Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 09:34   #41
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo kako Crowley gleda na Škorpiju putem kroz negov Tarot

U centru slike Smrt, u gornjem lijevom uglu naznaka feniksića koji se (možebitno) uzdiže...

"If the Pluto native can learn the lessons of forgiveness, repentance, and Divine Love, he can almost literally bring himself back from the dead.
Scorpio is often symbolized by the phoenix rising triumphantly from its own ashes, to begin a new life cycle."

Izvor: http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=hr
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:08   #42
Evo jos jedan set slicki znakova, kako vam se ove cine?

OVAN




BIK




BLIZANCI

[SLIKA OBRISANA]


RAK




LAV

[SLIKA OBRISANA]


DJEVICA

__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:11   #43
VAGA

[SLIKA OBRISANA]


SKORPION




STRIJELAC

[SLIKA OBRISANA]


JARAC

[SLIKA OBRISANA]


VODENJAK




RIBE




© Boris Vallejo
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 13.05.2010. at 11:02.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:34   #44
Ovan je krvav!

I sad ti njemu reci da nešto ne može dobiti
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:47   #45
Ja cu opet rijec dvije o Biku...

Bas mi je kod njega pogodjena ta snaga koja nije divljacka i agresivna prema van, nego koja zauzdava vlastitu animalnost (Mars u izgonu) da ne sleti u ponor.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 10:49   #46
I svidjaju mi se Blizanceki u obliku leptirica....lijepa, zaigrana zenstvenost. I podvojena...
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:04   #47
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ova je slika izazvala dosta reakcija, većinom usmjerenih na njenu devijantnost i bizarnost koja je olako objašnjena devijantnom prirodom Urana. Međutim...

Da je namjera bila samo šokirati i sablazniti, autor slike mogao je komotno na nju staviti i divovskog žohara. Dojam odvratnosti bio bi jednak.
Ali nije, izabrao je upravo škorpiju, pa je ona ipak ovdje glavna tema. Također je prisutan motiv seksualnosti koja se opet primarno veže uz škorpiju. Sljedeći element je povez oko očiju na slici unutar slike. I konačno, ono što zaokružuje sliku je svjetlost - jasna, dnevna, gotovo blještava svjetlost.

Kako se sve ovo može povezati u cjelinu?

Iako škorpije uglavnom ne krasi klasična ljepota, često su magnetično privlačne; posebno je izražajan njihov dubok, prodoran pogled. Bića su noći; tama uspješno skriva njihove tajne i mane, u njoj su u svom prirodnom elementu.
Ne vole površnost, predaju se potpuno, čak do ekstrema i očekuju jednako zauzvrat. Ne prihvaćaju površne odnose, polovična prijateljstva pa lako zaključe da si, ako nisi s njima, protiv njih. Ako škorpija i pomisli da si je prevario, uvrijedio, da je omalovažavaš, na vidjelo izlaze njene negativne strane (koje viši tipovi još mogu donekle kontrolirati, ali si niži tipovi jednostavno ne mogu pomoći):
osvetoljubivost, ljubomora, destruktivnost, okrutnost, fanatičnost, manipulativnost, tvrdoglavost.

Što se može desiti osobi koju je škorpija zavela u toploj, magičnoj noći? Da se osvijesti na danjem svjetlu i spozna pravu prirodu nižeg tipa škorpije, a ova slika upravo to prikazuje: trenutak prije nego će povez pasti s očiju i osoba prvi put kristalno jasno uvidjeti s kim ima posla ali će tada već biti prekasno: otrovni žalac već je nadvijen nad njom spreman za konačni ugriz.

Možda je glavni razlog zbog kojeg se ova slika ne sviđa škorpijama upravo svjetlost koja ne dopušta da se više skrivaju iza paravana noći, u kojoj su sve njihove mane gole i izložene.
Već je postalo dosadno objašnjavati osnovnu simboliku nekog znaka...

samo da se prvo nadovežem na sve pogrešno navedeno iako je bukvalnost opisa na zavidnoj razini...

Žohar---to je i poanta...da je žohar ili pauk na slici,interpretacija bi bila identična---bizarnost(uran). Očito je preteško za shvatiti da dojam same slike-šokantnost-nema veze sa znakom o kojem si pričala. To je uran,ili uran(bizarnost)-mars(agresija) kombinacija. Da je slika škorpionska,ne bi ju samo tako mogla zamjeniti paukom,žoharom i sl.

