Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2013., 13:40   #9201
Quote:
placebo kaže: Pogledaj post
hvala ti bue ko bratu, ja krenula da ću na put u mantiliću

ništa, vidimo se onda sutra na slućaju
Ideš preko Ancone?
__________________
Any reference in this notice to a person of the male sex must be deemed also to constitute a reference to a person of the female sex.
MerchantBanker is offline  
Old 14.03.2013., 14:38   #9202
Quote:
analysis01 kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

znam da se ovaj moj post ne uklapa u odabranu kategoriju, ali obraćam Vam kako bi Vas zamolila da mi pomognete u svezi jednog istraživanja. Izdvojite 2 minute vremena za ovu anketu i puno ćete pomoći jednoj studentici
https://docs.google.com/forms/d/1y91...zO2w7ofU/edit#
HVALA PUNO!!
nema moje dobi .. prestar sam i za istraživanja ..
stype is offline  
Old 14.03.2013., 14:51   #9203
naata - ja bih se tužila da ti nisu dali da ideš na WC. Pa koliko je još trajao test, tj. koliko si dugo morala trpjeti. Ja bi im se bila namjerno popišala tamo po cijeloj Prometric prostoriji, pa hebote patak, šta bi bilo a si morala promijeniti tampon?!!! STRAŠNO! Smatram da nisi imala equal treatment i da imaš dobre grounds za tužbu. Pa neka opet ponavljaju ispit. SRAMOTA!

A kad smo već u pričama o tipa u čarapama i sl. prije koju stranicu je netko (mislim da je bila placebo) spominjao da su ih držali u podrumu da se kunu da nikome neće reći što je to EPSO AC.... e pa, koliko je sav ovaj Proces postao apsurdan, ja sam morala čak dva puta promisliti nije li se to uistinu dogodilo I onda sam zaključila da sam totalno poludila!

I slatko CS pitanje za kraj. U Banethu pod Public Admin/HR profile pitaju:

Quote:
If you were in charge of the strategic human resource management of the EU institutions, what kind of changes (reorganisation, staffing, HR initiatives) would you propose until 2020 in regard to tackling the effects of climate change on the administrative side?
Ne kužim kakvi su to effects na administraciju? Da se mora štedjeti? U brzini sam shvatila "causes" pa sam počela brijati da moraju manje papira trošiti i manje putovati, ali ovako sad sam osta paf..... nemam pojma što uopće pitanje znači.



PS I ja dobila crveni pravokutnik! HURA HURA!
__________________
EPSO zadaci
journey is offline  
Old 14.03.2013., 14:58   #9204
Quote:
journey kaže: Pogledaj post
what kind of changes (reorganisation, staffing, HR initiatives) would you propose until 2020 in regard to tackling the effects of climate change on the administrative side
...
Ne kužim kakvi su to effects na administraciju?
Ja ne bih shvatio da su to efekti na administraciju, nego efekti na klimatske promjene na administrativnoj strani. Pa si dobro rekla: trošiti manje papira (siječe se manje drva), ukinuti rad navečer (štednja struje za rasvjetu), putovati javnim prijevozom na posao (manje zagađenje CO2) itd.
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 15:00   #9205
Quote:
stype kaže: Pogledaj post
nema moje dobi .. prestar sam i za istraživanja ..
Hehe, ja ne bih upao ni u sljedeće dvije kategorije.
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 15:12   #9206
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Hehe, ja ne bih upao ni u sljedeće dvije kategorije.
pa nas će eliminirati samo zbog godina.
lobotomix is offline  
Old 14.03.2013., 15:13   #9207
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ni u kom slučaju ne zajedno!

Tvoji osobni podaci idu odvojeno, a na rješenje ide šifra na naljepnici (ili obratno, naljepnica ide na list s osobnim podacima, nije baš jasno napisano). Na taj način se osigurava da onaj koji ispravlja ne zna čiji je rad - sve se vodi pod šifrom. Tek kasnije netko u administraciji uzme list s tvojim podacima i onda po šifri nađe kovertu s tvojim radom i prepiše ocjene koje si dobila.

