Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2009., 18:16   #41
Quote:
xxxyz kaže: Pogledaj post
Meni više niš nije jasno

Prije mjesec dana sam predala sporazumni, tražili su (pismeno) da velimo u koji centar bi išli. I to sam predala-pismeno. U roku tjedan dana stiže rješenje da se javimo u centar.

A gdi je prvo ročište

A u centru mi vele (zvala sam) prvo da nas buju zvali, a onda da ipak dođem da mi daju papire i vele kaj trebam donijeti za klince.

Kaj se postupak promjenil?

Je da je ovak jednostavnije i brže, al pitam da mi ne vele da moram iz početka jer su zahebali postupak
Ročište je u sudu gdje si predala zahtjev.
A postupak je isti (valjda)
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:21   #42
mi smo prvo išli na sud,tako da neznam zašto vi prvo morate u centar.
Znam da je nekad tako bilo.
Mada sam ja sama išla prvo u centar na razgovor,onako samovoljno,ali to ništa nije bilo službeno...
Nemam pojma
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 18:04   #43
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ročište je u sudu gdje si predala zahtjev.
A postupak je isti (valjda)
Naravno da je ročište na sudu to je bilo retoričko pitanje - zakaj nisam išla prvo na sud kak svi pišu
Ipak hvala

Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
mi smo prvo išli na sud,tako da neznam zašto vi prvo morate u centar.
Znam da je nekad tako bilo.
Mada sam ja sama išla prvo u centar na razgovor,onako samovoljno,ali to ništa nije bilo službeno...
Nemam pojma
Hvala valjda smo mi u zgb zaostali, pa delamo po starom

Bum se strpila par dana, pa bum saznala
__________________
Suze mi teku od smijeha. Ako se prestanem smijati, ostat će samo suze...
xxxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 18:25   #44
Ako idete na sporazumni,dogovor je samo oko djece i alimentacije,neće vas nitko miriti,tako da je CZSS glupa formalnost.Tada se možete brže rastati,ako se složite u svemu.

Koja riječ SLAGATI se sa onim od koga bježiš!

Tak je bilo kod mene.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 08:04   #45
Bok,
obzirom da sam nedavno prosla skoro cijelu proceduru islo je ovako:

sporazumni nam je napravila odvjetnica pa je ona to i odfurala na sud (u Vukovarskoj).

nakon jedno mjesec dana smo dobili od suda papir da se s njim javimo na centar (znaci - nismo se ukazivali na sudu ).
predali taj papir na centar, nakon mjesec, mjesec i pol dana nas zvali tamo.
na centru obavili razgovor sa psihologinjom i socijalnom radnicom, nismo morali ici na nikakva mirenja niti ista slicno.
tjedan dana nakon razgovora doslo nam je postom misljenje centra koje smo opet dostavili na sud.

i trenutno cekamo da nas sud zove i da napokon ta procedura zavrsi. savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).

napominjem da je razvod potpuno sporazuman, nemamo nikakvih sporova niti oko djece niti alimentacije niti nista i nemamo zajednicke imovine.
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 19:47   #46
Quote:
SpaceDancer kaže: Pogledaj post
Bok,
obzirom da sam nedavno prosla skoro cijelu proceduru islo je ovako:

sporazumni nam je napravila odvjetnica pa je ona to i odfurala na sud (u Vukovarskoj).

nakon jedno mjesec dana smo dobili od suda papir da se s njim javimo na centar (znaci - nismo se ukazivali na sudu ).
predali taj papir na centar, nakon mjesec, mjesec i pol dana nas zvali tamo.
na centru obavili razgovor sa psihologinjom i socijalnom radnicom, nismo morali ici na nikakva mirenja niti ista slicno.
tjedan dana nakon razgovora doslo nam je postom misljenje centra koje smo opet dostavili na sud.

i trenutno cekamo da nas sud zove i da napokon ta procedura zavrsi. savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).

napominjem da je razvod potpuno sporazuman, nemamo nikakvih sporova niti oko djece niti alimentacije niti nista i nemamo zajednicke imovine.
Da li su i djeca morala ići u centar, ili su oslobođena toga ako je sve sporazumno?

