Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2015., 20:30   #1
Duhovne sposobnosti od djetinjstva

Pozdrav!
Iskreno, razmisljala sam kako nazvati temu, ovaj mi se naziv cini najprikladniji.
Kroz razgovor s jednom osobom, saznala sam da je jedno dijete koje sam poznavala, jos od rane dobi (2 godine) vidjelo andele, razgovaralo s njima- umom-odnosno telepatijom, potom astralna putovanja prilikom kojih se dijete uzasno bojalo, a zatim i svjetlosne pojave razlicitih boja.
Bojali su se da dijete nije prosvikalo, medutim, shvatili su da je dijete izrazito produhovljeno i posjeduje "nadnaravne" sposobnosti.
Sad me zanima vase misljenje- kako je moguce da je takvo dijete imalo priliku dozivjeti takve stvari- kada se bojalo, a strah je jedna od prepreka u takvim stvarima i zasto je uopce to dijete imalo takve sposobnosti- je li ono odabrano, je li takve osobe mozemo nazivati andelima? Jel to moze biti nekakva vodilja s obzirom da te osobe vise nema? (Mislim na nekakvu simboliku, poruku da bude oprezno) ili samo priprema za nazalost, preuranjenu smrt?
malikolacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 10:48   #2
Quote:
malikolacic kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Iskreno, razmisljala sam kako nazvati temu, ovaj mi se naziv cini najprikladniji.
Kroz razgovor s jednom osobom, saznala sam da je jedno dijete koje sam poznavala, jos od rane dobi (2 godine) vidjelo andele, razgovaralo s njima- umom-odnosno telepatijom, potom astralna putovanja prilikom kojih se dijete uzasno bojalo, a zatim i svjetlosne pojave razlicitih boja.
Bojali su se da dijete nije prosvikalo, medutim, shvatili su da je dijete izrazito produhovljeno i posjeduje "nadnaravne" sposobnosti.
Sad me zanima vase misljenje- kako je moguce da je takvo dijete imalo priliku dozivjeti takve stvari- kada se bojalo, a strah je jedna od prepreka u takvim stvarima i zasto je uopce to dijete imalo takve sposobnosti- je li ono odabrano, je li takve osobe mozemo nazivati andelima? Jel to moze biti nekakva vodilja s obzirom da te osobe vise nema? (Mislim na nekakvu simboliku, poruku da bude oprezno) ili samo priprema za nazalost, preuranjenu smrt?
osobno smatram da je sve to više poruka roditeljima i onima koji su bili bliski tom djetetu.
a, kako je moguce da dijete doživi takve stvari, imaš više teorija...jedna je da su klinci radi svoje nezagađenosti ovozemaljskim bliži bogu i samim tim sposobni vidjeti taj astralni svijet. druga, da su jednostavno previše slušali takve price i uživjeli se u njih i, treca da su pod djelovanjem raznih lijekova poceli halucinirati a, tumaci njihovog viđanja sve to okrenuli na ovaj nacin...
e, sad šta je tu istina, teško je reci...
iako, također imaš masu svjedocanstva o tim astralnim putovanjima i viđenjima ljudi na samrti....npr. propadanje u crnu rupu...strah tu nije ništa cudno jer ipak ne žele svi umrijeti bez obzira na bol koju (možda) trpe, osobno mislim da je to vezano uz nešto što vide i ljude koje vole, kao da to nešto "doživljavaju" kao svoju zadacu koju nisu ispunili a, željeli bi....
no u svakom slucaju ako je sve to stvarno "to" a, ne samo utjeha ožalošcene obitelji, onda da, to nešto je "vodilja", za tu obitelj, ponajviše za osobu s kojom je taj maleni bio najviše vezan...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:48   #3
poremecaj, masta, duhovnost i svizac.... tko to moze znati? (mozda neki stooopeeer ljuuut..... )


Generalno to moze biti crta licnosti koja je relativno fiksna kroz zivot, ljudi koji u djetinjstvu imaju sklonost vidjati sve i svasta, imati imaginarne prijatelje i slicno su i kasnije cesto skloni izmjenjenim stanjima svjesti, "somnambulizmu" i svacemnecem.No rano je u tim godinama ista pretpostavljat, a o cemu se radi u stvari nemogfuce rec, djelom zato sto se ne radi o necemu mjerljivom i provjerljivom van necije price o svom dozivljaju, djelom zato sto ne postoji neki jedinstven i jasan model gdje bi tako nesto kategorizirali pa ovosi o tome kako gledas na svijet, duhovnost, psihu...
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 13:48   #4
hmmm zanimljivo..hvala vam na odgovorima...
cesto razmisljam o tome, ali istina je da za ovoga zivota necu nikada saznati pravu istinu, pa mogu samo pretpostavljati, nagadati...
takvo dijete imalo je sposobnosti kojima bi se moglo obraniti od bolesti i zla, no nazalost, nije uspjelo...
e sad, mogla bi filozofirati i reci kako je preslo u neku drugu dimenziju, nama nevidljivu i tamo zavrsava svoju misiju...
malikolacic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.