Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2010., 11:32   #41
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
On se nije razveo zbog mene, ni jedan muskarac se nece razvesti zbog tebe. On treba i mora da se razvede zbog sebe, zato sto mu nije dobro, zato sto ne zeli biti vise vezan za tu zenu.
Ovo treba jako dobro zapamtiti!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 11:48   #42
taj dio je i meni upao u oko dokaz da je izašao iz puberteta i postao odrastao muškarac ne samo tijelom već i duhom.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 12:07   #43
Quote:
Jebezljiva kaže: Pogledaj post
he he evo jedne

ali ja sam svoje mišljenje već rekla, jer gledam to i po sebi, nema toga muškarca zbog kojeg bi ostavila svog supruga, ma koliko jaki bili moji osječji prema njemu .
rastala bi se eventualno kad nam se brak ne bi više mogao popraviti ( iz neznam kojeg razloga jera mislim da danas ljudi prelako odustaju od braka i premalo razgovaraju kad do preblama stvarno dođe,) a nikako radi ljubavnika
Slažem se. Po meni preljub je glup razlog za raskid braka koji valja. A dešava se u mnogim brakovima koji valjaju.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 13:28   #44
Ne znam puno o ovoj tematici, ali čini mi se da nitko neće ostaviti svog supružnika zbog nekog drugog.

Kako ja stvari vidim, supružnika se napušta uvijek zato što se više ne želi biti s njim/njom. Što je dovelo do kristalizacije toga, manje mi je bitno.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 18:56   #45
Uvijek postoje ekstremi,npr ljubavnica ostane trudna i onda ga žena konačno hiti iz kuće......
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 19:25   #46
Ostavljaju, ali ne zbog ljubavnice, čak i ako s tom istom ljubavnicom i nastave vezu nakon razvoda. Brak se raspadne zbog svega lošeg što se među supružnicima nagomilalo, a ljubavnica ne mora nužno profitirati time. Čak i ako joj se tako u početku čini.
tratica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 20:19   #47
Quote:
tratica kaže: Pogledaj post
Ostavljaju, ali ne zbog ljubavnice, čak i ako s tom istom ljubavnicom i nastave vezu nakon razvoda. Brak se raspadne zbog svega lošeg što se među supružnicima nagomilalo, a ljubavnica ne mora nužno profitirati time. Čak i ako joj se tako u početku čini.
Pa sada ne znam, ako netko nije zreo da ima obitelj onda jednostavno nije..
Recimo u mom slučaju bivši se pogubio u obiteljskom životu. Htio je slobodu, gušili smo ga..sve se vrtilo oko djeteta koje je i više nego često u to vrijeme bilo bolesno, rodilo se s određenim potreškoćama na kojima sam ja puno radila i morala sam tako - da naše dijete danas normalno, živi i hoda. Bitno je ono - hoda
A njega je to sve ubilo u pojam..
Žalosno - ali to je dio obiteljskog života, dio svakodnevnice od koje se ne može pobjeći.
Rekao je da sam ga zapostavila zbog djeteta. Pa ako i jesam u tom periodu -napravila sam dobru stvar jer je uz svu muku naše dijete danas zdravo, veselo i svejedno ima i mamu i tatu, i još mnogo osoba oko sebe koje je vole.
A najbitnije od svega - ono je danas z d r a v o!!!!!!
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:23   #48
Ne znam zasto bi dobiti takav "dobitak" bio razlog za nadu, za gubljenje godina, za zasnivanje zivota na tome...

Nije bas da, ako ljubavnice ikad i strefi sreca da im se dragi razvede i izabere njih, dobijaju kvalitetnog covjeka, ideal...nesto sto vrijedi cekati i za sta se vrijedi zrtvovati...
Kad razmislis - taj covjek vara zenu s kojom zivi, s kojom dijeli sto-sta, kojoj je obecao ljubav i vjernost do kraja zivota...taj covjek laze i vjesto mulja da ta zena ne sazna...taj covjek je obavezno "nesrecan u braku" iz kojeg svojevoljno nece da izadje (i tako godinama )...znaci i da ga jne neko puskom natjerao u brak (morao jadan, ona ostala trudna ili sta vec lazu ljubavnicama ) niko ga nije puskom natjerao ljubavnici - pa opet i ljubavnicu lazu i zavlace godinama...