EDIT: Nekad davno dok sam išao na natjecanja u osnovnoj školi, baš se tako radilo: na list s osobnim podacima napišeš šifru koju sam smisliš - npr. Svemir17 - i onda tu šifru napišeš na svoj rad. Tako se izbjegava mogućnost da ti netko unaprijed dodijeli šifru, i ako zna kome je koju šifru dodijelio mogao bi lažirati rezultate.
Širiš dezinformacije.

Evo što je Rosa napisala na blogu:

Quote:
Dear Ivana,
The name labels will be available on each table too. The first sheet containing your details has also to be inserted in the enveloppe.
Kind regards,
Rosa
Johny is offline  
Old 14.03.2013., 15:16   #9208
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ja ne bih shvatio da su to efekti na administraciju, nego efekti na klimatske promjene na administrativnoj strani. Pa si dobro rekla: trošiti manje papira (siječe se manje drva), ukinuti rad navečer (štednja struje za rasvjetu), putovati javnim prijevozom na posao (manje zagađenje CO2) itd.
samo da se nadovežem na ovo, u jednom verbalu na CBT-u bio mi je tekst koji donosi iznenađujući podatak da se recikliranjem papira ne siječe manje drva. također, drvo koje se koristi za proizvodnju papira isključivo je iz "namjenskog uzgoja", tako da proizvodnja/potrošnja papira ne utječe na šume.
frks is offline  
Old 14.03.2013., 15:18   #9209
Quote:
stype kaže: Pogledaj post
nema moje dobi .. prestar sam i za istraživanja ..
a ja mislio ovdje sve "balavci"...





....osim amarkulina i placebo.
frks is offline  
Old 14.03.2013., 15:18   #9210
Ljudi, ovo je strava: ova tema je dosad otvorena više od MILIJUN puta: 1,095,919!!!
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 15:23   #9211
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Evo što je Rosa napisala na blogu
Ovo je baš smijurija. Jer u uputama za case study lijepo piše:
"In order to ensure that the written tests are marked anonymously, please note that any signature, name or distinguishing mark (initials, remarks unrelated to the context, telephone number, private or professional address, symbol or other) written intentionally or otherwise on the lined sheets, may bring about the cancellation of your test"

I kako sad oni misle sačuvati tajnost ako evaluator dobije tvoje osobne podatke na prvoj stranici, a onda krene čitati tvoje rješenje na drugim papirima?
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 15:29   #9212
I par napomena koja su i meni dosad promakle nezapaženo (zato sad i ne čitam case study nego upute i propozicije):

"Number each page in the bottom right-hand box.

A signal will be given 15 minutes before the end of the written test."

Zadnje uređivanje amarkulin : 14.03.2013. at 15:34.
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 15:35   #9213
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ovo je baš smijurija. Jer u uputama za case study lijepo piše:
"In order to ensure that the written tests are marked anonymously, please note that any signature, name or distinguishing mark (initials, remarks unrelated to the context, telephone number, private or professional address, symbol or other) written intentionally or otherwise on the lined sheets, may bring about the cancellation of your test"

I kako sad oni misle sačuvati tajnost ako evaluator dobije tvoje osobne podatke na prvoj stranici, a onda krene čitati tvoje rješenje na drugim papirima?
čitat s razumijevanjem, kralju kejs stadija! imena ne smije biti na LINED SHEETS, a osobni podaci idu na posebnoj listu papira
Mali Juju is offline  
Old 14.03.2013., 16:04   #9214
Quote:
Mali Juju kaže: Pogledaj post
čitat s razumijevanjem, kralju kejs stadija! imena ne smije biti na LINED SHEETS, a osobni podaci idu na posebnoj listu papira
Da, ali oboje ide u istu kovertu. Ili misliš da će prvo jedan službenik EU otvoriti kovertu i izvaditi prvu stranicu s imenom pa dati stranice s rješenjem drugome službeniku koji će to ocijeniti, i onda će ovaj vratiti onom prvom da uz tvoje ime upiše broj bodova? Ne bi me ni to čudilo...

