Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2009., 20:47   #121
ovo spajam sa sličnom temom
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 02:19   #122
Da li na internet bankarstvu ili u poslovnici mogu saznati koliko sam tokom cijele ove godine imala ukupno uplata

pitam da vidim jesam li presla limit za oporezivanje.. tek danas saznala da sam primala uplate na ziro umjesto na tekuci kojeg su mi otvorili
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 21:47   #123
Naravno da možeš, između ostalog i zato plaćaš internet bankarstvo da bi imala uvid u svoj račun i transakcije po njemu
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:45   #124
da da tek sam danas primila pin tako da vidim. ok koliki je ono limit koji mozes primit na oporezivanu karticu?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:03   #125
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
da da tek sam danas primila pin tako da vidim. ok koliki je ono limit koji mozes primit na oporezivanu karticu?
Ako govoriš o uplatama putem student-servisa, mislim da sam negdje pročitala da je limit 50000kn... Ili manje? Najbolje je nazvati poreznu upravu.
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 21:15   #126
ne preko student servisa vec osobne uplate. Mislim da sam kroz cijelu godinu na karticu dobila sveukupno 4000kn pa me zanima koliki mi je limit da ne bi slučajno premašila. Također me zanima da li to vrijedi za žiro i za tekući?
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:41   #127
žiro je za honorarna primanja pa te ne kužim o kakvim osobnim uplatama pričaš ... tko ti je uplaćivao?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 18:40   #128
dakle nema tu novca od studentskog servisa ili nesto tako, vec ono tzv osobne uplate, znaci ako nesto prodam preko foruma ili oglasa pa mi uplate na žiro.. meni u banci rekla da se uplate primaju na tekući i tu kao ne ide oporezivanje za razliku od žiro računa... pa me zanima jel to točno, odnosno želim još informacija.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 19:30   #129
Mene ista stvar zanima, dakle koliki je iznos na koji ide oporezivanje. Ja sama uplaćujem na žiro za plaćanje preko paypala, rečeno mi je da se to oporezuje bez obzira što to nije uplata od honorara nego ja sama sebi uplaćujem novce.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 21:47   #130
poreznu će zanimati takve vrste uplata ... no zamoliti ću jednu forumašicu da navrati po pitanju oporezivanja ....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 09:07   #131
Na poziv Lavice02, evo me . No, za sad neću biti od prevelike pomoći. Ne znam što je s osobnim uplatama na žiro, za to bih se trebala informirati pa tek onda napisati nešto.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:28   #132
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Na poziv Lavice02, evo me . No, za sad neću biti od prevelike pomoći. Ne znam što je s osobnim uplatama na žiro, za to bih se trebala informirati pa tek onda napisati nešto.
Molim te ako saznaš šta,sjeti se doći tu podijeliti informacije s nama
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:28   #133
Da, molit ću Što prije to bolje.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 20:28   #134
Poštovanje,
jel mi može netko reći dali i uplate na devizni žiro račun podliježu oporezivanju.
nenpetko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:33   #135
Pozdrav svima! Mene isto zanima ovo što i Ruralnu i Teeju... Ako samoj sebi uplatim nešto na žiro račun, podliježe li to oporezivanju?
mladunche is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 22:40   #136
Je, problem je interesantan. Pocela mi banka naplacivat vodjenje ziro racuna na kojeg sam i zaboravio da imam. Sad sam u minusu par kuna. Brijem da bi sad trebao sam sebi napisat ugovor o djelu i platit doprinose i porez. Sad samo cekam da me intelektualci iz banke stave na neku crnu listu, posalju opomenu koja kosta 200 kn i naplate 14,99% zatezne kamate.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 11:34   #137
Sam si odabrao lošeg poslovnog partnera (banku)

Imao sam neaktivni žiro račun u Zabi i poslali su mi obavijest da ako se ne nacrtam tamo da će mi ga sami zatvoriti bez sankcija.
Sada imam žiro u PBZ-u, tamo se ne naplačuje vođenje i još dobiješ Visa Elektron karticu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 12:11   #138
Ma samo me zele disciplinirat jer jos nisam izabrao "novi" famozni paket koji su uveli.
A tih kartica imam preko nekoliko, vise neznam gdje ih je pola, a ni pinove vise neznam za vecinu.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 13:35   #139
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Sam si odabrao lošeg poslovnog partnera (banku)

Imao sam neaktivni žiro račun u Zabi i poslali su mi obavijest da ako se ne nacrtam tamo da će mi ga sami zatvoriti bez sankcija.
Sada imam žiro u PBZ-u, tamo se ne naplačuje vođenje i još dobiješ Visa Elektron karticu
Mislim da je razlika u tome dali se ima žiro račun za obične građane ili one poslovne OPG ili obrtnike ovi obični za građane (znači nešto honorarno ili povremena neka uplata neka potpora ili slično) ne naplaćuje se a za poslovne subjekte da. Ako žiro račun stoji 1g bez prometa s malom svotom na računu zatvoriti će se sam s tim da ga uvijek možeš aktivirati i tražiti taj ostatak inače zatvaranje je oko 50kn ovisno od banke do banke.

Zadnje uređivanje somied : 22.02.2010. at 10:13. Reason: quote fix
bubicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 16:14   #140
Pozdrav,

malo sam zbunjen i nisam siguran tocno kakv racun meni treba. Nezaposlen sam, ali cu dobivat uplate (kune i devize) za rezervacije apartmana. Radi se o iznosima 50-ak kuna pa do max. par-sto kuna i treba mi neka kartica za placanje preko interneta (paypal, amazon).

Naravno ja zelim placat sto manje troskove tog racuna i posto se ja bavim tim iznajmljivanje onako jel "rekreativno" to nije nis sluzbeno pa ne zelim placat neke poreze i sl. na te iznose.

Kakav racun mi treba?
Alphonse Wilde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.