Ja licno mislim da se ne isplati...
Nije da me na kraju tunela, ako docekam svjetlo, ceka sarmer poput Brusa Vilisa ili Ricarda Gira, sa mozgom Nikole Tesle i tijelom Markusa Sekenberga...
Vec sebicni muljator...

Mislim da mali broj ostavlja zenu radi ljubavnice...ali ne zato sto toliko mnogo vole zene, a toliko malo ljubavnice...vec zato sto toliko puno vole sebe - i zasto bi birali kad mogu imati full tretman kod obe...

Zasto bi on ostavio zenu kad mu je dobro, navikao, ona ga dadilja kao da je djete, sa njom ima uspomene, planove za buducnost, zajednicku imovinu, obiteljska slavlja, djecu...a sa ljubavnicom ima uzbudjenje i moze je drzati do u nedogled pricama - djeca mala, kad zavrse osnovnu, pa srednju, pa dok se osamostale...a na kraju - kud cu se pod stare dane razvoditi, sta nam fali i ovako...

Bila je ovdje teme gdje je ljubavnica docekala da on ostavi zenu i dvoje djece...ona trudna - ljubav cvjeta...i nakon neko vremena tuga, jad i cemer...on je naime ostavio jadnu nju sa malim djetetom samu (a bilo je slatko i divno kad je zakonitu ostavio samu sa dvoje djece)...ne zna bi li se vrato bivsoj...ili bi nasao novu...covjek koji bjezi od obaveza, on bi bio vjeciti tinejdzer...samo zasto onda ne korisati kondom meni jasno nije...

U bliskoj okolini takve slucajeve sam vidjala i o njima slusala mahom do neke 20 i koje sitno...kad covjek valjda sazri pa ne pada na blesave mamce...prijateljice u koje su ludo zaljubljeni ozenjeni koji ne zive sa zenama, evo rastace se samo sto nisu...i naravno da njima zaljubljenima i mladima covjek nije mogao objasniti da ako se neko hoce razvesti razvede se, ne trebaju mu godine za to...samo ispadnes ljubomoran na njihovu savrsenu idilu...

Danas vidjam uglavnom imucnije muskarce kako seve jedva punoljetnice ili maloljetnice...oni bi da se klince, a one bi da se provozaju u skupom autu i da popiju koje pice za dzabaka...zakonite zene se prave glupe...od razvoda ni r...
Oni diskretniji su diskretni - pa se o njima i ne prica i ne zna...
A ako su diskretni - ocito se razvoditi ne zele...

Mamin stric je nakon mora ljubavnica pod stare dana ostavio zenu i ozenio se jednom...ko zna kojom po redu...vojno lice...

Uglavnom, ako "samo sto se nisam razveo" tip ima zaista u planu da se razvede, razvesce se najdalje za godinu dana...sve ostalo je natezanje i ako se i razvede nakon xy godina nije vrijedno truda, zivaca i ljubavi...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:33   #49
Quote:
Jebezljiva kaže: Pogledaj post
he he evo jedne

ali ja sam svoje mišljenje već rekla, jer gledam to i po sebi, nema toga muškarca zbog kojeg bi ostavila svog supruga, ma koliko jaki bili moji osječji prema njemu .
rastala bi se eventualno kad nam se brak ne bi više mogao popraviti ( iz neznam kojeg razloga jera mislim da danas ljudi prelako odustaju od braka i premalo razgovaraju kad do preblama stvarno dođe,) a nikako radi ljubavnika
upravo tako, brak je institucija koju si sam stvorio, postoje obaveze prema njoj i onom što si izgradio i stvorio, nikada zbog ljubavnika ne bi to stavila pod "stečaj"...mislim da većina ljudi gleda u svom partneru neko vlasništvo, a to zapravo uz nekomunikaciju najviše uništava tu zajednicu.
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:36   #50
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Nisam odolila da se ne javim pod starim nickom gdje sam bila druga osoba ali evo da podjelim iskustvo.
"Kao" divan brak, primjer svima i eto bivši (već dugo) našao djevojku svojih snova.
Bio je nezreo i blentav - ja odmah saznala - kao i obično - nije to teško skužiti ako želiš znati.
On zbunjen, ne želi otići ali ne zna što osjeća, želi novu mladost a ne mene i dijete - ona sama - gdje ćeš bolju novu mladost??
Ne skida vjenčani prsten, ponaša se da je sve normalno - ja ga nagovaram da ode - on ne odlazi - sve se dešava u tjedan dana..
Ja popiz..jer takav život ne želim --pakiram ga i bacam van..
Kao psa..rekao je...
Prošle su godine..
U relativno dobrim smo odnosima, naše dijete i dalje obožava i kaže da mu je na prvom mjestu bez obzira na to što je tada ljubavnica zatrudnila - vjenčali se i dobili djete.
Život mu se pretvorio ne u novu mladost nego u noćnu moru jer sada ima dvoje djece iz dva različita grada - sudski određenim danima preko tjedna nije sa svojom obitelji nego s našim djetetom, bebač traži svoje, žena svoje, para ni od kuda...
Ne veselim se njegovoj patnji..čak mi ga je i na neki način žao.
Ja našla srodnu dušu u svom daljnjem životnom putu - kada je prošao šok i ljutina zbog rastave.
Udala se, sretna sam, suprug obožava i mene i moje dijete - dobila sam u kompletu sa suprugom posinka - kojeg isto volim i svi se dobro slažemo.
Evo - tako su se meni zvjezde posložile