Zadnje uređivanje amarkulin : 14.03.2013. at 16:11.
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 16:11   #9215
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Da, ali oboje ide u istu kovertu. Ili misliš da će prvo jedan službenik EU otvoriti kovertu i izvaditi prvu stranicu s imenom pa onda dati drugome službeniku koji će to ocijeniti, i onda će ovaj vratiti onom prvom da uz tvoje ime upiše broj bodova. Ne bi me ni to čudilo...
Pa naravno, ali ne baš tako jednostavno.
Taj posao rade trojica, jedan AD9, drugi AD7, a treći AST.
Posao je podijeljen tako da nitko nema sve informacije, sve u skladu s BS 27001 i ostalim standardima.
Problem je što nikad nisu sva trojica prisutna (tj. "ima logike, ali nema Hase da postavlja kablove").
Rješenje je dodati im jednog AD5, a zato je ovaj natječaj i raspisan.
__________________
Any reference in this notice to a person of the male sex must be deemed also to constitute a reference to a person of the female sex.
MerchantBanker is offline  
Old 14.03.2013., 16:57   #9216
Quote:
Pahuljica82 kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod hintova - ja ću bit ona što si pipa i mislilti, hoću otić dojit dijete ili ne. A kejs koji studiram otkad smo dobili pozive je, kako ostavit mužu bebu koja se par puta noću budi za dojenje i otić u Brux u AC .
Znači nisam jedina, ja isto imam malu bebu i glavna briga mi je što će jesti sutra dok me nema

Jel ima negdje na netu dostupno primjer rješenja/odgovora za MOCK Case Study? Dakle ''solutions, recommendations, suggestions...''?
Magali_B is offline  
Old 14.03.2013., 17:03   #9217
Quote:
frks kaže: Pogledaj post
samo da se nadovežem na ovo, u jednom verbalu na CBT-u bio mi je tekst koji donosi iznenađujući podatak da se recikliranjem papira ne siječe manje drva. također, drvo koje se koristi za proizvodnju papira isključivo je iz "namjenskog uzgoja", tako da proizvodnja/potrošnja papira ne utječe na šume.
I ja sam imao to isto pitanje.

Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovo je strava: ova tema je dosad otvorena više od MILIJUN puta: 1,095,919!!!
Od toga je Placebo napravila bar 400.000.

Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Ovo je baš smijurija. Jer u uputama za case study lijepo piše:
"In order to ensure that the written tests are marked anonymously, please note that any signature, name or distinguishing mark (initials, remarks unrelated to the context, telephone number, private or professional address, symbol or other) written intentionally or otherwise on the lined sheets, may bring about the cancellation of your test"

I kako sad oni misle sačuvati tajnost ako evaluator dobije tvoje osobne podatke na prvoj stranici, a onda krene čitati tvoje rješenje na drugim papirima?
Krenuo si od pogrešne pretpostavke da će ocjenjivači otvarati koverte. Vjerojatno će ih otvarati službenici iz EPSO-a, upisivati neke šifre i davati na ocjenjivanje.
Nemoj tako zaključivati i na CS.
Johny is offline  
Old 14.03.2013., 17:03   #9218
Quote:
Magali_B kaže: Pogledaj post
ja isto imam malu bebu i glavna briga mi je što će jesti sutra dok me nema
Daš tati da bebi fino nariba ćevape...
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 17:07   #9219
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Krenuo si od pogrešne pretpostavke
(...)
Vjerojatno će ih otvarati
(...)
Nemoj tako zaključivati i na CS.
Posve krivo! Lijepo kažu upute iz EPSO-a da u nedostatku egzaktnih informacija imamo pravo donositi logičke sudove. Moj logički sud je jednako vjerojatan kao i tvoj. Dapače, vjerojatniji, jer imam više kila nego ti.
amarkulin is offline  
Old 14.03.2013., 17:33   #9220
Quote:
amarkulin kaže: Pogledaj post
Posve krivo! Lijepo kažu upute iz EPSO-a da u nedostatku egzaktnih informacija imamo pravo donositi logičke sudove. Moj logički sud je jednako vjerojatan kao i tvoj. Dapače, vjerojatniji, jer imam više kila nego ti.
Vidiš, opet donosiš neutemeljene zaključke jer ne znaš koliko imam kila.
Što se tiče pretpostavki, u ovom slučaju bi vanjsko znanje doprinijelo boljem zaključivanju.
Johny is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:49.