Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2010., 13:53   #81
Lana10,
ok, po tebi su u braku partneri uvijek jednako odgovorni za neuspjeh.
Nisam zagovornik paušalnog izjednačavanja krivnje/odgovornosti, pa mogu samo konstatirati da se oko toga nikada nećemo složiti.


Što se drugog dijela odgovora tiče, ti si generalizirala žene kao bića koja žive s ružičastim velom i koje moraju prihvatiti da su ravnopravne muškarcima i bla, bla... Osobno, s tim nisam (ravnopravnošću) nikad imala problema.

S Lordom sam se do sad srela samo nekoliko puta na topicima i u svih tih nekoliko susreta zauzeo je patronizirajući stav. Lorde, iritira te moj nick ili jednostavno ne voliš sve koji ti se ne dive (izvan su kruga obožavateljica)?


Što se same teme tiče, otišli smo u off.
Čini mi se da se za sad može zaključiti sljedeće:
- da, ima muškaraca koji ostavljaju žene radi ljubavnica,
- ne, nije uvijek izvjesno radi li se o svjesnoj odluci ili spletu okolnosti,
- da, moguće je utjecati na ishod nečijeg braka (manipulirati)...

...
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...

Zadnje uređivanje Silencium : 24.10.2010. at 13:59. Reason: Odgovor je upućen Lani10, ali sam sporo tipkala :)
Silencium is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:22   #82
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Okej, dobismo naramak politički korektnih floskula.

Samo ne znam kakve to ima veze s temom koja govori o muškarcima? Valjda je onda dopušteno govoriti o njima ovdje i reći ontopično da oni to ne rade - ne ostavljaju žene zbog ljubavnica. Oni jednostavno čekaju da se stvar riješi i da se žene izbore za njih. Pa koja pobijedi u borbi za njega, njezin je. I sigurno se osjeća moćno i važno dok se ove otimaju za njega ne birajući sredstva.

Jasno, govorim općenito. Sigurno ima i muškaraca koji nešto sami biraju i odlučuju. Ja se nadam.

I ja ne vidim po čemu je ta moja izjava uvredljiva za muškarce kad u podjednako lošem svjetlu prikazuje i žene.


...ah oprošteno nek mi bude...znači tema je pljuj po svemu što nosi mošnje...
-je li rade ili ne, jednako je i u muških i u ženskih,
- otiči će kada im nije dobro, kao i žene, a ne zbog žena
-izjava nije loša za muškarce, nego za žene



I da nisam simpatizreka predivnog nam Lorda, ima on svoju Persu, ja sam mu više kao opozicija....a to što se drži superiorno, to mu je zbog štapa....nad menom nije, znači superioran može biti samo onima koji se tako osjećaju...
Lorda poštujem, kao kvalitetnog sugovornika i sudionka u depatama, koje on više trenira, ja sam tu tak neki kampanjac.
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 14:31   #83
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
...ah oprošteno nek mi bude...znači tema je pljuj po svemu što nosi mošnje...
A čuj, sad, možda su tebi muškarci koji varaju žene i pritom trebaju izabrati između ljubavnice i zakonite - moralni uzrori i žrtve - koje zaslužuju obzire i sućut zbog svoje teške situacije u koje ih je gurnula ili nazainteresirana im zakonita ili ih je nedužne zavela neka opaka drolja.

Quote:
ima on svoju Persu
Jel ti to pokušavaš na mene navući ljubomoru i zavist za Byrona zainteresirane ženskadije? Eto, stradat ću bez krivnje.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:00   #84
Ne ostavljaju, tj. ostavljaju rijetko.

Najčešće kad su prisiljeni, tko ostavlja dobar brak i srlja u nepoznato? A pitanje je onda jel odlazi svojom voljom ili zato što ga gospoja gurne, sami vrlo vrlo rijetko. U načinu na koji tretira ženu se puno može iščitati kako će tretirati i ljubavnicu.

O onima što samo obećavaju, a ne mrdaju s mjesta sve najgore. Šljam.
Najbolje iskreno, pa kakav tko želudac ima.
Bukoroshe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:08   #85
Obećanje ludom radovanje.
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 15:14   #86
Veliko NE!!!!