Nakon razvoda,on se ponovno ženi iz ljubavi,ti se ponovno udaješ iz ljubavi,al on nije sretan,on živi u paklu,a ti u sreći u ljubavi sa svojim i tuđim djetetom.Sad jel on nesretan,jer mu je dvoje djece u dva različita grada i od toga mu je život pakao il ti ipak želiš da je tako jer te je gadno povrjedio
__________________
Ljubav je vatra, da. Ali nikad ne znate hoće li vam zagrijati srce
ili zapaliti kuću.
Papucica G is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 22:49   #51
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ako "samo sto se nisam razveo" tip ima zaista u planu da se razvede, razvesce se najdalje za godinu dana...sve ostalo je natezanje i ako se i razvede nakon xy godina nije vrijedno truda, zivaca i ljubavi...
sve si to lijepo napisala, ima istine, ali svaka/i koji pristaje na status ljubavnice mora znati gdje joj je mjesto, a ostalo su puste mašte, želje i djetinjarije.

zaklinjanje na vjernost/odanost u smislu nejebice i nekomunikacije sa drugim ( pojam vjernosti/odanosti je sveden na seksualnu vjernost i neznam kakvu odanost) je nametnuta. Sorry mene nisu pitali kaj ja smatram pod tim, nego je i matičar i svečenik izbiflao ono kaj zna napamet, svi su pljeskali, dobro se najeli i naplesali i otišli.

Biti odan partneru je za mene biti tu uz njega u svakom trenutku kada sam mu potrebna, bez gušenja, sa davanjem potpune slobode u svim njegovim potrebama.
Svatko ima pravo disati punim plučima.
I zar nije jadnije kada je partner "vjeran", leži kao iguana na kauću, dok partnerica sa svojim prijateljicama raspravlja kako joj se gadi i on i seks i kuća...i tako im prolazi život bez slike i tona....


No da nije off.....ljudi se ne rastaju radi ljubavnika i ljubavnica, ako iko kaže da je to učinio radi ca/ka, onda je seronja/ica koji nisu u stanju reći popu pop, a bobu bob.
__________________
.

Zadnje uređivanje lana10 : 23.10.2010. at 23:17.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 23:28   #52
Quote:
papučicagasa kaže: Pogledaj post
Nakon razvoda,on se ponovno ženi iz ljubavi,ti se ponovno udaješ iz ljubavi,al on nije sretan,on živi u paklu,a ti u sreći u ljubavi sa svojim i tuđim djetetom.Sad jel on nesretan,jer mu je dvoje djece u dva različita grada i od toga mu je život pakao il ti ipak želiš da je tako jer te je gadno povrjedio
Ne daj bože da želim da mu je tako
Povrijedio me jako davno - bilo pa prošlo - oboje imamo nove živote.
Njegovo dijete viđam, s ex sam u korektnim odnosima, jedino što on sam kaže da mu je teško..
Uistinu su mu se neke stvari posložile u životu i teško mu je. Ono za što mu skidam kapu u svakom slučaju je da je našem djetetu bio i ostao tata. nije nestao i viđa ga stalno.
Na tome mu hvala - u ime našeg djeteta.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 01:42   #53
Evo s komsinicom sam malo pricala o ovoj temi...

