Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2004., 15:25   #201
Quote:
Banirani kaže:
Veću budalaštinu nisam odavno čuo.

Ameri su jedino donijeli kaos i smrt u Irak. Umjesto da su ostavili Sadama koji je one životinje držao pod kontrolom oni idu trenirati strogoću. I što sad ? Gdje ta čuvena demokracija? Sad toj čuvenoj demokraciji smeta i Iran. Imaju tobože atomsku bombu. Ima i Indija i Pakistan i Kina pa ne čujem da njima prijete. I ako se svijet ima koga bojati to je USA oni su jedini tu atomsku bombu i upotrijebili.
Hipoteticki je receno. U stvarnosti donosenje demokracije "zivotinjama" je nemoguce i vjerujem da je bilo bolje da nisu ni pokusavali ali sada kad su vec tamo moj izbor je da ih podrzavam jer nema nazad.
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:27   #202
Quote:
Seneca kaže:
Gospodjice kokica 1,2,3,7,Milojka, Podivljala Blitka..i.t.d.klonovi koliko se zeli????samo moderatori trebaju objaviti listu!

A kako ti "ZNADEŠ" za sve kokicine nickove ako si novi. Ili možda i ti čitaš forum "od malih nogu" i tek si se sad odlučio uključiti.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:31   #203
Quote:
LaPerla kaže:
Hipoteticki je receno. U stvarnosti donosenje demokracije "zivotinjama" je nemoguce i vjerujem da je bilo bolje da nisu ni pokusavali ali sada kad su vec tamo moj izbor je da ih podrzavam jer nema nazad.
Ima nazad kako nema. Priznati grešku, pokupiti ono slino Sadamovo naoružanje za masovno uništavanje, podviti rep i napustiti Irak. Pustiti "životinje" nek same odluče o svojoj sudbini. Ali očekivati od arogantnih da priznaju svoju grešku bi bilo previše zar ne ?
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:34   #204
Pretpostavljam,ali to je nerealno za ocekivati. Iako Kerry dobije izbore mislis da ce pokupiti vojsku i doci nazad?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:41   #205
Quote:
Banirani kaže:
A kako ti "ZNADEŠ" za sve kokicine nickove ako si novi. Ili možda i ti čitaš forum "od malih nogu" i tek si se sad odlučio uključiti.


Seneca kaze:

Za vas je svatko tko kaze nesto sta vam ne odgovara odmah VILKO.

P.S. Perla ...a gdje je ZNADEM

Inace ja sam stariji forumas, nije da tek sada sam prvi puta cuo o nekome ili da ga tekar upoznajem,kaj si sve ne umisljate.


Vilko je pisao pod svojim imenom i nije se bojao kazati sta i koga se sta tice, makar nije vodio kako je kazao politiku.

Ne treba njemu siguran sam moj nadimak, da pise ima svoj!


Seneca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:46   #206
Quote:
LaPerla kaže:
Pretpostavljam,ali to je nerealno za ocekivati. Iako Kerry dobije izbore mislis da ce pokupiti vojsku i doci nazad?
Osobno mislim da su male šanse da Kerry pobijedi. Previše je grešaka napravio u kampanji.

Hoće li pokupiti vojsku ? Ne, naravno da neće. Bar ne u prvo vrijeme. Povlačenje vojske je neminovno i Ameri će napustiti Irak podvijena repa kao što su napustili Vijetnam. Odlučiće novac. Nemoguće je za dugi period održavati okupaciju i onoliku mašineriju koju imaju tamo.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:51   #207
Quote:
Seneca kaže:



Vilko je pisao pod svojim imenom i nije se bojao kazati sta i koga se sta tice, makar nije vodio kako je kazao politiku.



Ti si pisao pod svojim imenom i joše desetak drugih.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 15:59   #208
Quote:
LaPerla kaže:
Hipoteticki je receno. U stvarnosti donosenje demokracije "zivotinjama" je nemoguce i vjerujem da je bilo bolje da nisu ni pokusavali ali sada kad su vec tamo moj izbor je da ih podrzavam jer nema nazad.

kakav je to nacin nazivati ljude"zivotinjama"?

Mi se svi razlikujemo imamo druge vjere i druge smo nacionalnosti,
druge obicaje i navike i zivimo pod raznim prilikima i drzavama,
ali ovako nisko nisam ocekivao od jedne osobe kao ti.

Kao prvo i zadnje MORAS PRIHVATITI da su Amerikanci napali bez
pravog razloga IRAQ, gdje su dokazi ???, lagalo se je sa znanjem i zavelo i Amerikance i British kao i Australijance.

Gdje su ta naoruzanja ,gdje su atomske bombe?

A i narod/ populacija ne pokazuje ili podrzava sta su bili napadnuti i "oslobodjeni od Sadam Huseina", pokazuju to sa 1.003 mrtva Amerikanca, a koliki su po bolnicima?

I ja sam prvo vjerovao u tude lazi , dok nije sve izaslo van, kako netko moze igdje na svjetu vjerovati u lazne dokaze????

