditi poseban bris na nju. i jos nesto, ona se ne moze ubiti u jednoj turi antibiotika, vec mora u ciklusima, tako nesto, zbog nacina razmnozavanja, cini mi se. treba pitati ginica tocno za to jer ja ju nisam imala pa nemam pojma. no, kad sam isla na pregled za lece, nekom tipu su je otkrili u oku pa mu je doktorica objasnjavala da ima klamidiju i da se rjesava antibiotikom i kako tocno u tim turama.

Zadnje uređivanje Suey : 16.05.2008. at 14:15.
Suey is offline  
Old 16.05.2008., 14:04   #202
Klamidija je baktetrija!!
mišica27 is offline  
Old 16.05.2008., 14:14   #203
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Klamidija je baktetrija!!
tako je, klamidija je bakterija sa znacajkama virusa, a ne nesto izmedju bakterije i virusa
Suey is offline  
Old 16.05.2008., 14:15   #204
jako teško
lolipita is offline  
Old 16.05.2008., 15:09   #205
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Klamidija je bakterija!!
nije baš. ona je doista izvan bakterija ili virusa, svojevremeno sam razgovarao s prijateljem doktorom o tome. imao sam je svojevremeno, ali na plućima tj bronhima. agli madrfakr. na kraju sam to izlječio spomenutim ciprofloksacinom. sitnija je od bakterija pa je ne možeš 'vidjeti' pomoću bakteriološkog testa, možeš je ustanoviti samo skupim testovima poput roche PCR DNK testa koji osim HPV detektira i klamidiju...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 17.05.2008., 17:37   #206
klamidija je bakterija, a ako ti je prijatelj doktor to rekao savjetuj mu da prelista malo bakteriologiju ili prosurfa netom...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 04.06.2008., 05:00   #207
Pomoc molim!

Na mom godisnjem "physical" uradjen mi je PAP pored gomile ostalih testova krvi (placa moje zdravstveno tj za mene je besplatno). Sad dobijem nalaz da je PAP uredan ali da sam testirana pozitivna na HPV i da sam high risk (Doslovno kaze" Out of Range - Positive - This high-risk HPV test detects thirteen high-risk types (16/18/31/33/35/39/45/51/52/56/58/59/68) without differentiation.")
Svi ostali nalazi krvi su ok. Pretpostavljam da su radili DNK HPV metodu - kako ste rekli da se zove - Roche?

Pitanje - sto ja treba da radim i koje korake da dalje preduzmem. Jedino sto su mi rekli je da nakon 6-12 mjeseci bi trebalo da ponovim test.
milimelo is offline  
Old 04.06.2008., 09:19   #208
Quote:
milimelo kaže: Pogledaj post
Na mom godisnjem "physical" uradjen mi je PAP pored gomile ostalih testova krvi (placa moje zdravstveno tj za mene je besplatno). Sad dobijem nalaz da je PAP uredan ali da sam testirana pozitivna na HPV i da sam high risk (Doslovno kaze" Out of Range - Positive - This high-risk HPV test detects thirteen high-risk types (16/18/31/33/35/39/45/51/52/56/58/59/68) without differentiation.")
Svi ostali nalazi krvi su ok. Pretpostavljam da su radili DNK HPV metodu - kako ste rekli da se zove - Roche?