Sexulanost---ova na slici je prikaz agresije(mars/ovan),a ne zavođenja (pluton). Plutonovska sexulanost je zavođenje kroz igru,a ne prijetnja žalcem. Da opet ponovim,to što je na slici škorpion,ne znači da se slika i odnosi na njega. Poanta slike je očito bila šokirati(uran).

Povez preko očiju---to je simbol skrivanja,a sama kategorija tajni i skrivanja je neptun/riba/12.k relacija.

Blještava svijetlost---ama baš nikakve veze sa škorpionom,tim više što dojam svijetlosti podržava i bijela posteljina...bijela boja nikada nije dio asortimana škorpiona u ikojem kontekstu,pa tako ni kad je posteljina u pitanju...prije tamnocrvena,uz sumračno osvjetljenje,svijeće...gotički ugođaj bi najbolje odgovarao opisu...

A ono ostalo kaj je pokušano povezati,mislim da je čista fantazija da se totalno nepovezive činjenice idu modificirati da bi se uklopile u ono kaj si ti vjerojatno htjela reći. Kakav viši tip noć,niži tip dan??? Škorpion=noć I totalno ne povezivo sa slikom.

Uran je čista simbolika ove slike,i upravo svjetlost koju si spomenula to potvrđuje. Prvi dojam kad se slika pogleda je šok,a to nema blage veze sa plutonom i škorpionom. Kad bi se radilo o škorpionskoj simbolici,imala bi obrise tijela koje osvjetljava svijetlost svijeće na primjer. Što je totalno druga priča od ove koju si ti uvrstila pod škoprionsku katarakteristiku.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:10   #48
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
I svidjaju mi se Blizanceki u obliku leptirica....lijepa, zaigrana zenstvenost. I podvojena...
Meni se sviđa slika ovna.
Lijepo opisuje glavnu simboliku znaka. Mišići,snaga(mars),izrazito muški princip,akcija(muškarac u doskoku),krv na natkoljenici od borbe i 101 aluzija na to,superioran,neustrašiv...

Pun pogodak sa tom slikom!
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:15   #49
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ja cu opet rijec dvije o Biku...

Bas mi je kod njega pogodjena ta snaga koja nije divljacka i agresivna prema van, nego koja zauzdava vlastitu animalnost (Mars u izgonu) da ne sleti u ponor.
Složila bi se s tim. Djelomično se taj mars u izgonu može povezati na rupom litice i suzdržavanjem,iako se ja toga ne bi sjetila da tako interpretiram... Jedino kaj mi malo odudara na toj slici je kaj je čovjek prikazan premišićavo,a to mi nije baš bikovska komponenta.

E da...i odudara mi kaj je na prikazu muškarac u akciji. Prije da je okružen recimo voćem zavaljen u neki ugodan položaj...onak u hedonističkom stilu...to bi mi nekako više pasalo.

Zadnje uređivanje vixen27 : 13.05.2010. at 12:40.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:21   #50
Ajme vix, koji lapsus gore, necem kvotati dok ne ispravis.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:48   #51
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ajme vix, koji lapsus gore, necem kvotati dok ne ispravis.
jee---lapsus calami...prebrzo pišem pa se lako zalomi greškica
Ah..ah..."k" je odmah kraj "l" na tastaturi,pa se lako omakne

ispravljeno

hvala
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:07   #52
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Već je postalo dosadno objašnjavati osnovnu simboliku nekog znaka...
Kao što je i meni dosadilo tebe čitati, pogotovo što te nitko nije tražio da mi nešto pojasniš...

Quote:
Žohar---to je i poanta...da je žohar ili pauk na slici,interpretacija bi bila identična---bizarnost(uran). Očito je preteško za shvatiti da dojam same slike-šokantnost-nema veze sa znakom o kojem si pričala. To je uran,ili uran(bizarnost)-mars(agresija) kombinacija. Da je slika škorpionska,ne bi ju samo tako mogla zamjeniti paukom,žoharom i sl.
To sam i ja napisala. Da je poanta bila šokirati, mogao je biti i divovski žohar, skakavac, ili bilo što ljigavo ili gadno. Ali, ne, na slici je baš škorpija.