Po zadnjoj anketi po cijelom svjetu Mr.BUSH nema podrske niti od jedne zemlje.

Sta je tesko priznati da si ili da ste bili u krivo i da ste bili zavodjeni od jednog politicara koji je bogat i misli samo na sebe.

Isto i sa bin Laden famili , jedna od najbogatijoj na svjetu i dalje radi i ima najvece contrakte za izgradnju u Americi, gdje je tu logika???isti building sept./11, su oni izgradili kakova ironija!
Seneca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 16:02   #209
Quote:
Banirani kaže:
Ti si pisao pod svojim imenom i joše desetak drugih.
zanima i mene nabroji imana,sa obzirom da znades?
ili pitaj moderatore?
svjet bi bio divan kada ....

Seneca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2004., 21:01   #210
Quote:
Seneca kaže:
zanima i mene nabroji imana,sa obzirom da znades?
znades?
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 03:46   #211
Kokice sto se tice "neutralnih sto cuvaju novac Bin Ladena", njegova obitelj je vlasnik 8% Amerike, vjerojatno i lijepi dio Kanade sto znaci da je velika vjerojatnost da i tvoj mirovinski fond...financira i njega i talibane i jorgovane i tko zna koga jos.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 04:07   #212
E jebiga sad, treba sjebati drzavu koja je bila neutralna citavo svoje postojanje, imali su i Hitlerov novac, imaju i BinLadenov...no duso draga ima ga i Kanada, ne u obliku novca nego dionica, korporacija....tih 8% koje sam nave je danas, ne jucer niti prije 4 godine...svakih par mjeseci netko sa Burze kaze, daj Boze da Saudijci ne povuku svoje nocve jer ce Americka ekonomija propasti.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 15:51   #213
Politics aside, the war in Iraq is just and necessary
By Ed Feulner
Special to The Baltimore Sun



This fall, expect to hear a lot on the campaign trail about Iraq. Was it a mistake? Can we win? Is it worth it? Even some conservatives seem to wonder. But even after 18 months of negative media coverage, the bottom line is that the war in Iraq was worthwhile. Even critical.

Here's why: The United States faces several long-term threats, but the biggest by far is that posed by terrorists. According to Norman Podhoretz, editor at large of the highly influential Commentary magazine, the United States is engaged today in a fourth world war. The Cold War, he writes, was actually World War III. During the Cold War, we knew who the enemy was, and where the enemy was. We could even, to an extent, negotiate with the old Soviet Union. We could trust as long as we could verify.

Today's enemy is different. Al-Qaida's terrorists are slippery. It's difficult to determine where they are, so it's difficult to contain them. And there's no hope for negotiations. Osama bin Laden wants to build a new fascist regime. To succeed, he must first destroy the United States, so talking with us would be out of the question.

In addition, the Cold War ended when our enemy eventually gave up and went away. In this war, the enemy won't quit. We're going to have to destroy the enemy before it can destroy us.
That brings us back to the war in Iraq, which isn't a stand-alone war such as the first Persian Gulf war or the Spanish-American War. The war in Iraq is actually one theater of the greater war against Islamic terrorism, just as Europe in 1944 was simply a theater of World War II.

We needed to attack Iraq because, while many today deny it, Iraq was a direct threat to Americans. Our pilots were flying daily patrols in the U.N. no-fly zones over northern and southern Iraq and were frequently fired on by Saddam Hussein's military. These missions may have helped confine Saddam, but they were never going to topple him. Only direct military action could do that.

Also, whether or not he was formally allied with al-Qaida, there can be no doubt that Saddam was a staunch terrorist supporter. For example, he paid blood money to the families of Palestinian terrorists who had attacked Israeli targets. In this new world war, we can't afford to make distinctions between terrorist acts aimed at the United States and terrorist acts aimed at other democracies.

As President Bush declared Sept. 20, 2001, ''Either you are with us, or you are with the terrorists.'' That's the only way to fight this new war.
We've also heard a lot about the failure to find weapons of mass destruction. However, let's remember that we know Saddam had them at one time, and we know that he used them.

He also cheated on inspections, leaving many weapons unaccounted for. Plus, he had the scientists, the technology and the money to quickly rebuild his WMD programs. Even the United Nations believed he had WMD. That's why the Security Council passed 17 separate resolutions insisting that Saddam disarm.

During the Iran-Iraq war, Saddam deployed chemical weapons several times. And the U.S. State Department lists 10 incidents of Iraqi chemical attacks between August 1983 and March 1988. All were launched against Iranian and Kurdish populations, resulting in casualty tolls in the tens of thousands.

Saddam would have used these weapons against Americans, too, if he'd been given the chance. That's why our troops had to go in wearing protective clothing.

Our intelligence gathering can and must be improved. But we also must face the fact that in this war, our intelligence will never be perfect, yet we must still be prepared to act. We can't wait until there's another 9-11 before we take action.