Ona se sjetila svog djeda.
Covjek je imao zenu i nekoliko djece s njom, a u selu je imao jos nekoliko djece.
Baka je znala, mrzila te zene i tu djecu i svojoj (cak i kasnije u odrasloj dobi) djeci branila da ih vidjaju (tu drugu djecu mislim, ne ljubavnice , mada su se braca i sestre vidjali tajno da nju ne povrijede...opet u zavisnosti od djece - neko manje, neko vise, zavisi ko je kome pasao).
Djeda se za zivota brinuo o svoj svojoj djeci , sto finansijski, sto kod pronalazenja posla (za zivota je svoj poodrasloj djeci i bracnoj i vanbracnoj pomogao naci fine poslove).
No zenu nikad nije napustio, niti ona njega. Umro je davno, zena ga je dobrano nadzivjela, ali nikad tu gorcinu i bijes usmjeren na pogesne osobe nije prevazisla.

Ja sam se sjetila nerodjenog brata...
Godinama zivio s djevojkom (pa mi to dodje kao divlji brak), zaljubio se u drugu...poceo paralelnu vezu, s tim da je ta druga znala za prvu...a on je kalkulisao, gledao svoje dupe,otezao odluku...dugogodisnja je naslutila sta se zbiva i zatrudnila da ga zadrzi (splet okolnosti gdje u zenskom drustvu slusam drugu stranu price, o djevojci koje je krocila u tridesete u dugogodisnjoj vezi i shvatila da ga gubi zbog druge i odlucila se boriti i zadrzati ga bebom) - i odlucivanje okoncano. Ozenio se. Ljubavnica se ekspresno udala nakon kratke veze. Zatrudnila.
On naravno nije mogao da prihvati da je odluku sam donijeo i da sa njom mora da zivi, da je za drugu sve zavrseno i da se 'smislio' prekasno...
Kad su oboje postali roditelji zvao je i dalje...predlagao da se oboje razvedu budu skupa...Rekla mu je fino da je cekala i razumjela i voljela...ali da se on nije odlucio za nju kad su jos mogli biti skupa, a sad bi da se razvode i budu skupa - e pa prekasno je!!!
Suma svega su dva nesretna braka (jedan barem zdravorazumski okoncan)...troje nesretnih ljudi...djeca kao kolateralne zrtve roditeljskih gluposti...

Ako nema iskrenosti - nema nicega...tek psihodelicni trip...narkomanska iluzija srece...matriks u kojem sanjas da si direktor firme, a ustvari si hebena baterija...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 02:08   #54
Quote:
roko1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo jedne zanimljive teme. Voljela bi da se u ovu temu uključi što više aktera i to po mogućnosti s iskustvom. Znam da je to tema na koju se uvijek razgalabalo, naravno da ima svakakvih slučajeva i priča ali me zanimaju iskustva onih koji su to prošli, i to s bilo kakvim krajem, za njih povoljnim ili nepovoljnim.

Ja sam inače osoba koja je do sada bila vrlo čvrstog stava, "nikad s oženjenim" ali sad mi se nešto dešava što je protiv svih mojih dosadašnjih principa, načela pa ......... :
da. muzevi ostavljaju svoje zene zbog ljubavnica isto kao sto i zene ostavljaju svoje muzeve zbog ljubavnika. isto tako razlog zasto postoji ljubavnik i ljubavnica su problemi u braku oko kojih nijedna strana ne zeli suradjivati te je lakse poceti iz pocetka nego produbljivati brak i gaziti kamenjem.

isto tako postoje muzevi koji ostavljaju zene jer karakterno su se pogorsale, isto tako i zene ostavljaju muzeve jer su postali balave ljencine.

za mene i dalje vrijedi stav - nikad se ne petljam u vezu sa zenskom koja je u vezi ili braku. jednostavno stvar je poznavanja i definiranja sebi granica. sa vremenom na takve osobe prestanes i gledati kao mogucnost vise od obicnog poznanstva. neke stvari treba postovati - kao sto je tudja veza ili brak.

Zadnje uređivanje Off|Set : 24.10.2010. at 02:22.
Off|Set is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 09:55   #55
Quote:
Moj_Klon kaže: Pogledaj post
sve ok,znam da ne mislis nista lose
jasno da nisam znala sta se desava...koja prevarena zena zna?
Kad sazna,tad je vec prekasno,nazalost
Svaka prevarena žena u dubini duše zna da, ako ništa drugo, postoji mogućnost da bude prevarena ili samoj sebi laže kako se ništa promijenilo nije.