Quote:
Sexulanost---ova na slici je prikaz agresije(mars/ovan),a ne zavođenja (pluton). Plutonovska sexulanost je zavođenje kroz igru,a ne prijetnja žalcem. Da opet ponovim,to što je na slici škorpion,ne znači da se slika i odnosi na njega.
Jer sve bukvalno shvaćaš i vidiš. Uopće nema agresije, izgledaju da su oboje samovoljno tamo, nema dinamike, pokreta...
Nisam ni rekla da je Plutonova sexualnost prijetnja žalcem. Žalac dođe onda kada se Škorpija smatra ugrožena/povrijeđena/uvrijeđena/razotkrivena - kako hoćeš.

Quote:
Poanta slike je očito bila šokirati(uran).
Od kad si ti likovni kritičar da znaš što je poanta očito. Ni upućeniji od tebe ne bi si dopustili takvu bahatost.

Quote:
Povez preko očiju---to je simbol skrivanja,a sama kategorija tajni i skrivanja je neptun/riba/12.k relacija.
I? Kakve to veze ima s Uranom i devijacijom? Ili nisi spomenula taj povez jer ti se ne uklapa a ti biraš samo što se tebi sviđa?

Quote:
Blještava svijetlost---ama baš nikakve veze sa škorpionom,tim više što dojam svijetlosti podržava i bijela posteljina...bijela boja nikada nije dio asortimana škorpiona u ikojem kontekstu,pa tako ni kad je posteljina u pitanju...prije tamnocrvena,uz sumračno osvjetljenje,svijeće...gotički ugođaj bi najbolje odgovarao opisu...
Točno. Kao što i napisah. Škorpije su bića mraka, svJetlost im se ne sviđa, vole biti percipirani kao zavodljivi, mračni, tajanstveni, baš zato im se i ne sviđa kad su razotkriveni...
Svjetlost je iz pozicije drugog lika (nije jedino škorpija prisutna na slici) i svjetlost će tek iskusiti kada metaforički skine povez i shvati s kime ima posla.

Quote:
Kad bi se radilo o škorpionskoj simbolici,imala bi obrise tijela koje osvjetljava svijetlost svijeće na primjer.
Jest kada bi postojao samo škorpionski pogled na svijet.

A "niži tip" sam namjerno spomenula, većini će biti jasno zašto.


Ne znam zašto si me uopće citirala kada ja tebe nisam; valjda JA imam pravo na SVOJ pogled na neku sliku.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:39   #53
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Svjetlost je iz pozicije drugog lika (nije jedino škorpija prisutna na slici) i svjetlost će tek iskusiti kada metaforički skine povez i shvati s kime ima posla.
Hmm... Zasto mislis da se sa Skorpijom od samog pocetka ne zna "s kim se ima posla"? Ja mislim da se to itekako kuzi. Ono, nisam jos srela Skorpiju koja ce ikoga uvjeriti da je nevinasce pa da se onda druga strana iznenadi kad shvati da to bas nije tako.

Ta slika bi se onda trebala zavati "razotkrivena Skorpija"....ma sto to znacilo.

Btw, ja se slazem takodjer da se Skorpije ne skrivaju u smislu da ce se kad prodje mrak razotkriti sto ona u stvari jeste. Skorpija jeste ono sto jeste, uvijek, bio dan ili noc. Skorpije su jednostavno po prirodi tajnovite, ali ne iskrivljuju sliku o sebi. To je stvar Neptuna, odnosno serije 12. Skrivanje i maskiranje.

I zakaj si tak osobno shvatila to s Uranom i devijacijama? Imas mozda neki (tezi) aspekt Urana na Mars, Veneru, Mjesec? Ako nemas, onda ne kuzim u cemu je problem. Uran jeste devijacija, bilo tko tko se bavi Astrologijom je upoznat s time pa me cudi reakcija. Ah, Vodenjaci....uvijek pricaju da su posebni, drugaciji, genijalni i progresivni, a kada izadje na vidjelo sto to zaista znaci, onda im ne pase.

Po meni je simbolika Skorpije primarno smrt - regeneracija - moc. Seks moze doci kao jedan od oblika izrazavanja. Ali ja seksualnost samu za sebe, cistu, sirovu vezem uz Mars. I mene ova slika, kako rekoh, asocira na Mars. Ne toliko na Mars/Uran, nego bas na Mars. Ne vidim nista drugo sto bi je povezalo sa Skorpijom osim tog nesretnog seksa pa mi je bzvz.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:55   #54
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Hmm... Zasto mislis da se sa Skorpijom od samog pocetka ne zna "s kim se ima posla"? Ja mislim da se to itekako kuzi. Ono, nisam jos srela Skorpiju koja ce ikoga uvjeriti da je nevinasce pa da se onda druga strana iznenadi kad shvati da to bas nije tako.