Terrorist-supporting nations - as Iraq was, and as Iran and North Korea still are - must know we are serious about defending ourselves.

And that's another positive outcome of the war in Iraq, and our earlier war in Afghanistan. Soon, U.S. troops will pull out of both places, leaving freedom and democracy where before there was only tyranny.

The spread of freedom sends a powerful message to our friends and our enemies: We're not going away. Our ideas are sweeping the planet, while yours are being swept away.

As long as we're on the offensive, it'll be more difficult for al-Qaida to recruit, train or carry out missions against the United States.

That's going to result in some direct confrontations with our enemies, as in Iraq, and it's going to result in some indirect confrontations, such as when we help nations such as Spain or Turkey track down terrorist killers.

But one thing is certain: We will win, in Iraq and in the broader war. The fate of western civilization depends on it.
---
Ed Feulner is president of the Heritage Foundation in Washington, a think that formulates and promotes conservative public policies.
Seneca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 16:27   #214
Quote:
kokica1 kaže:
Tocno tako Vilko

Ja sam osobno podrzavala i jos uvjek podrzavam war an terorizam

U Iraku nikad nije bilo terorizma niti je Irak bio povezan sa teroriymom sve dok moron nije odlučio da osveti taticu a usput i da prisvoji iračke izvore nafte. Ovdje nemože biti govora o nekakvom ratu sa pompeznim imenom "war on teror" nego samo o biolesnim ambicijama jednog idiota i lažova.
Banirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 16:31   #215
Quote:
kokica1 kaže:
Tocno tako Vilko

Ja sam osobno podrzavala i jos uvjek podrzavam war an terorizam


vis ti ko bi reko da se ti NE bavis politikom
zato toliko i teroriziras Vilka?

pogledaj u moj PM kako si obecala pa ces naci odgovor licno tebi kaze gdje da ides(ovdje je sada 3PM).
opet ti je dosadno?


Seneca
Seneca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2004., 16:35   #216
Quote:
LaPerla kaže:
znades?

a kako je tvoja "zivotinjska" familija???je li se malo westernizirala
ili ste i vi kao IRAQ "zivotinje"
???
Seneca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 00:21   #217
Quote:
Banirani kaže:
U Iraku nikad nije bilo terorizma niti je Irak bio povezan sa teroriymom sve dok moron nije odlučio da osveti taticu a usput i da prisvoji iračke izvore nafte. Ovdje nemože biti govora o nekakvom ratu sa pompeznim imenom "war on teror" nego samo o biolesnim ambicijama jednog idiota i lažova.

That's my boy...barem netko razumije.
CroatiaTomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 02:27   #218
Nije bitno sto je istina, bitno je sto ljudi vjeruju.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 04:52   #219
Quote:
LaPerla kaže:
Pretpostavljam,ali to je nerealno za ocekivati. Iako Kerry dobije izbore mislis da ce pokupiti vojsku i doci nazad?
Moguce, da svu krivicu svali na Bushovu administraciju i da zemlju ostavi u govnima.

Onda da Francuska i Njemacka ulete kao spasitelji i onda sva nafta ode njima.

A to bi bio totalni poraz Amerike.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2004., 04:59   #220
Quote:
happygoose kaže:
ma koju hebenu reviziju, treba ga totalno decentralizirati i restruktuirati, pa meni nema gore kad ti u vjecu za ljudska prava sjednu zemlje tipa Libija Iran i slicni , sta je to , cista nakarada i cirkus...lova curi na sve strane i krade se na sve strane...
Slazem se i treba ukinuti pravo VETO-a. Onda bi price sasvim drugacije izgledale.
Quote:

Da je neki americki vojnik silovao zenu u xx zemlji to bi danima i tjednima punilo stranice tabloida i tv programe, a kad vojnici i sluzbenici UN-a u zamjenu za pretplacenu hranu traze seksualne usluge zena i djevojcica u Africi, to se cuje tu i tamo....
Da ne spominjem kaj se radilo po Baniji za vrijeme rata i svercanjem nafte cetnicima....pa su im u sisku digli barikade na cest, jer se ljudi nisu dali zajebavto od kretena koji su naftu slali u Petrinju i Glinu, da bi ovi onda tenkovima pucali po Sisku.Da nije bilo amera na balkanu, UN i promatraci EU bi napravili ne mir vec goli huraC...SA VELIKIM K
Tko kontrolira UN?
Ameri kontroliraju vecinu tog sranja u UN. Sta mislis zasto je podignuta frka oko Sudana sada iako vec 10 godina to sranje traje tamo?

Kada amerikanac siluje maloljetnu Japanku onda se on sudi i lezi u Americi. A japanci se mogu pusiti. Zato ih i smatraju za okupatore.
A da su UN snage sastavljene od pedofila nesto sumnjam, nagledao sam ih se. Za kutiju cigareta su mogli dobiti sta hoce.
Ko dodje do toga da ti oni pomazu, taj je vec debelo spustio svoje moralne standarde.
__________________

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.