Pitanje - sto ja treba da radim i koje korake da dalje preduzmem. Jedino sto su mi rekli je da nakon 6-12 mjeseci bi trebalo da ponovim test.
ti si mznači pozitivna na hpv visokog rizika,koliko sam skužila papa test ti je u redu,ako je papa test uredan moraš ponoviti papa test opet za 4 mjeseca,a ako želiš biti u potpunosti sigurna da nemaš promjena koje je izazvao hpv najbolje ti je da odeš na kolposkopiju,to ti se premaže s octenom kiselinom i onda se gleda sa kolposkopom koji uvećava,kolposkopija točno poakaže promjene ako ih uopće ima,kolike su i gdje su smještene dok papa test nije precizan,papa test je subjektivna odredba citologa po stanicama a možda je baš u tom uzorku šta su uzeli tebi bilo jako malo stanica hpv-a pa ti je zato papa čist,znači za najveću sigurnost najbolje je napraviti kolposkopiju,ako se pokaže da je ona uredna znači da onda imaš hpv ali da nije aktivan,može se aktivirAti kod pada imuniteta,kod trudnoće,...pa onda pazi da ti imunitet ostane dobar i morat ćeš češće kontrolirati papa test,svakih4-6 mjeseci,a ako nešto bude na kolposkopiji onda ćeš se doktorom dogovoriti šta dalje,test na hpv možeš ponoviti za 6-12 mjeseci ali bolje je za 12 nego prije
valneahana is offline  
Old 05.06.2008., 21:11   #209
Pozz!
Imam gadnih ginekoloških problema i svaki savjet je dobodošao.
Ovako;
Papa test mi je otkrio cin I + promjene povezane sa hpv-om. Za dva mjeseca sam ponovila papa - test i ovaj put je pokazao cin II!
Tipizacijom je izoliran visokorizični tip 16, test na anaerobe i aerobe otkrio je E.coli,pozitivana sam na klamidiju.
Ne znam koliko dugo vučem te bolesti i strah me zbog mogućih komplikacija (ultrazvučno nisam pregledana).
Popila sam Sumamed za klamidiju,trenutno koristim Betadine vaginalete i pijem Ninur za E.Coli. Uskoro ću opet raditi test na klamidiju i bojim se da će biti pozitivan .
Što se hpv-a tiče, zasad samo bildam imunološki sustav .
Molim vas,pomozite mi svojim savjetima i iskustvom. Svaki komentar je dobodošao...
Da ironija bude veća, nisam imala nikakve ginekološke smetnje i išla sam na pregled jer smo dragi i ja htjeli poraditi na bebici...
seven_ is offline  
Old 05.06.2008., 22:17   #210
odi na kolposkopiju
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 05.06.2008., 22:19   #211
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Pozz!
Imam gadnih ginekoloških problema i svaki savjet je dobodošao.
Ovako;
Papa test mi je otkrio cin I + promjene povezane sa hpv-om. Za dva mjeseca sam ponovila papa - test i ovaj put je pokazao cin II!
Tipizacijom je izoliran visokorizični tip 16, test na anaerobe i aerobe otkrio je E.coli,pozitivana sam na klamidiju.
Ne znam koliko dugo vučem te bolesti i strah me zbog mogućih komplikacija (ultrazvučno nisam pregledana).
Popila sam Sumamed za klamidiju,trenutno koristim Betadine vaginalete i pijem Ninur za E.Coli. Uskoro ću opet raditi test na klamidiju i bojim se da će biti pozitivan .
Što se hpv-a tiče, zasad samo bildam imunološki sustav .
Molim vas,pomozite mi svojim savjetima i iskustvom. Svaki komentar je dobodošao...
Da ironija bude veća, nisam imala nikakve ginekološke smetnje i išla sam na pregled jer smo dragi i ja htjeli poraditi na bebici...
pa u tom je divota hpv-a i klamidije - nema simptoma! kaj se hpv-a tice, sama cinjenica sto ga imas, ne zanci nista, trebas ukloniti prmomjene koje on uzrokuje u obliku cin-a, to su premaligne promjene. tebi hitno treba kolposkopija jer citologija (papa test) jest samo probirna metoda, a ne dijagnostika - da bi znala koji je tocno cin, treba napraviti sukladno nalazu kolposkopije biopsiju pa ce ti phd pokazati pravo stanje. imunoloski sustav nema smisla bildati, to je bezvezarija, treba uklanjati promjene, tek onda ce imunitet napraviti svoje - izbaciti virus, bez nekakvog bildanja. ja od bildanja imuniteta imam sada samo povecane jetrene enzime, a stanje je bilo potpuno isto tijekom druge kolposkopije. dakle, tvoj te ginekolog mora uputiti na kolposkopiju - to je promatranje grlica i rodnice pod mikroskopom uz uvecanje do 40 x, a nakon sto ti grlic i rodnicu premaze octenom kiselinom kako bi se lijepo vidjele promjene. ultrazvuk ti tu uopce nije bitan. vjerojatno sad ceka da najprije rijesis e. coli i klamidiju, jer ti cin moze i od tog skociti, pa ce nakon terapije ponoviti papa test.
Suey is offline  
Old 05.06.2008., 22:28   #212
bravo sju...baš super da si joj to napisala.

