Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2021., 21:58   #1
Kome i gdje se obratiti?

Pozdrav svima.
U obitelji imam jednu djevojku od 17 godina. Već nekoliko godina konzumira marihuanu, u zadnje vrijeme se trudi prestati ali teško ide. Problem su iznimne navale bijesa prema ukućanima, agresija, prijetnje i slično. Život s njome je nemoguć i ona nema nikakve samokontrole. Svako malo je policija i hitna pomoć kod njih doma. Ide kod psihijatra preko hzzo-a, ali to je rjeđe od jednom tjedno i nema pomaka. Obitelj smatra da više ne mogu s njome i da bi joj trebala hospitalizacija na neko vrijeme, prije nego naudi njima ili samoj sebi.
Pitali su me za savjet kome se oni mogu obratiti i gdje ali ne znam što im reći.
Imate li kakav savjet ili preporuku? Bilo privatno bilo preko socijalnog. Ima li kod nas kakva ustanova za rehabilitaciju gdje mogu i maloljetnici?
marcusmarcus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 09:37   #2
Mozda da se obrate crkvi, ona ima svoje komune i mnogima je totalno pomogla
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 10:06   #3
A tu je marihuana manji problem, trebate inzistirat na pravoj dijagnozi od psihijatra i započet sa liječenjen
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 10:18   #4
Nije u marihuani problem, iako joj sigurno ne bi škodilo da prestane . Tj. budući da ima problem s bijesom, to bi bio prvi korak. Ali nema to direktne veze.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 11:29   #5
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Nije u marihuani problem, iako joj sigurno ne bi škodilo da prestane . Tj. budući da ima problem s bijesom, to bi bio prvi korak. Ali nema to direktne veze.
Itekako je u marihuani problem jer je ona triger za šizofreniju. Neće svak ko dimi postati šizić ali neki hoće, valjda nešto zbog gena
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 12:03   #6
Ne, nema provale bijesa od marihuane. Iako da, slažem se da može pogoršat problem, ali nije uzrok problema.
O shizofreniji nije bilo riječi, ali niti tamo nije uzrok, nego može bit trigger, kako i sam kažeš.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 17:28   #7
Jel pokušao itko od ukućana s njom razgovarati o tome što je muči?
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2021., 19:44   #8
Čujte, djeca se ne šalju u ustanovu za rehabilitaciju zbog zapaljenog jointa.
Prvo bi trebalo utvrditi što se u toj obitelji zaista događa jer ovo je sve rekla-kazala. Kažete da ide kod psihijatra, postoje neki nalazi. Ne bi bilo loše da odu privatno kod psihologa.
Xanthurum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 08:11   #9
Ako ne nuzima nista jace, vrlo moguce da je problem u marihuani tj. otrovima s kojima se u zadnje vrijeme prska da se dobije na potenciji i tezini. Izaziva ovisnost, pogubljenost i agresiju.
luna777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 17:41   #10
Quote:
QuercusRobur kaže: Pogledaj post
Ne, nema provale bijesa od marihuane. Iako da, slažem se da može pogoršat problem, ali nije uzrok problema.
O shizofreniji nije bilo riječi, ali niti tamo nije uzrok, nego može bit trigger, kako i sam kažeš.
Kako ti znaš da marihuana nije sve to uzrokovala? Može biti da nema šizofreniju ali šizofrenija nije jedina moguća posljedica konzumiranja marihuane.Bilo je više upisa na ovom forumu u kojima se pisalo da im je bilo vrlo loše nakon konzumiranja jednog jedinog jointa!! Uglavnom se pisalo da su doživjeli ekstremnu tjeskobu i strah, stres i svašta nešto još. Ja sam jedan put konzumirao marihanu s nekih 17 godina, svi dimili na eskurziji pa i ja zapalio. Doživio sam nešto kao odsjecanje iz svijeta, promatra sam svijet kao da nisam njegov dio, čudan neki osjećaj bio. Tako te priče da marihuana izaziva extremno dobro raspoloženje s neprestanim smijehom je običan mit, tj kod nekih je tako zaista, pretpostavljam da su to inače vesele osobe kojima je "mara" još produbila njihovo veselje? U vezi šizofrenije, kažeš nije uzrok nego je triger. U čemu je na kraju uopće razlika? Možda neki šizofreničar ne bi bio šizofreničar da nije pušio, pa šta je sad triger a što uzrok?

Quote:
luna777 kaže: Pogledaj post
Ako ne nuzima nista jace, vrlo moguce da je problem u marihuani tj. otrovima s kojima se u zadnje vrijeme prska da se dobije na potenciji i tezini. Izaziva ovisnost, pogubljenost i agresiju.
Da "marica" je danas prskana svim i svačim, pogotovo sad kad je njen uzgoj legaliziran u nizu zemalja. Ne bi se ipak posve složio s tvrdnjom da je to sve od pesticida mada oni sigurno pogoršavaju stvar. Kako sam naveo u gornjom postu ima negativnih posljedica od uzimanja jednog jedinog jointa. Meni je s 17 bila ta neka muka od jednog jedinog jointa, a ona ima 17 i popušila ih je na stotine, tj tisuće. Ona ima 17 godina a konzumira to već nekoliko godina. Nekoliko je recimo 4-5 godina, znači počela s nekih 12-13 godia napušavati se? Pa to je dijete, ko zna kakve je posljedice to ostavilo na dječji mozak!!!
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 22:32   #11
Nema fizičke ovisnosti o marihuani, a još manje o pesticidima. Ne znam čime bi je mogli prskati da stvara ovisnost.
Nosonja, slažem se da djeluje svakako na različite ljude. Ima i paranoje i raznih čudnih doživljaja, to nikad ne znaš.
Mnogi je uzimaju za multiplu sklerozu, kažu da im pomaže.
Ne uzrokuje shizofreniju, nema o tome govora, ali pogoršava simptome kod shizofreničara. Često pojava shizofrenije koincidira sa vremenom kad mladi eksperimentiraju s drogama pa ljudi kažu da je netko poludio od marihuane, ali simptomi bi se kod te osobe pojavili i bez toga samo malo kasnije.
Cura ima psihijatra pa je najbolje da obitelj s njim razgovara.
Xanthurum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.