Ljubavnik/ca je samo izgovor za prekid, jer se nema muda reći onaj pravi razlog. Rijetki su ti koji kažu taj razlog i ponosno podignute glave otiđu.
__________________
Život je kao pijani konobar, uvijek pogrešno donese i duplo naplati...
zuzu24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:12   #87
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A čuj, sad, možda su tebi muškarci koji varaju žene i pritom trebaju izabrati između ljubavnice i zakonite - moralni uzrori i žrtve - koje zaslužuju obzire i sućut zbog svoje teške situacije u koje ih je gurnula ili nazainteresirana im zakonita ili ih je nedužne zavela neka opaka drolja.

Jel ti to pokušavaš na mene navući ljubomoru i zavist za Byrona zainteresirane ženskadije? Eto, stradat ću bez krivnje.

Najgora, ali najčasijia žrtva stradati od uspaljenica ženskih, a poradi Lorda



Imputiraš mi nešto što nisam napisala, naglasila sam da se nitko nikada ne rastaje radi nekoga, nego radi samog sebe, a napisah da u razdoru braćne veze oboje su podjednako krivi i samo oni.
Možda ne u isto vrijeme, ali krivnja je obostrana.
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 16:43   #88
Quote:
Samojedica kaže: Pogledaj post
Pa sada ne znam, ako netko nije zreo da ima obitelj onda jednostavno nije..
Recimo u mom slučaju bivši se pogubio u obiteljskom životu. Htio je slobodu, gušili smo ga..sve se vrtilo oko djeteta koje je i više nego često u to vrijeme bilo bolesno, rodilo se s određenim potreškoćama na kojima sam ja puno radila i morala sam tako - da naše dijete danas normalno, živi i hoda. Bitno je ono - hoda
A njega je to sve ubilo u pojam..
Žalosno - ali to je dio obiteljskog života, dio svakodnevnice od koje se ne može pobjeći.
Rekao je da sam ga zapostavila zbog djeteta. Pa ako i jesam u tom periodu -napravila sam dobru stvar jer je uz svu muku naše dijete danas zdravo, veselo i svejedno ima i mamu i tatu, i još mnogo osoba oko sebe koje je vole.
A najbitnije od svega - ono je danas z d r a v o!!!!!!
uh. živcira me a ni ne znam ga.
ti si naravno trebala raditi 8h dnevno, raditi po kući, brinuti se oko djeteta i njegovih ozbiljnih problema i još uz to titrati oko gospodina da se ne osjeti zapostavljen. aaaaa uf.
muškarci su stvarno egoisti. smrdljivi egoisti.
zašto on nije preuzeo na sebe odlaske doktoru dok si ti obavljala druge stvari pa bi onda možda imala snage i volje titrati oko njega i udovoljavati njegovim glupostima? ma joj.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 18:09   #89
Čitam često štiva žud-a i nikako se ne mogu složiti sa tim titranjem đizs svaka stanica moga bića buni se protiv takvog načina života.
Svi bi neke leptiriće,vječni zanos i ružičaste očale a ne ide to tako
Poštivanje partnera kao osobe nula bodova
Svi vi koji imate djecu,pogotovo oni čija djeca nažalost i nisu zdrava valjda znate da heb... dan ima samo 24h i koliko se mora odvojiti da bi se podiglo jedno a kamoli više djece.Problem i razlog prijevare prebacujete više na leđa žene nego muškarca stalno je bitno što to ona njemu nije dala ali isto tako nije ni on dao njoj pa?
Čovjek je sorta kojemu uvijek nešto fali i nikada neće biti zadovoljan onime što ima.Neki traže ta uzbuđenja dok su živi a neki pređu na novu razinu i nađu smisao u svome životu.
Najsmješniji dio mi je koju je volio više?A svi dobro znamo da je najviše volio sebe.
Možemo voljeti više prijatelja na isti način,mamu,tatu,braću pa i djecu zašto onda tvrditi da se ne može voljeti više partnera u životu meni stvarno nije jasno.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 18:16   #90
Jedan slucaj znam da je ostavio zenu zbog ljubavnice al mu ne pada na pamet zenit ju