I hvala na odgovoru
__________________
Suze mi teku od smijeha. Ako se prestanem smijati, ostat će samo suze...
xxxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 23:17   #47
Djeca nisu isla nikam
samo bivsi i ja, zajedno

nema na cemu, samo pucaj ak mogu jos kak pomoc
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 20:12   #48
Quote:
SpaceDancer kaže: Pogledaj post
Djeca nisu isla nikam
samo bivsi i ja, zajedno

nema na cemu, samo pucaj ak mogu jos kak pomoc
Super da djeca ne moraju ići u centar

Za sad nemam više niš...a ak zapnem, pitam
__________________
Suze mi teku od smijeha. Ako se prestanem smijati, ostat će samo suze...
xxxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 21:14   #49
Quote:
xxxyz kaže: Pogledaj post
Super da djeca ne moraju ići u centar

Za sad nemam više niš...a ak zapnem, pitam
Sretno
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 00:06   #50
Quote:
SpaceDancer kaže: Pogledaj post
Bok,
obzirom da sam nedavno prosla skoro cijelu proceduru islo je ovako:

sporazumni nam je napravila odvjetnica pa je ona to i odfurala na sud (u Vukovarskoj).

nakon jedno mjesec dana smo dobili od suda papir da se s njim javimo na centar (znaci - nismo se ukazivali na sudu ).
predali taj papir na centar, nakon mjesec, mjesec i pol dana nas zvali tamo.
na centru obavili razgovor sa psihologinjom i socijalnom radnicom, nismo morali ici na nikakva mirenja niti ista slicno.
tjedan dana nakon razgovora doslo nam je postom misljenje centra koje smo opet dostavili na sud.

i trenutno cekamo da nas sud zove i da napokon ta procedura zavrsi. savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).

napominjem da je razvod potpuno sporazuman, nemamo nikakvih sporova niti oko djece niti alimentacije niti nista i nemamo zajednicke imovine.
Hvala puno! U potpuno istoj situaciji sam, i mene to ceka.
Cula sam razna misljenja, i bila zbunjena.
I, koliko ste platili to, i zasto odvjetnik?
Hvala!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 12:26   #51
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Hvala puno! U potpuno istoj situaciji sam, i mene to ceka.
Cula sam razna misljenja, i bila zbunjena.
I, koliko ste platili to, i zasto odvjetnik?
Hvala!
200 kuna predaja papira na sud

20 kuna biljega u centru

Sporazumni zahtjev sam sama sastavila, pa nisam trebala odvjetnika.

A dalje bumo vidli
__________________
Suze mi teku od smijeha. Ako se prestanem smijati, ostat će samo suze...
xxxyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 22:11   #52
mislila sam da je 400 kuna, al pretpostavljam da je ovako kako xxxyz kaze, uskoro bivsi je snosio troskove

odvjetnika smo uzeli da nam sastavi sporazumni zbog malo specificnih okolnosti, htjeli smo se max osigurat da necemo imat problema
u principu, koliko znam, dosta ljudi skine s neta neke sprance i to prolazi bez ikakve frke
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2009., 13:39   #53
Molim vas informaciju, da li procedura rastave stvarno dodje 9.000,00 kn, to su mi mnogi rekli, pa me zanima?
Bit' ce spporazumni, bez djece, i zajednicke imovine!
Hvala puno!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 12:08   #54
Ne.
Ukupni trošak (ako je sporazumno i nemaš odvjetnika) je u HR oko 200 kuna na sudu + 20ak kuna biljega.
Razvod braka nema veze s podjelom imovine, to su dvije zasebne stvari.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:07   #55
Ako se radi o sporazumnom razvodu, bez djece... i tamo se preda zahtjev zasto se ide u Centar za soc skrb - sta se tamo radi?
ninocka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 08:56   #56
ne ide se na centar za socijalnu u tom slucaju, samo na sud
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:13   #57
Evo i mene u problemu...nažalost. Hvala Vam svima na korisnim informacijama i što imate volje i strpljenja za pomoći drugima.