Odnosi u braku su podložni promjenama, ovisni su o niz faktora koji utječu na promjene, od stambenog pitanja, rođenja djece, posla ili nezaposlenosti, utjecaja roditelja, okoline itd...pa osjećaji i povezanost variraju pod utjecajem životnih (ne)prilika.

Međutim, žena, koja drži do sebe i svog partnera, koja je svjesna svoje uloge u braku, koja osjeća svog partnera, ta žena primjećuje promjene kod partnera i nastoji ih analizirati i ne želi ih gurati pod tepih opravdavajući te promjene navikama, lijenošću, opterećenjem, stresom i inim razlozima, nego se u trenutku kada joj intuicija govori da nešto nije u redu, hvata sa tim problemom i nastoji se suočiti s njima.

Svaka prevarena žena, ako je iskrena prema sebi, je svjesna ove činjenice i nema opravdanja za guranje pod tepih i zatvaranje očiju pored tog saznanja koje treba priznati samoj sebi.

Promjene u odnosima između partnera se ne mogu ne vidjeti i reći da ih je saznanje o prevari pogodilo kao grom iz vedra neba je laganje samoj sebi i očiti znak da svog partnera nisu dovoljno upoznali.

Naravno, ne opravdavam partnera koji je skrenuo ljubavnici, potražio rješenja svojih frustracija i nezadovoljstva u drugom odnosu a da nije prije toga podvukao crtu u svom braku, ali, priznat ćete, malo je takvih koji su tako postupili.

Mi muškarci smo veće kukavice, pa radije prešutimo preljub nastojeći izvući maximum pa dok ide-ide, skloni smo iskoristiti promjenu osjećaja u braku, razna nezadovoljstva i te promjene iskoristiti kao povod prevare i pri tome ne ostaviti mogućnost ženi saznanja i raegiranja.

Ali to je i jedna vrsta ispita koliko žena osjeća i pozna sebe i svog partnera, svoj brak i odnose u cjelini i tu mnoge žene zakažu i postanu prevarene.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 10:39   #56
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Naravno, ne opravdavam partnera koji je skrenuo ljubavnici, potražio rješenja svojih frustracija i nezadovoljstva u drugom odnosu a da nije prije toga podvukao crtu u svom braku, ali, priznat ćete, malo je takvih koji su tako postupili.
Ništa nećemo priznati. A kako bismo i mogli? Odakle nam saznanja od tome kako se većina muškaraca ponaša? Možemo samo suditi po svom iskustvu i svom mužu.

Ti si opet napisao dugačak post u kojem pobožno širiš svoje evanđelje koje se ukratko dade svesti na zaključak koji stalno provlačiš: žena je kriva što je muž našao drugu jer nije dovoljno "titrala" mužu kako bi spasila brak, pa je on potražio zadovoljstvo drugdje.

I premda si i ovdje rekao da ne opravdavaš partnera koji je skrenuo, upravo to činiš, ponovno.

Ja mogu generalizirati poput tebe i reći da se meni iz moje perspektive čini upravo obratno: žene su puno odgovornije, realnije i spremnije na rješavanje i suočavanje sa životnim problemima od muškaraca.

Većina muškaraca su slabići koji nisu spremni učiniti ništa, ne znaju razgovarati, zapravo ne znaju ni detektirati problem, nego kukavički bježe od problema. Ne uvijek u preljub, postoji i nogomet, ribičija, svašta, opijanje s frendovima... Skloni su negirati problem, a naročito bilo kakvu svoju aktivnu ulogu u rješavanju istoga. Oni uvijek pribjegavaju komotnijim rješenjima.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 10:44   #57
Quote:
roko1 kaže: Pogledaj post

Ja sam inače osoba koja je do sada bila vrlo čvrstog stava, "nikad s oženjenim" ali sad mi se nešto dešava što je protiv svih mojih dosadašnjih principa, načela pa ......... :
ja znam jednog mlađeg muškarca( 30-ak godina) koji je ženu ostavio tek kad mu je ljubavnica zatrudnila. znači, trebao je jači poticaj
Hermina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:10   #58
Quote:
Hermina kaže: Pogledaj post
ja znam jednog mlađeg muškarca( 30-ak godina) koji je ženu ostavio tek kad mu je ljubavnica zatrudnila. znači, trebao je jači poticaj
Muškarci su većinom otužna bića koja nemaju snage, odlučnosti ni hrabrosti niti bilo koju od muških vrlina u koje smo vjerovale kad smo bile male.

Oni su većinom lijeni, duhom i tijelom, komotni i nesposobni donositi odluke, a naročito za njih snositi odgovornost. Budimo realni i recimo: žene vuku konce.

