Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 10:53   #1
Kako muškarac odluci bit ginekolog?

sam naslov kaže.

nije da se cudim, jer je ginekologija grana medicine kao i sve druge grane. al me zanima kako muskarac odluci bit ginekolog i još i porodničar? znam da se odluci za to kao i svi studenti medicine za druge specijalizacije, tj.jednostavno voli to, nego pitam jer sam cula od puno iskusnih ljudi da neki muški to odaberu jer im je uzbudljivo to gledat, pogotovo kad dođe neka mlada zgodna u gin.ordinaciju.

a opet od nekih cujem da se neki muški odluce za to jer su malo "hladniji".
onda opet cujem od nekih da suosjećaju s ženskim rodom.

ja sam se npr.prije bojala muških gin. al sam shvatila nakon prvog puta da muški imaju nježniju ruku, dok vecina ženski "tešku" ruku, ne kažem da ne valjaju žesne gin. jesu ljubazne i sl. nego su na stolcu teže.

koje je vaše mišljenje?
Melpina is offline  
Old 01.10.2009., 11:07   #2
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
sam naslov kaže.

nije da se cudim, jer je ginekologija grana medicine kao i sve druge grane. al me zanima kako muskarac odluci bit ginekolog i još i porodničar? znam da se odluci za to kao i svi studenti medicine za druge specijalizacije, tj.jednostavno voli to, nego pitam jer sam cula od puno iskusnih ljudi da neki muški to odaberu jer im je uzbudljivo to gledat, pogotovo kad dođe neka mlada zgodna u gin.ordinaciju.

a opet od nekih cujem da se neki muški odluce za to jer su malo "hladniji".
onda opet cujem od nekih da suosjećaju s ženskim rodom.

ja sam se npr.prije bojala muških gin. al sam shvatila nakon prvog puta da muški imaju nježniju ruku, dok vecina ženski "tešku" ruku, ne kažem da ne valjaju žesne gin. jesu ljubazne i sl. nego su na stolcu teže.

koje je vaše mišljenje?
Moje mišljenje je da to nema nikakve veze s volit il ne volit gledat. To je posao. I svoj posao moraš raditi s ljubavlju. Ginekologija kao grana medicine je jako zanimljiva i stalno se nešto novo izmišlja. Od IV oplodnje, liječenja nepolodnosti, operativnih zahvata koji su sve manje invazivni do prognoza da će se moći liječiti stanja koja su danas ne izlječiva. Možda muškarci u tom smislu imaju više avanturističkog duha u sebi nego žene, imaju i više vremena jer znanstveni rad traži jako puno životnog vremena, a supruge su te koje se onda žrtvuju i bave domom i djecom.
Samo ne kužim što te ponukalo da postaviš ovaj upit Po meni ima podjednak broj muških i ženskih ginekologa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 01.10.2009., 11:49   #3
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
sam naslov kaže.

znam da se odluci za to kao i svi studenti medicine za druge specijalizacije, tj.jednostavno voli to
ili je jednostavno jedino na ginekologiji ostalo mjesta
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Old 01.10.2009., 13:03   #4
Quote:
Ivanicapeca kaže:
Možda muškarci u tom smislu imaju više avanturističkog duha u sebi nego žene, imaju i više vremena jer znanstveni rad traži jako puno životnog vremena, a supruge su te koje se onda žrtvuju i bave domom i djecom.
Samo ne kužim što te ponukalo da postaviš ovaj upit Po meni ima podjednak broj muških i ženskih ginekologa.
slažem se!

a ovo za ženske gin. ja sam pitala za muške gin.