ja imam jedno pitanje pošto nisam baš ekspert za ove pravničke stvari.
uglavnom, odlučila sam se rastaviti od muža jer sam otkrila da me on vara i imam pouzdane informaije o tome već duže vrijeme nelkih par mjeseci. on to naravno poriče, ali imam i svjedoka. Želim se razvesti sporazumno , ali on mi je rekao da mi sporazumni neće dati. Što mi je sada činiti????dignutu tužbu????nisam stvarno upućena i ne znam kako da saznam neke informacije prije negoli odem pretpostavljam u odvjetnika. Imamo maloljetnu kći 4 godine.
Molim Vas dragi forumaši da mi pomognete u ovoj izuzetno teškoj situaciji koju bi željela što prije okončati, da mi bude lakše za mene i za moje dijete!!!!!!!!
koji su sada koraci....ja sam se odmah odselila kod majke jer naprosto ne mogu spavat u krevetu sa čovjekom koji je moje povjerenje izigrao i narugao mi se kao zadnja svinja!!!

e da , postoji li mogućnost da se sastavu sporazumni iako ga on ne želi potpisati???neznam zašto, ali to sam vidjela negdje na forumu

Hvala Vam punooooo
zelimznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 15:46   #58
Quote:
zelimznati kaže: Pogledaj post
Evo i mene u problemu...nažalost. Hvala Vam svima na korisnim informacijama i što imate volje i strpljenja za pomoći drugima.

ja imam jedno pitanje pošto nisam baš ekspert za ove pravničke stvari.
uglavnom, odlučila sam se rastaviti od muža jer sam otkrila da me on vara i imam pouzdane informaije o tome već duže vrijeme nelkih par mjeseci. on to naravno poriče, ali imam i svjedoka. Želim se razvesti sporazumno , ali on mi je rekao da mi sporazumni neće dati. Što mi je sada činiti????dignutu tužbu????nisam stvarno upućena i ne znam kako da saznam neke informacije prije negoli odem pretpostavljam u odvjetnika. Imamo maloljetnu kći 4 godine.
Molim Vas dragi forumaši da mi pomognete u ovoj izuzetno teškoj situaciji koju bi željela što prije okončati, da mi bude lakše za mene i za moje dijete!!!!!!!!
koji su sada koraci....ja sam se odmah odselila kod majke jer naprosto ne mogu spavat u krevetu sa čovjekom koji je moje povjerenje izigrao i narugao mi se kao zadnja svinja!!!

e da , postoji li mogućnost da se sastavu sporazumni iako ga on ne želi potpisati???neznam zašto, ali to sam vidjela negdje na forumu

Hvala Vam punooooo
Imaš gore temu s predlošcima za sporazumni ili tužbu. Možeš uzet odvjetnika ili naći pravnika koji će ti pomoći da sastaviš tužbu jer ako on odbija razvod, odbit će i potpisivanje sporazumnog.
Uglavnom, kad sastaviš tužbu, predaješ je na sud. Na prvom ročištu iznosite svoje stavove a oni vas zbog maloljetnog djeteta upućuju na czss na postupak mirenja, kad to sve prođete i ako nitko ne odustane, mišljenje centra predaješ na sud i opet čekaš njihov poziv. ja sam u toj fazi čekanja.
kod centra se dogovarate i o privremenom uzdržavanju, viđanju djeteta itd.
i da, gubi se puno živaca.
Sretno, što god dalje odlučila.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 15:49   #59
Ukoliko dijete nije navršilo godinu dana, može li se predati zahtjev za sporazumnu rastavu ili se mora čekati da dijete navrši godinu dana?

Ako se sve dogovorimo (imamo mldb. dijete), mora li ići tužba?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:19   #60
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ukoliko dijete nije navršilo godinu dana, može li se predati zahtjev za sporazumnu rastavu ili se mora čekati da dijete navrši godinu dana?

Ako se sve dogovorimo (imamo mldb. dijete), mora li ići tužba?
Dijete nema utjecaja na rastavu, ako se ne dogovorite vodi se posebni spor.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.