drugi slucaj - isto je ostavio zenu, al kad se lova otopilla i glama nestalo, ljubavnica je zvala zenu nek si ga uzme natrag
Naravno da ga zena nije uzela natrag
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 18:43   #91
Evo da se uključim u raspravu. Imam prijateljicu iz djetinjstva koja provodi čistu samodestrukciju u vezama s oženjenim, pa možda i kojoj ljubavnici s foruma koja će ovo čitati dođe do glave zrno soli.
Moja prija je zadnjih desetak godina u vezama s oženjenim, bilo ih je tu sigurno 5 takvih, s time da mi ona nikada nije direktno priznala da je u vezi s oženjenim jer zna moj odgovor i moj stav, ali te veze su održavane godinama. Svaki put bi mi došla s pričom kak je uopznala super lika, svemirskog izgleda i isto takvih osobina, ali jebiga - oženjen. Zanimljivo da im je svima bilo zajedničko to što su im žene prave rospije, ne spavaju s njima i samo što se nisu razveli. Epilog? Ona je danas na pragu tridesetih sama, a nitko se od njih nije razveo. Naprotiv, viđam ih u šetnji sa ženama i s osmijehom na licu.
Jedini primjer razvoda je bio kad je ženi nakon X godina dopizdilo njegovo obećavanje da će ostaviti ljubavnicu i smiriti se i na kraju, kad su djeca malo poodrasla napokon ga je otjerala, a on sad u novom braku s ljubavnicom provodi teror jer naravno da je sve prošlo bilo bolje i da se idealizira - uspoređuje ju sa ženom na svim razinama. I na kraju krajeva, zar je zbilja 'dobitak' muškarac koji vas sam po sebi ne želi i koji vam dopuže kad ga žena stjera nogom u guzicu? Gdje je nestalo ljudsko dostojanstvo??
Danas mi prijateljica kuka kak si ne može nać normalnog frajera i kak će ostat sama - jer je najljepše godine potratila čekajući razvode koji se nikad nisu dogodili. Zato cure - možete vi i bolje!!
cvetakzanovetak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 18:44   #92
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Jedan slucaj znam da je ostavio zenu zbog ljubavnice al mu ne pada na pamet zenit ju

drugi slucaj - isto je ostavio zenu, al kad se lova otopilla i glama nestalo, ljubavnica je zvala zenu nek si ga uzme natrag
Naravno da ga zena nije uzela natrag
Pa ovdje stvarno zene se odlucile...djubre jedno inertno indoltentno,
ako ih jos par ovakvih nadjete morat cu priznat Percefone da je bila u pravu.
__________________
Mein Leben ist eine Achterbahnfahrt
bingooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 19:15   #93
Quote:
cvetakzanovetak kaže: Pogledaj post
Ona je danas na pragu tridesetih sama...
(...)
...jer je najljepše godine potratila
Protratila ni više ni manje nego najljepše godine?!



A može i

Sad ovdje ide neki tekst, iako je odabir quotanja sasvim dovoljan da bi se reklo što se imalo za reći.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 20:15   #94
Quote:
roko1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo jedne zanimljive teme. Voljela bi da se u ovu temu uključi što više aktera i to po mogućnosti s iskustvom. Znam da je to tema na koju se uvijek razgalabalo, naravno da ima svakakvih slučajeva i priča ali me zanimaju iskustva onih koji su to prošli, i to s bilo kakvim krajem, za njih povoljnim ili nepovoljnim.