Quote:
electric_barbarella kaže:
ili je jednostavno jedino na ginekologiji ostalo mjesta
ne znam. onda znaci svi koji su ginekolozi su to zbog toga je je tu jedino ostalo mjesta?
Melpina is offline  
Old 01.10.2009., 21:58   #5
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
slažem se!

a ovo za ženske gin. ja sam pitala za muške gin.



ne znam. onda znaci svi koji su ginekolozi su to zbog toga je je tu jedino ostalo mjesta?
Nisi daleko od istine. Pročitaj knjigu ''Medicina iznutra'', Matko Marušić.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 01.10.2009., 23:25   #6
nemam pojma, gledam ekipu na faksu i ne mogu zamisliti nikaoga od njih kao ginekologa, a bome mi ni nitko nije do sad rekao da zeli biti ginic.
p.s. ne citati knjigu medicina iznutra, to treba proglasiti herezom i ukloniti iz javnosti isto ko i marusica
pace pacic is offline  
Old 02.10.2009., 14:10   #7
ne znam..treba netko i bit ginekolog, isto tako govore i za patologe, ono da su ludi.
zašto?pa treba netko i mrtve pregledat.
Melpina is offline  
Old 02.10.2009., 17:50   #8
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
sam naslov kaže.

nije da se cudim, jer je ginekologija grana medicine kao i sve druge grane. al me zanima kako muskarac odluci bit ginekolog i još i porodničar? znam da se odluci za to kao i svi studenti medicine za druge specijalizacije, tj.jednostavno voli to, nego pitam jer sam cula od puno iskusnih ljudi da neki muški to odaberu jer im je uzbudljivo to gledat, pogotovo kad dođe neka mlada zgodna u gin.ordinaciju.

a opet od nekih cujem da se neki muški odluce za to jer su malo "hladniji".
onda opet cujem od nekih da suosjećaju s ženskim rodom.

ja sam se npr.prije bojala muških gin. al sam shvatila nakon prvog puta da muški imaju nježniju ruku, dok vecina ženski "tešku" ruku, ne kažem da ne valjaju žesne gin. jesu ljubazne i sl. nego su na stolcu teže.

koje je vaše mišljenje?

Ma i ja sam se to pitala. POsebno kada sam jedne prilike dosla na stol jednom starom prdonji. i s obzirom da mi je to bio prvi put kod muskog ginica bila sam prilicno napeta, tako da sa onom spravnom nije mogao da udje unutra. I ludjak me je poceo masirati i draziti, ja poludila. TO mi je bio sok. A poslije mi je davao komplimente kako imam maternicu ko ruzu i lijepo poredane organe. COvjek totalno uziva u svom poslu. Al inace kazu za tog doktora da je malo puknut.

Inace stvarno mi nije jasno koji je glavni motiv muskarcima da postan ginici. Zar nema i drugih dijelova tijala koji mogu biti zanimljivi za lijecnicku praksu?
Inace uvijek nastojim izabrati zenskog ginica, jer kad ima pricam o problemima one znaju o cemu se radi jer su i same to osjetile na sebi. A sta jedan muskarac moze znati o bolnim mjesecnicama?
SSDM is offline  
Old 02.10.2009., 17:57   #9
Quote:
pace pacic kaže: Pogledaj post
nemam pojma, gledam ekipu na faksu i ne mogu zamisliti nikaoga od njih kao ginekologa, a bome mi ni nitko nije do sad rekao da zeli biti ginic.
p.s. ne citati knjigu medicina iznutra, to treba proglasiti herezom i ukloniti iz javnosti isto ko i marusica
Jesi li pročitala knjigu?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 02.10.2009., 18:12   #10
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
jer sam cula od puno iskusnih ljudi da neki muški to odaberu jer im je uzbudljivo to gledat, pogotovo kad dođe neka mlada zgodna u gin.ordinaciju.

ma jok, šta ti je. muški ti OPČE ne vole sise i klitorise. lažu te iskusni ljudi.
Aphex is offline  
Old 02.10.2009., 18:33   #11
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
Jesi li pročitala knjigu?
I procitala i slusala njega svaki seminar kako umjesto gradiva prica price iz nje.
pace pacic is offline  
Old 02.10.2009., 21:37   #12
Ne znam otkud ova tema na Zdravlju.
Meni je ova rasprava za Kokošinjac.
ditta is offline  
Old 03.10.2009., 00:58   #13
da, tipovi idu specijalizirati ginekologiju zato što su sve do jedne žene koje dolaze na preglede mlade, zgodne i jebežljive.