Ta slika bi se onda trebala zavati "razotkrivena Skorpija"....ma sto to znacilo.

Btw, ja se slazem takodjer da se Skorpije ne skrivaju u smislu da ce se kad prodje mrak razotkriti sto ona u stvari jeste. Skorpija jeste ono sto jeste, uvijek, bio dan ili noc. Skorpije su jednostavno po prirodi tajnovite, ali ne iskrivljuju sliku o sebi. To je stvar Neptuna, odnosno serije 12. Skrivanje i maskiranje.
Nisam mislila da se škorpije baš skrivaju skrivanja radi. Nego da imaju tajne. I ako se vežu uz noć, mističnost, obrise, te ako usmjere svu pažnju na jednu osobu, onda ih ta osoba može percipirati na jedan način, a na posve drugi kada "svane dan", odnosno kada se škorpija prebaci u onaj drugi, zajedljivi, osvetoljubivi mod.

Quote:
I zakaj si tak osobno shvatila to s Uranom i devijacijama? Imas mozda neki (tezi) aspekt Urana na Mars, Veneru, Mjesec? Ako nemas, onda ne kuzim u cemu je problem. Uran jeste devijacija, bilo tko tko se bavi Astrologijom je upoznat s time pa me cudi reakcija. Ah, Vodenjaci....uvijek pricaju da su posebni, drugaciji, genijalni i progresivni, a kada izadje na vidjelo sto to zaista znaci, onda im ne pase.
Da imam tu vrstu devijacije da mi je ta slika privlačna ili tako nešto, onda ne bih smatrala da imam devijaciju, nego bi mi to bilo normalno.
Problem mi je bio što su svi k'o papige na ovu sliku počeli vikati "Uran"! Pa, kako se kaže, kud svi tud vodenjak u drugu stranu, i htjela sam iznijeti svoj pogled.

Quote:
Po meni je simbolika Skorpije primarno smrt - regeneracija - moc. Seks moze doci kao jedan od oblika izrazavanja. Ali ja seksualnost samu za sebe, cistu, sirovu vezem uz Mars. I mene ova slika, kako rekoh, asocira na Mars. Ne toliko na Mars/Uran, nego bas na Mars.
Slažem se da primaran na ovoj slici nije seks. Niti ja to tako ne vidim.

Quote:
Ne vidim nista drugo sto bi je povezalo sa Skorpijom osim tog nesretnog seksa pa mi je bzvz.
I osim škorpije same
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:02   #55
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da se škorpije baš skrivaju skrivanja radi. Nego da imaju tajne. I ako se vežu uz noć, mističnost, obrise, te ako usmjere svu pažnju na jednu osobu, onda ih ta osoba može percipirati na jedan način, a na posve drugi kada "svane dan", odnosno kada se škorpija prebaci u onaj drugi, zajedljivi, osvetoljubivi mod.
Da, a obavezno se uz "razdanjivanje" vezu negativne karakteristike Skorpiona. Fino. Skorpa moze biti dobra samo u mraku. To ti je klasican stav astroloskih "strucnjaka". Pa ak oces biti "drugaciji V." nisi bas na dobrom putu.


Quote:
Da imam tu vrstu devijacije da mi je ta slika privlačna ili tako nešto, onda ne bih smatrala da imam devijaciju, nego bi mi to bilo normalno.
Problem mi je bio što su svi k'o papige na ovu sliku počeli vikati "Uran"! Pa, kako se kaže, kud svi tud vodenjak u drugu stranu, i htjela sam iznijeti svoj pogled.
Onda dobro. Ja ne vidim kao problem to sto se spomenuo Uran, to je opet necije vidjenje. I ima astrolosko uporiste.

Quote:
Slažem se da primaran na ovoj slici nije seks. Niti ja to tako ne vidim.
Po meni je.