Ja sam inače osoba koja je do sada bila vrlo čvrstog stava, "nikad s oženjenim" ali sad mi se nešto dešava što je protiv svih mojih dosadašnjih principa, načela pa ......... :
Iskustva nekih znanaca su da iako dođe do preljube, u vezi dvoje oženjenih obično su žene te koje znaju ostaviti muža ali rijetko koji muškarac će ostaviti ženu zbog ljubavnice.To govori da su žene,zrelije i sposobnije se suočiti sa novonastalom situacijom dok muževi,ako ne uspiju s ljubavnicom vraćaju se ženi.
Žena će kalkulirati (ostati ili otići)samo ako su u pitanju djeca i u stanju je potrpiti i loši brak ako nema druge mogućnosti ,dok muškarci u istoj situaciji će otići.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:20   #95
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ti si opet napisao dugačak post u kojem pobožno širiš svoje evanđelje koje se ukratko dade svesti na zaključak koji stalno provlačiš: žena je kriva što je muž našao drugu jer nije dovoljno "titrala" mužu kako bi spasila brak, pa je on potražio zadovoljstvo drugdje.
Koliko god ti ironična bila ovo je sušta istina, upravo iz razloga što muškarac očekuje od žene da mu bude ljubavnica puno više nego žena, a mnoge žene, iz raznih predrasuda o svom položaju i ulozi u braku, ne žele i tu ulogu često koristiti, a koja je najbolja zaštita od moguće muževe prevare. Žena se mora boriti za svog muškarca i tu bitku ima cijeli svoj život, koliko god to nepravedno bilo po nju.

Muškarac je sklon posegnuti za ponuđenim i manje mu treba samokontrole, nije opterećen nevjerom kao potencijalnim problemom, smatra to potvrdom svoje muškosti i, bez obzira na (ne)kvalitetan brak, priliku za preljub će iskoristiti velika većina jer je to u samoj prirodi muške esencije. Bilo to ženama pravo ili ne.


Quote:
Ja mogu generalizirati poput tebe i reći da se meni iz moje perspektive čini upravo obratno: žene su puno odgovornije, realnije i spremnije na rješavanje i suočavanje sa životnim problemima od muškaraca.
I onda se nađu u čudu kad saznaju da su prevarene.... a ja sam govorio upravo o ženama koje su svjesne svojih vrijednosti i koje uočene probleme nastoje razriješiti ukoliko svog muškarca žele zadržati. To se odnosi isključivo na ulogu žene u vezi. O ulozi muškarca u istoj vezi neću ništa reći.

Quote:
Većina muškaraca su slabići koji nisu spremni učiniti ništa, ne znaju razgovarati, zapravo ne znaju ni detektirati problem, nego kukavički bježe od problema. Ne uvijek u preljub, postoji i nogomet, ribičija, svašta, opijanje s frendovima... Skloni su negirati problem, a naročito bilo kakvu svoju aktivnu ulogu u rješavanju istoga. Oni uvijek pribjegavaju komotnijim rješenjima.
Slažem se da ima takvih, ali bit će da nisi upoznala muškarca, jer ovo što opisuješ je trpanje u jedan koš, podcjenjivanje i ponižavanje i s takvim razmišljanjem i stavom prema muškom rodu općenito dovoljno govori o tebi kao ženi i tvojoj ulozi u braku/vezi.

Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post


Linija manjeg otpora...drugi su krivi...žene ZAKAŽU I POSTANU PREVARENE (ne mogu bilivit da si ovo napisao).
Žene zakažu u svojoj reakciji na instinkt koji im govori da se partner promijenio, da ju zapostavlja, da se nešto događa i da treba reagirati. Tu prvenstveno mislim na one žene koje svoj brak doživljavaju i proživljavaju svaki njegov djelić u punom smislu i značenju, a ne na one koje svoj brak i ulogu odrađuju.

Treba biti iskren prema sebi, prepoznati se pa tako i djelovati. Najlakše je osuditi muški rod.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:30   #96
Bojim se da je ova tema previše skrenula u generalizirano laprdanje, kao i uvijek...

Hm, kao žena koja je bila u svakakvim tipovima veza, mogu slobodno reći da bi neka generalna floskula bila, kao na srednjoškolskim satovima logike:

NEKI muževi ostavljaju žene, zbog ljubavnica, misle oni, ali su ljubavnice tek prividna slamka spasa, takvim frajerima spasa nema, ni emotivnog ni psihičkog, jer ni u jednom tipu odnosa nisu zaista ispunjeni već samo ganjaju neke svoje egotripove i nedostižne ciljeve, to su oni vječni bonvivani i panovi, ima ih podosta u današnjem svijetu...

NEKI muževi ostavljaju žene, zbog ljubavnica, misli društvo, ali ne vide da je ljubavnica tek zadnji čavao u lijesu braka u kojem se nalazi već odavno mrtvo i poluraspadnuto truplo kojem ni najbolji patolog ne bi mogao naći zašto je uopće živjelo, zbog navike, zbog iznenadne trudnoće, zbog slijepe zaljubljenosti....