seven...mene je sju prosvjetlila i tada sam otišla

dolazi u Zagreb
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 05.06.2008., 23:13   #213
Hvala na prosvjetljenju !
Da se razumijemo, do prije par mjeseci nisam znala ništa o hpv-u,tako da sam slijepo slušala upute ginekologa. I to privatnog, jer sam od svoje ginekologice dobila samo upute da si "pogledam na internetu što je to hpv". Također mi je odbila dati uputnicu za bolničkog ginekologa.
Na svojoj sam koži osjetila neprofesionalnost i nehumanost liječnika kad mi je bila najpotrebnija zdrastvena skrb. Zato sam se i odlučila sama informirati i ubrzati proces izlječenja.
Lara i Suey,hvala vam na brzim odgovorima i uputama u kojem smjeru da krenem s pretragama.
seven_ is offline  
Old 05.06.2008., 23:45   #214
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Hvala na prosvjetljenju !
Da se razumijemo, do prije par mjeseci nisam znala ništa o hpv-u,tako da sam slijepo slušala upute ginekologa. I to privatnog, jer sam od svoje ginekologice dobila samo upute da si "pogledam na internetu što je to hpv". Također mi je odbila dati uputnicu za bolničkog ginekologa.
Na svojoj sam koži osjetila neprofesionalnost i nehumanost liječnika kad mi je bila najpotrebnija zdrastvena skrb. Zato sam se i odlučila sama informirati i ubrzati proces izlječenja.
Lara i Suey,hvala vam na brzim odgovorima i uputama u kojem smjeru da krenem s pretragama.
draga ja živjela u Rijeci 5 godina i radila u rijeci 5 godina. Super grad ali tamo u KBC Rijeku ja ne bih psa poslala a kamo li čovjeka!!!!

Hrpa nestručnjaka... dođi lijepo u Zagreb, sju će ti reći kome da se obratiš.

Ja da sma na tvom mjestu ne bih čekala da prođe klamidija i e.colii - došla bih odmah!!

Bolje da ti Ljubojević kaže zašto ste došli, nego kasno ste došli!!!

Sretno!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.06.2008., 00:07   #215
tako je!nemoj čekati da se rješiš e. coli i klamidije nego odmah odi na kolposkopiju i biopsiju a ovo ćeš rješavati paralelno.
valneahana is offline  
Old 06.06.2008., 00:08   #216
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
bravo sju...baš super da si joj to napisala.

seven...mene je sju prosvjetlila i tada sam otišla

dolazi u Zagreb


men, ja sam hapeve guru, da registriram kult?

aj hev a drim det van dej dis grlz vil bi fri - fri from hapeve


spuki
Suey is offline  
Old 06.06.2008., 00:10   #217
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
men, ja sam hapeve guru, da registriram kult?

aj hev a drim det van dej dis grlz vil bi fri - fri from hapeve


spuki
yok...imam bolju ideju... osnuj UDRUGU!!!

ajmo zajedno...ne šalim se uopće.

Ove mlade treba educirati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.06.2008., 00:18   #218
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
yok...imam bolju ideju... osnuj UDRUGU!!!

ajmo zajedno...ne šalim se uopće.

Ove mlade treba educirati
tiskamo im knjizice pa nek citaju, ionak su previse na internetu ta djeca danasnja, a mi uzivamo uz tesko zaradjenu clanarinu na karibima...bem mu, otkrila sam plan e
Suey is offline  
Old 06.06.2008., 00:20   #219
e da. može bejbe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 06.06.2008., 00:26   #220
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
e da. može bejbe
Suey is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.