Quote:
I osim škorpije same
Ae, valjda bi se samo zbog te zivine ta slika trebala uklopiti astroloski u Skorpiju. Meni ne prolazi.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:17   #56
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Da, a obavezno se uz "razdanjivanje" vezu negativne karakteristike Skorpiona. Fino. Skorpa moze biti dobra samo u mraku. To ti je klasican stav astroloskih "strucnjaka". Pa ak oces biti "drugaciji V." nisi bas na dobrom putu.
Nope. Samo kod nižih tipova


Quote:
Onda dobro. Ja ne vidim kao problem to sto se spomenuo Uran, to je opet necije vidjenje. I ima astrolosko uporiste.
Meni nema uporište u slici. Ako sliku ne gledaš kroz seks, nema devijacije, nema Urana.

Quote:
Po meni je.
Bit će da imaš devijantni Uran. Jer si ja takav seks ne mogu zamisliti


Quote:
Ae, valjda bi se samo zbog te zivine ta slika trebala uklopiti astroloski u Skorpiju. Meni ne prolazi.
Nema veze. Meni je dosadno kad svi isto misle. Bitno da smo si proćaskale

Što se mene tiče na ovu temu
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 14:28   #57
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Nope. Samo kod nižih tipova
OK, onda je slika dobra za naslov "razotkrivanje nizeg tipa Skorpije". Slazemo se da nije generalno za Skorpije....malo joj je stura i jednostavna simbolika.


Quote:
Meni nema uporište u slici. Ako sliku ne gledaš kroz seks, nema devijacije, nema Urana.
Kak sad ne gledas, a u svojoj analizi si napisala da je tu seksualnost? Ma nevermind....

Quote:
Bit će da imaš devijantni Uran. Jer si ja takav seks ne mogu zamisliti
Zamisliti si mogu svasta, to je stvar Merkura, a Uran mi je cist OK, fala na pitanju.

Quote:
Nema veze. Meni je dosadno kad svi isto misle. Bitno da smo si proćaskale

Što se mene tiče na ovu temu
A sto se mene tice, meni je jos uvijek zanimljiva....pa ako netko drugi ima misljenje....dobrodosao je.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:20   #58
Obavijest moderatora:


Izbrisana su tri posljednja posta s ove teme. Trolanje, svođenje komunikacije na osobni nivo (prepucavanje) je vrsta komunikacije koju ovaj forum ne podržava. Molim pročitati pravila.


Dakle, tema je Slike zodijačkih znakova....stavljajte slike, komentirajte vlastitim viđenjem pojedine, a pri tome prije svega pripazite na nivo komunikacije.

Jer to je sve što ovdje imamo - to je i osnova forumskog načina izmjene informacija da bi on mogao normalno funkcionirati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:43   #59
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post

Što se može desiti osobi koju je škorpija zavela u toploj, magičnoj noći? Da se osvijesti na danjem svjetlu i spozna pravu prirodu nižeg tipa škorpije, a ova slika upravo to prikazuje: trenutak prije nego će povez pasti s očiju i osoba prvi put kristalno jasno uvidjeti s kim ima posla ali će tada već biti prekasno: otrovni žalac već je nadvijen nad njom spreman za konačni ugriz.

Možda je glavni razlog zbog kojeg se ova slika ne sviđa škorpijama upravo svjetlost koja ne dopušta da se više skrivaju iza paravana noći, u kojoj su sve njihove mane gole i izložene.
- Povez ovdje ne nosi muškarac u krevetu, tako da ovom muškarcu na slici 'neće pasti povez s očiju'...slika te osobe (ne vidi se točno radi li se o muškarcu ili ženi) i povez - tko zna na koga se odnosi....
- ko zna kad je škorpija na slici zavela ovog muškarca.....iz ove slike se samo vidi da su njih dvoje tu po danu....što bi značilo - muškarac zna šta radi...dan je, pa vidi skim ima posla.

I još par riječi nevezano za tvoj post:
- iako je na slici muškarac gol zajedno sa škorpijom - njihov spolni odnos teoretski nije moguć, pa ova slika nužno ne predstavlja seks. Na krevetu se osim seksa i spava (noćna mora), a slika može prikazivati i borbu čovjeka sa nagonom - ustvari ne izgleda baš da se bori, koliko izgleda bespomoćno.
Na slici je ovaj muškarac bespomoćan. Nalazi se u poziciji pred usmrćenje. Škorpija s ovako podignutim repom usmrćuje.
SLika prije predstavlja smrt i umiranje, nego seks.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:51   #60
S.C. prekrasne su slike....kao slike.....ali njihova simbolika u vezi sa zodijakom nije svugdje točna ili jasna.

Blizanci - Kastor i Polux, dva muškarca bi trebala biti naslikana, a ne dvije žene.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.