Ne znam što je tužnije: takav muškarac, ili žene koje se za takvog otimaju kojekakvim taktikama, od kojekakvih kalkulacija do trudnoće.

Znam jednog sirotana koji je došao doma i priznao ženi da ju je prevario očekujući da će mu ona obujmiti koljena i preklinjati ga da je ne ostavlja. Htio je spasiti brak tako što će pokazati ženi da ga može izgubiti ako se ne "popravi". Malo se prešao u računici.

Znam drugog kojeg je žena uhvatila u preljubu i naredila mu da nemilosrdno šutne ljubavnicu na najgrublji način. I ovaj je to učinio.

Koji papci, i jedan i drugi.

Zapravo ne znam ni jednog koji je ostavio jednu ženu i odlučio se za drugu, a da ove dvije nisu zapravo odlučivale.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:19   #59
upravo se oporavljam od jedne takve veze,a trebat će mi puno...dok je on u početku govorio o razvodu ja sam šutila kad sam ja to spomenula,bilo je ostavit ću i ja nju i ti njega.sutra dan je bilo,djeca ,pa ovo pa ono,pa svi se međusobno poznajemo i tako.razišli se pa se pomirili,eto volim ga pa ću rađe tako s njim nego nikako,ja ipak ostala pri svom da se rastajem,on okrenuo priču i napadao me kako mogu čovjeka ostavit i uništit...ugl.svako drugi dan svađe prekidi vraćanja...kad se sad okrenem i sagledam sve..ma nije vrijedno niti spomena...žalosno samo šta od velike ljubavi ostane tolika gorčina i činjenica da misliš da je nikad nije ni bilo..i da ,njegova žena zna da on ljubuje okolo i kontrole ,provjere ,praćenje ( sve doživila ).jedan dan sam mu rekla da ona tebi otkrije, ona se ne bi rastavila,nego bi ti učinila pakao od života i stali bi u braku. on bi puzao kao pas,a i sad puže onda bi još više.ma ima toliko toga,jednostavno više žena je hrabro napravit taj potez,muški-hm,rijetki su...
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 11:46   #60
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Svaka prevarena žena u dubini duše zna da, ako ništa drugo, postoji mogućnost da bude prevarena ili samoj sebi laže kako se ništa promijenilo nije. .
S ovim se slažem.

Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Odnosi u braku su podložni promjenama, ovisni su o niz faktora koji utječu na promjene, od stambenog pitanja, rođenja djece, posla ili nezaposlenosti, utjecaja roditelja, okoline itd...pa osjećaji i povezanost variraju pod utjecajem životnih (ne)prilika. .
I s ovim se slažem.

Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Međutim, žena, koja drži do sebe i svog partnera, koja je svjesna svoje uloge u braku, koja osjeća svog partnera, ta žena primjećuje promjene kod partnera i nastoji ih analizirati i ne želi ih gurati pod tepih opravdavajući te promjene navikama, lijenošću, opterećenjem, stresom i inim razlozima, nego se u trenutku kada joj intuicija govori da nešto nije u redu, hvata sa tim problemom i nastoji se suočiti s njima. .
Jesi li ti ovdje priznao da su muškarci u biti inferiorna bića?
Jesu li muškarci spol kojem se odriče bilo kakva odgovornost u partnerskim odnosima - spol nesvjestan svoje uloge u braku, nesposoban za suočavanje s problemima, spol koji ne drži do partnera i ne osjeća ga, a probleme gura pod tepih?

Što je najgore, i u tome se slažem!


Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Mi muškarci smo veće kukavice, pa radije prešutimo preljub nastojeći izvući maximum pa dok ide-ide, skloni smo iskoristiti promjenu osjećaja u braku, razna nezadovoljstva i te promjene iskoristiti kao povod prevare i pri tome ne ostaviti mogućnost ženi saznanja i raegiranja.

Ali to je i jedna vrsta ispita koliko žena osjeća i pozna sebe i svog partnera, svoj brak i odnose u cjelini i tu mnoge žene zakažu i postanu prevarene.
Linija manjeg otpora...drugi su krivi...žene ZAKAŽU I POSTANU PREVARENE (ne mogu bilivit da si ovo napisao).
Enyhow, zato se i otvaraju teme o budućnosti braka kao institucije. Kojoj ženi to zapravo treba?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 24.10.2010. at 11:59.
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.