NEKI muževi NIKAD ne ostavljaju žene, bez obzira na to što ih varaju uzduž i poprijeko, to su slabići, ovisni o svojoj dobroj slici i javnom imageu, nema veze što im je vjenčani prsten pao u tamo nekoj krčmetini i već ga godinama ne nose, ne nosi ga ni žena, možda i ona njega vara, koga briga, on se rastati neće, zbog djece, kuće, imovine, auta, seoskih baba....

Kako god bilo, i koju god kategoriju izabrale, zapitajte se, drage moje, da li biste vi zaista i željel da taj vaš divni preljubnik postane samo vaš, 24 sata na dan? Lako je sanjariti o njemu, divnom, opeglanom i mirisnom, koji vam dolazi u tajnosti i priušti par nebeskih orgazama, prema vama je u tih par sati divan i mazan, ali je li to zaista tako ili i on samo koristi situaciju, igra ulogu, održava taj privid zbog kojeg barem nakratko zaboravlja na omraženu zakonitu, obećava vam brda i doline, dok vi sanjarite na svom oblaku i mislite kako ste bolje od te ženturače koja ga ne cijeni i ne voli kao vi?
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:35   #97
GIRL dobro i govoriš! Sve znam,sve vidila i sve prošla!
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:41   #98
Quote:
hanna321 kaže: Pogledaj post
GIRL dobro i govoriš! Sve znam,sve vidila i sve prošla!
Heh, i ja, i najviše mi se gadi ova zadnja kategorija, ovi NIKADOVIĆI, to je dno dna za mene, znam jednog koji ima 3 trebe koje kara, žena je doma, nekad i kod nje ubode kad je dobre volje...

Heh, kaj ćeš...poštenije je prekinuti brak koji ne valja, dostojno ga pokopati, ali ne zbog ljubavnice, mame, tete, svekrve, nego zbog SEBE SAMOG, sve ostalo su glupe i nezrele izlike muškarca koji nikad neće preuzeti odgovornost za sebe i svoje postupke....

Opet kažem, NEKI će to napraviti, NEKI neće, pa sad na koga naletite...
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:53   #99
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Heh, i ja, i najviše mi se gadi ova zadnja kategorija, ovi NIKADOVIĆI, to je dno dna za mene, znam jednog koji ima 3 trebe koje kara, žena je doma, nekad i kod nje ubode kad je dobre volje...
Moš` mislit žene koja čeka da ju muž ubode kad se njemu svidi...
I ti sad njega osuđuješ što jebe sa strane???
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 21:57   #100
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Heh, i ja, i najviše mi se gadi ova zadnja kategorija, ovi NIKADOVIĆI, to je dno dna za mene, znam jednog koji ima 3 trebe koje kara, žena je doma, nekad i kod nje ubode kad je dobre volje...

Heh, kaj ćeš...poštenije je prekinuti brak koji ne valja, dostojno ga pokopati, ali ne zbog ljubavnice, mame, tete, svekrve, nego zbog SEBE SAMOG, sve ostalo su glupe i nezrele izlike muškarca koji nikad neće preuzeti odgovornost za sebe i svoje postupke....

Opet kažem, NEKI će to napraviti, NEKI neće, pa sad na koga naletite...
Ne misliš da je pretjerano reći da muškarci ne ostavljaju žene sa kojima nisu sretni (a niti žene muškarce) samo zato jer su slabići i jer žele uživati u nekom komoditetu?
Na stranu kuće i aute, smatraš da je opravdano djecu strpati u isti koš s time? Izjednačiti ih?

Naravno da ima i onih koji su zadovoljni sa svojim površnim brakom i ljubavnicom koja ih obožava, ali previše je generalizirajuće tvrditi da su svi takvi.

Meni je pojam ostanka u braku, a zajedno s time i razvoda, puno kompleksniji nego što se može činiti nekome tko se nije trebao suočiti s takvom odlukom. Svaka priča slučaj je za sebe. I možemo stvoriti nekakvu općenitu sliku, ali ne i suditi svima po njoj.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.