a ovome/ovoj što predlaže pročitat knjigu od marušića poručujem da dotični nije nikad u životu vidio, a kamoli klinički pregledao pacijenta. štakori se naravno ne računaju.
Sigyn is offline  
Old 03.10.2009., 01:19   #14
Quote:
Sigyn kaže: Pogledaj post
da, tipovi idu specijalizirati ginekologiju zato što su sve do jedne žene koje dolaze na preglede mlade, zgodne i jebežljive.
neki se zajebu, da.

nekima se valjda isplati trpit stare radi tih par mladih koje će masirati
(sori SSDM, kontam da nije bilo ugodno, ali )
Aphex is offline  
Old 03.10.2009., 17:42   #15
Moram se uključiti u raspravu jer već duugo imam svoje tvrdoglavo mišljenje da muški ne mogu biti dobri ginekolozi jer ne mogu osjetiti ono što mi osjećamo. To ti je isto kao kad te boli glava. Ako i tebe boli, onda otprilike znam kako ti je.
bila sam kod 4 različite ginekologice,naišla na jednu tešku rospiju i nakon nje dospjela kod muškog gin. Taj čovjek je naprosto divan liječnik,sve mi je lijepo objasnio ,baš onako kao liječnik. Jer, na kraju krajeva i to je dio medicine,samo što smo mi još uvijek malo skeptični, a i seksualni i ginekološki problemi su poprilična tabu tema.Ako te boli, nemaš se što sramiti,a oni su tu da ti pomognu. Sad, zašto oni to odabiru, ne znam. Može biti da su neki perverzni,a može biti da ih jednostavno zanima.Moje mišljenje je da su čak i bolji ginekolozi,. U utorak idem kod njega na pregled i baš me zanima kako će biti i nije me strah jer kad imaš problem ,onda tražiš najbolje za sebe.
..tužni lavić.. is offline  
Old 03.10.2009., 17:53   #16
Quote:
..tužni lavić.. kaže: Pogledaj post
već duugo imam svoje tvrdoglavo mišljenje da muški ne mogu biti dobri ginekolozi jer ne mogu osjetiti ono što mi osjećamo.
(...)
Moje mišljenje je da su čak i bolji ginekolozi,
Aphex is offline  
Old 03.10.2009., 18:00   #17
koji dio ti nije jasan? dok se nisam uvjerila da su čak i bolji od ženskih,smatrala sam da nisu dobri.Ok?
..tužni lavić.. is offline  
Old 04.10.2009., 00:38   #18
ja mislim da ti muskarci nisu bas normalni u glavi!da se malo psihologija uplete u to ,bilo bi joj posla...
nanica is offline  
Old 04.10.2009., 00:42   #19
Ja ih uopće ne dijelim na muško/žensko, ne samo ginekologe nego svakog doktora.
pítā is offline  
Old 04.10.2009., 10:02   #20
Quote:
nanica kaže: Pogledaj post
ja mislim da ti muskarci nisu bas normalni u glavi!da se malo psihologija uplete u to ,bilo bi joj posla...
Mislim da generaliziraš. Vjerojatno ima psih. slučajeva, ali ruku u vatru stavljam da su večina normalni ljudi.
Sjećam se sebe kada sam prvi put crtala akt na faxu. Ispred sebe sam imala bakicu od 80 godina, golu, koja je samo trebala 50 kn da preživi taj dan.
Bilo mi je užasno neugodno što se mora tako ponižavati pred hrpom balavaca. Već slijedeći put skužila sam da više ne razmišljam o tom aspektu, već sam crtala i razmišljala o proporcijama tijela, svjetlu i sjeni, liniji...radila sam svoj posao.
Što hoću reći? Pa to da kad dođeš na ginekološki stol, doktor ima hiljadu drugih upitnika i dilema u glavi od estetskog doživljaja tvoje vagine. Svoj posao mora odraditi odgovorno, ne smije te povrijediti, ne smije ništa propustiti. Njegovi propusti te mogu koštati zdravlja i života, a njega karijere i nečiste savjesti. Mislim da ih većina ima tu premisu u glavi kao No.1
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.